nil burak dinle / ‎Nil Burak: En İyileri Apple Music’te

Nil Burak Dinle

nil burak dinle

Scrobble Stats

Recent Listening Trend

DayListeners
41
33
35
36
36
25
52
44
39
32
27
27
31
41
24
35
18
42
33
52
44
41
44
44
33
46
46
41
46
28
45
29
25
34
35
44
42
42
30
46
50
40
40
30
25
28
25

Nil Burak kimdir, nereli ve kaç yaşında? Nil Burak hayatı hakkında

Nil Burak kimdir, nereli ve kaç yaşında? Şeklindeki sorular merak konusu oldu. yılında dönemin ünlü gece kulübü olan Playboy'da gelen davet üzerine sahneye çıkan Nihal Münsif'in o gece sesi herkes tarafından beğenilmiş ve adı Zeki Müren tarafından Nil Burak olarak değiştirilen ve üne kavuşan Nil Burak ile ilgili ayrıntılar haberimizde

NİL BURAK KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Pembe Nihal Munsif ya da bilinen sahne adıyla Nil Burak (d. 27 Nisan ; Lefke), Kıbrıs Türkü şarkıcı.

Babası Kıbrıs'ın en eski sinema işletmecisi ve narenciyecisi, annesi ise ev hanımı olan Pembe Nihal Munsif, üç kardeşin en küçüğü olarak Kıbrıs'ın Lefke kasabasında dünyaya gelmiştir.

Müziğe olan ilgisi ilkokul yıllarına uzanan Nihal Munsif’in müzik kariyeri, Kıbrıs Güzel Sanatlar Derneği'nin korosunda şarkı söyleyerek başlamıştır.

Kıbrıs Amerikan Kız Koleji’nden mezun olduktan sonra dil eğitimi almak üzere İngiltere’ye giden Nihal Munsif, amatör olarak ilk defa Londra Gallipoli Restaurant'ta sahneye çıkmıştır.

yılında tatil amacıyla Türkiye'ye gelen Nihal Munsif, arkadaşlarıyla birlikte gittiği İstanbul’un o dönemdeki en önemli gece kulübü olan Playboy’da, gelen davet üzerine sahneye çıkarak şarkı söylemiştir. Herkesin dikkatini çeken ve çok beğenilen Nihal Munsif’in sahne ismi o gece, Zeki Müren tarafından Nil Burak olarak değiştirilmiştir.

Profesyonel ilk sahne deneyimini Playboy'da yapan Nil Burak, daha sonra Maksim Gazinoları’nda çalışmaya başlamıştır.

Boş Vere Boş Vere Güneş Bir Kere Doğdu()

Türk pop müziğinin 45’lik plak dönemi, Nil Burak için "Gözünüz Aydın/Yalnızım Ben" 45’liği ile kapanmıştır. 80’li yıllara gelindiğinde artık LP’ler müzik piyasasında hakim olmaya başlamışlardır. Yaşar Güvenir bestesi "Yalnızım Ben", Nil Burak’ın ikinci albümü "Benim Adım Şarkıcı"da da yer almış ve listelerin bir numarasına kadar yükselmiştir.

Müzik kariyerinin her döneminde olduğu gibi 80’li yıllarda da Türk pop müziğinin çok önemli bestecileri ve söz yazarlarıyla çalışan Nil Burak, bu dönemde Selami Şahin bestesi "Boşvere Boşvere", Armağan Çamlı besteleri "Bağışladın" ve "Bir Garip Olur İçim" ve Orhan Gencebay bestesi "Bulamadık Ki" ile listelerin bir numarasında yer almıştır.

Nil burak, yılında Şili'de yapılan müzik festivaline Selmi Andak bestesi "Oryantal" ile Türkiye'yi temsil etmiş ve özel ödülün sahibi olmuştur. Şili dönüşünde sanatçının anıları yerli basında geniş yer bulmuş ve bu şarkı aynı yıl Kervan Plakçılıktan yayınlanan "Bizim Diyar" adlı albümde yer almıştıseafoodplus.info Burak yılında Yaşar Kekeva Plakçılıktan yayınlanan "Benim Sevdam" isimli albümünde iki Selmi Andak bestesi ("O Şarkıyı Henüz Yazmadım" ve "Çal Yine Aynı Plağı Çal") daha yorumlamıştır. Bu albüm sanatçının plak formatında basılan son çalışması olmuşseafoodplus.info Burak, aynı yıl Hey Dergisi okurlarına göre yılın yedinci kadın şarkıcısı seçilmiştir.

Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde Aysel Gürel'in sözünü yazdığı ve Selmi Andak'ın bestelediği "Güneş Bir Kere Doğdu" ile üçüncü olan Nil Burak, aynı şarkı ile 21 Aralık tarihinde düzenlenen Palermo Müzik Festivali'nde Türkiye'ye birincilik getirmiştir. "Güneş Bir Kere Doğdu" daha sonra Nil Burak'ın "Oldu Olacak" albümünde yine Uğur Dikmen tarafından yapılan ama bu kez farklı bir düzenleme ile yer almıştır.

Nil Burak, daha sonra İrlanda Cavan Müzik Festivali'nde "En iyi yorumcu", "En iyi aranjman" ve İkincilik ödülleri olmak üzere toplam üç ödül birden almıştır.

Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'ne bu kez İbo ile birlikte katılan Nil Burak, Selmi Andak bestesi "Yaşa Yaşa" ile üçüncü olmuştur. Nil Burak, yazında Altuğ Yücel, Suavi Karaibrahimgil ve Yalçın Menteş ile birlikte Çeşme'de "Şakabare"yi sahnelemiştir.

Nil Burak'ın, Şamil Tokses ile olan beraberliğinden yılında Cemre Yaz Tokses adında oğlu dünyaya gelmiştir.

Sen de Başını Alıp Gitme.. Akdeniz Rüzgarı..()

Yurt içi ve yurt dışında aralarında dünyaca ünlü Paris Olympia ve Londra The Talk of the Town gibi müzikhollerinin de bulunduğu yerlerde özel orkestralar eşliğinde sayısız konserler veren Nil Burak, Türkiye'yi temsil etmek üzere Dışişleri Bakanlığı görevlisi olarak tüm Avrupa ülkeleri, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Çin, Arjantin, Venezuela, Brezilya ve ABD'de çeşitli konserler vermiştir.

Nil Burak, yılında yayınlanan "oldu olacak" albümünde yer alan kendisinin bestelediği ve sözlerini Cem Karaca'nın yazdığı "sen de başını alıp gitme" ile, müzik kariyerindeki en çok ses getiren şarkıya imza atmıştır.

"sen de başını alıp gitme" ile milyonların gönlünde taht kuran Nil Burak, yılında D. Erkal Işıksal ile evlenmiştir.

’de "işte banko", ’te ise "Nil Burak'95 Akdeniz rüzgarı" isimli albümleri yayınlanan Nil Burak, Türk pop müziğine olan katkılarından dolayı Popsav tarafından " yıl hizmet ödülü"ne Ajda Pekkan, Esin Afşar, Esmeray, Nilüfer, Nükhet Duru, Sezen Aksu ve Tülay Özer ile birlikte layık görülmüştür.

Olmaz Olmaz Deme Bir Numaramsın()

KKTC'de faaliyet gösteren siyasi partilerden Özgürlük ve Reform Partisi'nin yönetim kurulu üyeleri arasında yer alan eşi D. Erkal Işıksal ve oğlu Cemre Yaz Tokses ile birlikte yılında Kıbrıs'a dönerek Türkiye’deki müzik kariyerine ara veren Nil Burak, eşiyle birlikte kurdukları butik otel ile turizm sektörüne atılmıştır.

Kıbrıs’ta önemli gecelerde sahneye çıkan Nil Burak, sanat yılı olan 'de Türkiye’ye dönmüş ve toplam 32 şarkıdan oluşan yeni albümü "Bir Numaramsın & En İyileriyle Nil Burak" ile müzik kariyerine geri dönmüştür.

Diskografi

45'likleri

Sus / Tatlı Tatlı (Atlas)
Ben Anlamam / Seni İyi Tanırım (Atlas)
Bir Eski Şarkı / Birisine Birisine (Atlas)
Canıma Değsin / Ya Mustafa (Atlas)
Dünyamı Yıktı Geçti / Kırk Yılda Bir (Yavuz)
Gözünüz Aydın / Yalnızım Ben (Yavuz)

EP'leri

Mavi (Ossi Mayıs )

Albümleri (LP,MC,CD)

Nil Burak () (Atlas)
Benim Adım Şarkıcı (Yavuz)
İki Elim Yakanda, Boş Vere Boş Vere (Kervan)
Bizim Diyar (Kervan)
Benim Sevdam (Yaşar)
Zurna Kazım (Göksoy)
Oldu Olacak (Bayar&Foneks Kasım )
İşte Banko (Raks-Temmuz )
Nil Burak'95 Akdeniz Rüzgarı (Göksoy-Ocak )
En İyileriyle Nil Burak () (Ossi Ocak )
Bir Numaramsın (Ossi Ocak )
Tekrar Basılan Albümleri
Benim Sevdam (Yaşar, 6 Ağustos )
Yurtdışı Çalışmaları
Nil Burak 3 (Uzelli/Almanya)
Benim Adım Şarkıcı - Aranjmanlar (Türküola/Almanya)
İki Elim Yakanda - Aranjmanlar (Türküola/Almanya)
Bizim Diyar - Aranjmanlar (Türküola/Almanya)
Benim Sevdam - Aranjmanlar (Minareci/Almanya)
Benim Sevdam (Quality Variety/Singapur)

Diğer Çalışmaları

En Yeni Hits Aranjmanlar (Türküola/Almanya)
(Nil Burak bu albümde, "Senin Olmaya Geldim" ve "Boşvere Boşvere" isimli şarkıları ile yer almaktadır)

Türk Pop Müziğinde 35 Yıl 35 Besteci (POPSAV)
(Nil Burak bu albümde, "Güneş Bir Kere Doğdu" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Sev Dünyayı (Raks)
(Nil Burak bu albümde, "Tatlı Tatlı" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Pop Tango (Koyutürk)
(Nil Burak bu albümde, "Dinle Sevgili" isimli şarkı ile yer almaktadır)

35 Yılın Şarkıları (Universal)
(Nil Burak bu albümde, "Boş Vere Boş Vere" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finallerinde Selmi Andak Besteleri - (TRT)
(Nil Burak, bu albümde "Güneş Bir Kere Doğdu" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Bir Zamanlar 2 (Ossi)
(Nil Burak bu albümde, "Birisine Birisine" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Bir Zamanlar 3 (Ossi)
(Nil Burak bu albümde, "Gözünüzaydın" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Cahide Sayfiye (Ossi Müzik)
(Nil Burak bu albümde, "Olmaz Olmaz Deme 80's Remiks" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Issız Adam (Most Müzik)
(Nil Burak bu albümde, "Yalnızım Ben" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Bir Zamanlar Özel Keşfedilecek Plaklar (Ossi)
(Nil Burak bu albümde, "Ağla Halime" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Bir Zamanlar Remix Murat Uncuoğlu & Emre HC (Ossi)
(Nil Burak bu albümde, "Birisine Birisine" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Women & Kadınlar (Sony BMG)
(Nil Burak bu albümde, "Dünyamı Yıktı Geçti" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Pop Mix (DMC)
(Nil Burak bu albümde, "Ağla Halime" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Müzik: Selmi Andak Bal Gibi Olur (Ossi)
(Nil Burak bu albümde, "Olmaz Olmaz Deme" isimli şarkısı ile yer almaktadır)

Filmografi
Filmleri
Hamsi Nuri (?)
Gülşah (Gülşah Film)
Eksik Etek (Film-iş)
Merhaba Tatlım (Barış Film)
Dizileri
Doğru Yoldan Ayrılanlar (?)
Çalıkuşu (TRT)
Kaldırım Çiçeği (Ulusal TV & Erler Film)
Avrupa Yakası (ATV) (Nil Burak, Avrupa Yakası'nın seafoodplus.infoölümü'ne konuk oyuncu olarak katılmıştır)
Videoları
Birisine Birisine9 Şubat tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Boş Vere Boş Vere27 Haziran tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Boş Vere Boş Vere
Bizim Diyar
Bir Kadın27 Haziran tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Canım Kıbrısım
Güneş Bir Kere Doğdu (Nil Burak & Selmi Andak)29 Ocak tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Güneş Bir Kere Doğdu27 Haziran tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Sen de Başını Alıp Gitme
Sen de Başını Alıp Gitme (Nil Burak & Cem Karaca)7 Mart tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Üçe Çeyrek Var

Oldu Olacak Öp Beni

Haydi, bu gece bir daha bir daha
Vur kadehini korkma unut derdini
Gül kahkahayla boş ver aldırma

Söyle sevdin mi kaç kere kaç kere
Dur bir dakika kaçma çok seviyorum
Küsme darılma gitme bir daha

Gel yanıma gel dinle şu kalbimi
Kollarına al sar beni sar beni
Gözlerimde gör sevgimi sevgimi
Oldu olacak öp beni

Oldu olacak öp beni

Haydi, bu gece bir daha bir daha
Vur kadehini korkma unut derdini
Gül kahkahayla boş ver aldırma

Söyle sevdin mi kaç kere kaç kere
Dur bir dakika kaçma çok seviyorum
Küsme darılma gitme bir daha

Oldu olacak öp beni

Oldu olacak öp beni, sev beni.

