mide bulantısının geçmesi için dua / Hamilelikte Mide Bulantısı Ne Zaman Başlar, Ne İyi Gelir? - Nefis Yemek Tarifleri

Mide Bulantısının Geçmesi Için Dua

mide bulantısının geçmesi için dua

Idées reçues et réalité

Recherche en texte intégral dans les livres
Trouvez le livre dont vous avez besoin et découvrez-en de nouveaux.

Recherche
La recherche de livres fonctionne exactement comme une recherche sur le Web. Lancez une recherche sur Google Recherche de Livres ou funduszeue.info : lorsque les termes de votre recherche figurent dans un livre, un lien vers cet ouvrage s'affiche dans les résultats obtenus.

Consultation des livres en ligne
Si le livre relève du domaine public ou si l'éditeur nous en a donné l'autorisation, un aperçu du livre vous est présenté et, dans certains cas, le texte intégral. Si l’ouvrage relève du domaine public, vous pouvez en télécharger librement un exemplaire en PDF. En savoir plus sur les différents affichages.
Des informations complémentaires à portée de main
Nous avons créé des pages de référence pour chaque livre, afin de vous permettre de trouver rapidement toutes sortes d'informations pertinentes : critiques de livres, références sur le Web, cartes, etc. Exemple
Achat du livre ou emprunt à la bibliothèque
Si vous trouvez un livre qui vous plaît, cliquez sur les liens "Acheter ce livre" et "Emprunter ce livre", pour savoir où l'acheter ou l'emprunter.
D'où viennent ces livres ?
Nous mettons lecteurs et livres en relation de deux manières différentes : par le biais du Programme Partenaires et du Projet Bibliothèque.

Nouveau ! Créez votre propre bibliothèque avec Google Recherche de Livres. Pour en savoir plus, cliquez ici.

Êtes-vous un éditeur ou un auteur ? Découvrez comment assurer gratuitement la promotion de vos livres sur Google. 

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#;: En S&#;k Sorulanlar

Hamilelik süreci oldukça tela&#;l&#; bir süreçtir. Hem sa&#;l&#;&#;&#;n&#;zda hem de evinizde ufak tefek de&#;i&#;imler meydana gelir. Evinize yeni eklenen bebek odas&#; e&#;yalar&#; ve bebek ürünleri tüm stresinizi atarken, ya&#;anan biyolojik de&#;i&#;imler k&#;sa süreli problemlere neden olur.

Gebelik döneminin ya&#;anan en büyük stresli durumu mide bulant&#;s&#; olmaktad&#;r. Mide bulant&#;s&#; anne aday&#;n&#;n HCG hormonundan dolay&#; ya&#;an&#;r. Anne adaylar&#;m&#;zla bulu&#;aca&#;&#;m&#;z bu yaz&#;da mide bulant&#;s&#;na neden olan tüm faktörleri ve bu dönemi en iyi &#;ekilde atlatman&#;n yollar&#;n&#; konu&#;aca&#;&#;z. Mide bulant&#;s&#;n&#; en az &#;ekilde hissetmek için yaz&#;m&#;z sizlere bu konuda yard&#;mc&#; olacakt&#;r. Hamilelik dönemi ve ya&#;anan mide bulant&#;s&#; hakk&#;nda tüm merak ettikleriniz i&#;te sizlerle!

En do&#;ru bilgiler ve sa&#;l&#;kl&#; sonuçlar için mutlaka hamileli&#;inizi takip eden uzman doktorunuza ba&#;vurunuz. &#;çeri&#;imizde yer alan bilgiler reçete niteli&#;i ta&#;&#;maz.

hamilelikte mide bulant&#;s&#;

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#; Ne Zaman Ba&#;lar?

Gebeli&#;in belirtisi olarak hayat&#;n&#;za giren mide bulant&#;s&#; genellikle sabahlar&#; görülmektedir. Bunu tetikleyen neden ise hormonlarla beraber anne aday&#;n&#;n aç olmas&#;d&#;r. &#;lk üç ayl&#;k dönemde kad&#;nlar&#;n ço&#;u bulant&#; ya&#;ayabilir. Ortalama olarak 6. haftada hamilelik bulant&#;lar&#; ba&#;lar ve haftaya kadar devam edebilir. E&#;er bünyeniz çok hassas ise ilk haftalarda da mide bulant&#;s&#; ile güne ba&#;lay&#;p zaman zaman bulant&#; ya&#;ayabilirsiniz.

Sabah bulant&#;s&#; ad&#; verilen gebelikte kusma durumlar&#;, günün her diliminde ya&#;anabilir. Bu nedenle e&#;er gebelik &#;üphesi varsa, mide bulant&#;s&#;na kar&#;&#; tedbirli olmakta fayda olacakt&#;r. 1 haftal&#;k hamilelikte mide bulant&#;s&#; olur mu diye soracak olursan&#;z, pek çok anne aday&#;n&#;n ilk haftalarda mide bulant&#;s&#; ya&#;ad&#;&#;&#;n&#; söyleyebiliriz. Elbette bu bulant&#; bünyeye göre farkl&#;l&#;k gösterebilir.

Hamilelikte mide bulant&#;s&#; anormal bir hastal&#;k olarak görülmemekle birlikte:

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#;na Ne &#;yi Gelir?

Gebelikte yo&#;un bulant&#;lar ya&#;&#;yorsan&#;z hamilelikte mide bulant&#;s&#;na ne iyi gelir ara&#;t&#;r&#;yor olabilirsiniz. Size vakit kazand&#;rmak için hemen yan&#;t verelim! &#;&#;te, hamileliktemide bulant&#;s&#;na iyi gelen yiyecekler listesi:

Hamilelik döneminde besin tüketimi öncesi doktor onay&#; al&#;n&#;z.

hamilelikte mide bulant&#;s&#;na ne iyi gelir

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#; Nas&#;l Geçer?

Hamilelikte mide bulant&#;s&#;na kesin çözüm ar&#;yorsan&#;z sizlere baz&#; ufak tavsiyelerde bulunaca&#;&#;z. Ancak hiçbir öneriyi doktorunuzdan onay almadan uygulamaman&#;z&#; tavsiye ederiz. Her bünyenin farkl&#; hamilelik ya&#;ad&#;&#;&#;n&#; hat&#;rlatmak isteriz. &#;&#;te, hamilelikte mide bulant&#;s&#;n&#; geçirecek baz&#; genel tüyolar:

Mide bulant&#;lar&#;n&#;z hakk&#;nda en sa&#;l&#;kl&#; bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz. &#;çeri&#;imiz reçete niteli&#;i ta&#;&#;mamaktad&#;r.

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#; Ne Zaman Geçer?

Gebeli&#;in ilk 3 ay&#;n&#; zaman zaman mide bulant&#;s&#; ile geçirdiyseniz, daha rahat günler sizi bekliyor. En az&#;ndan 3 aydan sonra mide bulant&#;lar&#; daha hafifleyecektir. Baz&#; anne adaylar&#;nda ise neredeyse hiç görülmeyecektir. veya haftaya girdi&#;inizde hormonlar&#;n&#;z dengelenece&#;i için mide bulant&#;lar&#;n&#;z azabilir; ancak b&#;çak gibi aniden kesilmesini beklememelisiniz.

Bireysel farkl&#;l&#;klardan dolay&#; bu rakamlar bir hafta öncesinde veya sonras&#;nda olarak de&#;i&#;ebilir. Her anne aday&#;n&#;n ya&#;ad&#;&#;&#; durumlar farkl&#; zamanlarda olabilir. Özetle, hamilelikte mide bulant&#;s&#; ne zaman geçer sorunuzu haftadan itibaren olarak yan&#;tlayabiliriz.

hamilelikte mide bulant&#;s&#; ne zaman ba&#;lar

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#; Neden Olur?

Gebelik döneminde mide bulant&#;s&#; pek çok nedenden dolay&#; ya&#;anabilir. Baz&#; ki&#;ilerde çok az görülen mide bulant&#;s&#; baz&#; anne adaylar&#;nda ise s&#;kça ya&#;an&#;r. Bu durum bünyeye göre de&#;i&#;kenlik gösterebilir.

Mide bulant&#;s&#;n&#;n en genel nedenleri ise:

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#; Ne Kadar Sürer?

Anne adaylar&#; gebelik döneminde mide bulant&#;s&#; ile bir süre u&#;ra&#;abilir. &#;lk haftalarda bile ba&#;layabilen bu mide bulant&#;lar&#; genellikle 6. haftada ba&#;lar ve haftaya kadar devam edebilir. E&#;er anne aday&#; aç kal&#;rsa ve beslenmesine dikkat etmezse, bulant&#;lar s&#;kça tekrarlar.

Baz&#; kad&#;nlar ise bu konuda çok &#;ansl&#; olabiliyor. Çok az bulant&#; ile geçen hamilelik döneminde sa&#;l&#;k durumlar&#; da iyi olabilir. Bu durumda hamilelikte mide bulant&#;s&#; olmazsa ne olur sorusunu dü&#;ünebilirsiniz. Endi&#;e etmeyin, olas&#; bir aksilik mide bulant&#;s&#;yla de&#;il doktor kontrolleri ile ortaya ç&#;kacakt&#;r. Sorunsuz ve sa&#;l&#;kl&#; bir gebelik geçirmenizi diliyoruz. Lütfen doktor kontrollerinizi aksatmay&#;n&#;z. Hamilelik esnas&#;nda e&#;er hiç bulant&#; ya&#;am&#;yorsan&#;z bunu doktorunuza bildiriniz.

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#; Cinsiyeti Belirler Mi?

Mide bulant&#;s&#;n&#;n &#;iddeti ile bebek cinsiyeti aras&#;nda bir ba&#; kurulmas&#; gerekiyorsa, bu ba&#; net bir sonucu vermeyecektir.

Yap&#;lan ara&#;t&#;rmalara göre mide bulant&#;lar&#; ile cinsiyet üzerine tahmin yap&#;lmaktad&#;r. Bu ara&#;t&#;rmaya göre ise yakla&#;&#;k 2 milyon kad&#;n&#;n, sabah bulant&#;s&#; ya&#;ad&#;&#;&#; ve bu kad&#;nlar&#;n k&#;z çocuk dünyaya getirdi&#;i ifade edilmektedir. &#;sveçli bilim insanlar&#;n&#;n yapt&#;&#;&#; bu deney sonucunda, sabah bulant&#;s&#; ya&#;ayan %56’l&#;k bir dilimin k&#;z çocuk sahibi oldu&#;u duyuruldu.

Ara&#;t&#;rma sonuçlar&#;nda kusmalar&#;n daha hafif ya&#;and&#;&#;&#; anne adaylar&#;n&#;n erkek bebek dünyaya getirdi&#;i de not dü&#;üldü.

Her ne kadar gözlemle yap&#;lan testler olsa da bebe&#;in cinsiyetinin kusma ile ilgisi olmad&#;&#;&#;n&#; savunan pek çok uzman vard&#;r. Bebe&#;inizin cinsiyetini en net ve sa&#;l&#;kl&#; &#;ekilde doktor kontrolünde görebilirsiniz.

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#; Olmamas&#; Normal Mi?

Hamilelik döneminin gündemi mide bulant&#;s&#; olmaktad&#;r. Bilinmesi gereken bir gerçek vard&#;r ki; mide bulant&#;s&#; her anne aday&#; için &#;art de&#;ildir. Yani bir kad&#;n bulant&#;s&#;z gebelik geçirebilir. Bu durum herhangi bir olumsuz i&#;aret de&#;ildir. Ancak yine de durumu doktora bildirmekte fayda vard&#;r.

Gebeli&#;in süreci ve sa&#;l&#;k durumu doktorunuzun yapt&#;&#;&#; testler ile anla&#;&#;lmaktad&#;r. Bu nedenle mide bulant&#;s&#; ya&#;amayan anne adaylar&#;n&#;n sa&#;l&#;k sorunu oldu&#;u hemen söylenemez. En iyi ve sa&#;l&#;kl&#; karar&#; gebeli&#;inizi takip eden doktorunuz ifade edecektir. Olas&#; bir riski ortadan kald&#;rmak için haftal&#;k ve ayl&#;k kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz.

Hamilelikte Mide Bulant&#;s&#; Neden Sabah Ya&#;an&#;r?

Bu sorunun yan&#;tlar&#; için uzmanlar &#;öyle bir ifadede bulunur: Anne aday&#; sabaha kar&#;&#; ac&#;kmaya ba&#;lar, ac&#;kan midede asitler düzensiz da&#;&#;l&#;r ve kusmaya neden olabilir. E&#;er uykudan önce uzun süre tokluk sa&#;layan sa&#;l&#;kl&#; besinler tüketilirse; sabah bulant&#;lar&#;n&#;n önüne geçmek mümkün olabilir. Bo&#; mideyle uyuyan anne adaylar&#; sabahlar&#; bulant&#; hissiyle uyanabilir. Ayr&#;ca yatak odas&#;n&#;n havas&#;z kalmas&#; da koku hassasiyeti olu&#;turaca&#;&#; için bulant&#; ya&#;anabilir.

Kusma ve Bulant&#; Bebe&#;i Etkiler Mi?

Birçok anne aday&#; kusma hissine kap&#;ld&#;&#;&#; zaman kas&#;l&#;r. Acaba bebe&#;ime zarar gelir mi endi&#;esiyle kusma ataklar&#;n&#; bask&#;lamak ister. Ancak mide bulant&#;s&#; olu&#;tu&#;unda annenin rahatlamas&#; gerekir. Az ve s&#;k yiyerek kusman&#;n önüne geçebilir. Ya&#;anan bu kusma ve bulant&#;lar, bebe&#;e zarar vermez. Çünkü bebek anne rahminde, güçlü bir amniyon s&#;v&#;s&#; ile pek çok sars&#;nt&#;ya kar&#;&#; korunmaktad&#;r.

En do&#;ru bilgiler ve sa&#;l&#;kl&#; sonuçlar için mutlaka hamileli&#;inizi takip eden uzman doktorunuza ba&#;vurunuz. &#;çeri&#;imizde yer alan bilgiler reçete niteli&#;i ta&#;&#;maz.

Hamilelikte A&#;erilen 9 &#;lginç &#;ey, Çok &#;a&#;&#;racaks&#;n&#;z!

Hamilelikte Beslenme: Hamileler Ne Yemeli Ne Yememeli?

Hamilelikte Bel A&#;r&#;s&#;: 6 Popüler Soruda Tüm Merak Edilenler

Hamilelikte Kar&#;n A&#;r&#;s&#; Neden Olur? Ne Zaman Ba&#;lar? Nas&#;l Geçer?

Hamilelikte Ba&#; A&#;r&#;s&#; Nas&#;l Geçer? Ne Zaman Ba&#;lar? Nedenleri, Tedavisi

Hamilelikte özellikle ilk üç ayında hamile kadınlar yoğun mide bulantısı yaşar. Çoğu kadın mide bulantısı yaşasa da yaşamayanlar da varmış. Şanslı yaşamayanlar diyelim herkes onlar kadar şanslı olmayabilir yaşayanlara yardımcı olmak amacıyla yazımızı yazalım.
Hamile kadınlar hamile oldukları esnada annelerinin değerini anlıyor mudur acaba? Hamile olmak aylar süren bir hastalık hali gibi bir şey, zorlukları çok kadın için. O yüzden bizi 9 ay karnında taşırken onca mide bulantısı, hastalık hali, zorlukları yaşayan annelerimize bunun için teşekkür funduszeue.inforimizin hakkını asla ödeyemeyiz,  anne adayı olan her kadın hamilelik esnasında bunun farkına varıyor mudur acaba? Anne olmasına rağmen annesine vefasızlığa devam eden kadınlar da çok maalesef. Hadi şimdi annenize ve/veya çocuğunuzun annesine sarılın ve teşekkür edin 9 ay boyunca onca hastalık hallerine zorluklara katlandığı için.

Hamilelikte Mide Bulantısı Neden Olur?
* Sindirim sisteminde hamilelikten dolayı oluşan değişiklikler
* Hamilelik hakkında kafa karışıklığı, stres
* Stres
* Güçlü kokular
* Vitamin ya da mineral eksiklikler
* Boş mide açlık düşük kan şekeri
* Yağlı yiyecekler
* Fazla tatlı ve şekerli yiyecekler

Hamilelikte Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler
Sindirimi Kolay Gıdalar: Yağlı ve sindirimi zor yiyecekler yerine sindirimi kolay yiyecekleri küçük porsiyon halinde yiyin.
Su: Mide bulantısı çektiğiniz anda su için. Suyu yavaş için ve soğuk olmasın.
Limon: Suyunuza veya zencefil çayınıza limon sıkıp içfunduszeue.info koklamak da iyi gelir.
Elma: 1 elmayı dilimleyin ve yavaş yavaş yiyin.
Ceviz
Muz
Haşlanmış Patates
Kıvırcık Salata

Gebelikte Mide Bulantısı Yapmayan Yiyecekler
* Şekersiz veya sade bisküviler
* Meyve
* Yoğurt
* Az yağlı çorba
* Haşlanmış pirinç

Hamilelikte Mide Bulantısını Engellemek İçin Yapılabilecekler
1. Donmuş Meyve: Bulantıyı engellemek için donmuş meyvenin buzunu emmek iyi gelebilir.
2. Zencefil: Yemeklerde kullanabilirsiniz. Salatanızın üzerine serpebilirsiniz.
3. Egzersiz: Hafif egzersiz yapmak mide bulantınıza iyi gelebilir.
4. Kraker: Yatağınızın baş ucuna kraker koyun, uyanınca ağzınıza atın, çantanızda da taşıyın.
5. Yürüyüş: Günde dakika açık havada yürüyüş yapın.
6. Su: Bol su için.

Mide Bulantısıyla Başa Çıkabilmek İçin Öneriler
* Midenizi bulandıran kokulardan uzak durun.
* Küçük miktarlarda ama sık yiyin.
* Baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.
* Yatmaya saat kala yemeyi bırakın.

Hamileyken Mide Bulantısına İyi Gelecek Dualar
* Sayısız Ya Rezzak okuyun. Mide rahatsızlığı olan kişiler de Ya Rezzak esmasını sık okusun.
* ''Rabbim bana ve rahmimdeki çocuğuma sağlık sıhhat ver. Bizi tüm hastalıklardan şerlerden funduszeue.infoıkları ancak Sen giderirsin şifa ver. Rabbim mide bulantısından hastalıklardan Sana sığınıyorum. Rabbim sağlıklı kolay bir hamilelik ve sağlıklı kolay doğum nasip et bana. Evladımı sağlıklı şekilde kucağıma almamı nasip et. Evladıma sağlıklı hayırlı ömür nasip et. Bana kocama ve evladımıza sağlıklı hayırlı uzun ömür ver. Evladımızı analı babalı büyüt. Evladımızı bize mübarek kıl''Amin

Yiyeceklerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterir birisinin midesini bulandırmayan başka birisininkini bulandırabilir ama haşlanmış patates , elma, muz hamilelikte her mideye dost yiyeceklerdir. Her hamilenin bünyesi farklıdır. Burada yazdıklarım bilimsel araştırmalarla tavsiye edilmiş şeyler. Ama herkes için geçerli olmayabilir. Mideniz çok bulanıyorsa buradakileri deneyerek size iyi gelen yolu bulabilirsiniz.

Rabbim yoğun mide bulantısı yaşayan hamile dua dostlarımızın yar ve yardımcısı olsun. Rabbim onlara sağlıklı kolay hamilelik ve sağlıklı kolay doğum ve sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşaAllah.

Share:

hamilelikte mide bulantısı

öncelikle söyleyeyim i-na-nıl-maz zor geçiyor..

aa benim hamilelikte hiç midem bulanmadı diyenlere nasıl özendim belli değil..

8. haftada başladı bulantım. önce hafif hafif geldi, iştahımı kesti, sonra bildiğin kusmaya başladım..

ve ardından hiçbir şey yememeye.. kusmaktansa yemeyeyim daha iyi diyordum. haftaya kadar kustum. böyle bir bulantı yok, hiç geçmiyor hiç, sürekli, nasıl sinir bozucu kaç kere ağladığımı biliyorum..

deli gibi araştırmaya başladım. google copy paste metinlerle dolu, sinir oldum. herkes doğum hikayesini yazmış, bebek doğduktan sonra tecrübelerini yazmış, arkadaş hamileliği de yazsanıza 

benden hafta önde olan hamile arkadaşlarım sağolsunlar yaşadıklarını paylaştılar, beyaz leblebiyi Neşe söyledi mesela, Nihan ve Esra yat dinlen, kraker falan uğraşma dediler, Tuğçe klozete kusma daha kötü oluyorsun dedi.. yalnız olmadığını hissetmek güç veriyor bi yandan.

bana ne iyi geldi söyleyeyim;

sütaş süzme beyaz peynirli tost ve haşlanmış patates ve amasya elması

bu 3 besin ile 9 hafta geçirdim ben.. az değil 2 ay :)

önce dil peyniriyle yaptım tostu, bi süre sonra o da bulandırınca en son sütaş süzme peynir iyi geldi. biraz deneme yanılmayla buluyorsun. beyaz leblebiyi kustuktan sonra yedim, bastırdı.

bir ara ananas yedim, sulu ve sert diye bastırdı sandım, sonra onun da asitli olduğunu anladım, yemedim.

mesela yoğurt, ayran ve maden suyundan hele hele soğuk bir yiyecekten kesinlikle uzak durulması gerektiğini anladım.

hem mide hem bağırsak çalışmıyor zaten, bari midem çalışsın diye maden suyu (sade) içtim, ne zaman içtiysem 3 dk sonra kustum..

ben bir çok hamilenin aksine sabah iyi kalktım. hatta beyaz peynirli tostu gayet iyi yedim, önce sonra de yoğun bulantılarım başladı. Bu arada çalıştım ben, hiç izin falan kullanmadım.. ama saat olduğunda artık dayanamayıp bulduğum koltukta 1 saat uyumaya başladım. saati kuruyor 'de kalkıp işimin başına dönüyordum. sonra 'de çıkıp eve.. ama ne eve gitmek, bildiğin iş kıyafetimle koltuğa yatıp hiiiçç kalkmıyordum. 

Allah binlerce kez razı olsun canım kocam, o olmasa, onun desteği olmasa asla ama asla böyle atlatamazdım. Tuvalette kustuktan sonra bile geçmiyor diye söylenip ağlama krizindeyken gelip bana destek olması, bir bebek gibi beni uyutması, uyuyana kadar başımda beklemesi, saçımı okşaması, gözünde gördüğüm çaresizlik bakışı (yazarken bile gözlerim doluyor, hep bu hormonlar) o olmasa ne yapardım ben ? bu süreçte ne yedi ne içti hiç bilmiyorum. ruh gibiydim evde, flu hatırlıyorum her şeyi.. tost mu yesem acaba diyordum 2 dk sonra elinde tostla geliyordu, ben kötüyüm diye maçtan çabuk çabuk geldi, arkadaşlarıyla bir yere gitmedi, akşamları heepp yanımdaydı. Arada annem geldi, evi temizledi, bize yemek yaptı gitti sağolsun.

aslında doktorum bana zofran diye bir ilaç verdi, almadım, ama böyle bulantılar deli bir hal alınca engin cumartesi gece yarısı eczane aramaya çıktı. bildiğin kemoterapi gören hastaların kullandığı bulantı giderici dilaltı hap.. etki etti mi ? ı-ıh sadece uyuttu beni, onu içip odadaki koltukta sızıp kaldığımda engin hiç uykumu açmadan yatağıma götürdü beni. 

çok dua ettim, kim neyi oku dediyse okudum, sabır diledim, Allahım dualarımı kabul etti ve geçti :)

haftada geçti :)
günde bir kusmayla azalarak bitti. sabret geçecek diyenlere o an inanmadım, söylendim (miden bulanırken bu yazıyı okuyorsan kız bana, ben öyle yaptım) kızdım ama geçti. 

ben 69 kiloyla hamile kaldım. haftamda 65 kiloydum. bildiğin 4 kilo verdim, arada 6 kiloya çıktı o verdiğim kilo ama toparladım ve -4 ile haftaya geldim.

sırf kusmayayım diye yemek yemediğim için oldu bu kilo vermek, kızkardeşim benim bu açığı hızla kapatacağımı düşünüyor :) 

bir de otomobil yolculuğunun bulantımı ve kusmamı arttırdığını farkettim. 

çok şükür bugünüme :) 5. ay hamileliğin balayı diyorlardı doğru diyorlarmış. her yudumdan sonra yemek yemek çok güzelmiş şükürler olsun diyorum :)

bu yazıyı bir hamile okuyorsa ve uzun diye okumak zor geldiyse özet geçiyorum

YE
- beyaz peynirli tost
- kızarmış 1 dilim ekmek
- haşlanmış patates
- amasya elması, mümkünse kabuğunu soy (bana en iyi gelen migros'ta satılandı, pazardan aldıklarım güzel değildi)
- beyaz leblebi
- kıvırcık salata
- ılık su (evet içme suyuma azıcık kaynamış sıcak su ekledim ılık içtim, o da toplasan günde 1 su bardağı )
- ceviz 
- muz

YEME
- su (evet su içme, miden boş olduğu için lıkır lıkır o su daha çok bulandırır)
- soğuk herhangi bir yiyecek-içecek
- soğuk maden suyu
- yoğurt
- ayran
- bulgur pilavı (mide hazmetmiyor)
- çarliston biber  (mide hazmetmiyor)
- armut (bana fazla şekerli geldi)

ARABA YOLCULUĞU YAPMA

ne zaman taksiye ya da dolmuşa binsem inince kustum, hatta o kadar enteresan ki sırf taksi ve dolmuşlar deli gibi gidiyor diye halk otobüsüne bindim kusmadım, metrobüse bindim kusmadım :) dolmuştan suadiye'de indikten sonra parktaki çöp kutusuna kusmak çok enteresan oldu, henüz karnım da belirgin değil, hamile olduğumu anlamayan teyze uzaktan beni görüp iiiyyykk dedi gitti, bana bi gülme geldi :) belki ben olsam aynı şeyi yapardım, artık yapmayacağımı biliyorum.

hamilelik bir hastalık değil biliyorum, ama o bulantının ortasındayken hiç böyle hissetmiyorsun :)

binlerce şükür olsun Allahıma geçti bitti..

şimdi içeride kıpırtılarını hissetmek çok güzel :)

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası