gezegenler şarkı sözleri / Gezegenler - Gökte Var Dokuz Kardeş

Gezegenler Şarkı Sözleri

gezegenler şarkı sözleri

mavi gezegen Şarkısını funduszeue.info Gezegençocuk şarkısı.

Mas mavi gezegen çocuk şarkısışarkı sözleri:

Sen ve ben ikimiz gidelim gel de sen
Çok uzak küçücük orasımasmavi bir gezegen.
Gündüz güneş sımsıcak gecemize
ay varmış gökyüzü ışıl ışıl
Onun adı dünya.
Kuşlar uçarmış tüm çiçekler açarmış
Çocuklar hep oynarmış dünyada.
Aslında içinde yaşadığımız dünya
Ne uzak ne küçük çok yakın
Çok büyük bir dünya
Aslında önemli olan fark etmek
Değerini bilmek korumak
Ona çok çok iyi bakmak
dünyamız bir tane
Bir eşi yok bu evrende
Sonsuzlukta parlayan bir hazine.

Şarkıyı Dinleyin:

Gelen Aramalar:mavi gezegen,mavi gezegen şarkısı,mavi gezegen sözleri,mavi gezegen dinle,mavi gezegen şarkı sözLERİ,mavi gezegen çocuk şarkısı,mavi gezegen şarkısı sözleri,masmavi bir gezegen,sen ve ben ikimiz gidelim gel desem,mavi gezegen şarkısı dinle
Category: Türkçe Çocuk ŞarkılarıEtiketler: bebek şarkıları, çocuk şarkıları, çocuk şarkıları sözleri, masmavi bir gezegen dinle, mavi bir gezegen dinle, Mavi Gezegen, mavi gezegen adlı şarkıyı dinle, mavi gezegen dinle youtube, mavi gezegen şarkı sözü, müzik indir, okul öncesi, şarkı dinle, şarkı sözleri, trt mavi gezegen dinle, yavuz durak mavi gezegen dinle

Gezegenler Şarkısı ve Sevimli Dostlar Çocuk Şarkıları

27 Mart ,

Gezegenler Şarkı Sözleri :

Sevimli dostlar uzay gemisini, birlikte tamir ederken
Şaşkın ördek bir yere dokunmuş, gemi çalışmış birden
Atlamışlar hemen başka bir gemiye, şaşkın ördeğin peşine

Benim adım Merkür, en küçük gezegenim
Güneş'e en yakın dönen gezegen benim
Döndüm baktım etrafımda, ne önümde ne arkamda
Şakın ördeği göremedim

Benim adım Venüs, dünyaya çok benzerim
Dünya nasıl dönerse, ben tersine dönerim
Döndüm baktım etrafımda, ne sağımda ne solumda
Şakın ördeği göremedim

Benim adım Mars, kızıldır benim rengim
Fırtınalar estirir, dalarım da dönerim
Şakın ördeği göremedim

Benim adım Jüpiter, en büyük gezegenim
Koskocamanım ama hızlı hızlı dönerim
Şakın ördeği göremedim

Benim adım Satürn, halkalı gezegenim
Sert rüzgarlarım vardır, halkalarla dönerim
Şakın ördeği göremedim

Benim adım Uranüs, en soğuk gezegenim
Tüm gezegenler düz, ben ise yan dönerim
Şakın ördeği göremedim

Benim adım Neptün, gazdan bir gezegenim
Güneş'e en uzak dönen gezegen benim
Şakın ördeği göremedim

Benim adım Dünya, ben herkesin eviyim
Mavi, yeşil rengimle, gece gündüz dönerim
Döndüm baktım, ne göreyim şaşkın ördek dünyadaymış
Sizin için çok meraklanmış

Sevimli Dostlar Çocuk Şarkıları :

• Gezegenler
  • Kırmızı Balık
  • Dinozorlar
  • Sayılar
  • Kırmızı Balon

İngilizce gezegenler planets şarkısı

Bu videoda İngilizce gezegenler (planets) öğretilmektedir. Ayrıca gezegenlerin özelliklerinden de şarkıda bahsedilmektedir. Ortaokul öğrencileri için daha uygun bir şarkıdır. Gezegen isimleri ekranda verilmekte ve gösterilmektedir. Gezegenlerin isimleri sıralarına göre defalarca söylenmektedir, hem gezegenlerin İngilizcelerini hem de sıralarını videoyu birkaç kez izleyip şarkıyı dinleyerek öğrenebilirsiniz. Şarkı sözleri aşağıda verilmiştir, eşlik edebilirsiniz. Ayrıca gezegenlerin İngilizce yazılışları, okunuşları ve Türkçe karşılıkları tablo şeklinde verilmiştir, inceleyebilirsiniz.

İngilizce gezegenler testine buradan ulaşabilirsiniz: funduszeue.info

İngilizce yazılışlarıOkunuşlarıTürkçe karşılıkları
MercuryMörküriMerkur
VenusVinısVenüs
EarthÖrtDünya
MarsMarsMars
JupiterCupıtırJüpiter
SaturnSetırnSatürn
UranusYurinısUranüs
NeptuneNeptüunNeptün

Şarkı sözleri;

Mercury is the closest planet to the sun
Venus comes next it&#;s the hottest one
Earth comes third the only life that we know
Mars has the largest canyon and volcano

Mercury, Venus, Earth, Mars, Jupiter, Saturn, Uranus, Neptune

The gassy planet Jupiter, the largest you will find
Saturn has rings around the outside
Uranus is funny ‘cause it spins on its side
Neptune looks blue, the coldest of its kind

Okay getready
We&#;re gonna say all the planets really, really, really fast
Can you keep up?
We&#;re gonna say all the planets from the first to the last

ALINTIDIR

Anahtar kelimeler;

şarkı, çocuk, okul öncesi, kreş, anaokulu, Gezegenler Şarkısı, Gezegenler Şarkısı dinle, Gezegenler Şarkısı izle, Gezegenler şarkı sözleri, Gezegenler mp3, Gezegenler şarkısı indir, Gezegenler video, Gezegenler şarkısının sözleri, Gezegenler mp3 free download, Gezegenler şarkısı ücretsiz indir, Gezegenler şarkısı notaları, okul çocuk şarkıları,okul öncesi eğitim çocuk şarkıları,çocuk okul şarkıları,çocuk şarkıları okul öncesi, çocuk şarkı sözleri,çocuk şarkıları sözleri,çocuk şarkıları ve sözleri,çocuk şarkıları şarkı sözleri,çoçuk şarkıları çoçuk şarkı sözleri, sınıf çocuk şarkıları,çocuk şarkıları yeni yıl,23 nisan sarkilari,enstrümantal çocuk şarkıları,popüler çocuk şarkıları,Gezegenlerla ilgili çocuk şarkıları,Gezegenlerle ilgili çocuk şarkıları,neşeli çocuk şarkıları,şirin çocuk şarkıları

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası