senfonilerle ilahiler / Edirne'de "Senfoni ile İlahiler" konseri - Dailymotion Video

Senfonilerle Ilahiler

senfonilerle ilahiler

Edirne'de "Senfoni ile İlahiler" konseri

Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu ile Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası tarafından "Senfoni ile İlahiler" konseri gerçekleşti.
Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu ile Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrasınca "Senfoni ile İlahiler" konseri coşkuyla gerçekleşti. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konserde Merkezi’nde Rektör Yardımcısı ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer’in şefliğinde ve Yıldıray Öztürk sanat yönetmenliği yaptı.
Konserde Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu semazenleri de sema gösterisi yaptı, solistler Öztürk, Gökçe Bahar Bahçe ve Halil Erseven tarafından, "Ali almış sancağını eline", "Sordum sarı çiçeğe", "Ben yürürüm yane yane", "Şol cennetin ırmakları" ve "İlim ilim bilmektir" gibi güftesi Yunus Emre’ye ait ilahiler seslendirildi.
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık’ın eşi Dilek Kırbıyık, kurum müdürleri, akademisyenler ve vatandaşların katıldığı konserde orkestra ve solistleri uzun süre ayakta alkışlandı.

EDİTÖR

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Senfoni orkestrası ilahiyle coşturacak

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) ile Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB) Adana Valiliği desteğiyle 10 ilahiyi seslendireceği ve solistliğini pop müzik şarkıcısı Burak Kut'un yapacağı 'Senfoni ile İlahiler Konseri'nin çalışmaları sürüyor. Merkez Park Açık Hava Tiyatrosu'nda Sabancı Merkez Camisi'nin gölgesinde yapılacak konser öncesi ÇDSO Daimi Şefi ve Genel Sanat Yönetmeni Emin Güven Yaşlıçam, tenor olarak 4 ilahi seslendirecek Burak Kut ile Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda özel prova aldı. Kut, Adana'nın tanıtım etkinlikleri kapsamında ramazanda organize edilen 'Senfoni İle İlahiler' konseri için aldığı teklifi memnuniyetle kabul ettiğini vurguladı. 'Maneviyatla olan ilgimden dolayı da tabi ki ilahiler ve onların içerdiği sözler beni etkiliyor' diyen Kut, konserde bunun senfonik olarak seslendirilmesinin de ayrı bir güzellik olduğunu belirtti.

MANEVİYATINDAN ETKİLENDİM

Konser repertuvarında tarihte yaşamış çok önemli kişilerin sözlerinin ve müziklerinin bulunduğuna işaret eden Burak Kut, şunları kaydetti: 'Daha önce yapılmış konserin görüntülerini izleme fırsatım oldu, çok heyecanlandım. Senfonik ilahiler projesi hem Adana'nın tanıtımı hem de severek söylediğimiz ilahilerin çok sesli çağdaş bir hale getirilmesi açısından önemli. Böyle bir projede yer aldığım için kötü tepkiler değil, olumlu tepkiler alıyorum. Herkesin inancı kendinedir, ama senfoni ile ilahiler benim yaşam modelime çok uygun. İçerdiği sözler, o felsefe ve maneviyat benim hayatımın içinde de var. İlahilerdeki sözleri içime sindirdim. Bir tarafta maneviyatla ilgiliyim diğer tarafta senfonik eğitim aldım. Bu nedenle bu proje tam benim için'

Mozart'ı çaldık sıra ilahilerde

ÇDSO Daimi Şefi Emin Güven Yaşlıçam, 'Senfoni İle İlahiler' konserini Adana'da 2, Türkiye'de 3. kez seslendireceklerini, şimdiden çok olumlu tepkiler aldıklarını vurguladı. Yaklaşık 1,5 aydır projeyle ilgili çalışmaların sürdüğüne değinen Yaşlıçam, konserin ramazana denk gelmesinin de hoş olduğunu funduszeue.infoin solistlerinden soprano Feryal Türkoğlu, daha önce hiç ilahi seslendirmediğini, ancak, teklifi aldığında hemen kabul edip heyecanlandığını anlattı.

Edirne'de "Senfoni ile İlahiler" konseri düzenlendi

EDİRNE (AA) - Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu ile Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası'nca "Senfoni ile İlahiler" konseri düzenlendi.

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde Rektör Yardımcısı ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer'in şefliğinde ve Yıldıray Öztürk'ün sanat yönetmenliğindeki konserde, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu semazenleri de sema gösterisi sundu.

Solistler Öztürk, Gökçe Bahar Bahçe ve Halil Erseven, "Ali almış sancağını eline", "Sordum sarı çiçeğe", "Ben yürürüm yane yane", "Şol cennetin ırmakları" ve "İlim ilim bilmektir" gibi güftesi Yunus Emre'ye ait ilahiler seslendirildi.

Konser sonunda seyirciler orkestra ve solistleri uzun süre ayakta alkışladı.

Konsere İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık'ın eşi Dilek Kırbıyık, kurum müdürleri, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Edirne haberleri, bu bölümde funduszeue.info editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Edirne Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası