iphone whatsapp yedekleme nasıl yapılır / WhatsApp sohbet yedeği geri yükleme nasıl yapılır? IOS ve Android yedekleme adımları - CHIP Online

Iphone Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır

iphone whatsapp yedekleme nasıl yapılır

WhatsApp Yedeklemesi Nasıl Yapılır? [Android - iOS]

WhatsApp, günümüzde birçoğumuzun ana iletişim araçlarından biri hâline gelmiş durumda. Önemli detaylar içeren konuşmalarımız, fotoğraflar, videolar ve daha birçok veri ve anı WhatsApp’ta tek bir çatı altında toplanıyor. Bu nedenle telefonumuz bozulduğunda veya kaybolduğunda tüm bu sahip olduğumuz anıların da tarihe karışması anlamına geliyor.

Tabii WhatsApp yedekleme yapmıyorsanız… Daha sonradan kaybettikleriniz üzerine üzülmek yerine çok basit birkaç adımı uygulayarak WhatsApp yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gelin hep beraber hem Android hem de iOS için WhatsApp yedekleme nasıl yapılır? Adım adım yakından bir göz atalım.

WhatsApp yedekleme işlemleri:

• Android telefonlarda WhatsApp yedekleme:
    • Adım #1: WhatsApp’ı açın ve sağ üstteki üç noktaya tıklayın.
    • Adım #2: Ayarlar sekmesine tıklayın.
    • Adım #3: Sohbetler menüsüne tıklayın.
    • Adım #4: Sohbet yedeği sekmesine tıklayın.
    • Adım #5: “Yedekle” tuşuna basın ve işlem tamam.
  • iPhone’larda WhatsApp yedekleme:
    • Adım #1: WhatsApp’ı açın ve sağ alttaki Ayarlar menüsüne tıklayın.
    • Adım #2: Sohbetler menüsüne tıklayın.
    • Adım #3: Sohbet Yedeği sekmesine tıklayın.
    • Adım #4: “Şimdi Yedekle” butonuna basın.

Adım #1: WhatsApp’ı açın ve sağ üstteki üç noktaya tıklayın - Android:

whatsapp yedekleme android

WhatsApp yedekleme işlemi daha öncede belirttiğimiz üzere oldukça basit adımlardan oluşuyor. İlk olarak WhatsApp uygulamasını çalıştırıyoruz ve sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine tıklıyoruz. Bu sayede WhatsApp menüsüne erişiyoruz.

Adım #2: Ayarlar sekmesine tıklayın - Android:

whatsapp ayarlar android

WhatsApp genel ayarlarına erişmek için üç nokta işaretinde bulunan Ayarlar menüsünü açıyoruz. Bu menüde WhatsApp yedekleme dışındaki diğer her türlü işinizi de halledebilirsiniz.

Adım #3: Sohbetler menüsüne tıklayın - Android:

whatsapp sohbet yedekleme android

Bu içerikte ana konumuz sohbet yedekleme işlemleri olduğu için Sohbetler menüsüne tıklıyoruz. Bu menüden daha sonra arka plan, temalar ve benzeri sohbet ayarlarınızı değiştirebilir, WhatsApp’ı kişisel zevklerinize göre özelleştirebilirsiniz.

Adım #4: Sohbet yedeği sekmesine tıklayın - Android:

whatsapp android yedekleme

Sohbet menüsüne geldikten sonra yanında bulut depolama işareti olan Sohbet yedeği sekmesini direkt olarak göreceksiniz. Basitçe bu sekmeye tıklıyoruz ve son adıma geçiyoruz.

Adım #5: “Yedekle” tuşuna basın ve işlem tamam - Android:

whatsapp yedekle android

Sohbet yedeği sekmesine tıkladıktan sonra yedekleme bilgilerinizin bulunduğu yedekleme menüsü açılacaktır. Hâlihazırda telefonunuzda Google Play Store kullandığınız için zaten bir Google hesabınız açık durumda olacaktır. WhatsAp yedekleriniz de bu Google hesabınıza gidecek ve hesaba bağlı Google Drive’da depolanacaktır.

Android için WhatsApp yedekleme işlemleri bu kadar basit. İçerikteki adımları uygulayarak sizler de birkaç saniye içinde WhatsApp yedekleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yine Sohbet yedeği sekmesinde Google Drive’a yedekle menüsünü açarak Aylık, Haftalık, Günlük ve benzeri şekilde otomatik yedeklemeyi açabilirsiniz. Eğer Google Drive hesabınızda yer sorunu yaşıyorsanız, buradan bulut depolama temizleme alanı yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Adım #1: WhatsApp’ı açın ve sağ alttaki Ayarlar menüsüne tıklayın - iPhone:

whatsapp yedekleme iphone

iPhone WhatsApp yedekleme işlemlerine baktığımızda, tıpkı Android’de olduğu gibi çok kolay adımlar bizleri bekliyor. Fakat adımları takip etmeden önce telefonunuzda iCloud hesabınızın açık olduğundan emin olun. Zira yedeklemeler iCloud hesabınıza yüklenecektir. Eğer iCloud hesabınızda yer sorunu yaşıyorsanız, buradan iCloud temizleme yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Adım #2: Sohbetler menüsüne tıklayın - iPhone:

whatsapp sohbet yedekleme ios

Ayarlar menüsüne girdikten sonra Sohbetler menüsüne giriş yapıyoruz. Ardından bir sonraki adıma geçiyoruz.

Adım #3: Sohbet Yedeği sekmesine tıklayın - iPhone:

whatsapp sohbet yedeği iphone

Sohbet menüsüne girdikten sonra Sohbet Yedeği sekmesine tıklıyoruz. Sohbet menüsünde daha sonra işinize yarayabilecek tüm mesajları silme veya arşivleme kısayolları da bulunuyor.

Adım #4: “Şimdi Yedekle” butonuna basın - iPhone:

ios whatsapp yedekleme

İlk adımda da belirttiğimiz gibi eğer hâlihazırda iCloud’a bağlıysanız, Şimdi Yedekle tuşuna basarak direkt olarak yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. Eğer bağlı değilseniz görselde de görüldüğü üzere telefonunuz size uyarı verecektir.

Uyarıdaki talimatları takip ederek basit bir şekilde iCloud hesabınızı açabilir ve yedeklemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik yedekleme kısmından ise aylık, haftalık ve günlük olarak istediğiniz şekilde otomatik yedeklemeyi açabilirsiniz. Telefon değiştidiğinizde veya telefonunuz sıfırlandığında, hesabınıza giriş yaparak tüm sohbet geçmişinizi sorunsuz bir şekilde geri alabilirsiniz.

Android ve iPhone telefonlar için WhatsApp yedekleme adımlarını aktardığımız içeriğimizin sonuna geldik. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak WhatsApp medya ve sohbetlerinizi istediğiniz cihaza taşıyabilir ve önemli anları kaybetme sorunundan kurtulabilirsiniz.

Emoji İle Tepki Ver

8

iCloud’a nasıl yedekleme yapılır

WhatsApp sohbet geçmişinizi iCloud ile yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Not:

• WhatsApp sohbet geçmişiniz sunucularımızda saklanmamaktadır.
  • Yedeklediğiniz medya ve mesajlar, WhatsApp’ın uçtan uca şifrelenmiş yedekleme özelliğiyle korunmaz.
  • Silinmiş mesajlarınızı geri getirmemiz mümkün değildir.

iCloud’a yedekleme yapma

Manuel yedekleme

Dilediğiniz zaman manuel olarak sohbetlerinizin yedeğini oluşturabilirsiniz.

WhatsApp’ta Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği > Şimdi Yedekle’ye gidin.

Otomatik yedekleme

Otomatik Yedekleme’ye dokunup yedekleme sıklığınızı seçerek otomatik ve planlı yedeklemeleri etkinleştirebilirsiniz.

Bu ayarı seçtiğinizde sohbet ve medyalarınız iCloud hesabınıza yedeklenir. Videoları yedeklemeye dahil etmeyi veya etmemeyi seçebilirsiniz. iCloud yedekleme işleminin tamamlanması, İnternet bağlantınıza ve yedeklemenizin boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir.

Gereksinimler

• iCloud’a erişmek için kullandığınız Apple ID ile oturum açmış olmanız gerekir.
  • Cihazınızda iOS 12 veya daha yeni bir iOS sürümü yüklü ve iCloud Drive etkinleştirilmiş olmalıdır.
  • Hem iCloud’unuzda hem de iPhone’unuzda yeterli boş alan olmalıdır. Telefonunuzda ve iCloud hesabınızda yedeklemenizin gerçek boyutunun en az 2,05 katı kadar boş alan bulunmalıdır.

Hücresel veri kullanımınız hakkında endişeleriniz varsa iCloud’unuzu sadece Wi-Fi ağına bağlıyken yedekleme yapacak şekilde sınırlamanızı tavsiye ederiz.

Sohbet geçmişini dışa aktarma

Sohbet geçmişinizi e-posta ile kendinize göndererek konuşmalarınızın kaybolmasını önleyebilirsiniz.

1. Saklamak istediğiniz bireysel sohbeti veya grup sohbetini açın.
  2. Kişinin adına veya grup konusuna dokunun.
  3. Sohbeti Dışa Aktar’a dokunun.
  4. Sohbeti e-postayla göndermeden önce tercihinize göre Medya Ekle’yi veya Medya Ekleme’yi işaretleyin.
  5. Mail uygulamasını açın. Ek seçenekler için Daha fazla’ya da dokunabilirsiniz.
  6. E-posta adresinizi girin ve Gönder’e dokunun.

İlgili kaynaklar:

WhatsApp yedekleme nasıl yapılır? iOS ve Android i&#;in WhatsApp yedekleme işlemi

Haberin Devamı

WhatsApp'ta yapılan konuşmalar, videolar ve fotoğraflar yedeklenerek, telefonun arızalanması veya kaybedilmesi durumunda tekrar ulaşılabilir hale geliyor. Peki WhatsApp'taki mesajlar, fotoğraflar ve videolar nasıl yedeklenebilir?

Whatsapp yedekleme nasıl yapılır?

iPhone'larda yedekleme işlemi için telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın ve 'Ayarlar' sekmesine tıklayın.

Ardından gelen sayfadan 'Sohbetler' sekmesine gidin ve 'Sohbet Yedeği' seçeneğine tıklayın.

Son olarak 'Şimdi Yedekle' butonuna tıkladığınızda işlem gerçekleştirilecektir.

Eğer iCloud'a bağlıysanız, 'Şimdi Yedekle' botununa tıkladığınızda yedekleme işlemi hemen başlayacaktır. Ancak bağlı değil ise uyarı verilecektir. Uyarıdaki talimatları takip ederek iCloud hesabını açıp, yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Haberin Devamı

Android telefonlarda yedekleme için ise ilk olarak WhatsApp uygulamasına girin ve sağ üst köşedeki üç noktalı sembole tıklayın.

Ardından 'Ayarlar' sekmesine gidin ve açılan sayfadan 'Sohbet' seçeneğine tıklayın. Daha sonra 'Sohbet Yedeği' butonuna tıklayın. Gelen ekrandan 'Yedekle' tuşuna basınca işleminiz gerçekleşecektir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası