dlive canlı yayın nasıl açılır / DLive nedir? DLive’a nasıl üye olunur? DLive canlı yayın açma - R10

Dlive Canlı Yayın Nasıl Açılır

dlive canlı yayın nasıl açılır

Facebook, Instagram, YouTube’da Aynı Anda Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Zaten giderek yaygınlaşmakta olan yeni dijital yayın anlayışı, içinde bulunduğumuz pandemi koşulları nedeniyle çok daha hızlı bir şekilde popüler olmaya başladı. Öyle ki birden çok sosyal medya ya da video izleme platformunda aynı anda canlı yayın yapan pek çok yayıncı var. Siz de birden çok platformda aynı anda canlı yayın yapabilir ve sesinizi tüm dijital dünyaya aynı anda duyurabilirsiniz.

Peki, birden çok platformda aynı anda canlı yayın nasıl yapılır? Elbette dijital yayın için sahip olmanız gereken bazı temel altyapı ihtiyaçları var. Güçlü bir internet bağlantısı, iyi bir kamera ve kaliteli bir mikrofonun yanı sıra aynı anda canlı yayın yapmanıza imkan veren bir çoklu akış platformuna ihtiyacınız var. Facebook, Instagram, YouTube, Twitch gibi platformlarda aynı anda canlı yayın yapabilmek için ihtiyacınız olanları anlattık.

Birden çok platformda aynı anda canlı yayın yapmak için bilmeniz gerekenler:

aynı anda canlı yayın

Birden çok sosyal medya ve video izleme platformunda aynı anda canlı yayın yapmak için ihtiyacınız olan ilk şey elbette kaliteli bir içerik. Takipçilerinizin ilgisini çekecek ve sizi diğer yayıncılardan farklı kılacak bir yayın içeriğine ihtiyacınız var. İşin en önemli noktasını çözdükten sonra sıra altyapı ihtiyaçlarına geliyor.

Yayın yaptığınız platform sayısı arttıkça ihtiyacınız olan internet bağlantı gücü ve işlemci gücü artacaktır. Bu nedenle VDSL ya da fiber internet bağlantısı ile beraber bilgisayarın böyle bir yayını kaldıracak kadar işlemci gücüne sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Yayın içeriğinize göre arkanızda bir yeşil perdeye, kaliteli bir mikrofona ve görüntünüzü en iyi şekilde yansıtacak bir kameraya ihtiyacınız olabilir. Elbette bilgisayarın, tabletin ya da akıllı telefonun dahili mikrofon ve kamerasıyla da yayın yapmanız mümkün ancak görüntünün ve sesin izleyiciyi tatmin edecek kalitede olduğundan emin olmalısınız. 

Birden fazla platformda aynı anda canlı yayın yapmanızı sağlayacak bir çoklu akış platformuna ihtiyacınız var. Ufak bir araştırma ile bu hizmeti veren onlarca farklı ücretli ve ücretsiz platforma ulaşabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış durumda. Anlatacağımız yöntem funduszeue.info internet sitesi üzerinden çoklu yayın işlemini anlatıyor ancak her platformda benzer adımları uygulayabilirsiniz.

Farklı platformlarda nasıl aynı anda canlı yayın yapılır?

• Adım #1: Buradan funduszeue.info internet sitesini açın.
  • Adım #2: Kendinize bir hesap oluşturun.
  • Adım #3: Ardından çoklu yayın yapacağınız platformların hesap bilgileriyle giriş yapın.
  • Adım #4: Yayın sayfasından canlı yayının yayınlanacağı hesaplarınızı seçin.
  • Adım #5: Enter Live Studio butonuna tıklayın.
  • Adım #6: Gerekli düzenlemeleri yapın ve Go Live butonu ile yayına başlayın.

Adım #1: funduszeue.info internet sitesini açın:

funduszeue.info

funduszeue.info internet sitesi, birden çok platformda aynı anda canlı yapmanıza imkan sunan bir çoklu akış platformudur. Temel kullanım için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor ancak ihtiyaçlarınız artarsa ve farklı özellikler isterseniz platformun ücretli abonelik planlarını inceleyebilirsiniz.

Adım #2: Kendinize bir hesap oluşturun:

funduszeue.info hesap oluşturma

funduszeue.info internet sitesi üzerinden farklı platformlarda aynı anda canlı yayın yapabilmek için bir hesap açmalısınız. Bunun için kendinize bir kullanıcı adı belirlemeli, güncel olarak kullandığınız e-posta adresini yazmalı ve güçlü bir şifre belirlemelisiniz.

Adım #3: Ardından çoklu yayın yapacağınız platformların hesap bilgileriyle giriş yapın:

sosyal medya platformları

Kendinize bir funduszeue.info hesabı oluşturduktan sonra aynı anda canlı yayın yapacağınız hesaplarınıza da platform üzerinden giriş yapmalısınız. Platform üzerinden dünya çapında kullanılan neredeyse tüm platformlara giriş yapmanız ve bu platformlar üzerinden aynı anda canlı yayın yapmanız mümkün.

Adım #4: Yayın sayfasından canlı yayının yayınlanacağı hesaplarınızı seçin:

funduszeue.info yayın

Platform üzerinden giriş yaptığınız tüm hesaplardan aynı anda canlı yayın yapmak zorunda değilsiniz. Hesapların yanında bulunan onay butonları ile o an canlı yayın yapmak istediğiniz platformları tek tek seçebilirsiniz.

Adım #5: Enter Live Studio butonuna tıklayın:

funduszeue.info canlı yayın

Hangi platformlarda yayın yapacağınıza karar verdikten sonra Enter Live Studio butonu ile canlı yayın ekranını açın. Burada yayına girmeden önce görüntü ve sesi deneyebilir, bağlantı ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Adım #6: Gerekli düzenlemeleri yapın ve Go Live butonu ile yayına başlayın:

aynı anda canlı yayın

Birden fazla platformda aynı anda canlı yayın öncesi yayın yapmak istediğiniz hesapları seçtikten ve son düzenlemeleri yaptıktan sonra Go Live butonu ile canlı yayını başlatabilirsiniz. Hesaplarınız üzerinden yapılan yorumları yayın sayfası üzerinde görebilirsiniz.

Birden fazla platformda aynı anda canlı yapmak isteyen kullanıcıların yapması gereken işlemleri tüm detaylarıyla adım adım anlattık. Yukarıdaki adımları izleyerek siz de dijital yayıncılık dünyasına bir adım atabilir ve hedefinize doğru emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. 

Emoji İle Tepki Ver

11

DLive

Toplamda 7 ülkede içerik geliştirme ekibi bulunan DLive, yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Silikon Vadisi’nde kurulan bir canlı yayın platformudur. Platformda oyun yayınlarına ek olarak gibi müzik ve sohbet yayınları da yapılabilmektedir. Neredeyse her platformda yer almasının yanı sıra yeni bir uygulama olması sebebiyle de yeni yayıncılar için oldukça avantajlıdır. Kurulduğu ilk 6 ayda aktif kullanıcı sayısına ulaşan DLive, Türkiye’deki izleyicilerin fazla olması sebebiyle kurulduktan kısa bir süre sonra Türkçe dil desteğini getirmiştir. 

DLive’a nasıl üye olunur?

DLive platformu üzerinden açılan yayınları izlemek isteyen kişiler, DLive üye ol işlemi yaparak istedikleri yayıncıları izleyebilmektedir. DLive’a üye olmak için uygulanması gereken adımlar şunlardır;

1. funduszeue.info adresine giriş yapılır.
  2. Sağ üst köşede yer alan “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayarak istenen bilgiler doldurulur.

1. Bilgiler doldurulduktan sonra “Kaydol” tuşuna tıklanır.
  2. Kaydol tuşuna bastıktan sonra kayıt gerçekleşecektir. Bu adımdan sonra istenen yayıncıyı izlemek mümkün hale gelecektir.

DLive canlı yayın açma

DLive adı verilen Amerika merkezli canlı yayın uygulamasında istenen içerikte yayınlar açmak mümkündür. DLive’da yayın açma işlemi yapabilmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

1. Öncelikle funduszeue.info adresine kayıtlı hesap ile giriş yapılır.
  2. Sağ üst köşede yer alan kamera ikonuna tıklanması gerekir.
  3. Eğer kayıt olunan e-posta adresi sisteme kayıtlı değilse ekranda doğrulama yapılması gerektiğine dair bir uyarı gösterilir. Bu uyarıyı alan bireylerin e-posta doğrulaması yapması ve tekrardan kamera ikonuna tıklaması gerekecektir.
  4. “Yayın bilgileri” kısmı, yayın açmak isteyen kişilerin kendi bilgileri doğrultusunda doldurulur ve daha sonra “Kaydet” butonuna tıklanır.
  5. Bu adımdan sonra “Kodlayıcı Sunucu Bilgileri” şeklinde bir yazı parçası gelecektir. Yazı geldiği zaman yayın açmak isteyen kişilerin bu yazıya tıklaması gerekecektir.

1. Açılan sayfada yayıncının yayın URL’si ve yayın anahtarı görünecektir. Bu işlem bir kez yapıldıktan sonra açılan sayfada yer alan yayın anahtarı kullanılarak istenen zamanlarda yayın açmak mümkün olacaktır.

DLive’da nasıl para kazanılır?

Dlive’da para kazanmanın birçok yolu bulunmaktadır. Platformda direkt yayın açmaya başlandığı anda para kazanılabileceği gibi belli bir kitleye ulaştıktan sonra da para kazanılabilmektedir. DLive para kazanma yolları;

Abonelik

Her canlı yayın platformunda olduğu gibi DLive’da da abonelikler sayesinde para kazanabilmek mümkündür. DLive bu noktada diğer platformdan ayıran en önemli özellik yayıncıya gelen aboneliklerden hiç kesinti almamasıdır. Kesinti olmadığı için abonelik ücretinin (Aylık 30 TL) tamamı yayıncıya aktarılmaktadır.

Bağış

DLive’da “Limon” adı verilen bakiyeler sayesinde  yayınları izleyen kullanıcılardan bağış alınabilmektedir. Aynı abonelik konusunda olduğu gibi bağışlarda da DLive herhangi bir kesinti uygulamamaktadır. DLive platformu üzerindeki  yayıncılar, limon bakiyesini kredi kartının yanı sıra kripto parayla da alabilmektedir. DLive yayın platformu, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmesi nedeniyle de oldukça yenilikçi bir sisteme sahiptir. Platformdaki Limon fiyatları şu şekildedir;

• 88 Limon: TL
  • Limon: TL

Reklam

Diğer para kazanma yollarına göre daha zorlu ve emek isteyen bir seçenek olmasına rağmen DLive’da reklam alarak da para kazanma seçeneği bulunmaktadır. Özellikle mobil oyun reklamları sayesinde yayıncılık geliri büyük ölçüde arttırılabilmektedir. Ancak reklam alacak noktaya ulaşmak için yayıncıların kendilerini kanıtlaması ve düzenli yayınlar yaparak belli bir kitleye ulaşması gerekmektedir.

Yukarıdaki belirtilen yöntemleri kullanarak bu platform üzerinden para kazanabilmek mümkündür. Ancak tüm kazanç yöntemlerinde yayıncıların kendilerini geliştirmesi, marka ve izleyici kitleleri tarafından tanınması gerekecektir. Bu sayede istenen başarı ve kazanç sağlanabilecektir. 

İçeriği Faydalı Buldunuz mu?

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası