serdar ortaç komik şarkı sözleri / (PDF) An online database of Turkic runiform inscriptions | László Károly - funduszeue.info

Serdar Ortaç Komik Şarkı Sözleri

serdar ortaç komik şarkı sözleri

Сообщение #

Турковед

Награды: 50

RUSTEM-BEY, добрый день! Переходите по ссылке funduszeue.info
Это курс для начинающих. Если Вы учили давно, имеет смысл начать именно с него. В первых сообщениях ветки указано, каким образом построен курс, как выполнять задания, дан грамматический материал.
Если будут вопросы, Вы можете писать их в чате (вверху на странице). Также есть отдельная тема Помощь в изучении турецкого языка
Добро пожаловать!

Никогда не спорьте с идиотами. Вы опуститесь до их уровня, где они вас задавят своим опытом. funduszeue.info

Ко всему подлец-человек привыкает..Оффлайн/ Off- line

OlgaOlya

Дата: Понедельник/ Pazartesi, , Сообщение #

Турковед

Награды: 74

Уважаемые студенты!
Я уехала греть пузо на морях 7_sam11 , поэтому наше свидание с вашими выполненными уроками произойдёт в сентябре)
Всем удачи ;)

Говорить словами через рот всегда проще, чем ждать телепатов из отпуска.

Erkeklerin odun oluşu, kadınların tutunacak bir dal aramasındandır.
Оффлайн/ Off- line

OlgaOlya

Дата: Воскресенье/ Pazar, , Сообщение #

Турковед

Награды: 50

Урок 9 (46)

Упражнения:

1. Составьте сложные предложения, соблюдая правила.
Ben bilmiyorum. + Ali geldi mi, gelmedi mi? —> Ben Ali'nin gelip gelmediğini bilmiyorum.

Benim haberim yok. + Hayri askere gitti mi, gitmedi mi? —> Hayri’nin askere gidip gitmediğinden haberim yok
Mahkeme karar verecek. + O suçlu mu, değil mi? —> Mahkeme onun suçlu olup olmadığına karar verecek
Doktorlar araştırıyorlar. + Hilal kanser mi değil mi? —> Doktorlar Hilal’in kanser olup olmadığını araştırıyorlar
Ben bilmiyorum. + O, toplantıya katılacak mı, katılmayacak mı? —> Onun toplantıya katılıp katılmayacağını bilmiyorum

2. Впишите подходящие аффиксы.
O parçanın oraya uyup uymadığına bakmak lazım.
Annem senin akşam yemeği yiyip yemediğini soruyor.
Hidayet’in Hikmet’le görüşüp görüşmediğini kimse bilmiyor.
Hülya’nın yarışmaya devam edip etmeyeceğine komisyon karar verecek.

3. Сделайте перевод.

1. Onun bitirip bitirmediğini bilmiyorum. —> Я не знаю, закончил он или нет
2. Ben ona Ali’yi görüp görmediğini sordum. —> Я спросил ее, видела ли она Али.
3. Hüseyin’in onu tanıyıp tanımadığını öğrenmemiz lazım. —> Нам нужно выяснить, узнал его Хусейн или нет.
4. Bu filmi daha önce seyredip seyretmediğimi hatırlamıyorum. —> Я не помню, смотрел ли я этот фильм раньше.
5. İbrahim’in onunla buluşup buluşmayacağından haberim yok. —> Я не знаю, будет ли Ибрагим с ним встречаться.

4. Переведите на турецкий.

1. Я забыл, солил я салат или нет. – Salatayı tuzlayıp tuzlamadığımı unuttum
2. Проверь, Ирдис сделал домашнее задание или нет. – İrdis’in ev ödevlerini yapıp yapmadığını kontrol et
3. Ты в курсе, Илсах продал машину или нет? – İlsah’ın arabasını satıp satmadığından haberin var mı?
4. Позвони Илькер, узнай пойдет он завтра с нами или нет. – İlker’iarayıp yarın bizimle gidip gitmeyeceğini öğren
5. Я не понял, понравился ей мой подарок или нет. – Hediyemi beğenip beğenmediğini anlamadım

проверено

Никогда не спорьте с идиотами. Вы опуститесь до их уровня, где они вас задавят своим опытом. funduszeue.info

Ко всему подлец-человек привыкает..
Оффлайн/ Off- line

EMÇ

Дата: Пятница/ Cuma, ,

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.