Pembe Nihal Munsif, sahne adıyla Nil Burak, 27 Nisan tarihinde Kıbrıs’ta d&#;nyaya gelmiştir. M&#;ziğe olan ilgisi ilkokul yıllarına uzanan Nil Burak’ın m&#;zik kariyeri, Kıbrıs G&#;zel Sanatlar Derneği'nin korosunda şarkı s&#;yleyerek başlamıştır. Kıbrıs Amerikan Kız Koleji’nden mezun olduktan sonra dil eğitimi almak &#;zere İngiltere’ye giden Nil Burak, amat&#;r olarak ilk defa Londra Gallipoli Restaurant'ta sahneye &#;ıkmıştır. yılında tatil amacıyla T&#;rkiye'ye gelmiş, arkadaşlarıyla birlikte gittiği İstanbul’un o d&#;nemdeki en &#;nemli gece kul&#;b&#; olan Playboy’da, gelen davet &#;zerine sahneye &#;ıkarak şarkı s&#;ylemiştir. Herkesin dikkatini &#;eken ve &#;ok beğenilen Nil Burak’ın sahne ismi de o gece Zeki M&#;ren tarafından değiştirilmiştir. Profesyonel ilk sahne deneyimini Playboy'da yapan Nil Burak, daha sonra Maksim Gazinoları’nda &#;alışmaya başlamıştır. T&#;rk pop m&#;ziğinin 45’lik plak d&#;nemi, Nil Burak i&#;in "G&#;z&#;n&#;z Aydın/Yalnızım Ben" 45’liği ile kapanmıştır. Yaşar G&#;venir bestesi "Yalnızım Ben", Nil Burak’ın ikinci alb&#;m&#; "Benim Adım Şarkıcı"da da yer almış ve listelerin bir numarasına kadar y&#;kselmiştir. Nil burak, yılında Şili'de yapılan m&#;zik festivaline Selmi Andak bestesi "Oryantal" ile T&#;rkiye'yi temsil etmiş ve &#;zel &#;d&#;l&#;n sahibi olmuştur. Nil Burak yılında Yaşar Kekeva Plak&#;ılıktan yayınlanan "Benim Sevdam" isimli alb&#;m&#;nde iki Selmi Andak bestesi daha yorumlamıştır. Bu alb&#;m sanat&#;ının plak formatında basılan son &#;alışması olmuştur. Eurovision Şarkı Yarışması T&#;rkiye Finali'nde Aysel G&#;rel'in s&#;z&#;n&#; yazdığı ve Selmi Andak'ın bestelediği "G&#;neş Bir Kere Doğdu" ile &#;&#;&#;nc&#; olan Nil Burak, aynı şarkı ile 21 Aralık tarihinde d&#;zenlenen Palermo M&#;zik Festivali'nde T&#;rkiye'ye birincilik getirmiştir. Eurovision Şarkı Yarışması T&#;rkiye Finali'ne bu kez İbo ile birlikte katılan Nil Burak, Selmi Andak bestesi "Yaşa Yaşa" ile &#;&#;&#;nc&#; olmuştur. Nil Burak, yılında yayınlanan "oldu olacak" alb&#;m&#;nde yer alan kendisinin bestelediği ve s&#;zlerini Cem Karaca'nın yazdığı "sen de başını alıp gitme" ile, m&#;zik kariyerindeki en &#;ok ses getiren şarkıya imza atmıştır. ’de "işte banko", ’te ise "Nil Burak'95 Akdeniz r&#;zgarı" isimli alb&#;mleri yayınlanmıştır. Nil Burak, T&#;rk pop m&#;ziğine olan katkılarından dolayı Popsav tarafından " yıl hizmet &#;d&#;l&#;"ne layık g&#;r&#;lm&#;şt&#;r. yılında Kıbrıs'a d&#;nerek T&#;rkiye’deki m&#;zik kariyerine ara veren Nil Burak, eşiyle birlikte kurdukları butik otel ile turizm sekt&#;r&#;ne atılmıştır. Kıbrıs’ta &#;nemli gecelerde sahneye &#;ıkan Nil Burak, sanat yılı olan 'de T&#;rkiye’ye d&#;nm&#;ş ve toplam 32 şarkıdan oluşan yeni alb&#;m&#; "Bir Numaramsın & En İyileriyle Nil Burak" ile m&#;zik kariyerine geri d&#;nm&#;şt&#;r.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir