kuğulu köy / Göndermeli Mesajlar panosundaki Pin

Kuğulu Köy

kuğulu köy

Aydarkul - bozulmamış güzelliğin bir vahası

Su turizmi rotaları listesinde değerli bir yer, uçsuz bucaksız Kızıl Kum çölünde bulunan uçsuz bucaksız Aydarkul gölü tarafından işgal edilmiştir.

Güzel su rengi ve etkileyici boyutu nedeniyle, pitoresk göle genellikle "kumlarda turkuaz deniz" denir. Aydarkul kıyılarında yaşayan nüfusun sayısı iki bini geçmiyor, bu nedenle gölün çevresindeki doğa el değmemiş durumdadır.

Gölün kıyıları Nevai İlinin Nurataİlçesinden Cizzah İlinin Fariş ve Mirzaçöl bölgelerine kadar uzanır.

Aydarkul - an oasis of pristine beauty

Gölde su altı akıntısı olmaması ve sudaki tuz içeriğinin oldukça yüksek olmaması, bölgedeki flora ve faunanın gelişimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Balıkçılık mevsiminin gelişimi ve başarılı bir av için elverişli olan levrek, sazan, Büyük ağız balıpı (asp), çukhon, podleschik gibi çok sayıda balık vardır.

Gölün yüzeyinde, genellikle süzülen pembe pelikanlar, zarif kuğular ve ak balıkçılları görebilirsiniz. Kırmızı Kitapta listelenen kıvırcık pelikan, karabatak, kırmızı göğüslü kaz, ak gözlü ördek, bozkır avcısı, ak kuyruklu kartal, kara akbaba gibi kuşlar da burada barınak bulmuş durumda.

Gölün çok çeşitli flora ve faunasına ek olarak Aydarkul, en iyi rekreasyon alanlarından biri olarak kabul edilir. Şaşırtıcı derecede yumuşak ve temiz kumlu kilometrelerce uzanan plajlar, kıyı çalılıklarının bozulmamış temizliği ve kıyı bölgesinin huzuru ve sessizliği, birçok olumlu izlenim ve unutulmaz his bırakacaktır.

Açık hava etkinlikleri ve yerel tarih hayranları, Aydarkul kıyısındaki yurt kamplarına yapılan etnografik gezilere zevkle katılırlar.

Aydarkul

Uh - Oh

Hey

Bana yakın olmaya çalışan biri var

Evet senin hakkında konuşuyorum

Uh-oh orada kim var?

Uh-oh beni tanıyor musun?

Uh-oh unuttum, unuttum

Bunun komik olduğunu mu düşünüyorsun?

Biraz utandım

Uh-oh yakınmışız gibi davranma, davranma dedim

Uh-uh-oh bana dokunma, sadece git

Benden ne istiyorsun? Hepiniz aynısınız

Senin hakkında hiçbir şey bilmiyorum artık

Uh-oh-oh değiştim mi? Hepsi aynı, senin gibi

Şefkatli ve cömert olmak, melek gibi selam vermek?

Bazı şeker gibi sözler

İyiymişsin gibi davranma, defol git buradan

Hadi, çok utandırıcı olma

Etrafımda dolaşıp, benimle konuşmaya çalışan yarasa takipçi

Başarımı tahmin eden yalancı

Yakınmışsın gibi davranma, defol git buradan

Senin için sahte davranmamı bekleme

Sadece şimdi gördüğün bir karmaşa

Bu ördek yavrusu içinde bir kuğu olacağını bilmiyordun

Pastadaki mumları söndür

Ve tacı kafama koy

Söyledim ya, buradaki mücevher benim, acele et ve yatırım yap

Sadece parlayan şeye bakıyordun

Bu yeri ışıklandıracak beni bulamadın

Uh uh uh uh uh uh

Hayır hayır hayır hayır hayır hayır

Kötüydün ve daha kötüsü oldun, kaybol buradan

Uh-uh-oh bana dokunma, sadece git

Benden ne istiyorsun? Hepiniz aynısınız

Senin hakkında hiçbir şey bilmiyorum artık

Uh-oh-oh değiştim mi? Hepsi aynı, senin gibi

Şefkatli ve cömert olmak, melek gibi selam vermek?

Bazı şeker gibi sözler

İyiymişsin gibi davranma, defol git buradan

Hadi, çok utandırıcı olma

Etrafımda dolaşıp, benimle konuşmaya çalışan yarasa takipçi

Başarımı tahmin eden yalancı

Yakınmışsın gibi davranma, defol git buradan

Senin için sahte davranmamı bekleme

Uh-oh buna inanamıyorum

Uh-oh ben dokunulmazım

Uh-oh bir şeyler yanlış gibi

Yo anladın mı?

Benimle uğraşma

Umm daha bitirmedim

Tamam hadi bakalım

Kimse bilmiyor

Bu şaheseri, bu şaheseri

Dudaklarımda tekrarlayan bu melodiyi, bu melodiyi

Çok mükemmelim A'dan Z'ye, A'dan Z'ye

Hayranlarımı seviyorum, evet L-O-V-E, evet L-O-V-E

Uh-oh

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası