mev okulları bursluluk sınavı / Mev Koleji Büyükçekmece Anadolu Lisesi - Fiyatları, Bursluluk Sınavı & İletişim Bilgileri

Mev Okulları Bursluluk Sınavı

mev okulları bursluluk sınavı

5 Mart Milli Eğitim Vakfı Koleji Özel Ankara Okulları Bursluluk Sınav Soruları Cevapları ve Sonuçları

Milli Eğitim Vakfı Koleji Özel Ankara Okulları bursluluk sınavı tarihlerini açıkladı. 2016-2017 eğitim öğretim yılı için 4. ve 8. sınıf öğrencilerine düzenlenecek bursluluk sınavı 5 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10:00 da gerçekleştirilecek. 1 Mart 2016 sınava başvuru için son tarih...

Sınav hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda vereceğim linki tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz...

Liseye giriş sıralamasını belirlemek amacıyla yapılan ulusal sınavda Türkiye genelinde dereceye giren ve MEV Koleji Liselerinde okumak üzere kayıt yaptıran öğrencilere, MEV Koleji Liselerinde öğrenciliği devam ettiği sürece;

İlk 10.000 arasında ise, yıllık öğrenim ücretinin % 100’ü tutarında,
10.001-20.000 arasında ise, yıllık öğrenim ücretinin % 80’i tutarında,
20.001-30.000 arasında ise, yıllık öğrenim ücretinin % 60’ı tutarında,
30.001-50.000 arasında ise, yıllık öğrenim ücretinin % 40’ı tutarında,
50.001-100.000 arasında ise, yıllık öğrenim ücretinin % 20’si tutarında,

MEV Koleji Okullarının yapacağı Bursluluk Sınavında, bursluluk yönergesinde belirlenen başarı düzeyine ulaşan ve okullarımıza kayıt yaptıran veya kaydını yenileyen öğrencilere, izleyen eğitim-öğretim yılında verilmek üzere;

1.Öğrenciye % 100
2.Öğrenciye % 90
3.Öğrenciye % 80
4.Öğrenciye % 70
5.Öğrenciye % 60
6.Öğrenciye % 50
7. Öğrenciye % 40
8, 9 ve 10. Öğrenciye % 30
11,12,13,14,15,16,17,18,19 ve 20.
Öğrenciye % 20
21,22,23,24,25,26,27,28,29 ve 30.
Öğrenciye % 10 burs verilmektedir.

Ulusal veya uluslararası yarışmalarda milli sporcu olarak yarışmalara katıldığını belgelendirmek koşulu ile MEV Koleji Okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere o yıl, MEV Koleji Okullarında öğrenimleri devam edenler için ise izleyen eğitim-öğretim yılında, okullar arası yarışmalarda MEV Koleji Okullarını temsil etmesi koşuluyla;bir yıllık öğrenim ücretinin % 100’ü tutarında,

Öğrenimlerini MEV Koleji Okullarında sürdüren MEV Koleji Liseleri ve MEV Koleji Ortaokulu öğrencilerinden öğrenim gördüğü sınıf düzeylerinde yıl sonu puan ortalaması ile o bir yıllık öğrenim ücretinin % 100’ü tutarında,yılı birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci olarak tamamlayan (5., 6., 7., 8., 9., 10., 11. sınıflar) öğrencilerine, izleyen eğitim-öğretim yılında verilmek üzere;

Birinci olmuşsa, yıllık öğrenim ücretinin % 100’ü tutarında,
İkinci olmuşsa, yıllık öğrenim ücretinin % 50’si tutarında,
Üçüncü olmuşsa, yıllık öğrenim ücretinin % 25’i tutarında,
Dördüncü olmuşsa, yıllık öğrenim ücretinin % 15’i tutarında,
Beşinci olmuşsa, yıllık öğrenim ücretinin % 10’u tutarında burs verilebilir.

Sınıf düzeyinde başarılara yönelik burslar, aynı düzeydeki öğrenci sayısının 20'den fazla olması halinde ödenebilir. Öğrenci sayısının 20'den az olması halinde, sınıf düzeyindeki başarı için belirlenen burs tutarının verilecek oranını Yönetim Kurulu belirler.

Mev Koleji Büyükçekmece Anadolu Lisesi

Mev Koleji Büyükçekmece Anadolu Lisesi

İstanbul Avrupa Yakası

İngilizceYabancı Dil

Kuruluş Yılı

OKUL BANA NE KADAR UZAK ? Bu okul şu an bulunduğunuz yere km mesafede. Haritada görün !

Okulumuzda bilgi donanımı tam, öz benliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerisi yüksek bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bireyin tüm yaşam becerilerinin temelleri, okul öncesi ve ilköğretim çağında atılıyor. Bu gerçekten yola çıkarak öğrencilerimize akademik bilgi ve becerilerin kazandırılmasının yanı sıra fiziksel, zihinsel ve duygusal ilgi ve beklentilerine yanıt verebilen kapsamlı bir öğretim programı uygulanıyor.

Branşlarında uzmanlaşmış, nitelikli, dinamik bir kadroya sahip okulumuzda öğrencilere yalnızca bilgi vermeyi değil, öğrencinin edindiği bilgileri kavrayıp anlamasını, kullanmasını, analiz - sentez yapmasını, irdeleyip değerlendirmesini sağlayan "tam öğrenme" ve "yaparak, yaşayarak öğrenme" yöntemlerine göre eğitim öğretim yapan okulumuzda, öğrencilere "öğrenmeyi öğreten" öğrenci merkezli bir sistem uyguluyoruz.

1, 2, 3, 4 ve 5. sınıflarda sınıf öğretmenliğinin esas olduğu okulumuzda, İngilizce, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik, Satranç, Bilgisayar, Bale, Tiyatro, Halk Oyunları ile Psikodrama dersleri branş öğretmenleri tarafından veriliyor. 6, 7, 8. sınıflarda ise her derse branş öğretmenleri giriyor. Öğretmenleri, öğrencileri akademik yönden liseye yetiştirirken SBS konusunda da yol gösteriyorlar.

Bilim, sanat, yabancı dil ve sosyal etkinliklerde bütünleşen, ilkeleri olan, sorumluluk sahibi, farklı öğrenme biçimlerini destekleyen etkinliklere katılan, analiz, sentez yetileri olan, analitik ve eleştirel düşünme becerisi kazanmış, sosyal sorumluluk projelerine duyarlı, etkili iletişim becerileri kazanan, bir üst eğitim kurumuna hazırlanan özgüven sahibi, mutlu bireyler yetiştiriyoruz.

Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek için, en son teknoloji ile donatılmış mekânlarda sportif, kültürel ve sosyal etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

Mev Koleji Büyükçekmece Anadolu Lisesi Fiyatları

Kayıt Fiyatı ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Yemek ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

KAYIT BİLGİLERİ

2013-2014 Eğitim ücretleridir. 

Güncel fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

Ort. Sınıf Mevcudu 20

FİZİKSEL İMKANLAR

Açık Basketbol Sahası

Kapalı Havuz

Kapalı Spor Salonu

Kütüphane

Spor Merkezi

SPOR & SANAT KULÜPLERİ

Basketbol

Futbol

Görsel Sanatlar

Satranç

Tenis

Voleybol

FOTO/VİDEO

YEMEK

Organik Beslenme

BURS KOŞULLARI

Mev Koleji Büyükçekmece Anadolu Lisesi İletişim, Telefon, Adres Bilgileri

ADRESİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
TELEFONWEB

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, OKULYETKİLİLERİ SİZİ ARASIN

KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

Çocuğunuza özel fiyat bilgisi & diğer sorularınız için

OKUL SİZİ ARASIN

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır