hafıza kartı disk yazma korumalı hatası çözümü / Çözüldü: SD Kart Biçimlendirilemiyor, SD Kart PC / Android'de Biçimlendirilmiyor-EaseUS

Hafıza Kartı Disk Yazma Korumalı Hatası Çözümü

hafıza kartı disk yazma korumalı hatası çözümü

Çözüldü: SD Kart Biçimlendirilemiyor, SD Kart PC / Android'de Biçimlendirilmiyor

SAYFA İÇERİĞİ:

Biçimlendirilmesi Gereken SD Kartı Biçimlendirilemiyor

SD Kartın Biçimlendirilmemesinin Genel Nedenleri 

SD Kart Biçimlendirilemiyor Sorununa 6 Çözüm

SD Kartı Formatlayamadığınız Diğer 3 Durum 

Biçimlendirilmesi Gereken SD Kartı Biçimlendirilemiyor

"Samsung telefonumda müzik ve resim için kullandığım SanDisk 64GB SD kartımla ilgili yardıma ihtiyacım var. Kart bozuk görünüyor veya virüs bulaşmış gibi görünüyor ya da bir şekilde bir bilgisayara bağladığımda, Windows kartın biçimlendirilmesi gerektiğini söylüyor. Bunu denedim, ancak Windows biçimi tamamlayamadı hata mesajı almam nedeniyle yapamadim. "

SD kart formatlanmıyor, SD kart formatlanmadı ya da Windows SD kart formatını tamamlayamadı hataları bu yıllarda giderek daha yaygın hale geliyor. Bir SD kartı biçimlendiremememizin nedeni nedir ve biçimlendirilemeyen bir bellek kartı nasıl biçimlendirilir sorularina dair bir yanıt arıyoruz.

SD Kartın Biçimlendirilmemesinin Genel Nedenleri

Bir hafıza kartı problemlerle karşılaştığında ve tekrar çalışması için formatlanması gerektiğinde, genellikle dosya sisteminde bir şeyler ters gitmiştir.

Örneğin, belirli bazı cihazlarda yalnızca FAT32 SD kart kullanılabilir; SD kart dosya sistemi aniden RAW'a dönüşür ve Windows bunu tanıyamaz; SD kart bir yığın depolama cihazı olarak değil, ayrılmamış alan vb. olarak görünüyor.

Bununla birlikte, SD kartı biçimlendirmenin bu gibi sorunları çözeceği söylenir, ancak SD kartı biçimlendirmeyi neden yapamıyoruz? SD kart formatlanmaması sorununa neden olabilecek bazı basit sonuçları sizin için derledik.

• SD kart, yazmaya karşı korumalıdır; bu yüzden Windows'un üzerinde değişiklik yapmasına izin verilmez.
  • SD kart üzerinde bozuk sektörler olması nedeniyle bozuluyor. Windows bozuk bir SD kartı formatlayamaz.
  • Taşınabilir SD kart depolama ortamını birden çok bilgisayarda veya kart okuyucuda kullanmak kolayca virüs bulaşmasına neden olur, bu, Windows'un virüsü ortadan kaldırmak için kartı biçimlendirmesini zorlaştırır.

Windows 10/8/7 Bilgisayarda SD Kartın Biçimlendirilmemesi Hatası Nasıl Düzeltilir (6 Yöntem)

Peki, bir SD kartı formatlayamamanın çözümleri nelerdir? Biçimlendirilemeyen bir SD kart nasıl biçimlendirilir? Sorunu çözmesi gereken altı hızlı düzeltme yöntemini size bir arada sunuyoruz. Bir hafıza kartının bir Windows PC veya bir Android telefon cihazında formatlanmadığı benzer bir durumla karşılaştığınızda, önerilen yöntemleri kullanarak hatayı gidermekten çekinmeyin.

Yöntem 1. SD Kartı Windows Disk Yönetiminde Biçimlendirin

SD kartını ilk defa biçimlendiremeyen birçok kişi bu işlem için Windows Dosya Gezgini kullanıyor. Çıkarılabilir bir sabit diskin ve bir sabit sürücü bölümünü hızlıca biçimlendirmek için çabuk bir erişimdir, fakat Windows' un biçimlendirmeyi tamamlayamaması ihtimali de vardır. O zaman, daha gelişmiş bir disk biçimlendirme yöntemine geçmeniz gerekir. Bu durumda, SD kartınızı, bir diski biçimlendirebilen diğer Windows varsayılan programı olan Windows Disk Yönetimi'nde biçimlendirmeyi deneyin.

Adım 1. Windows 10/8 / 7'de Bu Bilgisayar / Bilgisayarım> Yönet> Disk Yönetimi'ne giderek Disk Yönetimi'ni açın.

Adım 2. SD kartı bulup sağ tıklayın ve Biçimlendir'i seçin.

Adım 3. FAT32, NTFS, exFAT gibi uygun bir dosya sistemi seçin ve hızlı bir format gerçekleştirin. "Tamam" ı tıklayın.

format SD card

Yöntem 2. Biçimlendirilmeyen SD Kartı Temizlemek için Diskpart'ı Çalıştırın

Adım 1. Windows tuşu + R tuşlarına aynı anda basın, Çalıştır kutusuna cmd yazın, komut istemini (funduszeue.info) açmak için Enter tuşuna basın.

Adım 2. Diskpart Yardımcı Programını çalıştırmak için diskpart yazın.

format sd using cmd-1

Adım 3. Bilgisayardaki sürücüleri listelemek için list disk yazın.

format sd card using cmd -2

Adım 4. Select disk 2 yazın (Numara, SD kartınızın sürücü numarası ile değiştirilmelidir).

format sd card

Adım 5. Temizleme yardımcı programını çalıştırmak için clean yazın (bu, SD karttaki tüm verileri sileceğinden, kart verilerinin bir kopyasını veya yedeğini kaydettiğinizden emin olun).

format sd card -5

Adım 6. SD kartta yeni bir bölüm oluşturmak için create partition primary yazın.

format sd card -6

Adım 7. Bölümü istenen dosya sistemine biçimlendirmek için format fs = ntfs ( veya format fs = fat32) yazın.

format sd card - 7

Yöntem 3. Üçüncü Taraf SD Kart Formatlayıcı Kullanarak SD Kartı Formatlayın

SD kartın biçimlendirilemiyor hatasını çözemediyseniz, Disk Yönetimi'nde biçimlendiremezseniz ve komut istemi karmaşıklığından korkarsanız, başka bir çıkış yolu, üçüncü taraf ücretsiz bir bölüm yöneticisi kullanmaktır. EaseUS Partition Master, bozuk, hasarlı, erişilemeyen ve Windows platformlarında biçimlendirilemeyen bir bellek kartını biçimlendirmede kusursuz bir şekilde çalışan saygın bir üçüncü taraf SD kart biçimlendiricidir.

Diskpart yardımcı programıyla karşılaştırıldığında, daha çok sezgisel, sihirbaz tabanlı, basit ve anlaşılır bir SD kart biçimlendirme yazılımıdır ve bu yazılım, daha az bilgisayar bilgisine sahip her sıradan kullanıcının SD kart biçimlendirilemiyor sorununu çok çaba harcamadan gidermesine imkan sağlar.

Ücretsiz deneme

Adım 1. EaseUS Partition Master'ı başlatın, biçimlendirmek istediğiniz bölüme sağ tıklayın ve "Format" ı seçin.

Format Hard Drive Partition - Step 1

Adım 2. Yeni pencerede, Bölüm etiketini girin, dosya sistemini seçin (fat32 / ntfs / ext3 / ext3 / ext4) ve ihtiyaçlarınıza göre küme boyutunu ayarlayın, ardından "OK" a tıklayın.

Format Hard Drive Partition - Step 2

Adım 3. Ardından bir uyarı penceresi göreceksiniz, devam etmek için "OK" a tıklayın.

Format Hard Drive Partition - Step 3

Adım 4. Değişiklikleri gözden geçirmek için sol üst köşedeki "Execute Operation" ı tıklayın, ardından bölümü biçimlendirmeye başlamak için "Apply" a tıklayın.

Format Hard Drive Partition - Step 4

Yöntem 4. SD Kartı Algılamak için Sürücü Harfi ve Yollarını Değiştirin

Bazen, SD kartın hiç görünmemesi nedeniyle formatı başlatamayız. Bu tür bir SD kartın biçimlendirmediği sorunları çözmek için önce onu tanınabilir hale getirmemiz gerekir. Bunu yapmak için prosedür şu şekildedir:

Adım 1. Biçimlendirilmeyen SD kartı PC'ye bağlayın.

Adım 2. Bu PC / Bilgisayarım> Yönet> Disk Yönetimi üzerine sağ tıklayın.

Adım 3. SD kartı bulup sağ tıklayın, sürücü harfini ve yolları değiştir öğesini seçin.

Adım 4. SD kartınız için yeni bir sürücü harfi belirleyin ve onaylamak için Tamam'ı tıklayın.

usb not showing up

Yöntem 5. Biçimlendirilmemiş SD Karttan Yazma Korumasını Kaldırma

Bir sabit sürücü, hafıza kartı veya USB flash sürücü yazmaya karşı korumalı olduğunda, bu artık depolama cihazını eskisi gibi kullanamayacağınız veya formatlayamayacağınız anlamına gelir. Windows PC ve mobil cihazlarda SD kartın çoğunun biçimlendirme hatası vermesinin nedeni yazma koruması olduğu icindir. Eğer bu durumla karşılaşıyorsanız, cmd'yi veya burada önerilen en kolay yöntemi kullanarak SD karttan yazma korumasını kaldırmayı deneyin.

Bilgisayar yönetimi konusunda profesyonel değilseniz ve komut dizinlerine aşina değilseniz endişelenmeyin. EaseUS Ar-Ge ekibi, sabit diskiniz, harici sabit diskiniz, USB veya SD kartınız, vb. cihazlarınızdaki yazma koruması sorununu çözmenize yardımcı olacak yeni bir kit üretti.

EaseUS CleanGenius, güvenli ve kullanımı kolay olan pratik bir bilgisayar düzeltme yardımcı programıdır. Komut dizinine mükemmel bir alternatif.

Yazmaya karşı koruma sorunlarını kendi başınıza çözmek için bu tek tıklamalı aracı kullanın:

Adım 1:EaseUS CleanGenius'yi ücretsiz indirin ve yükleyin.

Adım 2: Bilgisayarınızda EaseUS Tools M'yi çalıştırın, "Write Protection" modunu seçin.

Adım 3: Hemen "Write-protected" olan cihazı seçin ve korumayı kaldırmak için "Disable" a tıklayın.

disable write protection

Yöntem 6. Bozuk Sektörleri Kontrol Edin ve Onarın

Depolama medyanızdaki bozuk kesimler görünmezdir, ancak cihazınıza sorunsuz bir şekilde erişmenizi ve dosyaları kullanmanızı engeller. Bozuk kesimleri düzeltmek için yaygın çözüm yöntemlerinden biri diski biçimlendirmektir. Peki ya Windows'ta bozuk sektörlü SD kartı direk biçimlendiremezseniz? Kaç tane bozuk sektör olduğunu kontrol etmek için komut dizinini çalıştırmanız ve ardından hepsini onarmanız gerekir. SD kartı bozuk sektörlerden arındırdıktan sonra, herhangi bir yolla kolayca biçimlendirebilirsiniz.

Adım 1. Windows + R tuşlarına aynı anda basın, Çalıştır kutusuna cmd yazın, komut istemini (funduszeue.info) açmak için Enter tuşuna basın.

Adım 2. Komut İstemi'nde şu komutu girin: chkdsk E: / f / r / x. E'yi SD kartınızın sürücü harfiyle değiştirin.

SD Kartı Biçimlendiremediğiniz Diğer 3 Durum

# 1. RAW SD Kartın Biçimlendirilmemesi Nasıl Onarılır

Disk Yönetimi'nde SD kartı kontrol ettiğinizde RAW olarak gösteriliyorsa , RAW dosya sistemini normal kullanım için NTFS veya FAT32 gibi kullanılabilir bir dosya sistemine dönüştürmelisiniz. Bir RAW SD kartı NTFS veya FAT32'ye dönüştürmek için, bir disk formatı yapmanız gerekir. Önerilen diğer yolları kullanarak RAW SD kart Disk Yönetiminde biçimlendirilemiyor hatasını kolayca giderebilirsiniz:

• Diskpart cmd kullanarak RAW SD kartı biçimlendirin
  • EaseUS Partition Master kullanarak RAW SD kartı formatlayın

# 2. SD Kart Android / Cannon Kamera Biçimlendirilmiyor Nasıl Onarılır

Öncelikle kartı cep telefonundan veya kameradan çıkarın ve tekrar takın.

Hala SD kartı biçimlendiremiyor musunuz? Bu sefer SD kartı çıkarın ve bir Windows PC veya dizüstü bilgisayara bağlayın.

• Disk Yönetimi'ni kullanarak Android SD kartı biçimlendirin
  • Cmd kullanarak harici bir SD kartı biçimlendirin
  • EaseUS Partition Master'ı kullanarak biçimlendirilemeyen bir SD kartı biçimlendirin 

# 3. SD Kartın FAT32 Olarak Biçimlendirilmemesi Nasıl Onarılır

Windows, dosya sistemi sınırlamasından dolayı 32 GB üzerindeki bir SD kartı FAT32'ye biçimlendirmenize izin vermez. 64GB, GB veya GB SD kartı FAT32'ye formatlamanızın tek ulaşılabilir ve basit yolu, EaseUS Partition Master'ı kullanmaktır, başarılı bir formatlama sonucu elde eder ve aynı zamanda SD karttaki kullanılabilir depolama alanını etkilemez.

SD Kart ve Usb Disk Yazma Korumalı Hatası Nasıl Kaldırılır?

Bu yazımızda elimizdeki USB Disk veya SD Kart içerisine birşeyler kopyalamak istediğimizde &#;Disk Yazmaya Karşı Korumalı&#; şeklinde bir hata alıyorsak usb disk yazma korumalı hatası nasıl kaldırılır, onu anlatacağız.

Bu hataya neden olan üç faktör olabilir. USB Disk veya SD Kart fiziksel olarak bozuk olabilir, bu durumda malesef yapacak birşeyimiz yok, yeni bir usb bellek almanız gerekecek.

İkinci ihtimalimiz ise SD Kartımızda disk yazma koruması çentiğinin açık kalması. Eğer SD kartta &#;Disk Yazmaya Karşı Korumalı&#; şeklinde bir hata alıyorsak aşağıdaki resimde olduğu gibi bir çentik var mı, varsa da LOCK konumunda mı değil mi diye bakmamız gerekiyor.

Eğer LOCK konumundaysa diğer konuma alarak tekrar deneme yapabilirsiniz. Bu sayede de &#;Disk Yazmaya Karşı Korumalı&#; hatasını çözebilirsiniz.

Üçüncü ihtimalimizse daha öncesinde Usb disk ie beraber kullandığımız bazı uygulamaların bu hataya neden olması. Bu durumda Disk Yazma Korumayı kaldırmak için takip etmemiz gereken bazı adımlar var.

İlk olarak bilgisayarımıza USB Diski veya SD Kartı takın. Ardından bilgisayarın program yükleme yetkisi olan bir kullanıcıyla (lokal admin hakkı) açık olduğundan emin olun. Başlat&#;a tıklayıp &#;Komut İstemi&#; yazıyoruz ve &#;Yönetici Olarak Çalıştır&#; diyoruz.

Komut İstemi menüsü açıldığında aşağdaki resimde olduğu gibi c:\windows\system32 yazısını görmelisiniz ve Komut İstemi&#;nin sol üst kısmında Administrator yazmalı, aksi halde vereceğiniz komut çalışmayacaktır.

İlk olarak bu ekrana gireceğimiz komut &#;diskpart&#; . Bu komutu girip Enter dediğimizde aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılayacak.

Kullanacağımız ikinci komut &#;list disk&#; Bu komutu girdiğinizde bilgisayarınıza bağlı olan bütün diskler listelenecektir. Bendeki örnekte 40 GB ve GB olan iki disk görünüyor. Bunlardan 40 GB olan bilgisyarımdaki disk ve GB olan bilgisayarıma bağlı olan USB Bellek.

Sizin usb diskinizin başında Disk 1 yazıyorsa sıradaki komutumuz &#;select disk 1&#; Bu işlemde hangi diske komutu göndereceğimizi seçtik, o yüzden USB Disk hangisiyse onu yazmalısınız. Siz bu komutu girdiğinizde aşağıdaki gibi bir bildirim alacaksınız.

Ardından yine &#;attributes disk clear readonly&#; komutunu girip Enter diyoruz. Bu komut usb bellek yazma koruması varsa kaldırıyor ve yazma korumalı hatasını gideriyor. Sonuç olarakta aşağıda gördüğünüz gibi bir ekran görmelisiniz.

Ardından son işlem olarak usb diski veya sd kartı bilgisayarımızdan çıkarıyoruz ve tekrar takıyoruz. Şimdi tekrar dosya kopyalamayı, silmeyi veya taşımayı deneyebilirsiniz. Umarım yazımızı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın. Tekno Hall.

SD Kart Yazma Koruması Kaldırma

SD kart yazma koruması kaldırma ihtiyacı genelde USB diskler ve SD kartlarda herhangi bir kopyalama işlemi yapıldığı sırada hata alındığında gereklidir. Disk yazmaya karşı korumalı hatalı aldığınızda birçok etkenden dolayı diskin kullanılmadığını görebilirsiniz.

Kart bozuk olduğunda yeni bir şeyler yazamayacağınız gibi fiziksel olarak da kullanmanız mümkün olmayacaktır. Ya da diskin koruma çentiğinin açık olmasınan kaynaklanan bir kilit söz konusu olabilir. Bunun dışındaki son ihtimal de bellekle kullanılan bazı uygulamalar nedeniyle yaşanan hatalardır. Bu korumanın kaldırılması, diskiniz arızalı değilse mümkündür.

Telefon Yazma Koruması Kaldırma

Öncelikle cihazınızda SD kartınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Daha sonra çentiği kaldırıp yeniden deneyin. Eğer yine açılmazsa mikro ve mini kartlarınız için dönüştürücü kullanarak etiketi yukarı doğru kaldırmayı deneyebilirsiniz. SD kart yazma koruması kaldırma işlemini Windows işletim sistemine sahip olan bir cihazla yapabilirsiniz.

Bunun için yönetici hesabından disk bölümleme aracını kullanmayı deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızda hafıza kartı girişi yoksa dönüştürücü kullanabilirsiniz. Başlat bölümüne tıklayıp, “Komut İstemi” kısmını açın. “Diskpart” komutunu yazarak ender tuşuna bastığınızda değişiklikleri onaylayıp onaylamadığınızı soracak olan kutucukta “yes”e tıklayın.

Mac kullanıyorsanız yine aynı şekilde bilgisayarınıza taktığınız hafıza kartını “bilgi al” kısmına basıp kontrol edin. Yazma ve Okuma şeklinde paylaşım ayarlarını düzenleyerek deneyin. Disk izlencesinden hafıza kartını tarayarak düzenleyebilirsiniz.

Yazma Koruması Kaldırma Programı

Cihazdaki verileri kaybetmenize neden olabilecek bir diğer çözüm de formatlamadır. Bunun için genelde Windows kökenli programlar kullanılır. Bilgisayarınıza takacağınız kartı yönet kısmından formatlayabilirsiniz. Birkaç dakika sonra formatlanan SD kartınız yeniden işleme hazır hale gelecektir. Ayrıca Android cihazınızda SD kart yazma koruması kaldırma işlemini de ayarlar menüsünden depolama kısmına girerek yapabilirsiniz. Ancak bu işlemin tüm verilerinizi sileceğini bilmelisiniz.

Dosya Türünü Kontrol Ettiniz Mi?

Kopyalamak istediğiniz dosyaların da “salt okunur” olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bazen basit hataların bu tür problemlerle karşılaşmasına neden olacağını unutmamalısınız. Özellikle çok sık dosya transferi yapmıyorsanız bu sorunlar size rahatsızlık verebilir.

Dosyayı salt okunur olmaktan çıkardıktan sonra kolayca kopyalayabilirsiniz. Cihazınızdaki dosyaların türünü de kontrol ederek, diske uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Zorluk çektiğiniz bu tür donanımsal problemlerde de CPR Teknik uzmanlarından çekinmeden yardım isteyebilirsiniz.

Disk Yazmaya Karşı Korumalı Kaldırma Programı

Disk yazmaya karşı korumalı kaldırma programı hatası, bir SD kartın veya Flash belleğe dosya atmaya çalıştığımız zaman karşımıza çıkabilen ve dosya atmayı engelleyen bir hata olarak bilinir.

Her ne kadar ismi disk yazmaya karşı korumalı hatası olsa da, bu hata çoğu zaman diskten veri okumayı da engeller. Aslında bakıldığı zaman bu özellik bellek üreticileri tarafından sunulan bir seçenektir. Çoğu SD kartta ve bazı USB bellek modellerinde ileri ve geri yönde hareket edebilen bir pin bulunur.

Disk Yazmaya Karşı Korumalı Ne Demek?

Dosya atmayı bloke eden bir hata olarak bilinmektedir. Bu pin açık konumuna getirildiğinde ise bellek dosya değişikliğine kapatılarak verilerin güvence altına alınması sağlanır.

Ancak bu durum çoğu kullanıcı tarafından bilinmediği için sorun yaşanması olasıdır. Biz de bu yazımızda diske yazma hatasının nasıl çözülebileceğini göstereceğiz.

disk yazmaya karşı korumalı kaldırma programı

Disk Yazmaya Karşı Korumalı Kaldırma

Bir diskin yazmaya karşı korumalı hale getirilmesi donanımsal ve yazılımsal olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilir. Bu nedenle disk yazma hatası çözümü için de iki farklı yöntem vardır denilebilir;

Diskin Üzerinde Kilit Pimi Varsa

Özellikle SD kartların sol tarafında bulunan ve “Lock” etiketine sahip olan bir pin, diskin dosya değişikliğine uğramasını engeller. Bu da Windows ortamında disk yazmaya karşı korumalı hatasının alınmasına neden olur.

Disk yazmaya karşı korumalı

Kullandığınız bellek üzerinde bir kilit pini varsa bu pini kapalı konuma getirerek hatanın ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu, donanımsal olarak kilit kaldırma işlemidir. Ancak her SD kartta veya Flash bellekte bu pin yer almaz. Bu noktada da yazılımsal çözümler devreye girer.

Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası Windows 10

Şayet yukarıda gösterildiği gibi kullandığınız bellek üzerinde kilit pini yoksa ve disk korumalı hatası alıyorsanız, bellek yazılımsal olarak kilitlenmiş olabilir. Windows 10 üzerinde bir diskin yazma korumasını kaldırmak son derece kolaydır. Yazma koruması hatası veren disk yada bellek bilgisayara bağlıyken sırasıyla şu işlemleri yapın;

• İlk olarak Win + R tuşlarına basarak “Çalıştır” ekranını açın ve cmd yazarak enter tuşuna basın, komut satırı açılacaktır.
  • Cmd ekranında diskpart yazın ve enter tuşuna basarak komutu çalıştırın. Yeni bir komut satırı açılacaktır. Bundan sonraki işlemlere yeni diskpart başlığına sahip olan komut satırından devam edeceğiz.

• Komut satırına list disk yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlem sonrasında bilgisayara bağlı olan disklerin listesi sunulacaktır. Bizim cihazımızda 15 GB etiketine sahip Disk 1, yazma korumasına sahip. Bu nedenle biz işlemlerimize Disk 1 üzerinden devam edeceğiz. Siz de benzer şekilde hatalı olan disk üzerinden ilerlemelisiniz. Örneğin sizin bilgisayarınızda hatalı disk, Disk 2 olarak etiketlenmişse işlemlere Disk 2 ile devam edin.

• Şimdi select Disk 1 yazarak hatalı diski seçelim. (Siz kendi bilgisayarınızdaki hatalı disk için seçim yapın, burası çok önemli.)

• Şimdi de attributes disk clear readonly komutunu çalıştırın. Bu komut adından da anlaşılabileceği gibi (clear readonly) sadece okuma özelliğini kaldırma işlemini yapar ve diskte yazma işlemi yapılabilmesini sağlar.

Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası Çözümü Program ile

Her ne kadar yukarıda belirttiğimiz işlemler diskteki yazma korumasını kaldırmak için yeterli olsa da birçok kullanıcı demode komut satırı yerine çeşitli programlardan faydalanmayı tercih eder.

Bu hata için kullanılabilecek en etkili programlardan biri HDDGURU firmasına ait Low Level Format adlı programdır. Şu işlemleri takip edin;

• Öncelikle HDDGURU LLF Web sitesinden programı indirin ve kurun.
  • Programı açın açılan listede hatalı diski seçerek Continue butonuna tıklayın.

• Açılan pencerede LOW-LEVEL FORMAT sekmesine geçiş yapın ve FORMAT THIS DEVICE butonuna tıklayın. İşlem başlatılacak ve belleğiniz biçimlendirilecektir. Bu işlem standart biçimlendirmeden farklı olduğundan biraz zaman alabilir.

Not: Bu işlem sonucunda bellekteki tüm verilerinizin silineceğini unutmayın. Farklı disk biçimlendirme yöntemleri için USB Biçimlendirme Programıbaşlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sonuç

Flash bellekler ve SD kartlar, çok küçük alanlara devasa hafıza elemanlarının sığdırıldığı özel yapılardır. Bu yapılar bazen bilgisayardaki voltaj dalgalanmalarından, düşmelerden veya nem gibi çevresel faktörlerden etkilenebilirler.

Bu da diskin bozulmasına neden olabilir. Bazı disklerde bozulma olduğu zaman yazma koruması hatası alındığı bilinen bir durumdur. Maalesef böyle durumlarda uygulanacak bir çözüm metodu yoktur. Tüm işlemlere dair herhangi bir sorun yaşamanız durumunda aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak izlerden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

EN ÇOK OKUNANLAR

Etiketler: internet

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası