sazan avı 2017 / Sazan ve Yayın Yasakları Başlıyor

Sazan Avı 2017

sazan avı 2017

Beyşehir Gölü kıyısında yaklaşık iki metre uzunluğundaki su yılanının iri sazan balığı avı, ilgi çekici görüntüler oluşturdu.

Beyşehir Gölü kıyısında kayalıklar arasında, bir su yılanının iri bir balığı avladığını fark eden fotoğraf tutkunu Oğuz İpçi, o anları kayıt altına aldı.

Su yılanının Çin sazanı balığını yakalamış halini görüntüleyen İpçi, "Bir fotoğraf tutkunu olarak göl kıyılarında sürekli olarak doğa, yaban hayatı ve kuş türlerini çekebilmek için mesai yapıyorum. Jandarma Burnu mevkisinde, belgesellere de konu olabilecek ilk kez böylesine bir manzarayla karşılaştım." dedi.

İpçi, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Yaklaşık iki metre uzunluğunda bir su yılanının iri Çin sazanını göl sularında yakalayarak küçücük ağzıyla kayalıklardan yukarıya doğru çektiğini gördüm. Çok nadir rastlanabilecek bir görüntü olduğu için videoyla çekim yapmaya karar verdim, ancak daha sonra sanıyorum benim yaklaşmamdan korkarak avını bıraktı ve uzaklaştı, gözlerden kayboldu. Balık hala canlıydı ve kuyruğunu sallıyordu."

funduszeue.info Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.

Ahmet TAKAN

Değerli okurlarımızdan sürekli, "çok ağır konular yazıyorsun", "hep siyaset hep siyaset mi", " ara sıra da gülücük yazıları yazsan" diye eleştiri ve tepkiler alıyorum. Haklısınız!.. Hem de yerden göğe kadar. İnanın, ben de çok özledim, güzel insan, yaşam yazıları yazmayı. Hatta içim o kadar sıkıldı ki bir TV kanalından "gezginci yemek programları gel yap" teklifi alsam parasına puluna bakmadan balıklama atlayıp "evet" diyeceğim. Ben de, şu dünya boğaz ve yemekten ibarettir kervanına katılsam Sizlere, ekranlardan, ağzımı şapırdata şapırdata yurdumun dört bir yanından ünlü aşçılardan yemek tarifleri yollasam Ne de hoş olur!.. Ben yerim siz bakarsanız Ben yerim siz bakarsınız

Ancak öyle olmuyor işte. Dünkü yazımızda da belirttim ya; Ankara gazetecilerinin makus talihi midir nedir?.. Türkiye'nin  kurşun gibi ağır gündeminde bizim payımıza o içeriğinden sıkıldığınız yazıları kaleme almak düşüyor. Hani ünlü ozan demiş ya; "Ankara'da kainat güzeli haberi vardı da yazmadık mı" diye

Fakat, dünkü yazıma gelen tepkilerden anlaşıldı ki artık kaçışım yok. Bugün bir yaşam yazısı döşenmem gerekiyor. Aslında beni rahat bıraksaydınız, büyük bir vakıfta buhar olan milyonlarla ilgili bir yazı kaleme alacaktım. Neyse!.. Az sonra değil de daha sonra olsun

Sazan gibi atlamak

Evet!.. Deniz memleketinde doğup büyüdüğümden olsa gerek balık avına çok meraklıyımdır. Müthiş keyif alırım. Deniz, göl, ırmak, nerede bir su birikintisi görsem ellerim misina arar. Amatör bir balıkçı olarak -müsaade ederseniz-  yanlış bildiğiniz bir hususa açıklık getirmek isterim; "sazan gibi atlıyor", "sazan gibi oltaya geldi" deyişinize.

Feysbukta, insanların ellerinde kuzu gibi salladıkları sazanları görünce bunun basit bir av olduğunu sanabilirsiniz. Ama kazın ayağı öyle değil!.. Sazan balığı avlamak çok meşakkatlidir. Bu yüzden de iyi bir ön hazırlık gerektirir.

Sazan avlarken kullanılacak yem kesinlikle çevre şartlarına göre olur. Çünkü balığın beslenme evrimi o bölgenin şartlarına göre oluşur. Bazılarına göre Sazan balığı lezzetsiz, bazılarına göre ise en lezzetli balıktır. Sazan yakalamak kadar insanı dinlendiren başka bir balık yoktur. Çünkü, Sazan balığının av alanları genelde sakin ortam, oksijeni bol durgun su ve gölgelik ağaç kenarlarıdır. Rahatlığın başka bir nedeni ise av sırasında oltayı elinizde tutma zorunluluğu olmamasıdır. Çünkü balığımız çok ürkek, kurnaz bir o kadar da dikkatlidir. Hemen hemen her hareketi hisseder, gürültüden hoşlanmaz, öyle yemi görünce hızla dibine gelip hemen kapıp oltaya yakalanmaz (istisnalar hariç tabii). Yemle oynar. Bir an yutar sonra tükürür, yemi alır başka yere koyar ufak bir olta hareketi hissederse de anında oradan uzaklaşır. O yüzden bizim yapacağımız şey oltamızı kenara bırakmak ve doğanın sessizliği içinde balığın oltaya sağlam şekilde asılmasını beklemektir.

Yem konusuna gelince Öncelikle şunu belirteyim, bu balığın yem yelpazesi geniştir. Başta mısır olmak üzere her türlü tahıl (özellikle buğday), esanslı özel yapılmış hamur çeşitleri, solucan ve yemcilerde satılan özel yem çeşitleri kullanılabilir. Bunların başında tabii ki Boili Topu gelmektedir. Avrupa'da sıkça kullanılan Boili Topu özel olarak hazırlanmış ve kurutulmuş boyutları hedef yaptığınız Sazanın kilosuna göre boyutlanmış hamur toplarıdır

Sazan balığının en sevdiği yem şüphesiz mısırdır

Diğer yandan daha başka bir çok yöntem de kullanılabilir. Mesela hamur Evde çeşitli esanslarla hazırlayabildiğiniz bu yöntem sayesinde küçük bütçelerle güzel bir av yapabiliyorsunuz. Tabii hamur ile av yapmak için size bir de Sazan yayı gerekir. Hazırladığınız hamuru yay görülmeyecek şekilde yedirip iyice sıkarak suya atıyor sonrada balığın vurmasını bekliyorsunuz Hamuru sert yapmak önemli çünkü atacağınız mesafeye göre iğneden düşme tehlikesi var. Oltanızı daha uzağa atmak isterseniz gezer kurşun veya iskandil kullanabilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz av yerinin altı böcek bulunabilen yapıda ise dip oltası kullanıp iğnelere de solucan takıp suya atarsanız çok güzel avlar yapabilirsiniz. Çünkü solucanlar iğnelere tam anlamıyla giydirebilindiği için balık oynamada oltaya yakalanacaktır

Kısacası balık tutmak çok keyiflidir. Bir başladınız mı müptelası olursunuz. Sazan avlamak ise çok ayrı bir keyiftir. Şimdi soracaksınız bana "Ankara'da Sazan var mı?" diye. Meşhur Mogan Gölü'müzü ıslah çalışmaları çerçevesinde  bir kaç tane bırakmışlar. Arkadaşlarla, ara sıra takılıyoruz işte!..

Akerlof ve Shiller, kar arayışının bir yandan yaşamlarımızı zenginleştiren ürünlerin doğuşuna neden olurken, bir yandan da manipülasyonun ve sahtekarlığın önünü nasıl açabileceğini, eğlenceli ve canlı bir üslupla anlatıyor. Yakın dönemde yapılan inovasyonlar, halkı daha kolaylıkla kandıran ürünlerin doğuşuyla sonuçlandı ve söz konusu sürecin karmaşık ve derin etkileri var.

Joseph E. Stiglitz

Nobel ödüllü yazarlar George Akerlof ve Robert Shiller'in, liberal iktisat teorisinin, serbest piyasanın görünmez bir el yardımıyla refah dağıttığı yolundaki merkezi tezine itirazları var. Akerlof ve Shiller, piyasaların, insanlara faydalı olduğu kadar tamiri mümkün olmayan zararlar verdiğini de söylüyor. Bir diğer deyişle piyasalar, "sazan avı" için hazırlanmış tuzaklarla dolu.

Sazan Avı, insan hayatında önemli yer tutan otomobil, ev, kredi kartları, ilaç sektörü, tütün/alkol ve hatta spor salonu üyelikleri gibi alanlara ve finans sisteminin tümüne bakarak, kandırmacaya dönük detayları gözler önüne seriyor. Fakat aynı zamanda bu kandırmacaya karşı duran insanların hikayelerini de anlatarak, daha fazla bilgi, reform ve düzenleme sayesinde işlerin nasıl düzelebileceğine de işaret ediyor.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası