sınıf arkadaşına mektup kısa / 2.Sınıf Türkçe Mektup Nasıl Yazılır ? Örnek

Sınıf Arkadaşına Mektup Kısa

sınıf arkadaşına mektup kısa

İnsanlar hayatlarının uzun bir kısmını eğitim ve öğretim almak amacı ile okul sıralarında geçirirler. Edinmiş olduğumuz birçok arkadaşlıklar okul aracılığı ile sağlanır. Özellikle de okullarda aynı sırayı paylaştığımız arkadaşlarımız bizlerin sıra arkadaşı olarak en yakın arkadaşlarımızdan biri olarak kabul edilirler. Onlarla birçok paylaşımda bulunur, okul dışında da görüşürüz. Bu nedenle onlara karşı olan davranışlarımızda özenli olmalı ve onlara gereken değeri hissettirmeliyiz. Sınıf sıra arkadaşlarımıza mektup yazarak onlara karşı nasıl duygular beslediğimizi anlatabiliriz. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu yazımızda, sizlere sınıf sıra arkadaşa mektup örnekleri kısaca bilgi vereceğiz.

mektup ile ilgili görsel sonucu

Sınıf Sıra Arkadaşa Mektup Örnekleri

Sevgili sıra arkadaşım,

Seninle aynı derslere girer, derler ile ilgili düşündüklerimizi ilk olarak birbirimizle paylaşır, bunun yanı sıra dışarıda da çok iyi anlaşırız. Kimi zaman öğretmen kızmasın diye fısıldaşarak konuşur, gizli gizli birbirimize güleriz. Birbirimize her zaman sınıf içerisinde destek olmamız, benim için çok değerli bir şey. İyi ki benim sınıf sıra arkadaşım sensin. Seninle aynı sırayı paylaştığım için kendimi çok mutlu hissediyorum.

Derslerde geri kaldığım noktaları, bana yaptığın telafi ders anlatımı sayesinde halledebiliyorum. Bunun için sana gerçekten minnettarım. Sınıf eşyalarımızı birlikte kullanmamız, paylaşıma ihtiyacımız olduğu zaman birbirimize destek oluşumuz benim asla kaybetmek istemediğim bir değer. Sadece sınıfta değil her zaman hayatımda kal istiyorum.

Sınıf Sıra Arkadaşa Mektup Örnekleri Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Arkadaşa Yılbaşı Mektubu

Mektuplaşmak günümüzde çok sık olmasa da hala devam eden güzel bir gelenektir. Mektup değerlidir. Çünkü saklanabilme özelliğine sahiptir. Mektup kıymetlidir çünkü üzerinde emek ve düşünce vardır. Siz de yaklaşan yılbaşında en yakın dostunuza en iyi yılbaşı dileklerinizi Ona özel Arkadaşa Yılbaşı Mektubu ile gösterebilirsiniz. Şık bir formda hazırladığımız ve aynı şablon içerisine dilediğiniz mesajların yazılı olacağı bu güzel mektupla, hem sevgili arkadaşınızın yeni yılını kutlayacak, hem de kim bilir belki de uzun yıllar saklayacağı özel bir hatıra olacak.

Zarf içerisinde gönderilen ve yazacağınız cümlelerle şekil alacak olan Arkadaşa Yılbaşı Mektubunu ister tek başına bir hediye olarak, isterseniz de arkadaşınıza hazırlayacağınız el yapımı yılbaşı hediyeleri üzerinde adeta bir hediye notu olarak değerlendirebilirsiniz. mektup üzerindeki örnek mesajı kullanabilirsiniz. "Her yeni yıl, tazelenen umutların, çoğalan sevgilerin habercisidir. yılı da böyle bir yıl olsun. Ama hep güzel olsun. Nice yıllara canım arkadaşım."

Arkadaşa Yılbaşı Mektubu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1 -) Yılbaşı mektubu zarf içerisinde gönderilmekteder.

2 -) A4 kağıdı üzerine basılmaktadır.

3 -) Bu mektubu size özel hale getirebilmemiz için sepete ekle butonu üzerine yer alan ürün kişiselleştirme alanlarını doldurmanız gerekmektedir. 

4 -) Arkadaşa özel yeni yıl mektubu, hafta içi saat 'a kadar verilecek siparişlerinizde aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

Askerden kız arkadaşına mektup yazma sırası. Ordudaki bir kıza nasıl mektup yazılır

Kıyafetlerin sıklıkla verildiği yerler

40 saniyede yükseldikleri yerde,

Ve yemek odasına götürürler.

Askerin hizmetine gelince,

çünkü sen canım

Hayatımız hala anlaşılmaz.

Ve sivil hayata döndüğümde,

Sana her şeyi ayrıntılı olarak anlatacağım.

askerin hizmeti nedir

sakince işe gidiyorsun

Bu sırada tören alanına gidiyorum.

Sokakta özgürce yürüyorsun

Bu saatte sıraya giriyorum.

Oturup bir şeyler hayal ediyorsun

Akşamları parkta yürümek

Şirkette görevliyim.

sen ve arkadaşların diskoda

Arkadaşlarımla ayrılıyorum.

Geceleri yatakta dinleniyorsun

kaderinden memnun değilsin

yatağını sakince terk ediyorsun

Ve diskodan ayrıldığında

Yanındaki adam yürüyor,

Bu sırada, ben gardiyandan,

Yetiştirici göreve yol açacaktır.

kızlara eve kadar eşlik et

yazımda seni hatırlıyorum

Ve bununla mektubu bitiriyorum.

Bölük sıraya girin, diye bağırıyor ustabaşı.

seni daha çok hatırlıyorum

Askerden bir kıza mektupta ne yazmalı? Adam kıza bir mektup yazar. Yazar Egen Kurveeva.

Sana ne istediğimi söylemek için fazla zamanım yok. Geçen 8 aylık hizmette çok şey öğrendim.

Tüm anlaşmazlıklarımız, kavgalarımız, olanlarla karşılaştırıldığında çok küçük ve önemsiz olaylar gibi görünüyor. Bu anılar, bir gülümseme dışında (dedem böyle gülümsedi), şimdi hiçbir şey çağrıştırmıyor.

Ve daha önce endişeliydim, nedense bana her zaman fikrini empoze ettiğini ve çıkarlarımı dikkate almadığını düşündüm. Ne saçmalıyordu! Kum havuzundaki çocuklar gibi ortak bir kale inşa etmek istediğimiz kumu paylaştık.

güçlendim. Daha akıllı oldum. Daha bilinçli. Hayatın kıymetini bilmeyi öğrendim. Her gün, her saat, her dakika.

Ve hatta her saniye.

Geri döneceğim. Buna inanıyorum. Ve kalemizi inşa edeceğiz. Asla bir şeyi paylaşmayacağız ve bir şeyde rekabet etmeyeceğiz.

Aynı yönde, birbirimize destek ve ilham vererek birlikte gideceğiz.

Dünyamızı inşa edeceğiz ve mutlu olacağız! Biz sadece buna mahkumuz!

Görüşürüz. Michael.

Bu mektup normal askerlik hizmetinden değil, sıcak bir noktadan geliyor gibi görünüyor. Çok nazik ama aynı zamanda sağlam, harika bir gelecek vaat ediyor.

Bir insan sıradan hayattan başka bir dünyaya geçtiğinde ve askerlik zaten farklı bir gerçeklik olduğunda, geçmişini değerlendiren bir kişi ona karşı tutumunu değiştirir.

Evet, şimdi bir erkek asker hayattaki ana şeyin aşk olduğunu anlıyor ve kavgalar önemsiz görünüyor.

Hizmetin bitmesini bekliyor ve harika bir geleceğe inanıyor. Ancak eve döndüğünde biraz zaman geçecek ve askerin günlük hayatının zorlukları hafızasından silinecek, kız arkadaşıyla arasında yeniden anlaşmazlıklar ve kavgalar başlayacak. İnsan doğası böyledir.

Kalbin bir yerinde hassasiyet, aşk için, hayaller ve sadakat için çimdiklenir.

Bana sessizce bir gözyaşı ile cevap vereceksin. Kafamda bir yerlerde düşünceler uçuşuyor, Nasılsın canım? Birlikte bizim için ne kadar iyi olduğunu sık sık hatırlıyorum, tavşan!

Eşsiz anların anısına Zaman akıp gidiyor, hızlanıyor Sadece bir yıl aramızda uçurum var. Geri döneceğim canım, bana sadık kal.

Her karanlık gecede yalnız seni hayal ediyorum, Üzülme aşkım, yakında evde olacağım!

Çavuş "ışık söndürün" diye bağırdığında, sabahın üçünde ateşi söndürün. Beş yükselişte ve yeni bir yükselişte. Çatlamış dudaklar istemsizce gülümser. Açgözlülükle esaret havasını yutuyorum.

Kaynak:
Ordu - Bir askerden bir kıza mektup
Ordudan bir erkek nasıl beklenir: psikologun kızlara tavsiyesi Ya da belki ikisi birden. Ama boş zamanlarında ne yapmalı? Sonuçta, daha önce toplantılarla doluydu.

Kız arkadaşınıza güzel bir mektup: özellikler, öneriler ve bir örnek

Çoğu zaman, gençlerin - bir kız ve bir erkek - neredeyse her gün buluştuğu durumlar vardır (aynı iş merkezinde çalışabilirler veya bunlardan biri müşterisi diğeri olan bir şirketin çalışanı vb.), ancak birbirleriyle tanıştırılmadan selamlaşmazlar bile. Her gün adam kıza daha fazla aşık olur, belki de onun kişisine olan ilgisini fark eder, ancak göstermez ve doğal utangaçlığı nedeniyle yaklaşmaya ve tanışmaya cesaret edemez. Son olarak, genç "Romeo" cesaretini toplar ve kız arkadaşına ona olan hislerini anlatan bir mektup yazar.

Tabii ki, erkek ve kız arasındaki ilişkinin kaderi, bu mesajın nasıl yazıldığına bağlıdır. Buradaki ana şey, kelime seçiminde samimi, kibar, dikkatli olmaktır. Bazı karşılaştırmalar yapmak istiyorsanız, kulağa komik gelmemeli, uygun olmalıdır. Bazen kızlar bir aşk ilanının şiirsel bir biçimde yazılmasından hoşlanırlar. Tabii ki, bazı klasiklerin kaleminin çizgileri, şüpheli sitelerde bulunabilecek kaba tekerlemeler için değil, bunun için uygundur.

Aşk mesajının gramer hataları içermemesi arzu edilir. Hecelemede as değilseniz, o zaman sadece yazımından emin olduğunuz harfteki kelimeleri kullanmaya çalışın. Argo ifadelerden kaçınmak, aynı zamanda kendi adınıza görkemli ifadeler yazmamak daha iyidir. Ancak seçtiğiniz kişi rafine bir doğa ise, o zaman Puşkin'in şiirlerinin beyitleri, sevgili kızınıza bir mektup metnine sorunsuz bir şekilde girilmesi gereken bir mesaj göndermek için mükemmeldir. Bir aşk mesajının en başında veya sonunda duygular hakkında kendi sözlerinizle konuşmak daha iyidir. Onu ilk gördüğünüz anda ne hissettiğinizi tarif etmek çok yardımcı olacaktır. Ancak ifadeleri seçerken çok dikkatli olmanız gerekir. Pathos veya herhangi bir kabalık olmadan olmalıdırlar. Kız, duygularınızın samimiyetine inanmalı ve onlardan hiç şüphe duymamalıdır. Ancak o zaman başarıya güvenebilirsiniz.

Bugün bunu yapmak için birçok seçenek var. Elbette en basiti, e-posta adresini bulmak ve kız arkadaşınıza elektronik ortamda güzel bir mektup göndermek. Ayrıca, kayıtlı olduğu sosyal ağda ona kişisel bir mesaj gönderebilirsiniz, ancak ondan önce “arkadaş” olmasını istemeniz gerekir, çünkü bu olmadan mesajınız spam'e gidebilir. Sizi "arkadaşlar" listesine eklerse, mektubun yazarının kim olduğunu hemen görecektir. Ve bu, entrika olmayacağı anlamına gelir. Ama kar beyazı bir kağıda gerçek bir aşk mesajı yazmaya ve elle güzel bir zarfa koymaya ve büyük bir buket gülle birlikte ofisine göndermeye karar verirseniz, bu tamamen farklı olacaktır. etki - emin olun, kız çabalarınızı kesinlikle takdir edecektir. Kız arkadaşınıza posta yoluyla da bir mektup gönderebilirsiniz. Merak uyandıracak.

Tabii ki, bir aşk mektubu, adam ordudan eve döndükten sonra çiftin yaşamak zorunda kalacağı olayların bir listesi ile hemen başlamamalıdır. En başta, kıza duygularını, onu ne kadar özlediğini, gözlerinin şefkatli bakışını nasıl özlediğini, yanında durmayı, güzelliğine hayran kalmayı, elini tutmayı ve nefes almayı nasıl hayal ettiğini anlatmalıdır. güzel saçlarından gelen aroma. Ayrıca, onu düşünürken onun da aynı şeyi hissedip hissetmediğini sormalıdır. Sonuçta, bu şekilde cevap mektubunun tonunu belirleyecektir. İşte en kısıtlanmış kızı bile gerçek duygularını, sevgisini, özlemini ve beklentisini anlatmaya zorlayacak kadar küçük bir numara.

Kural olarak, bir askerden samimi ve dokunaklı bir mektup aldıktan sonra, biraz beceriksizce yazılmış olsa bile, sevgili ona birçok sevgi dolu söz ve duyguların karşılıklılığına dair güvenceler içeren bir mesaj gönderir ve bu, askeri gözyaşlarına boğabilir. Sevgili kızına kendi sözlerinle yazdığın bir mektup, inan bana, gerçekten büyülü bir güce sahip. Ve eğer samimiyse, tek bir güzellik onun cazibesine karşı koyamaz. Mesajın orta kısmında, parlak bir gelecek hakkında, sevgilinizle ilgili hayalleriniz hakkında yazmanız gerekiyor. Bunu okuduktan sonra, bir kızın özlemle baş etmesi daha kolay olacak çünkü o da bu rüyalara dahil olacak ve her gece yatmadan önce hayalinde yaklaşan olayları geliştirecek. Doğal olarak, yanıt olarak, gelecekteki mektuplar için tükenmez malzeme sağlayacak olan hayallerini de paylaşacaktır.

Bir önceki bölümde, kız arkadaşınıza bariz ve karşılıklı aşk hakkında nasıl mektup yazacağınıza baktık. Bununla birlikte, genellikle bir erkeğin orduya gitmeden önce seçtiği kişiye açılmaya cesaret edememesi olur. Ve böylece, askeri birliğe girdikten sonra, genç adam, yoldaşlarının kız arkadaşlarına nasıl mektup yazdıklarına bakarak cesaret kazanır ve hayallerinin konusuna açılmaya karar verir. Böyle bir mesaj nasıl oluşturulur, hangi kelimeler seçilir? İşte o zaman, kız arkadaşınıza bir mektupta “Seni seviyorum” yazmanın o kadar kolay olmadığını, onun önünde durup gözlerinin içine bakıp itirafınızı yapmaktan çok daha kolay olduğunu fark eder.

not Hiçbir şey isteyemem, ama yine de bana cevap vereceğini umuyorum ve duygularım kalbinde bir cevap bulacak. Elinizin yazdığı en az bir satır için sabırsızlanıyorum.

Bir kız, bir askere dönüşünü bekleyeceğine söz verir, ancak sözünü tutmaz. Bir erkeğin karanlıkta bekleyip sevdiğini gördüğünde umut etmesi çok kötüdür ve döndüğünde derin bir hayal kırıklığına uğrar. Sasha Belov ordudan döndüğünde “Brigada” filminden sahneyi hatırladım ve ona ihanet eden kız arkadaşı yanlış yola çıktı. O andan itibaren, adam tüm hayatını mahveder. Ancak durumlar farklıdır, ancak kız dürüstse, en azından eski erkek arkadaşına bir mektup yazmalı ve ona artık onu beklemeyeceğini söylemeli. Elbette bu adama çok zarar verir, çok üzülür ama en azından dürüst olur. Eve döndüğünde mutsuz aşktan kesinlikle kurtulacaktır.

Bir önceki bölümde anlatılan durumda, her ne olursa olsun her şeyin en iyisi ve her şeyden önce mutluluk dilekleriyle, kız arkadaşınıza mektubu bitirmek en iyisidir. Anlamaya ve affetmeye hazır cömert bir insan olarak sevgilisinin gözlerinin içine bakmaya çalışmalıyız. Hedefine ulaştığından emin olmak için böyle bir mektubu postayla değil, bazı tanıdıklar aracılığıyla göndermek daha iyidir. Kız bu mesaja cevap vermek için acele etmezse, onu kalbinden çıkarmaya çalış ve onu unut. Sonuçta, dedikleri gibi, kendinizi sevimli olmaya zorlayamazsınız. Mektubuna cevap vererek zaten çok şey yaptın. Ne de olsa birçok erkek, sadakatsiz bir kızın adını hemen hafızalarından ve kalplerinden siler. Diğer faaliyetlerle dikkatinizi dağıtmaya çalışmanız, onu ve adıyla bağlantılı her şeyi düşünmenizi yasaklamalısınız.

Yani, özetleyelim. Sevilen birine bir mektup, kızın erkeğin duygularını bilip bilmediğine ve karşılıklı olup olmadığına bakılmaksızın çok kibar ve saygılı bir şekilde yazılmalıdır. Tanıdık olmamalı, argo ifadeler içermeli. Tabii ki, eğer bir çiftten bahsediyorsak, o zaman genç adam genellikle sevgilisi dediği tüm o sevgi dolu kelimeleri kullanabilir. Mektubun metnine güzel şiirlerin satırları eklendiğinde çok ilginç olabilir ve ayrıca mektup zarfına çekilmiş bir kızın rastgele bir fotoğrafını koyabilirsiniz, birinin onu izlediğinden şüphelenmediğinde çekilmiştir. Tek kelimeyle, bir kıza çok güzel ve dokunaklı bir mektup, ilişkinizi güçlendirebilir ve daha parlak ve daha sıcak hale getirebilir.

Kaynak:
Kız arkadaşınıza güzel bir mektup: özellikler, öneriler ve bir örnek
Yıllar önce, kız arkadaşınıza, hatta akrabalarınıza veya arkadaşlarınıza mektup yazma geleneği kendini kaybetmiş gibiydi. İnsanlar için uzun süre kağıda yazı yazmak, postaneye gitmek, mektup göndermek ve sonra hedefine ulaşmasını beklemektense arayıp her şeyi kelimelerle söylemek çok daha kolaydı. Ancak internetin hızla hayatımıza girmesiyle birlikte yazılı iletişim kültürü yeniden canlandı.

Eğer mümkün olsaydı…. Seninle hizmet ederdim!

Merhaba sevgili güneş ışığım!

Hizmetiniz nasıl? Bal gibi olmadığını anlıyorum. Ama hizmet ediyorsun, lütfen! Unutma, hatırlıyorum, beklerim ve gerekirse her zaman beklerim!

Bil bakalım şimdi ne yapıyorum! Doğru şekilde…. Fotoğrafına bakıyorum ve “Askerler” dizisini “dinliyorum”. Ordudan geleceğine söz ver ve bana ordudaki eğlenceni ayrıntılı olarak anlat. Bu seriye aşığım, bu yüzden size bir sürü sorum olacak.

Seni seviyorum! Daha erken gelmeliydin Şimdi gelemem çünkü seanstan vazgeçiyorum. “Kuyruklar” bulunsa bile, yine de geleceğim! Babam zaten sana nasıl ulaşacağımı söyledi. Eğer yanılıyorsam, insanlara sorarım. Büyük bir teşvikim var: seni bulmak ve öpmek. Ve şimdi sana sadece bir mektup sevgilim orduya.

Her öpücüğünü hatırlıyorum Ve sarılmaları hatırlıyorum. Seni bir sivil olarak sınır birliklerine uğurlarken çok gözyaşı döktüm. O zaman bana seni bekleyip beklemeyeceğimi sordun Bu sorunun neden sorulduğunu anladım. Tamam, unutma, artık eskisi kadar uzun sürmez! Bu her şeyden önce. İkincisi, seni çok seviyorum canım küçük adamım. Başka bir erkeğe gitmek ya da seni aldatmak için yeterli gücüm, "fantezi" ya da duygularım yok.

Güzel bir sokakta nasıl yürüdüğümüzü, çok güzel bir müziğin kulağa nasıl geldiğini hayal ettim (son zamanlarda). Başıma papatyalardan bir çelenk, elime de onlardan bir bilezik koydun. Böyle “süslemeler” yaptığınızı söylediniz. Uyandığımda, gerçekte kalmadıkları için çok üzüldüm.

Bu yüzden uyanır uyanmaz sana bir mektup yazmak için oturdum. Her zamanki gibi kahvaltı bile yapmadım! Güzel rüyamda gördüklerimi bir an önce size yazmak istedim. Ancak bunun bir tür ipucu olduğunu düşünmeyin! Senden benim için papatya çelengi örmeni istemiyorum. Ve dürüst olmak gerekirse, kendim nasıl öreceğimi bilmiyorum. Sadece sonbahar yapraklarından dokumayı öğrendim. Ah, ne kadar zaman önceydi!

Bütün mektuplarını güzel bir kutuya koydum. Bu amaç için özel olarak satın aldı! Üzerine (kapağında) olduğu gibi küçük kırmızı güller yerleştirilir. Bana verdiklerinin bir kopyası! Hatırlıyor musun? Bu arada size küçük bir sır daha açıklamak istiyorum. Bana verdiğin tüm bu buketleri ve çiçekleri atmıyorum Onları kurutup kutulara koyuyorum! Abim bunu öğrenince çok şaşırdı ve çok güldü. Tepkiniz aşağı yukarı aynı olursa gücenmem. Siz (bütün erkekler) tamamen farklısınız! Ve bunu kabul etmen gerekiyor, çünkü savaşmak işe yaramaz. İçlerindeki bir şeyi yeniden yapmanın yanı sıra.

Sensiz uykuya dalmak benim için zor. Onlara bakıp seni özlediğimde yıldızlar bile sönüyor! Bir keresinde (biz çıkarken sen askerlik yapmıyordun) senin göz rengine çok benzeyen bir yıldız gördüm! İlginç bir karşılaştırma, değil mi? Sana şiirler ithaf etmeye çalıştım Kafiye "topal" olsa da, onu cilalayacağım. Benden hediye olarak şiirler alacaksınız. Şiire karşı çok olumlu bir tavrınız olduğunu biliyorum.

Önümde bir zarf var. Gerçekten sana olan tüm sevgimi içine koymak istiyorum. Ama korkarım ki kocaman hislerim bir koliye bile sığmaz. Üzgünüm! Seni her saniye daha çok sevmem benim suçum değil! Kader böyledir. Ben, sen ve duygular.

Seni seviyorum…. Sadece! Sen benim için en iyisisin! Ve bunu size en az bir milyon bin kez tekrarlamaya hazırım. Dinlemeyi bırakır mısın? Sonra bekle! Kulaklarınız birçok konuşmamdan keyif alacak. Sana yavaş yavaş bir şey söyleyeceğim, kendimi tekrar etmemeye çalışarak…. şimdiden yazmaya başlıyorum Kafada - bir düşünce atlıkarınca. Olabildiğince özgün olmak istiyorum…. Ama bana öyle geliyor ki (adresinizdeki) tüm sözler benim tarafımdan çok uzun zaman önce söylenmiş.

Sana yazıyorum…. Ordu'ya. Ve gözlerde, yapay elmaslar, gözyaşları gibi parlıyor. Sadece maskara serisini durdurdum. Çizgileri siyah kozmetik noktalardan kurtardığı ortaya çıktı Bu (temiz) formda, yanınızda bırakmanız daha keyifli olacak!

Son mektubunda "üzgün" yakaladım. Üzülme lütfen. Çok yakında tekrar yakın olacağım…. Ve serbest bırakılacaksın! Umarım yıldönümüm için olur. Bana gitmene izin vermezlerse, bir tatil ayarlamayacağım! Sonuçta, sensiz hiçbir tatil tatil değildir! Sadece ciddiye almayın ve başaramazsanız kendinizi hırpalamayın. En önemli şey zamanın uçup gitmesidir. Artık ayrılmayacağımız ana "uçacak"!

Sensiz yaşamak zor. Buna alışmaya çalıştım ama hiçbir şey olmadı. Bana öyle geliyor ki bu gelecekte mümkün değil. Hayatımın anlamı O senin içinde. Bana bunu kanıtlama fırsatı verin: yakında geri dönün!
Seni asla birine vermeyeceğim…. Sana asla ihanet etmeyeceğim Bunlar basit şiirsel biçimler değil! Şimdi hissettiğim bu. Ve duygularım solmayacak.

Birbirine benzemeyen böyle mektuplar yazdığımı fark ettiniz mi? Bunu sizin için yapmaya çalışıyorum, böylece her satırda bir “zevk” bulacaksınız. Bu, tabiri caizse, ordunuza günlük yaşamınıza getirmek istediğim çeşitliliktir.

Kardeşim bana orduda takvimde günleri işaretlediğini söyledi. Ben de şimdi aynısını yapıyorum! Ben de günlerin benim için daha hızlı geçmesini istiyorum! Sonra takvimlerimizi kaydedip göstereceğiz (sen bana göstereceksin, ben de sana göstereceğim). Bir kedi takvimim var. İstersen sana da getireyim. Özellikle birkaç tane aldım. Ayrıca başka birçok kartpostalım da var.

Arkadaşlarım askere gönderilen adamları beklemediler. Sana dürüstçe söylüyorum: canım Ben böyle değilim! Şiddetle tartışsak bile seni bekleyeceğim. Uzlaşmayı biliyorum ve sen de biliyorsun! Senden tek bir şey rica ediyorum: asla kullanma!

Her zaman birlikte olmalıyız, çünkü kaderlerimiz bizim için uzun zamandır belirlendi. Hizmet et aşkım! Seni bekliyorum! Bana yaz canım! Bir mektupla belayı kovala

Seni seviyorum güneşim! Karşılıklılığın "kaybedilmediğini" hayal ediyorum. Bunun için her şeyi yapacağım meleğim!

Yakında görüşürüz! Çok çok yakında Sadece zamanın bir andan daha hızlı geçeceğine inan! Ve seninle birlikte inanacağım ve orduda sana yazacağım. Seni seviyorum! Ve bu beni en iyisi yapar…. Çok teşekkürler! Yavaşça öp….

Ordudaki en sevdiğin adama nasıl mektup yazacağını zaten biliyorsun!

Mektubunuz bir asker için bir mutluluk kıvılcımı. O çok Onu bekliyor.

Kaynak:
Askerdeki erkek arkadaşıma mektup
Sevilen bir adama, orduda bir askere mektup. Örneklem.

Askerden kıza mektup örneği

Uzun zamandır yazamadığım için üzgünüm, havalı kışlaya yeni geldik. Seni gerçekten çok özledim prensesim, nazik ellerin, titrek kavak belin, hoş sesin, ipeksi tenin, gece geç saatlerde beni ısıtan yumuşacık vücudun. Ne yazık ki istasyonda seni ne kadar delice sevdiğimi söyleyemedim ve sensiz yaşayamam, sevgili yarım! Sanki kalbim yerinden sökülmüş, kanatlarım kopmuş ve ölüme terk edilmiş gibiydi! Sensiz her gün işkence, hatıraların başımı döndürüyor ve ruhumu yırtıyor, bir buket duyguya neden oluyor! Kalbimi işgal ettin, tamamen olmasa da çoğunu. Her yaprak, her çimen yaprağı, her bulut bana seni hatırlatıyor.

Biliyor musun canım, tüm muhteşem rüyalarımda bana geliyorsun, neşeli yüzünü görüyorum ve ruhum senin için ağlıyor, oh seni nasıl yakında görmek istiyorum, sarıl ve bal gibi tatlı dudaklarını öp! Kışladaki ışıklar çoktan söndürülmüş ve şirketin görev timi dışında herkes uykuda. Odalardan birinin tavanı kısa süre önce çöktü, ama neyse ki kimse yaralanmadı. Bu arada kendime bir dövme yaptırdım, paraşütlü bir kurt ve arka planda bir IL uçağı aldım, beğeneceğinizi düşünüyorum. Babam benimle gurur duyardı. Artık aramızda olmaması üzücü ama cennette huzur bulduğuna eminim.

Senin için gökten herhangi bir yıldız seçeceğim, her arzunu ve hevesini yerine getireceğim, geri döneceğim, sen bekle! Seviyorum!!

"Sevgili bir kız için bir askerden bir mektup" şiiri, erkeklerini ordudan bekleyen kızlara yakın olacak. Sevilen birinin onlar için her mektubu, uzun zamandır beklenen ve arzu edilen gerçek bir neşedir. Bu tür mektuplarda askerlik ve yaşamla ilgili hikayelerin yanı sıra bir duygu ve duygu fırtınası var. Unutmayın kızlar, adamlarınız mektuplarınızı daha da dört gözle bekliyor! Onlar için bu, askerlik öncesi yaşamlarından haberler, sevginizin ve sadakatinizin teyidi.

Mum yavaşça yanar

Elinde boş bir sayfa.

sessizce oturuyorum, farkındayım

Savaşta hayat çok zor.

Yaşam için, hiç güç yok,

Ama yaşadığım sürece iyi.

Beni orada bekliyor kızım,

Bekledi ve bekleyecek.

Ve sessiz olmak istiyorum

Ona daha sıkı sarıl.

Ama bunlar sadece benim düşüncelerim

Savaştayım ve bu benim yolum.

Ruhumda tek bir anlamla yaşıyorum,

En iyi denemeler okulun web sitesinde yayınlanır. Çocuklara ve liderlerine - Rus dili ve edebiyatı öğretmenleri Pechur A.A.'ya teşekkür ediyoruz. ve Sopochkin E.V.

Nerede hizmet ederseniz edin: tank, hava, kara kuvvetleri, Anavatanımıza hizmet ettiğiniz ve savunduğunuz için memnunum!

Bir erkek ordusu erkek yapar: karakteri ve iradeyi güçlendirir.

Doğru olanı yapıyorsun - Anavatanı düşmanlardan koruyorsun. Şimdi Irak'ta çatışmalar var, Suriye'deki çatışma yeni bitti. Ancak sadece savaşlardan değil, insanları korumak da gereklidir. Rusya son yıllarda 24 terör saldırısı yaşadı! Ve bu daha da korkutucu! Ve doğal olarak ordumuz bu konuda önlem alıyor ki, insanlar korkusuz ve risksiz yaşasınlar.

Siz askerler, canlarınızı feda ederek bizimkini de kurtarıyorsunuz!

Her erkek ülkesine hizmet etmeli. Zaman gelecek ve Anavatan'ın iyiliği için hizmet etmeye gideceğim.

Sevgili asker, nerede olursan ol, seninle gurur duyuyorum! Ve gelecekte ülkenin benimle gurur duyması için her şeyi yapacağım!

Yengovatov Evgeny, 6. sınıf.

Merhaba sevgili asker!

Büyük Vatanseverlik Savaşı'ndan bu yana uzun yıllar geçti. 'den 'e kadar ülkemizi ve kendimizi savundunuz.

Her şey için sana minnettarız, çünkü bizim için hayatını verdin.

Birçok asker, vatanlarını savunmaya gittikleri için gururla savaşa gitti. Savaşa girdin ve bizim yaşamamız için hayatını verdin.

Bugün sizden çok az gazi kaldınız, sağ kaldınız ve mümkün olduğunca uzun yaşamanızı sağlamalıyız, çünkü siz bizim gururumuzsunuz!

Maalesef ülkemizde. sahip olduğunuz son şeyde ustalaşmak isteyen birçok insan. Muhtemelen ruhları veya vicdanları yoktur. Rusya için herkesi paramparça etmeye hazırdın ve şimdi seni iliklerine kadar soymaya çalışıyorlar…

Sevgili asker, tüm başarılarınız ve işleriniz için size çok minnettarım. Dünya ve hayatımız için teşekkür ederiz!

Dvoeglazova Valeria, 6. sınıf.

Merhaba vatanın savunucusu!

Bu mektubu sana, Vatan için canını vermeye hazır olana yazıyorum. Nazilere karşı savaştınız ve savaşa dayanamadınız, ya da belki hayatta kaldınız ve şimdi 9 Mayıs'ta geçit törenine gidiyorsunuz ve güneşte madalyalar parlıyor, gidiyorsunuz, savaşı hatırlıyorsunuz. Bizi işgalcilerden kurtardın ve daha iyi bir dünyanın yolunu açtın. Teşekkür ederim asker! Ve unutma sen bizim gönlümüzde yaşıyorsun ve hep öyle kalacaksın. Sizin gibi insanlarla gurur duyuyorum ve hayatınızı boş yere vermediğinizi biliyorum!

Sen büyük harfli bir adamsın!

Sen gerçek bir kahramansın!

Muhtemelen kimse Vatanı onun için canını veren kişi kadar sevmez!

İnsanların sıradan askerlerin başarılarını, birçoğunun asla başaramayacağı başarıları, özgürce yaşayıp yaşamamızı sağlayan başarıyı gerçekten unutmamalarını istiyorum!

Lusevich Anastasia, 6. sınıf.

Sevgili asker, merhaba!

6. sınıf öğrencisi Alisher Bazarkulov size yazıyor.

Ve her şeyden önce, ben olduğun için sana teşekkür etmek istiyorum. Çünkü biz Rus halkı nispeten sakin bir zamanda yaşıyoruz ve bir zamanlar gördüğünüz dehşeti görmüyoruz. Ve savaş zamanındaki cesaretiniz olmasaydı, şimdi Almanların kölesi olurduk ve devletimiz olmazdı. Ancak 9 Mayıs 'te bir mucize gerçekleşti: Zaferin bizim olduğu ülke çapında ilan edildi.

Bunun için size ve yoldaşlarınıza teşekkür ederiz!

Sizin sayenizde Anavatanımız diğer halklara bağımlı değil ve biz barış içinde yaşıyoruz.

Dünyadaki her insanın bu zaferin önemini anlamasını ve siz askerlerin buna yatırım yaptığınız işi takdir etmesini istiyorum!

Bazarkulov Alişer, 6. sınıf.

Savaştan bu yana çok zaman geçti, ama insanlar sizi hatırlıyor - Anavatan savunucuları! Bizim için canlarını verdin. Mücadeleci ruhunu, bu zorlu savaştaki cesaretini gerçekten takdir ediyorum. Ve gerçekten teşekkür etmek istiyorum, gözlerinin içine bakarak.

Zafer Bayramı'nı bizimle kutlayamamanız üzücü.

Hepinizin yenilmez ve fiziksel olarak güçlü olmasını diliyorum, böylece bir yıllık hizmet fark edilmeden uçup gidecek. Ordunun zorlu günlük yaşamında sizin için daha neşeli duygular, daha az görev, böylece düşman aniden bize saldırırsa yeterli güce sahip olursunuz. Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında ülkemizi savunan askerler gibi olmanızı istiyorum. Şimdi ülkenin düşmanları değişti: onlar terörist, yağmacı vb. Ancak Anavatan savunucularının hedefi hala aynı - Rusya'nın refahı. Bu nedenle asker, cesur ve cesur olmanı diliyorum. Sakince servis yapın!

Egorov Vlad, 6. sınıf.

Mektubum bir teşekkürdür!

Savaştığın, dövüştüğün, yara aldığın ama pes etmediğin için çok teşekkür ederim asker. Büyüyünce ben de askerde olmak istiyorum.

Her şeyden önce, içsel niteliklerimle Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın bir askeri gibi olmak istiyorum. Ne de olsa güç yokken, yiyecek yokken, dostlar, sevdiklerimiz gözümüzün önünde can verirken ülkemizi savundular. Ama lanet olası faşistler yenildi. Ve bu, Rus halkının metanet ve cesareti sayesinde!

Aynı askerlerin şu anda orduda görev yaptığına eminim. Ve uçsuz bucaksız ve güzel Rusya'mızı koruma görevini üstlendiler.

Asker, bekle! Ve sonra biliyorum ki bize kim saldırırsa saldırsın kaybetmeyeceksiniz, teslim olmayacaksınız ve her zaman vatanınıza ve milletinize bağlı olacaksınız!

Latyshev Vyacheslav, 6. sınıf.

Sana bir hikaye anlatmak istiyorum.

Bir şehirde asker olmak isteyen bir çocuk yaşıyordu. Ve bir sabah sana bir mektup yazmaya karar verdi. Bir kağıt, bir kalem, bir zarf aldı ve odasına gitti.

“Merhaba asker amca!

Senin gibi istediğimi itiraf etmekten memnunum,

Aynaya bak.

Ve kendimle gurur duyarak haykıracağım:

Vatanım! Sen benim Vatanımsın!

Ben sonsuza kadar seninleyim

Mektubu bir zarfa koydu, mühürledi ve imzaladı. Ve bir cevap beklemeye başladı. Asker, çocuğa cevap ver.

Dimitrienko İlya, 7. sınıf.

Sık sık gerçek bir askerin nasıl olması gerektiğini merak ediyorum. Anavatan için ne anlama gelmelidir?

Benim konseptime göre, bir asker şu niteliklere sahip olmalıdır: sorumluluk, sadakat, adalet. Her asker görevini gururla yerine getirmelidir. Asker vatanın, canımızın koruyucusudur. Hayatını riske atarak bize sakin, sessiz, huzurlu bir hayat veriyor. Size okula gitme, parklarda yürüme, sessizliğin tadını çıkarma, temiz hava alma fırsatı verir. Söyle bana, bu bizim zamanımızla ilgili değil, orduyla mı ilgili? Hayır, sana cevap vereceğim! Askerlerimiz sayesinde barış zamanında yaşıyoruz. Savunucularımıza övgü ve onur!

Ve her gencin hatırlamasına izin verin: Anavatan'ın korumasına ihtiyacı var!

Burmina Elena, 7. sınıf.

Merhaba benim uzaktan bilinmeyen arkadaşım!

Benim adım Lena, 5. sınıftayım.

Babam, Rusya'nın her vatandaşının ülkelerini savunmak için orduda hizmet etmesi gerektiğini söylüyor. Zaman çok şey öğretir. Her asker gerçek bir adam olur. Sen benim huzurumu koru ki yaşayayım, okula gideyim, büyüyeyim. Bu toprakları koruyorsun çünkü üzerinde yaşamak zorundayız!

En önemlisi, sağlıklı bir şekilde dönmenizi ve sizin ve diğer insanların çocuklarına orduda hizmet etmenin bir onur olduğunu söylemenizi diliyorum!

Sen gerçek bir askersin çünkü zaten hizmet ediyorsun. Ordumuzun çok güçlü, güçlü olduğuna ve ne olursa olsun her düşmanı püskürtebileceğine inanıyorum. Babamın da orduda hizmet etmesinden ve bir teşekkür mektubu almasından gurur duyuyorum.

Ve sadakatle ve dürüstçe hizmet ediyorsun ve evde seni beklediklerini biliyorsun, sana inanıyorlar.

Absalyamova Elena, 5b

Size sormak istiyorum, askerlik nasıl, asker hayatı nasıl?

Günlük eğitim çok zaman ve çaba gerektirir, ancak bu bir askerin gücüdür! Başarılarınızla övünebilir misiniz? Yoldaşlarınızla iyi geçinmek zorunludur, çünkü bildiğiniz gibi, kişi sahada bir savaşçı değildir.

Sevdiklerinize daha sık mektup yazın, sizi bekliyorlar, size inanıyorlar.

Bütün ülke bir askerin hizmetinin çok zor olduğunu biliyor, ancak Anavatan'ın savunuculara ve sadece gerçek adamlara ihtiyacı var!

Size sağlık, iyi bir ruh hali ve hizmetinizde başarılar diliyorum!

Makhnutina Daria, 5b sınıfı.

Merhaba sevgili, saygıdeğer asker!

Okulda savaş hakkında bilgi aldık. Zor ve korkutucuydu. Tüm askerler birçok zorlu denemeye katlanmak zorunda kaldı. Aç kaldılar, dondular, ağır yaralandılar. Yaşam için savaştı. Kazanmak için kendi korkularını yenmeleri gerekiyordu!

Askerin hafızasında birçok hatıra kaldı, emirler ve diğer ödüller korundu. Güçlüler,

cesur, cesur askerler!

Bizim neslimiz onlarla gurur duyuyor, çünkü bu askerler Büyük Vatanseverlik Savaşı'nı kazandı! Sizinle gurur duymak istiyorum, şu anki savunucularımız!

Khvostitskaya Olga, 7. sınıf.

'de bir askere mektup.

Sevgili asker arkadaşım ve silah arkadaşım!

Yazmak istediklerimi kelimelere dökmek zor ama şu an yanımda olmasan da yazıyorum. Novorossiysk'te Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın en büyük muharebelerinden birinin yaşandığı o unutulmaz günlerin üzerinden 70 yıldan fazla zaman geçti. Şehri nefret edilen düşmandan korumak için elimizden geleni yaptık ama hayatta kaldık ve kazandık!

Savaş, Sovyet halkının ve yoldaşlarımızın iradesini bükmedi, cesaret ve korkusuzluk onları zafere götürdü! Birçoğu bu savaşta öldü ve bugün sık sık bunu düşünüyorum! Onlara uzun hafıza!

Mücadele ruhu olan bir kişi, başkalarının başarılarını takdir eder.

Dünyanın her yerinde güzel zamanlar gelsin, çünkü aslında hayat devam ediyor ve bazıları için daha yeni başlıyor!

Cheban Anzhelika, 5b sınıfı

Senin gibi ruhu güçlü askerlerin orduda hizmet etmesi güzel. Bunun senin için zor bir zaman olduğunu biliyorsun. Orduya katıldınız, evden uzaktasınız ve hayatınızın bu döneminde sizin için çok zor. Asker, dürüstçe hizmet etmeni, ordudan korkmamanı diliyorum.

Büyük büyükbabam Büyük Vatanseverlik Savaşı'nda hayatını Anavatan için vererek öldü. Onunla gurur duyuyorum ve onun gibi olmak istiyorum! Şu anda savaş yok, ancak ordunun yumuşak savunuculara değil gerçek savunuculara ihtiyacı var. Askerlik için hazırlanmanız gerekiyor: spora gidin, spor kulüplerine gidin, benim yaptığım da bu. Gerçek bir erkeksen, muşamba çizme giymeli, yulaf lapası yemeli, vücudunu sertleştirmeli, güçlü ve iradeli olmalısın!

sınıftayım ve yakında askere gideceğim. Belki ordu hayattan kurtulmama yardım eder.

Sana mutlu hizmet, asker! Arkadaşlarınızın, akrabalarınızın ve sevdiklerinizin her zaman sizi beklediğini bilin.

Zhuzha Pavel, sınıf.

Artık gerçek bir erkeksin! Daha dayanıklı, daha güçlü, daha cesur, daha katı oldu. Daha önce 23 Şubat sadece bir hediye, tebrik, kartpostal almanız için bir bahaneydi. Bir an önce büyümek istedim ki: Hizmet etmedin, bu senin bayramın değil demesinler.

Herkes orduda hizmet etmeye çalışmak ister ama aslında orada zordur.

Ben de büyüyüp orduda hizmet etmek istiyorum. Orduda sana okulda öğretmeyecekleri çok şey öğretebilirler. Ve eğer bir savaş varsa, Anavatanınızı savunmak ister misiniz, ancak bir kerede ordudan “biçmişsiniz” mi? Askeri eğitim olmadan hemen ölebilirsin, hazırlıksız bir kişi yüzünden bir arkadaşını, bir şirketi, bir orduyu ve belki de bütün bir ülkeyi kaybedebilirsin?

Bu nedenle, hizmet et, asker ve hiçbir şeyden pişman olma!

Vereshchagin Nikita, 7. sınıf.

Merhaba, benim uzak, yabancı askerim!

Ülkemiz hakkında konuşmak istiyorum - Rusya. Bugün devletimiz en çok gelişen, modern askeri ürünler üreten ülkelerden biridir. Gezegendeki en iyi havacılığa sahip olduğumuza inanıyorum.

Ve şimdi ordu hakkında. Rusya Federasyonu'nun her vatandaşı, devlete ve halkına karşı askeri görevini yiğitçe ve dürüst bir şekilde yerine getirmelidir. Ancak ordumuzun ana sorunlarından biri var - taciz. Bundan kaçınmak için nazik, merhametli, adil olmayı öğrenmeliyiz.

Bütün erkekler ailemde görev yaptı. Babam füze kuvvetlerinde, büyükbabalar füze ve tank birliklerinde görev yaptı.

Büyük bir gücün topraklarında yaşıyoruz ve Anavatanımızın iyiliği için sadakatle ve dürüstçe hizmet etmeli, çalışmalı ve çalışmalıyız!

Grushchak Denis, 5b sınıfı.

Merhaba, bilinmeyen asker!

Seni tanımıyorum ve muhtemelen asla da tanımayacağım ama seninle gerçekten tanışmak isterim.

Bana ve sınıf arkadaşlarıma nasıl hizmet edildiğini anlatmanı istiyorum, evden, arkadaşlarından ve sevdiklerinden uzakta senin için zor mu?

Yatağa gittiğinde ne düşünüyorsun?

Büyükbabam bana daha önce, bir çocuğun iyi bir asker olabilmesi için çocukluktan itibaren ona zorluklar öğretildiğini, karakterini sertleştirdiğini söyledi. Muhtemelen siz de güçlü ve cesursunuz çünkü bence ülkemizi ancak güçlü ve cesur bir insan koruyabilir.

Tanıdık olmayan asker, cesaretin ve gücün için, hayatımı koruduğun için, geceleri huzur içinde uyuduğum için teşekkür ederim.

Merhaba, bilinmeyen asker. No'lu okulun 2. "D" sınıfının öğrencileri size yazıyorlar, Moskova'da yaşıyoruz. Hizmet nasıl? Senin gibi ruhu güçlü askerlerin hizmet etmesi güzel. Bunun ne kadar zor bir zaman olduğunu biliyorsun. Orduya katıldın, evinden uzaktasın ve senin için çok zor. Arkadaşlarınızın, akrabalarınızın, sevdiklerinizin her zaman sizi beklediğini bilin. Ordu insanları farklı şekillerde etkiler, asıl mesele şu ki, kendinizi yıkmayın, geri adım atmayın, harekete geçin, karar verin ve o zaman başarılı olursunuz. Sana zor geliyorsa anneni, babanı, arkadaşlarını hatırla. Seni seviyorlar ve seni bekliyorlar.

Rus ordusunun tüm askerlerinin dürüstçe hizmet etmelerini, ordudan korkmamalarını diliyoruz. Büyük Vatanseverlik Savaşı'ndaki birçok asker Anavatanları için canlarını verdi. Onlarla gurur duyuyoruz ve onlar gibi olmak istiyoruz. Şu anda savaş yok, ancak ordunun yumuşak savunuculara değil gerçek savunuculara ihtiyacı var. Askerlik için hazırlanmalısın: spor bölümlerine git, iyi kitaplar oku ve sonra onları düşün.

Görev sürenizin mutlu sonlamasını diler, sağlıklı ve zarar görmeden evinize dönmenizi dileriz. Bu arada, size mutlu hizmet, Anavatan savunucusu! Hizmet et, üzülme.

Her erkeğin hayatında

Özel bir sayfa var -

Ülkemize hizmet etmeliyiz!

Hayatta işe yarayacak!

Bir asker olarak hizmet ediyorsun ve biliyorsun

Ailen seni evde bekliyor.

Gerçekten de, memleketinde, asker,

Savaş tavşanım önce bana bir mektup yazdı! yedinci cennetteydim

Ağustos ayında yeminden önce yazmaya başladım, ancak bir ay sonra bana geldi, ortaya çıktığı gibi, yetkililer tatilden dönene kadar birimde yatıyordu (» />

Ama bugün benden ilk mektubu aldım.

Neredeyse bir buçuk hafta oldu. Ne kadar mutluydu, hemen bana bir kısa mesaj yazdı: “Zai, zai, zai, tavşan, ben en mutlu askerim, sevgilimden bir mektup aldım. "

buna yarım saat güldüm

12 sayfa kestim: parfümler, çizimler, şiirler, genel olarak her şey olması gerektiği gibi en üst düzeyde. Ve zarfta hala çok sevimli, sevimli, uzun, uzun bir süre, her harf çıkarıldı, her dalgalı çizgi)))

Ama birkaç dakika sonra bana başka bir SMS gönderiyor: “Şakayı biliyor musun? Ordu geleneğine göre her vuruş için zarfın üzerine 10 şınav koyulur :) 44 vuruş yaptın * "

İşte histerik olmaya başladım. Hiç böyle bir şaka beklemiyordum))))))

Öyleyse kızlar, sevdiklerinize yazarken hala böyle “ordu gelenekleri” olduğunu unutmayın.

Soru bölümünde, kız arkadaşına ordudan mektuplar yazdın mı? yazar tarafından verilen I-ışın en iyi cevap Artık herkesin cep telefonu var. modern çağ ama.

yanıt İgor İgor[guru]
Aksine, ona orduda yazıyorum. Hizmet eder. Sağlık hizmeti. O bir teğmen :)

yanıt Darı[acemi]
Yazmadım

yanıt prozodi[guru]
Uhahahaaaa! Bir aptalın bana mektup yazdığını hatırlıyorum, hataları düzelttim, bir ikili koydum ve ona gönderdim

yanıt ZERBST[guru]
yazdı ama başkasıyla evlendi.

yanıt Homer Simpson[guru]
Yazdım ve neredeyse her hafta.

yanıt Denis Lykov[guru]
3 ay boyunca ona yazdı. o hiç yazmadı

yanıt Poddubny Stanislav Semyonoviç[guru]
yazdı. Ama bana bir zarf içinde kül olarak döndüler. Kötü şaka yaptı. Fazla mesaide kaldığımı yazdım ve ona sancaktar üniformalı bir fotoğraf gönderdim. Gücenmiş. Doğru, daha sonra uzlaştılar.

yanıt Ilyuza[guru]
Okul yıllarımda bir denizci bekliyordum. Bana çok güzel mektuplar yazdı ve çok sık! Donanmada aşçıydı - çok eğlenceli! mektuplarda tarifleri, kitapları vs. tartıştık.
Seni bir baba olarak anlıyorum Babam da iletişimimize karşıydı! Ama bunda yanlış olan ne?

yanıt dilenci[guru]
Ordudan bir kıza mektuplar sayesinde az çok yetkin yazmayı öğrendim. Doğru, birlikte hayatımız yürümedi, ama ömür boyu arkadaş kaldık. Maddi ve manevi elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olduk.

Er ya da geç hemen hemen her ikinci kız şu soruyla aşılır: ordudan bir erkek nasıl beklenir? Peki, daha önce hizmet etmiş biriyle ilişkisi varsa. Ama adam orduya gönderilmek üzereyse, kız bir yıllık beklenti ve özlem için hazırlanmalı. Ancak bu günü verimli hale getirebilirsiniz. Ve sonra yıl hızla uçup gidecek.

moral

Bir kız bir erkeğe orduya eşlik ettiğinde, elbette üzgün, yalnız ve kasvetli olacak. Ve bu anlaşılabilir. Ancak, her şey göründüğü kadar kötü değildir. Sonuçta, genç adamı görme fırsatına sahip olacaklar!

İlk olarak, birkaç hafta sonra, her işe alınan kişi, bir erkeğin hayatında yalnızca bir kez gerçekleşen ciddi bir olaya sahip olacak. Bu nedenle, sevgili insanların yemin etmeye gelmesi çok önemlidir. Ve tabii ki kız arkadaşım. Eğer gelirse, asker bu hareketi kesinlikle takdir edecektir. Ayrıca, kız ona manevi destek sağlayabilecektir. Ve bir kez daha onu beklemek niyetinde olduğuna ikna etmek için.

Ve yeminden sonra genellikle görevden alınırlar. Doğru, askerlerin ebeveynlerinden birinin pasaportunun güvenliği hakkında. Ama kız onlarla yemin ederse, her şey yoluna girecek. Ve hafta sonunu birlikte geçirebilirler.

Gelecekte askerlerin de izin almasına izin verilecek. Kız birimin yakınında yaşıyorsa ve gelme fırsatı varsa, o zaman birbirlerini de görebilecekler. Kısa da olsa düzenli toplantılar bekleme süresini azaltabilir. Ve bu yıl ikinizin de hayatta kalması daha kolay olacak.

Kendinle ne yapmalı?

Birçok kız, ordudan bir erkeği nasıl bekleyeceğiyle değil, bu yıl daha çok ilgileniyor. Ana faaliyetinin ders çalışmak veya çalışmak olduğunu varsayalım. Ya da belki biri ya da diğeri. Ama boş zamanlarında ne yapmalı? Ne de olsa, daha önce sevdiklerinizle toplantılar ve ortak eğlencelerle doluydu.

Kendini mümkün olduğunca faydalı bir şeyle meşgul etmelisin. Örneğin, spor salonuna gitmeye başlayın. Böylece adam ordudan döndüğünde, daha güzel sevgilisini gördü ve dış dönüşümüne hoş bir şekilde şaşırdı.

Bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilir veya ona hakimiyetinizi geliştirebilirsiniz. Sevdiklerinizle ortak bir tatil için para biriktirmek için başka bir yarı zamanlı iş bulun. Ve terhis vesilesiyle bir hediye düşünmeyi bırakmak mümkün olacak, çünkü pitoresk bir yerde bir tatil iyi bir hediye olacak. Bir kız yemek pişirmede zayıfsa, hanımının sevdiği yemekleri pişirmeyi öğrenmeye başlamak güzel olurdu. Varışta, aç askeri lezzetli bir şeyle memnun edebilecek. Genel olarak, sevgilinizi özlemek değil, ilginç ve aynı zamanda faydalı bir şeye kapılmak daha iyidir.

evden haberler

Sevgili kızdan uzak olmasına rağmen, bir şekilde ona olan duygularını göstermek istiyor. O zaman orduya bir mektup yazabilirsin (hatta ihtiyacın olabilir). Ve mümkün olduğu kadar çok fikri kağıda dökmek daha iyidir. Hizmetteki askerlerin eğlencesi azdır ve büyük bir mektup almak onlar için sadece bir zevktir. Haberinizde ne anlatmalısınız? Her şey ve her şey. Evde, memlekette neler oluyor, ne gibi değişiklikler ve haberler var. Planlarınız hakkında, hanımı yokken kızın ne yapmaya karar verdiği hakkında konuşabilirsiniz. Ve elbette, hoş sözler olmadan yapamazsınız. Duygularınız ve kızın askerini nasıl beklediği ve onu çok özlediği hakkında birkaç satır yazdığınızdan emin olun. Manevi destek çok önemlidir.

morali yükseltmek için

Orduya mektup gönderirken, içine küçük bir hediye koymaya değer. En iyi seçenek, küçük formatta ortak bir fotoğraftır. Askerin cebinde taşıyabilmesi ve yağmur durumunda ıslanacağından endişelenmemesi için lamine etmek daha iyidir. Zincirler ve diğer hediyelik eşyalarla birlikte birkaç parça ve her türlü jeton miktarında büyük fotoğraflar göndermeye gerek yoktur - özel kişilerin kişisel eşyaları komodinde tutmasına izin verilmez (ve cepte listelenen her şeyin sığması olası değildir). Ayrıca, zarf çok ağırsa açılabilir ve bulunan her şey götürülebilir.

Bu arada parsel de gönderilebilir. Sadece askerin neye ihtiyacı olduğunu önceden öğrenmen gerekiyor. Tıraş köpüğü, şampuan ve çikolata gibi lezzetli bir şey kesinlikle gereksiz olmayacaktır. Askerler her zaman her şeyi meslektaşlarıyla paylaştığı için daha fazlasını koymak daha iyidir. Ayrıca üniforma için bir şerit, ilikler ve soyadı ile sol göğüste baş harfleri koyabilirsiniz. Bu orduda verilmez.

Uzmanlar ne diyor?

Ordudan bir adamın nasıl bekleneceği sorusu üzerine, bir psikoloğun tavsiyesinin iyi bir yardım olduğu ortaya çıkıyor. Bazı kızlar bu dönemle başa çıkmakta zorlanırlar. Ve yardım paha biçilemez.

Öncelikle sevdiğiniz kişinin askerde olduğunu öğrenmelisiniz. Burası bir çocuk kampı değil. Katı kurallar ve düzenlemeler vardır. Sadece hafta sonları olacak aramalara ve sosyal ağlarda hanımın yokluğuna alışmanız gerekiyor. Askerlerin tatbikat ve muharebe eğitimleri sırasında internet ve telefon kullanmasına izin verilmemektedir. Cep telefonları onlara yalnızca Cumartesi ve Pazar günleri verilir. Bu nedenle, sevgilinizi neden aramadığına dair sorularla bombalamak ve bu konuda histerik olarak savaşmak gerekli değildir. Zaten onun için kolay değil. Psikologlar, hafta boyunca kızın askerine sormak istediği soruları ve önemli ve ilginç haberleri ayrı bir deftere yazmalarını tavsiye eder. Çünkü adam sonunda aradığında heyecandan her şey kafasından uçup gidebilir. Ve çok az zaman olacak.

Talihsizlikte arkadaş ara

Günün her saatinde birçok kız sadece bir şeyi düşünür - ordudan bir erkek nasıl beklenir. Bir psikoloğun tavsiyesi şunları garanti eder: Bu konu gerçekten musallat olursa, o zaman talihsizlik içinde arkadaş bulma zamanı. Neyse ki, modern teknoloji çağında bu zor değil. Birçok sosyal ağ var ve çok sayıda toplulukları var. Sevgilinin hizmet verdiği bölümün numarasını girmek ve arama motorunun verdiği gruba gitmek yeterlidir. Orada sohbet edebilir, ilginç hikayeler okuyabilir, faydalı bilgileri işaretleyebilirsiniz. Genel olarak, her durumda bir muhatap bulabileceksiniz. Ve adam ordudayken ne yapılacağına birlikte karar vermek zaten mümkün olacak.

Bilmeye değer başka ne var?

Bir kız ordudan bir erkeği nasıl bekleyeceğini düşünürse, şu anda kendisiyle ne yapacağını bilmediği için değil, buna olan güvensizliği nedeniyle, kaderi kışkırtmamak daha iyidir. Ve yine de çoğu zaman olur. Kız, dedikleri gibi, yürümedi, her günü bir erkekle geçirmek, hediyeler ve canlı duygular almak, sıkılmamak ve özlememek istiyor. O zaman yalan vaatlerde bulunmaya ve askeri aldatmaya gerek yok. Sonuçta sevildiğine ve beklendiğine inanacaktır. Ve genel olarak, henüz yürümediyseniz bir ilişkiye başlamanız gerekmez. Birçok insanın bunu anlaması gerekiyor.

Ama bir kız bir erkeği orduya götürdüyse ve beklemeyi planlıyorsa, o zaman sevgili olmadan günlerinizi çeşitlendirmenin bir yolu var. Kendi demobilizasyon takviminizi oluşturabilirsiniz. Kural olarak, yılın genellikle belirtildiği en üstte (, vb.), “Beklemeye devam ediyor” yazıyorlar. Ve en altta aylar yerine gün sayısı var. 'te başlar ve birincide biter. Kız, hanımı olmadan yaşadığı başka bir günü her gün bir kalemle çizebilecek ve ne kadar kaldığını sayabilecek. Birçoğu hala takvimi ortak fotoğraflarla süslüyor.

Genel olarak, bir kızın hayatında ordudan bir erkeği nasıl bekleyeceğini düşündüğü bir dönem geldiyse, özlememek daha iyidir. Ve yılı hızlı ve karlı geçecek şekilde planlayın.

Ordunun zorlu günlük yaşamında sizin için daha neşeli duygular, daha az görev, böylece düşman aniden bize saldırırsa yeterli güce sahip olursunuz. Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında ülkemizi savunan askerler gibi olmanızı istiyorum. Şimdi ülkenin düşmanları değişti: onlar terörist, yağmacı vb. Ancak Anavatan savunucularının hedefi hala aynı - Rusya'nın refahı. Bu nedenle asker, cesur ve cesur olmanı diliyorum. Sakince servis yapın! Egorov Vlad, 6. sınıf. Sevgili asker! Mektubum bir teşekkürdür! Savaştığın, dövüştüğün, yara aldığın ama pes etmediğin için çok teşekkür ederim asker. Büyüyünce ben de askerde olmak istiyorum. Her şeyden önce, içsel niteliklerimle Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın bir askeri gibi olmak istiyorum. Ne de olsa güç yokken, yiyecek yokken, dostlar, sevdiklerimiz gözümüzün önünde can verirken ülkemizi savundular.

Adam hizmetten kıza bir mektup yazar.

Şehri nefret edilen düşmandan korumak için elimizden geleni yaptık ama hayatta kaldık ve kazandık! Savaş, Sovyet halkının ve yoldaşlarımızın iradesini bükmedi, cesaret ve korkusuzluk onları zafere götürdü! Birçoğu bu savaşta öldü ve bugün sık sık bunu düşünüyorum! Onlara uzun hafıza! Mücadele ruhu olan bir kişi, başkalarının başarılarını takdir eder. Dünyanın her yerinde güzel zamanlar gelsin, çünkü aslında hayat devam ediyor ve bazıları için daha yeni başlıyor! Cheban Anzhelika, 5b sınıfı Merhaba asker! Senin gibi ruhu güçlü askerlerin orduda hizmet etmesi güzel. Bunun senin için zor bir zaman olduğunu biliyorsun. Orduya katıldınız, evden uzaktasınız ve hayatınızın bu döneminde sizin için çok zor.
Asker, dürüstçe hizmet etmeni, ordudan korkmamanı diliyorum. Büyük büyükbabam Büyük Vatanseverlik Savaşı'nda hayatını Anavatan için vererek öldü.

Askerden kıza mektup örneği

Bir 6 ay daha sensiz yaşamak zorunda kalacağımı kabul edemem Ama her şeye katlanacağım!Seni her geçen gün daha çok özlüyorum! Sadece her saniye terhisinizin daha yakın olduğu düşüncesinden kurtulun. Ve lütfen bana daha sık yaz! Bu kırmızı zarfların bir yığınına sahip olan kızları gerçekten kıskanıyorum. Mektupların olmadan, gerçekten kötü Her mektubuma aşkımın bir parçasını koydum, hissediyor musun? Her Tanrı'nın gününde şehirde dolaşıyorum ve bana öyle geliyor ki yanımdan geçen insanlar arasında yürüyorsun.
Kokunu alabiliyorum, hafif adımlarını. Düşüncelerde her zaman sana döndü. sessizce hep yanındayım Her gün sen varsın diye mutlu bir düşünceyle karşılaşıyorum. Her günümü bu hayatın ne olduğu hakkında mutlu bir düşünceyle geçiriyorum.
Hayat nedir ve seninle olma fırsatı. Nerede olursan ol, ne görürsen gör, ne duyarsan duy, her zaman yanındayım. asla unutma.

Aşk hikayeleri

Ordudan mektup (bir kıza) Merhaba aşkım! Uzun zamandır yazamadığım için üzgünüm, havalı kışlaya yeni geldik. Seni gerçekten çok özledim prensesim, nazik ellerin, titrek kavak belin, hoş sesin, ipeksi tenin, gece geç saatlerde beni ısıtan yumuşacık vücudun. Ne yazık ki istasyonda seni ne kadar delice sevdiğimi söyleyemedim ve sensiz yaşayamam, sevgili yarım! Sanki kalbim yerinden sökülmüş, kanatlarım kopmuş ve ölüme terk edilmiş gibiydi! Sensiz her gün işkence, hatıraların başımı döndürüyor ve ruhumu yırtıyor, bir buket duyguya neden oluyor! Kalbimi işgal ettin, tamamen olmasa da çoğunu.
Her yaprak, her çimen yaprağı, her bulut bana seni hatırlatıyor. Birimden km uzaklıktaki sık ormanlarda uzun arazi tatbikatları yapıyorduk.

Askerden bir kıza mektup

Ordu - bir askerden bir kıza mektup.

Dimitrienko İlya, 7. sınıf. Sevgili asker! Sık sık gerçek bir askerin nasıl olması gerektiğini merak ediyorum. Anavatan için ne anlama gelmelidir? Benim konseptime göre, bir asker şu niteliklere sahip olmalıdır: sorumluluk, sadakat, adalet. Her asker görevini gururla yerine getirmelidir. Asker vatanın, canımızın koruyucusudur. Hayatını riske atarak bize sakin, sessiz, huzurlu bir hayat veriyor.

Size okula gitme, parklarda yürüme, sessizliğin tadını çıkarma, temiz hava alma fırsatı verir. Söyle bana, bu bizim zamanımızla ilgili değil, orduyla mı ilgili? Hayır, sana cevap vereceğim! Askerlerimiz sayesinde barış zamanında yaşıyoruz. Savunucularımıza övgü ve onur! Ve her gencin hatırlamasına izin verin: Anavatan'ın korumasına ihtiyacı var! Hizmet et, asker! Burmina Elena, 7. sınıf.

Merhaba benim uzaktan bilinmeyen arkadaşım! Benim adım Lena, 5. sınıftayım.

Kibir, insanlar, yoldan geçenlerin bakışları… Ama hiçbir şey duymadım. Sessizce eve yürüdüm. Sözümü tuttum - ağlamadım. Seninle. İlk kez yıl Yeni Yıl ile başlamaz ve bitmez.

Hayatta birçok durum vardır. Bunların çoğu ilişkilerle ilgilidir.

Kız arkadaşınıza güzel bir mektup, seçtiğiniz kişiyle barışmanıza, duygularınız hakkında yazmanıza ve çeşitli durumlarda yardımcı olmanıza yardımcı olacaktır.

Kendi sözlerinle bir kıza aşk ilanı

Bilirsiniz, herkes bana mektup yazmanın eski bir gelenek olduğunu söylüyor ama ben ruhumda yatan her şeyi ifade etmek istiyorum. Gülmüyorsun ve kesinlikle yargılamıyorsun, aşk hakkında çok sık konuşmam gerekiyordu. Biraz eski kafalı olabilirim ama gerçekten bu satırları okumanızı ve uzun süre saklamanızı istiyorum.

Gerçekten sadece gülümsemeni istiyorum ve güzel gözlerinde parlak bir parıltı beliriyor. Seninle yapılan tüm toplantıları sürekli hatırlıyorum. Özellikle son zamanlarda. Sesini çok dikkatli dinlediğimi, vücudunu kokladığımı, gözlerine baktığımı ve yeterince göremediğimi her an hatırlıyorum.

Nefesin kalbimin daha hızlı ve daha hızlı atmasını sağladı, birlikte nefes almak için her nefesine uyum sağlamayı hayal ettim. Figüründen büyülendim, içinde her şey mükemmel, her viraj. Benim için her zaman en güzel kadın oldun ve öyle kalacaksın.

Öpücüklerin beni büyük başarılara imza attı ve dudakların o kadar hassastı ki dakikalarca mutluluk içinde eridim. Sen benim idealimsin, bunu unutma! Her an seni düşünüyorum, tüm düşüncelerim seninle dolu. Eğer üzgün hissediyorsanız, sizi delice seven biri olduğunu hemen hatırlayın, sizi her zaman anlayacak ve dinlemeye hazır olacaktır. Birinin sizi beklemesi ve sizi en kısa zamanda görmek istemesi harika. Sen en güzel, arzu edilen ve harika kızsın.

Sevgili kızınıza güzel bir mektup sadece kağıt üzerinde sunulmakla kalmaz, SMS ile de gönderilebilir. Mesajlar için birçok seçenek var.

Bir kıza kısa aşk beyanları

Bu soğuk havalarda bir an önce içinizi ısıtmak istiyorum. Birlikte olduğumuzda daha güzel bir şey yok. sen benim en sevdiğim insansın Her zaman seni düşünüyorum: yatmadan önce, işte, masada. Düşüncelerim sadece seninle dolu.

Gülümsediğini, bana baktığını ve hararetle güldüğünü hayal ediyorum. Seni asla kimseye bırakmayacağımı bil. Sadece sana ihtiyacım var. Seni çok seviyorum prensesim.

Sen en lüks kadınsın, senden daha güzeli yok. Bakışların beni oracıkta etkiliyor. Seni gördüğümde, ruhumda her şey tersine dönüyor. Bunlar en mutlu anlar.

Bakışların her hücremi deliyor. Bir anda kısıtlanmış bir insana dönüşüyorum ve tek kelime edemiyorum, bir uzvumu bile kıpırdatamıyorum. Aynen, bu yüzden sana en önemli kelimeleri söyleyemem. Seni seviyorum sevgilim.

Aşkım, gözlerimin önünde her zaman senin imajın var. Zihinsel olarak her yerde benimlesin. Sesin müzik gibi ve her şarkı hala hafızamda. Gözlerin o kadar güzel ve etkileyici ki sonsuza kadar onlara bakmak istiyorum. Bu anda her şeyi unutabilirim.

Okyanusa bakıp hafif bir zevk hissetmek gibi. Yaptığın her dokunuş tenimi ürpertiyor. Hayatımda böyle harika bir kızın ortaya çıkmasından çok mutluyum. Kendim olduğun için teşekkür ederim.

Kategoride popüler:

Danil Koretsky: Dövmeli cilt

Danil Koretsky: Dövmeli cilt

okuman
Aile hakkında dövme yazı

Aile hakkında dövme yazı

okuman
Skyrim'de taş ocağı taşı nereden bulunur Skyrim'de taş ocağı taşı nereden alınır

Skyrim'de taş ocağı taşı nerede bulunur Taş ocağı taşı nereden alınır

okuman
İzografları tahmin ettikten sonra nesnelerin isimlerini öğreneceksiniz.

İzografları tahmin ettikten sonra nesnelerin isimlerini öğreneceksiniz.

okuman

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası