kırıkkale üniversitesi yorumlar / Kırıkkale Üniversitesi | Anlatsın

Kırıkkale Üniversitesi Yorumlar

kırıkkale üniversitesi yorumlar

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi

Üniversite hangi ilde bulunuyor?

Kırıkkale

Üniversite statüsü nedir?

Devlet

Şehrin sosyal, kültürel, tarihi, turistik özellikleri nelerdir?

Üniversitemiz Kırıkkale ‘nin Yahşihan ilçesinde bulunmaktadır. İlçe ile ilgili bilgilendirme aşağıda bulunmaktadır :
Ankara Savaşı sırasında, Yıldırım Beyazıt’ın oğlu veya torununun emrinde bir katar askerle bu hanlarda bir gece dinlendiği ve buraya güzel han anlamına gelen “Yahşihan” ismini koydukları rivayet edilmektedir.

Ankara – Kırıkkale kara yolu Yahşihan İlçesinin içerisinden geçmekte olup, 43 ilin bağlantı yoludur. İlçenin, il merkezine olan uzaklığı 6 km, Ankara İline olan uzaklığı ise 70 km’dir. Ayrıca Kayseri demiryolu da ilçe sınırları içerisinden geçmekte olup, Kırıkkale’ye 6 km, Ankara’ya ise 86 km’lik bir demiryolu ağı ile bağlı bulunmaktadır.
Yahşihan yılında Belediye, gün ve sayılı kanunla ilçe olmuştur.

Irmak Beldesi Gar Binası
Gar Binası Kırıkkale Ankara yolu üzerinde bulunan Yahşihan ilçesine 12 km. uzaklıktadır. yy’ın ilk yarısında inşa edilen bina, doğu – batı istikametinde dikdörtgen planlı olup, iki katlı olarak inşa edilmiş klasik bir gar binasıdır.

Tarihi Demir Köprü
Kırıkkale ili, Yahşihan ilçesinde Kızılırmak üzerinde bulunan Tarihi Demir Köprü Osmanlı padişahı Sultan II. Abdülhamittarafından yaptırılmış olup Anadolu&#;nun ilk demir köprüsüdür. Köprü Almanlar tarafından tamamlanarak hizmete açılmış ve Kurtuluş savaşı yıllarında Ankara’ya mühimmat taşımıştır. Kuzey – güney doğrultusunda uzanan köprünün Hicri , Miladi yılında yapıldığı bilinmektedir.

Yahşihan Merkez Gar Binası
Kırıkkale - Ankara yolu üzerinde bulunan ve Türkiye’nin doğusunu Ankara’ya bağlayan ana demir yolu hattı üzerinde yılında yaptırılan Yahşihan tren garı, Erken Cumhuriyet Dönemi’nin karakteristik özelliklerini içerisinde barındırır. Gar Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde İç Anadolu’daki depolarda bulunan ve kağnılarla taşınan cephaneyi Ankara’ya taşımış ve bu dönemde önemli bir rol üstlenmiştir.

Silah Müzesi
yılında Silahsan bünyesinde kurulmuş olan Silah Müzesi, ve yy arasına tarihlenen Osmanlı ve Avrupa ülkelerine ait silahlardan oluşur. Tophane’den, Anadolu’nun çeşitli yerlerinden ve askeri fabrikalardan temin edilen bu silahlar müzede teşhir edilmektedir.

Şehrin ulaşım imkanları nelerdir?

Kırıkkale içerisinde bir adet şehirlerarası otogar ve bir adet tren istasyonu bulunmaktadır. Ankara otobüsleri üniversite A kapısından kalkabilmektedir.

Şehirdeki yurt olanakları nasıldır?

Kırıkkale Yahşihan&#;da toplamda 6 adet KYK yurdu bulunmaktadır. Kampüs yerleşkemizin Yahşihan ilçesinde olması sebebiyle, fakültemiz öğrencileri Yahşihan’da bulunan yurtlara yerleştirilmektedir. Yurtların kontenjanları ve fiziksel özellikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda yer alan numaralardan veya İl Müdürlüğü’nden öğrenilebilir. Ayrıca kampüs içerisinde 1 adet özel yurt bulunmaktadır.
KREDİ VE YURTLAR KURUMU KIRIKKALE İL MÜDÜRLÜĞÜ
Adres : Yenişehir Mahallesi Yurtkur Caddesi No Yahşihan/KIRIKKALE
Tel : 0() 01 15 - 16
Faks : 0() 01 17

1. KIRIKKALE-KIZILIRMAK KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Tipi : Kız
Telefon : 0() ,0()
Faks:
Adres : YENİŞEHİR MAH. YURTKUR CAD SK. NO:4 YAHŞİHAN/KIRIKKALE

2. ÜMMÜ HATUN ÖĞRENCİ YURDU
Telefon : 0()
Faks:
Adres : YENİŞEHİR MAHALLESİ YURTKUR CADDESİ SOKAK NO:1 YAHŞİHAN KIRIKKALE

3. HAMİDİYE ÖĞRENCİ YURDU
Tipi : Erkek
Telefon : 0() ,0() ,0()
Faks:
Adres : YENİŞEHİR MAH. YURTKUR CAD. SK. NO:2 YAHŞİHAN/ KIRIKKALE

4. TÜRKAN HATUN ÖĞRENCİ YURDU
Tipi : Erkek
Telefon : 0()
Faks:
Adres : A BLOK YENİŞEHİR MAH/1 SK. NO:1/B YAHŞİHAN / KIRIKKALE

funduszeue.infoALE HATİCE HANIM ÖĞRENCİ YURDU
Telefon : 0() 25 53
Faks: 0() 25 50

funduszeue.infoPE ÖĞRENCİ YURDU MÜDÜRLÜĞÜ
Telefon : –
Faks: () 27 02

Evlerin kira durumları ve özellikleri nasıldır?

Üniversite çevresindeki aylık 1+1 apart fiyatları ortalama tl civarında , 2+1 apart fiyatları ortalama tl civarında , 3+1 apart fiyatları ise tl civarındadır.

Üniversitenin eğitim, sosyokültürel ve tarihi özellikleri nelerdir?

3 Temmuz tarihinde kurulan Kırıkkale Üniversitesi, kuruluş kanununa göre Fen-Edebiyat, iktisadi ve idari Bilimler, Mühendislik ve Veteriner Fakülteleri; Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri ile Ankara Üniversitesi&#;nden devralınan ve faal durumdaki tek birim olan Kırıkkale Meslek Yüksekokulu&#;ndan oluşmuştur. Kırıkkale Üniversitesi, kuruluşunu takip eden eğitim-öğretim yılına, 3 fakültede 6 bölüm, 1 yüksekokulda 10 program; 2 enstitüde ise 8 anabilim daliyla başlamıştır.

öğretim yılı başında Keskin&#;de 3 programlı bir yüksekokul daha açan, Kırıkkale Üniversitesi&#;ne 3 Ocak tarihinde Tıp, Hukuk ve Eğitim Fakülteleri; 12 Ağustos tarihinde de Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu eklenmiştir. Bu birimlerden Hukuk ve Eğitim Fakültelerine , Tıp ve Veterinerlik Fakültelerine öğretim yılında öğrenci alınmıştır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ise öğretim yilinda eğitime başlamıştır. Tıp Fakültesi’ne bağlı Araştırma ve Uygulama Hastanesi de yılında açılarak hizmete girmiştir. Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluşu 24/06/ tarihinde Bakanlar Kurulu’nca onaylanmıştır ve poliklinik hizmeti vermektedir. Güzel Sanatlar Fakültemiz, tarihinde kurulmuştur.

Sağlık Bilimleri Fakültemiz ise; Milli Eğitim Bakanlığı&#;nın tarihli ve sayılı yazısı üzerine tarihli ve sayılı Kanunun ek maddesine göre, Bakanlar Kurulu kararınca tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak kurulmuştur. Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Üniversitemizdeki fakülte sayımız 10’a ulaşmıştıfunduszeue.infoün itibariyle Üniversitemizde; 12 Fakülte, 1 Yüksekokul, 7 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitü ile eğitim-öğretim faaliyeti yapılmaktadır.

Kırıkkale, yakınlığı ve ulaşımın kolaylığı açısından Ankara&#;nın bir tür banliyösü durumundadir. Kırıkkale Üniversitesi de, büyük şehrin sorunlarından uzak, ancak bilimsel, kültürel ve sosyal imkanlarına kolayca ulaşilabilecek bir noktadır. Bu nedenle, büyük bir hızla gelişmektedir. Üniversite, öğretim elemanı başına düşen öğrenci sayısının azlığı bakımından ülkemizdeki tüm üniversiteler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır.

Üniversitenin öğrencilere tanıdığı burs imkanları nelerdir?

ilk öğrenci içine girerek üniversitemizi tercih eden adaylara normal öğretim süresi boyunca ücretsiz yurt ve her yıl sekiz ay süreyle aylık TL burs vermektedir.
İlk öğrenci içine girerek üniversitemizi tercih eden adaylara normal öğretim süresi boyunca ücretsiz yurt ve her yıl sekiz ay süreyle aylık TL burs vermektedir.
İlk öğrenci içine girerek üniversitemizi tercih eden adaylara normal öğretim süresi boyunca %50 indirimli yurt ve her yıl sekiz ay süreyle aylık TL burs vermektedir.
Ayrıca :
KIRIKKALE BAHSİLİ İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ:HÜKÜMETKONAĞI
KIRIKKALE BALISEYH İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI
KIRIKKALE ÇELEBİ İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ: ÇELEBİ KAYMAKAMLIGI
KIRIKKALE DELİCE İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI
KIRIKKALE FURKAN İLİM VE HİZMET VAKFI BURSU: ADRESİ:
GÜRLER MAHALLESİ ERGENEKON CADDESİ KAPLAN APT.
NO: 78/1
KIRIKKALE KARAKEÇİLİ İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI
KIRIKKALE KESKİN İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI
KIRIKKALE
KIRIKKALE ANADOLU TEKNİK LİSESİ ,TEKNİK LİSE VE ENDÜSTRİ
MESLEK LİSESİ EĞİTİM VAKFI BURSU: ADRESİ: (KATE-EV)
FABRİKALAR MAHALLESİ HÜRRÜYET CADDESİ NO:2 (OKUL
BİNASI) 35 09
KIRIKKALE İLİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI
KIRIKKALE İLİNİ KALKINDIRMA VE TANITMA VAKFI BURSU: ADRESİ: KIRIKKALE VALİLİGİ
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ VAKFI BURSU: ADRESİ: (KÜV) MİLLET CADDESİ KIRIKKALE 69 07
KIRIKKALE SULAKYURT İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI
KIRIKKALE YAHSİHAN İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BURSU: ADRESİ: YAHSİHAN KAYMAKAMLIGI

KIRIKKALE ZAFER VAKFI BURSU: ADRESİ: YENİDOGAN funduszeue.info NEVZAT GÜMÜS CADDESİ SAGLIK İL MÜDÜRLÜGÜ KARSISI K.3

Üniversitenin sosyal imkanları nelerdir?

Üniversitemizde çok sık olmamakla birlikte bazı festival ve şenlikler düzenleniyor. Okulumuzda çeşitli kongreler sene içerisinde düzenlenmekle birlikleri tarihleri düzenlendiği zaman dilimine göre belirlenmektedir. Öğrencilerin katılım sağlayabilmesi adına çok çeşitli öğrenci toplulukları bulunmaktadır.

Üniversitedeki kütüphane, çalışma salonu olanakları nasıldır?

Fakülte içerisinde 24 saat açık bulunan bir çalışma salonu, yürüme mesafesinde tüm üniversite öğrencilerinin kullanabildiği bir çalışma salonu(24 saat açık) ve kampüs içerisinde kütüphane ve çalışma salonu bulunmaktadır.

Üniversitede hangi öğrenci toplulukları bulunuyor? Tıp fakültesinde etkinlikler yapan öğrenci toplulukları hangileridir?

funduszeue.info?Sayfa=OgrenciToplulukları Tıp fakültesi bünyesinde TurkMSIC, Atasagun, Leyladan Sonra, Genç Yeryüzü Doktorları etkinlik yapmaktadır.

Okuldaki yemek imkanları nasıldır?

Okul yemekhanesinde öğlen ve aksam olmak üzere iki öğün yemek çıkmaktadır. Yemekler Tl ücretlidir. Tıp Fakültesi Hastanesi içerisinde ayrı yemekhane bulunmaktadır. Ayrıca merkezi dersliklerde de bir yemekhane yer almakta.

Üniversitenin şehir içindeki konumu ve fakültenin üniversite kampüsüne göre konumu nasıldır?

Fakültemiz kampüs içerisinde bulunmamak ile birlikte kampüse olan uzaklığı metredir. Üniversitemizin bir adet kampüsü olmak ile birlikte , şehir merkezine olan uzaklığı 7 km’dir. Kampüs içerisinde ise Fen ve Edebiyat Fakültesi , Hukuk Fakültesi , Eğitim Fakültesi , İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi , İslami Bilimler Fakültesi , Mühendislik Fakültesi , Spor Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır.

Tıp Fakültesinin tarihçesi nedir?

Tıp Fakültesi, yılında kurulmuş, Ekim yılında da faaliyetlerine başlamıştır. eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını veren Tıp Fakültesi, tıpta uzmanlık sınavında başarı elde ederek kendi döneminde kurulan Tıp Fakültelerinin önünde yer almıştır.

Fakültenin sosyal, sportif ve kültürel olanakları nelerdir?

Fakültemizde ayrıca olanak bulunmamaktadır. Üniversitemizde bulunan kurslardan ve spor salonunsan yararlanılabilir. Ayrıca kampüs içerisinde tenis kortları, basketbol, voleybol ve futbol sahaları da yer almakta.

Tıp Fakültesinde hangi öğrenci değişim programlar uygulanmaktadır, TurkMSIC’in ve üniversitenizin sağladığı değişim imkanlarından bahseder misiniz?

Erasmus, Farabi, Mevlana, TurkMSIC

Fakültenin eğitim dili nedir?

% Türkçe eğitim verilmektedir.

Fakültede İngilizce hazırlık dönemi var mı, varsa zorunlu tutulmakta mıdır?

Hazırlık dönemi yoktur.

Fakültenizde devam zorunluluğunuz var mı? Var ise devamsızlık bilgisini nereden öğreniyorsunuz?

Preklinikte %80 stajlarda değişken devam zorunluluğu vardır. Devam durumu öğrenci bilgi sisteminden kontrol edilebilir.

Tıp Fakültesi TEPDAD tarafından akredite edilmiş midir? Akreditasyon süreniz ne zamana kadar bulunmaktadır?

Fakültemiz henüz akredite edilmemiştir fakat akreditasyon başvurusu yapılmış ve akreditasyon ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Tıp Fakültesinin akreditasyon süreci sırasında ve sonrası yaptığı çalışmalar nelerdir?

Fakültemiz, bünyesinde verilen tıp eğitim ve öğretiminin sürekli gelişme ve iyileştirmeye yönelik, akreditasyon süreci için de gerekli olacak birçok uygulama için aktif çalışma halindedir. Akreditasyon başvurusu yapılmıştır. Öğrenci konseyi kurulmuş ve öğrenciler dahil edilmiştir.

Fakültenizde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı bulunuyor mu?

Bulunmamaktadır.

Hastanenin bütün bölümleri tek bir binada mı? Tıp Fakültesinin hastaneye göre konumu nasıldır? Tıp Fakültesi ve hastane dışında eğitim alırken gidilen başka bir birim bulunuyor mu?

Fakültemizde Dönem 1,2 ve 3&#;ler teorik derslerini kampüs içerisinde bulunan merkezi dersliklerde, pratik derslerini hastane içerisindeki laboratuvarlarda görmektedir.
Dönem 4 ve 5’ler hastane içerisinde yer alan dersliklerde eğitim görür. Hastane ile merkezi derslik arası km&#;dir.

Anabilim dallarının konumu nasıldır?

Anabilim dalları hastane içerisinde bulunmaktadır.

Fakültenizde her dönemde kaç öğrenci bulunuyor?

Fakültemizde ortalama olarak ;
Dönem :
Dönem
Dönem 6:

Dönem ’da her staj grubunda kaç öğrenci bulunuyor?

Her staj grubunda ortalama 40 öğrenci bulunmaktadır.

Fakültenizde öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı kaçtır?

45 profesör, 24 doçent, 57 doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam kişiden oluşmaktadır. Her dönemde ortalama 1 öğrenci düşmektedir.

Tıp Fakültesinin eğitim sistemi nasıldır? (Entegre, PDÖ, Klasik, Hibrit) Fakültenizde herhangi bir sınav sistemine yönelik eğitim verilmekte midir (USMLE, TUS, GMC)?

Öğretim, ders konuları ve saatleri arasında koordinasyon esasına göre düzenlenmiş olan entegre sistemle (Ders Kurulları Sistemi) yürütülür. Bu koordinasyon I., II. ve III. sınıflarda ders grupları (kurulları) ve ön şartsız dersler şeklinde uygulanır. I., II. ve III. sınıflarda, ön şartsız dersler hariç bir yıl bütündür ve tek ders olarak kabul edilir. IV., V. ve VI. sınıflarda her staj bir derstir.

Dönemlere göre ders içerikleri nasıldır? Klinik eğitimler kaçıncı sınıfta başlamaktadır?

Dönem 1 : Anatomi, Biyokimya, Histoloji ve Embriyoloji, Fizyoloji, Mikrobiyoloji, Tıbbi Biyoloji, Tıbbi Genetik, Acil Tıp ve İlkyardım, Tıp Etiği ve Tarihi, Biyoistatistik, Biyofizik, Klinik Beceri Eğitimi, Psikoloji ve Davranış Bilimleri
Dönem 2 : Anatomi, Biyokimya, Histoloji, Fizyoloji, Mikrobiyoloji, İmmünoloji, Patoloji, Klinik Beceri Eğitimi
Dönem 3 : Anesteziyoloji ve Reanimasyon ,Tıbbi Biyokimya, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dermatoloji, Enfeksiyon Hast. Ve K. Mikrob., Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ,Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ,Göğüs Kalp Damar Cerrahi ,Göz Hastalıkları, Halk Sağlığı, İç Hastalıkları, Kadın Hast. Ve Doğum, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Nöroşirürji ,Ortopedi ve Travmatoloji, Patoloji, Plastik ve Rekons. Cerrahi , Psikiyatri, Radyodiyagnostik ,Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Üroloji, KBE
Dönem 4 : Çocuk Sağlığı ve Hastalıları, İç Hastalıkları, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahi, Kalp Damar Cerrahisi
Dönem 5 : Psikiyatri, Üroloji, Ortopedi, Nöroloji, Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Enfeksiyon Hastalıkları ve KM, Radyoloji, Çocuk Cerrahisi, Adli Tıp, Akılcı İlaç Kullanımı, Göğüs Hastalıkları, Tıbbi Yaklaşım ve Etik, Dermatoloji, Beyin Cerrahisi

Dönem 6 : Acil Tıp, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Halk Sağlığı, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Psikiyatri, Ane-Ybü, Beyin Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Kalp Damar Cerrahisi, Nöroloji, Plastik Cerrahi, Dermatoloji, Enfeksiyon Hast. Ve Klinik Mikrobiyoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Radyoloji, Üroloji

Fakültede tıp eğitimi dışında hangi dersler verilmektedir?

Türk Dili ve Edebiyatı
İngilizce
İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
Temel Bilgisayar Eğitimi
Gönüllülük Çalışmaları
Girişimcilik

Fakültenizin akademik eğitim öğretim takvimi nasıldır?

İlerleyen günlerde akademik takvim funduszeue.info sitesinden yayınlanacaktır.

Özellikle Temel Bilimler evresinde (Dönem ) pratik dersler nasıl işleniyor? Pratik derslerin dönemlere göre yoğunluğu nasıldır?

Anatomi: Bulunulan komite konusu doğrultusunda her teorik ders sonrası pratik laboratuvar dersleri olmaktadır. Bu derslerde öğrenciler masa masa gruplara bölünür ve öğretim üyeleri maketler ve kadavra üzerinden soru sorarak ders anlatır. Pratik sınavı maketler üzerinden zilli sistem ile yapılır.
Histoloji: Teorik dersler sonrasında, işlenilen konu doğrultusunda mikroskop yardımı ile preparatların(doku veya hücre örnekleri) incelenmesi sağlanır. Bazı derslerde işlenilen konu, yapılan incelemeler öncülüğünde öğrencilerin kendi çizimleriyle pekiştirilir. Öğretim üyelerinin inisiyatifine bağlı olarak, bulunulan komitede soruların bir kısmı çizimler üzerinden veya sözel olarak pratik şekilde sorulup, değerlendirilebilir.
Fizyoloji: Teorik derslerin ardından müfredata göre ilgili konu ile ilgili mikroskop, santrifüj cihazı gibi çeşitli materyaller yardımı ile derslerin pratik eğitimi verilir. Öğretim üyelerinin inisiyatifine bağlı olarak, bulunulan komitede soruların bir kısmı yapılan pratik çalışmalar üzerinden veya sözel olarak pratik şekilde sorulup, değerlendirilebilir.
Patoloji: Teorik dersler sonrasında, işlenilen konu doğrultusunda mikroskop yardımı ile preparatların(doku veya hücre örnekleri) incelenmesi sağlanır. Bazı derslerde işlenilen konu, yapılan incelemeler öncülüğünde öğrencilerin kendi çizimleriyle pekiştirilir. Öğretim üyelerinin inisiyatifine bağlı olarak, bulunulan komitede soruların bir kısmı çizimler üzerinden veya sözel olarak pratik şekilde sorulup, değerlendirilebilir.
Mikrobiyoloji: Teorik dersler sonrasında laboratuvarlarda ilgili konu uygulamalar ve materyallerle anlatılır, mikroskobik incelemeler yapılır. Öğretim üyeleri gerekli gördüğü takdirde mikrobiyoloji labında pratik olarak öğrencileri çalıştırabilir ve çeşitli çalışmaları aktif olarak yapmalarını, gözlemlemelerini sağlayabilir.
Biyokimya: İşlenilen konularla paralel olarak deneyler ve uygulamalar yapılır.

Anatomi laboratuvarı ne düzeyde yeterli?

Her maketten en az birer örnek bulunmakta olup laboratuvar saatlerinde kişi 90 dakika boyunca maketleri inceleme fırsatına erişiyor. Bir adet kadavra bulunmaktadır.

Pratik derslerde öğrenci başına düşün mikroskop sayısı kaçtır?

Laboratuvar derslerinde her öğrenciye bir mikroskop düşecek şekilde gruplara ayrılınır.

Fakültenize özgü uygulamalarınız var mı?

Yoktur.

Mesleki Beceri Dersleri var mı?

Klinik beceri eğitimi dersleri mevcuttur. Bu dersler hastane içinden öğretim üyeleri ve asistanlar tarafından anlatılır. Ders esnasında genellikle konuya ilişkin maketler,materyaller veya simulasyonlar kullanılır. Dersi anlatan öğretim üyeleri, dersteki her öğrencinin tek tek ilgili pratiği yapmasını sağlar ve kontrol eder. Gerekli eğitimin verilmesinin ardından, öğretim üyeleri tarafından sözel veya pratik sınav gerçekleştirilir. Yapılan sınav komite notuna bulunulan komiteye göre değişmek üzere sınav başına 2 puan olarak eklenmektedir.

Simüle Hasta Laboratuvarı var mı?

Yoktur.

Fakültenizin dönemlere göre ölçme-değerlendirme sistemi nasıldır? Final ya da komite sınavlarınızın sistemi hakkında bilgilendirebilir misiniz?

1. 2. Ve 3. dönemlerde teorik sınavlarımız ile birlikte pratik(laboratuvar) sınavlarımız olmaktadır. Teorik sınavlarımız çoktan seçmeli sınavdır. Pratik sınavlarımız kurullara göre değişmektedir. İlgili dersin öğretim üyesine bağlı olmak üzere maket veya ilgili materyaller üzerinden pratik sınavlar veya sözlü sınavlar şeklinde düzenlenmektedir.
4. ve 5. Sınıflarda ise, alınan staja bağlı olarak değişmektedir. Genellikle sözlü sınavlar şeklinde gerçekleşme,ancak anabilim dallarına göre hastabaşı fizik muayene sınavları veya yazılı sınavlar da eklenebilmektedir.

6. sınıflarda ise yeni getirilen düzenlemeye göre isteyen anabilimdalları, intern’lere yeterlilik vermeden sınav yapabilmektedir.

Dönemi tamamlamak için gerekli olan not sistemi nasıldır?

Fakültemizde geçme notu 60&#;tır. Komite notlarının ağırlıklı ortalamasının %60 ı, finalin % 40 ı etkilidir. Finalsiz geçme yoktur.

Pratik sınavlar nasıl yapılıyor?

Anatomi pratik sınavı zil sistemi ile yazılı, fizyoloji pratik sınavı sözlü , patoloji pratik sınavı preparat üzerinden , histoloji pratik sınavı preparat çizimi şeklinde yapılmaktadır.

Temel Bilimler döneminde finalsiz geçme var mıdır?

Finalsiz geçme bulunmamaktadır.

Fakültede eğitim sürecini iyileştirmek için ne gibi çalışmalar yapılmaktadır? Fakülteniz öğrencilerin akademik araştırmalara ne kadar elverişlidir?

Fakültemizde herhangi bir sorunda eğitim koordinatörleriyle birebir iletişim sağlanabilmekte ve olası çözümler aranmaktadır. Sınavlar ve ders işlenişi hakkında Öğrenci Geri Bildirim Sistemi oluşturulmuştur. Her öğrenci için danışman bir hoca belirlenmiştir. Ayrıca kurulan mezuniyet öncesi tıp eğitimi öğrenci komisyonunda her dönemin temsil edilmesi sağlanmış ve gerçekleşen toplantılarla eğitimde iyileştirme için verilen geri bildirimler bir raporda toplanıp dekanlığa sunuluyor.

Öğrenciler eğitimleri hakkında söz sahibi olabiliyor mu?

Fakülte temsilcisi, dönem temsilcisi, öğrenci konseyi ve geri bildirim formları saniyesinde söz sahibi olabilmektedir.

Bu fakülteyi tercih edebilirim çünkü…

Konumu ve yaşam şartları açısından oldukça elverişli bir üniversitedir. Eğitim alanında bahsettiğimiz dejavantajlar için son yıllarda çalışmalar daha da artmış ve geliştirilmeye çalışılmaktadır. Klinik eğitim bakımından hocalarımızın bilgi seviyelerinin yüksek olması ve genelde civar büyük okullardan geldiklerinden dolayı eğitici kimliklerinin oturmuş olması nedeniyle tercih edebilirim.

Bu üniversitede okumanın dezavantajları nelerdir?

Bazı preklinik hocalarının tek olması sorun oluşturabilmektedir. Aynı zamanda henüz akredite edilememiştir.

Fakültenizde çevirim içi eğitim sistemi mevcut mu? Mevcutsa nasıl bir sistem kullanıyorsunuz?

Mevcut. Üniversitemizin KUZEM adlı sistemine ek olarak Microsoft Teams uygulaması üzerinden dersleri takip edebiliyoruz.

Fakültenizde çevirim içi sınav gerçekleşti mi? Gerçekleşti ise nasıl gerçekleşti?

Tüm dönemlerimizin sınavı çevrimiçi şekilde gerçekleştirilmekte olup 2 farklı sınav tipimiz olmuştur. Bunlar çoktan seçmeli ya da yazılı sınav şekilleridir. Sorulara geri dönüş olmaksızın cevaplanan ve toplam süre üzerinden değerlendirilen sınavlardır.

Kırıkkale Üniversitesi

PROGRAMLAR

SBS Öğrenci Sayısı

SBS Türkiye Kaçıncısı

SBS İl Kaçıncısı

Bölümleri listelemek için lütfen fakülte isimlerine tıklayınız

Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu

Kod 

Bölüm AdıSpor Yöneticiliği

Burs-  

Kontenjan57 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Diş Hekimliği Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıDiş Hekimliği Fakültesi

Burs-  

Kontenjan62 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Eğitim Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıBilgisayarve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği

Burs-  

Kontenjan52 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıFen Bilgisi Öğretmenliği

Burs-  

Kontenjan82 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıRehberlikve Psikolojik Danışmanlık

Burs-  

Kontenjan47 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıRehberlikve Psikolojik Danışmanlık (Iö)

Burs-  

Kontenjan47 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıSınıf Öğretmenliği

Burs-  

Kontenjan98 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıTürkçe Öğretmenliği

Burs-  

Kontenjan57 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Fen - Edebiyat Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıBiyoloji

Burs-  

Kontenjan21 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıFelsefe

Burs-  

Kontenjan47 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıFelsefe (Iö)

Burs-  

Kontenjan47 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm Adıİstatistik

Burs-  

Kontenjan57 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıKimya

Burs-  

Kontenjan21 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMatematik

Burs-  

Kontenjan72 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMütercim-Tercümanlık (Arapça)

Burs-  

Kontenjan36 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMütercim-Tercümanlık (Arapça) (Iö)

Burs-  

Kontenjan36 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMütercim-Tercümanlık (Farsça)

Burs-  

Kontenjan47 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMütercim-Tercümanlık (Fransızca)

Burs-  

Kontenjan52 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMütercim-Tercümanlık (Ingilizce)

Burs-  

Kontenjan47 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıSosyoloji

Burs-  

Kontenjan62 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıSosyoloji (Iö)

Burs-  

Kontenjan62 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıTarih

Burs-  

Kontenjan72 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıTarih (Iö)

Burs-  

Kontenjan72 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıTürk Dili Ve Edebiyatı

Burs-  

Kontenjan67 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıTürk Dilive Edebiyatı (Iö)

Burs-  

Kontenjan67 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Hukuk Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıHukuk Fakültesi

Burs-  

Kontenjan 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıHukuk Fakültesi (Iö)

Burs-  

Kontenjan 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıEkonometri

Burs-  

Kontenjan41 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıEkonometri (Iö)

Burs-  

Kontenjan41 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm Adıİktisat

Burs-  

Kontenjan93 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm Adıİktisat (Iö)

Burs-  

Kontenjan93 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm Adıİşletme

Burs-  

Kontenjan93 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm Adıİşletme (Iö)

Burs-  

Kontenjan93 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMaliye

Burs-  

Kontenjan41 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMaliye(Iö)

Burs-  

Kontenjan41 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıSiyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi

Burs-  

Kontenjan93 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıSiyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi (Iö)

Burs-  

Kontenjan93 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıUluslararası İlişkiler

Burs-  

Kontenjan93 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıUluslararası İlişkiler (Iö)

Burs-  

Kontenjan93 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Mühendislik Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıBilgisayar Mühendisliği

Burs-  

Kontenjan52 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıBilgisayar Mühendisliği (Iö)

Burs-  

Kontenjan52 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıBiyomühendislik

Burs-  

Kontenjan41 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıElektrik-Elektronik Mühendisliği

Burs-  

Kontenjan72 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıElektrik-Elektronik Mühendisliği (Iö)

Burs-  

Kontenjan72 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıEndüstri Mühendisliği

Burs-  

Kontenjan62 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıEndüstri Mühendisliği (Iö)

Burs-  

Kontenjan62 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm Adıİnşaat Mühendisliği

Burs-  

Kontenjan62 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm Adıİnşaat Mühendisliği (Iö)

Burs-  

Kontenjan62 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMakine Mühendisliği

Burs-  

Kontenjan72 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMakine Mühendisliği (Iö)

Burs-  

Kontenjan72 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMetalurji Ve Malzeme Mühendisliği

Burs-  

Kontenjan41 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıMetalurji Ve Malzeme Mühendisliği (Iö)

Burs-  

Kontenjan41 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıBeslenme Ve Diyetetik

Burs-  

Kontenjan41 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıÇocuk Gelişimi

Burs-  

Kontenjan47 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıFizyoterapi Ve Rehabilitasyon

Burs-  

Kontenjan77 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıHemşirelik

Burs-  

Kontenjan 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kod 

Bölüm AdıSağlık Yönetimi

Burs-  

Kontenjan57 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Tıp Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıTıp Fakültesi

Burs-  

Kontenjan 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Veteriner Fakültesi

Kod 

Bölüm AdıVeteriner Fakültesi

Burs-  

Kontenjan72 

Taban Puanı 

Tercihe ekle

Kırıkkale Üniversitesi

İç Anadolu Bölgesi'nin merkezi konumunda bulunan Kırıkkale'de yılında kurulan Kırıkkale Üniversitesi, Ankara Üniversitesi bünyesinde kurulan baz fakülteleri bünyesine katarak eğitim hayatına başlamıştır. İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat ve Veterinerlik fakülteleri, kuruluş aşamasında Kırıkkale Üniversitesi'ne bağlanan bölümler olmuştur. Kuruluş sürecinden sonra Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri kurulmuştur. yılında ise Keskin Meslek Yüksekokulu ile Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulmuştur. Kırıkkale Üniversitesi bugünkü haline ile yılları arasında bünyesine kattığı fakülteler ile kavuşmuştur. yılında farklı üniversiteden alınan 3 fakülteyle eğitim vermeye başlayan Kırıkkale Üniversitesi'nde bugün 12 fakülte, 1 yüksekokul, 3 enstitü, 7 meslek yüksekokulu ve 15 araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan 3 meslek yüksekokulu, Kırıkkale'nin 3 farklı ilçesinde yer almaktadır. Bu ilçeler Keskin, Hacılar ve Delice'dir. Kırıkkale Üniversitesi'nin vizyonu; geniş toplum hizmeti ve özgün çalışmaları ile birlikte ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan üniversite olmaktır. Kırıkkale Üniversitesi misyonu ise insani değere saygılı, ürettiği bilgiyi hayata dönüştüren, sanattan teknolojiye, bilimden spora kadar uzanan ülkenin kalkınması için gerekleri her şeyi ulusal ve uluslararası düzeyde karşılamaktadır.

Kırıkkale Üniversitesi, öğrencilere yatay geçiş imkanı da vermektedir. Öğrenciler, şartları üniversite tarafından belirlenen Kırıkkale Üniversitesi yatay geçiş imkanını kullanabilmektedirler.

Kırıkkale Üniversitesi'nde Hangi Fakülteler Var?

Örgün eğitim veren Kırıkkale Üniversitesi, 12 fakülte bulunmaktadır. Mühendislik fakültesiyle öne çıkan üniversitede Kırıkkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ile Kırıkkale Üniversitesi Makine Mühendisliği dikkat çeken bölümler arasında yer almaktadır. Hazırlık eğitimi olan bölümlerdeki hazırlık sınıfı hariç 4 yıllık lisans eğitimi verildiği gibi Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitimi 6 yıldır. Kırıkkale Üniversitesi bölümleri ve fakülteleri aşağıdaki listede sıralanmıştır.

• Veteriner Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Eğitim Fakültesi

- Özel Eğitim Bölümü

- Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü

- Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü

- Temel Eğitim Bölümü

- Eğitim Bilimleri Bölümü

- Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü

- Spor Yöneticiliği

- Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

- Antrenörlük Eğitimi

- Rekreasyon

- Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü

- Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü

- Biyoloji Bölümü

- Sosyoloji Bölümü

- Arkeoloji Bölümü

- Felsefe Bölümü

- İstatistik Bölümü

- Fizik Bölümü

- Aktüerya Bilimleri Bölümü

- Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

- Tarih Bölümü

- Matematik Bölümü

- Psikoloji Bölümü

- Kimya Bölümü

• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

- İşletme Bölümü

- Ekonometri Bölümü

- Maliye Bölümü

- İktisat Bölümü

- Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

- Uluslararası İlişkiler Bölümü

• Sağlık Bilimleri Fakültesi

- Sosyal Hizmetler Bölümü

- Beslenme ve Diyetetik Bölümü

- Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

- Sağlık Yönetimi Bölümü

- Çocuk Gelişimi Bölümü

- Hemşirelik Bölümü

- Resim Bölümü

- Grafik Bölümü

- Seramik Bölümü

- Müzik Bölümü

- Peyzaj Mimarlığı Bölümü

- Çizgi Film ve Animasyon Bölümü

- İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

• Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

- Makine Mühendisliği

- Biyomühendislik

- Endüstri Mühendisliği

- Bilgisayar Mühendisliği

- Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

- Elektrik-Elektronik Mühendisliği

- İnşaat Mühendisliği

• Hukuk Fakültesi
  • İslami İlimler Fakültesi

- İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü

- Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü

- Temel İslam Bilimleri Bölümü

Kırıkkale Üniversitesi Ön Lisans Bölümleri Neler?

Kırıkkale Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans dışında 2 yıllık bölümler olarak da bilinen ön lisans eğitimi de vermektedir. Ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavına girerek eğitimlerini 4 yıllık bölümlerde devam ettirebilirler. Öte yandan 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunları 2 yıllık üniversite eğitimi sonrası iş hayatına erken atılabilirler. Kırıkkale Üniversitesi ön lisans bölümlerinin tamamı aşağıdaki listede verilmiştir.

• Adalet Meslek Yüksekokulu

- Hukuk Bölümü

• Kırıkkale Meslek Yüksekokulu

- El Sanatları Bölümü

- Bilgisayar Teknolojileri Bölümü

- Elektrik ve Enerji Bölümü

- Bitkisel ve Hayvansal Ürettim Bölümü

- Kimya ve Kimyasal İşletme Teknolojileri Bölümü

- Elektronik ve Otomasyon Bölümü

- Tasarım Bölümü

- Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Bölümü

- Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü

- İnşaat Bölümü

- Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı

• Delice Meslek Yüksekokulu

- Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık Bölümü

- Veterinerlik Bölümü

- Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü

• Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

- Muhasebe ve Vergi Bölümü

- Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü

- Yönetim ve Organizasyon Bölümü

- Toptan ve perakende Satış Bölümü

- Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü

• Hacılar Hüseyin Aytemiz Meslek Yüksekokulu

- Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü

- Elektronik ve Otomasyon Bölümü

- Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü

• Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

- Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü

- Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı

- Anestezi Programı

- İlk ve Acil Yardım Programı

- Tıbbi Dokümasyon ve Sekreterlik Programı

- Dişçilik Hizmetleri Bölümü

- Diş Protez Teknolojisi Programı

- Ağız ve Diş Sağlığı Programı

• Keskin Meslek Yüksekokulu

- Elektrik ve Enerji Bölümü

- Yönetim ve Organizasyon Bölümü

- Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü

- Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü

- Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü

- Muhasebe ve Vergi Bölümü

• Yabancı Diller Yüksekokulu

- Hazırlık Sınıfı

Kırıkkale Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri Neler?

Tüm üniversitelerde olduğu gibi Kırıkkale Üniversitesi de lisans mezunu öğrencilerine akademik kariyer imkanı tanımaktadırlar. Lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler, akademik kariyerlerini ilerletmek istediklerinde Kırıkkale Üniversitesi Yüksek Lisans eğitimine katılabilmektedirler. Başvuru tarihleri ve başvuru şartları üniversite tarafından ilan edilmektedir. Yüksek lisans adayı öğrenciler, Kırıkkale Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans Programı ve Kırıkkale Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans programlarından birini seçebilirler. Lisansüstü eğitim Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde bulunan 3 farklı enstitü tarafından verilmektedir. Bu enstitüler, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olup, enstitülere bağlı olarak eğitim veren ana bilim dalları aşağıda listelenmiştir.

• Sağlık Bilimleri Enstitüsü

- Zootekni Tezsiz Yüksek Lisans Programı

- Fizyoloji Yüksek Lisans Programı

- Zootekni Yüksek Lisans Programı

- Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı

- Histoloji- Embriyoloji Yüksek Lisans Programı

- Hareket ve Antrenman Yüksek Lisans Programı

- Parazitoloji Yüksek Lisans Programı

- Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı

- Hayvan Beslenme Hastalıkları Yüksek Lisans Programı

- İç Hastalıkları Yüksek Lisans Programı

- Patoloji Yüksek Lisans Programı

- Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı

- Mikrobiyoloji Yüksek Lisans Programı

- Dölerme ve Suni Tohumlama Yüksek Lisans Programı

- Biyokimya Yüksek Lisans Programı

- Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı

- Doğum ve Jinekoloji Yüksek Lisans Programı

- Beslenme ve Metabolizma Yüksek Lisans Programı

- Biyokimya Tezsiz Yüksek Lisans Programı

- Anatomi Tezsiz Yüksek Lisans Programı

- Çocuk Gelişimi Yüksek Lisans Programı

- Cerrahi Yüksek Lisans Programı

- Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Lisans Programı

- Dölerme ve Suni Tohumlama Tezsiz Yüksek Lisans Programı

- Farmakoloji ve Toksikoloji (Orto. Prog- Ankara Üni.)

- Savunma Teknolojileri Yüksek Lisans Programı

- İstatistik Yüksek Lisans Programı

- Matematik Yüksek Lisans Programı

- İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

- Makine Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

- Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

- İlköğretim Anabilim Dalı Fen Bilgisi Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı

- Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

- İlköğretim Anabilim Dalı Fen Bilgisi Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı

- Biyoloji Yüksek Lisans Programı

- İlköğretim Matematik Öğretmenliği Yüksek Lisans Programı

- Kimya Yüksek Lisans Programı

- Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

- Fizik Yüksek Lisans Programı

- Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı

• Sosyal Bilimler Enstitüsü

- İşletme Yüksek Lisans Programı

- Temel İslam Bilimler Yüksek Lisans Programı

- Rehberlik ve Psikolojik Danışman Yüksek Lisans Programı

- İktisat Yüksek Lisans Programı

- Tarih Yüksek Lisans Programı

- Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı

- Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisans Programı

- İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Yüksek Lisans Programı

- Maliye Yüksek Lisans Programı

- Sosyal Bilgiler Eğitimi Yüksek Lisans Programı

- İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Yüksek Lisans Programı

-Müzik Yüksek Lisans Programı

- Batı Dilleri ve Edebiyatları Yüksek Lisans Programı

- Muhasebe ve Finansman Yüksek Lisans Programı

- Sosyoloji Yüksek Lisans Programı

- Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programı

- Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı

- Ekonometri Yüksek Lisans Programı

- Resim Yüksek Lisans Programı

- Doğu Dilleri ve Edebiyatları Yüksek Lisans Programı

- Felsefe Yüksek Lisans Programı

- Göç ve Ortadoğu Çalışmaları Yüksek Lisans Programı

- Felsefe ve Din Bilimleri Yüksek Lisans Programı

- Eğitim Programları ve Öğretim Yüksek Lisans Programı

- Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı

Kırıkkale Üniversitesi'nde Açık Öğretim Bölümü Var Mı?

Kırıkkale Üniversitesi'nde açık öğretim fakültesi ve açık öğretim bölümü bulunmamaktadır. Üniversite kendi bünyesi altında verdiği derslerde gerekli ekipmana ve donanıma sahiptir. Bu kapsamda açık öğretim uygulaması yapmadan eğitimi sürdürmektedir. Aynı şekilde okulun uzaktan eğitimi olan bir bölümü bulunmamaktadır. Kırıkkale Üniversitesi, online eğitim altyapısına sahiptir. YÖK ya da üniversite rektörlüğünün kararı ile derslerden bazıları ya da tamamı online olarak verilebilmektedir.

Kırıkkale Üniversitesi'nin Taban Puanları Nedir?

Kırıkkale Üniversitesi taban puanları ve sıralamaları tüm üniversiteler gibi her yıl tercih yapan öğrencilerin yoğunluğuna ve tercihlerine göre değişim göstermektedir. bu bağlamda Kırıkkale Üniversitesi bölümlerini tercih listesine eklemek isteyen aday öğrenciler son birkaç yılın taban puanlarına göz atabilirler. Öte yandan sıralama puanları, taban puanlardan daha doğruya yakın sonuçlar vermektedir. Bu nedenle tercih öncesi sıralama puanlarını baz almak aday öğrencilerin daha isabetli tercihte bulunmasını sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki ister taban puanı isterse sıralama puanı olsun bilgiler sadece öngörü olacaktır.

Kırıkkale Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru Şartları Nedir?

YÖK kararı ile ülkemizde ön lisans ve lisans eğitimi alabilmek için yabancı öğrencilerin bir ortaöğretim kurumundan mezun olması ve üniversiteler tarafından belirlenen bazı sınavları geçmeleri ve yeterli puanlara sahip olması gerekmektedir. Kırıkkale Üniversitesi yönetimi, aday öğrencinin girdiği ve geçer puan aldığı sınav belgesini istemektedir. YÖS sonucunu resmi olarak belgeleyemeyen ya da geçer not alamayan öğrencilerin başvurusu geçersiz olur ve üniversite tarafından kabul edilmez. Yabancı aday öğrenciler, lise mezuniyet belgelerini ya da diplomalarını üniversite yönetimine sunmalılardır. bu belgelerin yabancı dilde olması durumunda ise noter tarafından onaylı Türkçe tercümeleri üniversite tarafından istenmektedir. Kırıkkale Üniversitesi, yabancı öğrenci kabul şartlarını her yıl eğitim dönemi başında ilan eder ve dönem içinde şartları değiştirme ya da yenileme hakkını saklı tutar. Bu nedenle aday öğrenciler, yabancı öğrenci yönergesini takip etmelidirler.

Kırıkkale Üniversitesi Mezunları İçin İş İmkanları Nelerdir?

Kırıkkale Üniversitesi mezunları, mezun oldukları bölüm dışında farklı bölümlerde iş imkanlarına sahiptirler. Üniversite, staj ya da yarı zamanlı iş imkanlarını destekleyerek, öğrencilerin kendilerini yetiştirmelerinin yolunu açmaktadır. Kırıkkale Üniversitesi'nde mühendislik fakültesi iş imkanları açısından ön plana çıkmaktadır. Öğrenciler, Kırıkkale'de ve çevre il ve ilçelerdeki sanayi tesislerinde staj ve yarı zamanlı iş imkanlarına sahiptirler. Kırıkkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunları yazılım, kodlama gibi teknik alanlarda uzmanlaşıp sektörde mühendis olarak çalışabilmektedirler. Öte yandan tecrübeli mühendisler orta ve üst düzey yönetici olarak iş bulabilmektedirler. Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi, branş olarak farklı seçeneklere sahiptir. Bölüm mezunları kamu ve özel eğitim kurumlarında öğretmen olarak çalışabileceği gibi özel eğitime muhtaç bireylerin eğitiminde de aktif rol alabilmektedirler. Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunları devlete bağlı kurumlarda spor ve beden eğitimi öğretmeni olarak çalışabildikleri gibi kendi spor salonlarında kişisel spor antrenörü de olabilirler. Profesyonel spor kulüplerinde antrenörden yöneticiye kadar farklı pozisyonlarda iş bulabilmektedirler. Kırıkkale Üniversitesi mezunları da diğer mezunlar gibi funduszeue.info'in sunduğu iş ilanları ve staj fırsatlarını değerlendirebilir. Geleceği konusunda kararsız olan aday öğrenciler, funduszeue.info tarafından hazırlanan pozisyon rehberi sayfasına göz atarak meslekler konusunda bilgi sahibi olabilirler.

çoğu insanın varlığından bile haberdar olmadığı kendi halinde garip bir üniversitecik..

öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunun burada bulunmaktan memnun olmadığı üniversitedir. gelişmektedir genişfunduszeue.info ne kadar kampüs alanının büyük çoğunluğunu dağlar tepeler oluştursada en geniş kampüs arazisine sahip üniversiteler arasında ilk sıralardadıfunduszeue.info güzel yani kızılaya 1 saat mesafede bulunmasıdıfunduszeue.info ne kadar küçük kendi halinde bozkır üniversitesi* olsa da eğlenceli yerdir.*

ankaraya yakın olması hasebi ile kaliteli olmamasına rağmen bölüm puanları yüksek olan üniversite.

endüstri mühendisliğinde en düşük puana sahip devlet üniversitesi rekoru kırmış üniversite

ankara'da tutunamayan insanların,düzenim bozulmasın günü birlik gider gelirim şeklinde düşünmeleri nedeniyle bölüm puanları,kalitesinin üstünde olan,dağların tepelerin arasında çorak bir yere kurulmuş üniversite.

hukuk fakültesinin kalitesinin de puanının da düşük olmadığı üniversite.

* fen edebiyat fakültesinin ceza evi olarak tasarlandığı, bazen ders zamanında gümm diye gelen patlama sesinden sonra yerinden oynadığı, içerisinde herkesin rahatlıkla girebildiği, servisçilerin birbirini bıçakladığı kendi halinde bir üniversitedir.

Çorak funduszeue.infonun en şiddetli oldugu yere kurulan funduszeue.infoilerin halktan "aa biliyom ben orayı yol kenarındaki universite değil mi?" yorumunu sıkca aldıkları okunmayası universite.

yeni binaları çok güzel olan fakat sürekli elektriğin gidip geldiği yangın alarmının çaldığı okuldur artık alarm o kadar alışılmış bişeydir hiç kimse istifini bozmaz işine devam eder ayrıca kış aylarında o güzel binaların içi dışarıdan daha soğuktur içeri girerken sıkı giynmekte fayda vardır

kırıkkale-ankara yolunun yedinci kilometresine, elli bin dönüm arazi üzerine kurulmuş bir kampuse sahip olan; bünyesinde eğitim, mühendislik, fen-edebiyat, hukuk, idari ve iktisadi bilimler, veteriner, tıp, diş hekimliği, güzel sanatlar fakülteleri; beden eğitimi ve spor, hacılar hüseyin aytemiz, keskin ve kırıkkale meslek yüksek okulları ile fen, sağlık ve sosyal bilimler enstitüler'ni barındıran üniversite. genellikle ankaralı öğrencilerin tercihidir. üniversite önünde hiç de güvenli olmayan ankara servisleri *bekler. kampus çevresinde ve merkezde özellikle öğrenciler için yeni kafeler kurulmaktadır.* öğrenciler kırıkkale merkezde takılmak yerine ankara'ya gitmeyi tercih ederler. **

hayatımın 5 yılını yediği yetmiyomuş gibi 6. senesine de göz diken üniversite görünümlü lise

her gelen öğrencinin ilk etapta şaşkınlıktan küçük dilini yuttuğu, ilk söylediği lafın ise "abi ben yapamam buralarda, ya yatay geçiş yaparım ya da okulu bırakırım" nidaları içinde kıvrandığı, bizzat benim de dört senemi yemiş olan, asosyalleşmenin doruk noktasındaki olmayasıca üniversitemsi.

(bkz: funduszeue.info)

kkü= kazandığında kaybettiğin üniversite.

besyo bölümü sınavlarının şaibeli olduğu söylenen üniversite.

(hangi besyo sınavı şaibesiz ki? derseniz, sizi anlarım. ama konu, kırılkale.)

şenliklerini funda arar gelerek çıtayı bir kademe yukarı kaydırmış gibi gözüken üniversite.*

universite nin citasinin senliklerinde gelen sanatcilar ile olculen egitim yuvasi.

öğrencilerinin 4 sene ** boyunca tost yediği üniversite.

uludağ üniversitesi'nde okuyan bir ankaralı için ankaradan bursaya giderken, otobüste sürekli "keşke kırıkkale üniversitesini yazsaydım, pederdende alırdım arabayı, hergün gider-gelirdim" şeklinde pişmanlık cümleleri kurulsada; bursaya ayak basılmasıyla birlikte unutulan ve bir daha ki ankara-bursa seferine kadar tarihin tozlu sayfalarına gömülen üniversite.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası