hotpoint ariston aqualtis 8 kg / Çamaşır ve Kurutma Makineleri - hotpoint ariston hakkında | Kadınlar Kulübü - Kadın Sitesi

Hotpoint Ariston Aqualtis 8 Kg

hotpoint ariston aqualtis 8 kg

Hotpoint-Ariston Aqualtis AQ8L 09 U (TK) Çamaşır Makinesi aldım, kötü mü yaptım?

• Yüzbaşı
    Media Markttan tlye bu makineyi aldım. Ben Hotpoint Aristonu gayet iyi bir marka olarak bilirdim fakat eve geldikten sonra forumda biraz araştırınca &#;oğu kişinin k&#;t&#; dediklerini g&#;rd&#;m. Sizce ne yapmalıyım moralim bozuldu şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnn -- 25 Aralık ; >

• Yarbay
    Maalesef iyi bir cihaz olmadığı doğru. Dilerim siz &#;ok memnun kalırsınız. Sonu&#;ta burada iyi değil dediğimiz &#;r&#;nlerin %'&#; hatalı &#;ıkacak diye bir kaide yok. Tabi bu modelin tipik eksilerini de baştan kabullenmek lazım.
  • Yüzbaşı
    quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Maalesef iyi bir cihaz olmadığı doğru. Dilerim siz &#;ok memnun kalırsınız. Sonu&#;ta burada iyi değil dediğimiz &#;r&#;nlerin %'&#; hatalı &#;ıkacak diye bir kaide yok. Tabi bu modelin tipik eksilerini de baştan kabullenmek lazım.

Bu modelle ilgili pek yorum g&#;rmedim, sizin bilginiz var mı acaba?
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    izmir furaında yanlarında sıkma testi yaptım, makine aldı başını gitti ben utandıum kapattırdım rezil olmasınlar diye,

dengeleme sorunu,
    ses sorunu,
    sıkarken tamburun saga sola vurarak evde deprem mi oluyor diye sizlerin yerlerinizden fırlatma sorunu,
    arada programlarda şaşırma sorunu &#;zellikle oerde programı şaşırıyor,
    &#;n yıkama olmayan programda &#;n yıkama yapma,
    y&#;nl&#;ler i&#;in toz deterjan kullanamama sorunu gibi onlarca problemi var kısa zamanda anlarsınız zaten eğer imkan varsa geri verin, yada şansını dene.
  • Yüzbaşı
    quote:

Orijinalden alıntı: adnn

Media Marktta &#;alışır haldeydi sıkma yaparken ses ve zıplama gibi bi sorun yoktu asla ama i&#;i boştu bu y&#;zden mi?

Boşken tabii bir şey olmaz işin kandırmacası bu, banada &#;yle yaptılar izmir fuarında, ber yemem dedim i&#;ine 1 kiloluk bir şey koyunda g&#;r&#;n dedim, mesela tek par&#;a kilo civarı y&#;nl&#; dedim, bu adamda gaza geldi i&#;ine 1,5 litrelik su şişesi (dolu), &#;st&#;nede aynını koydu (dolu) bak şimdi asla sarsıntı olmayacak dedi, inan makine patlayacak sandım makine aldı başını gitti hortumun m&#;sade ettiği kadar,

ama&#; tek par&#;a &#;r&#;nlerde dengeleme sorununu ispatlamaktı ki ger&#;ekte evdede kullandıgım i&#;in biliyorum, burada adam 1,5 litrelik tek şişede koysa ger&#;egi odur o makineden cacık olmaz, &#;&#; kere evimde değişsede asla adam olmadı hukuki yoldan geri verdim,

eger imkanın varsa geri ver, tam 5 ariston &#;amaşır makinesini geri verdim (hepsi benim değildi) 3 benim değişimlerden &#;t&#;r&#;, biri kardeşimin biride forumdan bir arkadaş (şimdi askerde)

m&#;mk&#;nse &#;akallık yap geri ver başına bela almışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SenEgel -- 25 Aralık ; >

• @ SenEgel
    makine fuarı gezmeye gitmiş hortum mani olmuş buna sende dengeleme sorunu falan diyorsun alakası yok
  • Merhaba Adnn,

Almış olduğunuz &#;r&#;n gayet g&#;zel bir &#;r&#;n, herhangi bir problem yaşayacağınızı tahmin etmiyorum.

Kampanya &#;r&#;nlerinden epey miktarda sattık fakat problemle karşılaşmadık. M&#;şteri memnuniyetini değerlendirmek i&#;in aramış olduğumuz m&#;şterilerin geri bildirimleri gayet iyi.

&#;r&#;n&#; kullanmaya başladığınız zaman sessiz &#;alıştığını g&#;receksiniz.

L&#;tfen bilgilendirmek amacı ile &#;alıştırdıktan sonra paylaşırsanız memnun oluruz.

İyi g&#;nler Dileriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖZELSİNİZ -- 5 Ocak ; >
  • Çavuş
    60 Mesaj
    aynı &#;r&#;n&#; almak istiyorum fakat AQ8L U modeli ile farklıymış dediler doğrumudur bilen varmı? 09 u şimdi u olmuş. olan A++ imiş 09 u A+ imiş ayrıca s&#;per sesssizlik &#;zelliği farklı imiş. ben &#;ok &#;nemsemedim. &#;nemli olan ariston iyimidir. samsung wflsv ile arada kaldım birazda. ger&#;i aristonun işi beyaz eşya yapmak samsung gibi her şeye nane olmuyor cep telefonundan hardiske, tvden işmakinasına kadar adamların karışmadığı yok.
  • Er
    12 Mesaj
    Herkese iyi gunler.
    Bozulan AQXXLTK model camasir makinemi 45 gun sonunda AQ8LU ile degistireceklerini soylediler. Bu iki model birbirinin benzeri midir, bu konuda bilgisi olan var midir?
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: aliapak

Herkese iyi gunler.
    Bozulan AQXXLTK model camasir makinemi 45 gun sonunda AQ8LU ile degistireceklerini soylediler. Bu iki model birbirinin benzeri midir, bu konuda bilgisi olan var midir?

Değişim yerine para iadesi almanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu sizin yasal hakkınız, Ariston'la daha fazla uğraşmayın bence.
  • Çavuş
    60 Mesaj
    ARİSTON AQUALTİS U modelini aldım funduszeue.info dan TLye 8 taksit ile (peşin TL ) hediye &#;eki filanda veriyomuş. neyse epeyce kullandım yorum yazmadan &#;nce. &#;ok beğendik. daha sessiz bir makina olacağını sanmıyorum olsa olsa bu kadar olabilir. sıkma hızı devir veya olsa iyi olur ama zaten den sonra y&#;ksek devirde sıktığı i&#;in epeyce kırışık oluyo zor &#;t&#;leniyo. bizim zaten kurutma ile ilgli bir problem yok balkon geniş. sessizliği dedğim gibi &#;ok g&#;zel. hareket sıfır benim bilgisayar kasası ondan &#;ok titriyor. başka ne s&#;yleyeyeim. kapakta tuş takımı olması &#;ok sorun değil. kapak ise &#;ok sağlam. şekli g&#;zel. enerji tasarrufu en iyilerden. &#;ocukların elyaf kaba yorganları yıkadık &#;ok başarılı. sıcak soğuk su girişi var. t&#;m makinaların sıcak suyu az az aldığını itenilen ısıya gelince &#;oğuk su alıp tekrar sıcak alıp bunu otomatik ayarladığını &#;ğrendim. benim bulaşık makinasıda ariston ve sorunsuz &#;alışıyor. yaklaşık fiyata aynı &#;zellikte olsa destek olmak i&#;in yerli malı olan ar&#;elik alırdım ama aynı &#;zelliklerdeki ar&#;elik daha pahalı. ben tavsiye ederim.

• @Alipak Bozulan &#;r&#;n&#;n&#;z&#;n yerine daha iyi bir model olan 8 kg aqualtis modelini veriyorlar.

model ve kullanım olarak bozulan &#;amaşır makinenizden &#;st&#;nd&#;r.

Aynı zamanda Super silent (s&#;per sessiz) &#;zelliği mevcut

&#;r&#;n&#;n&#;z&#; kullanırken sessiz &#;ok sessiz olduğunu farkedeceksiniz.
  • Er
    12 Mesaj
    @&#;ZELSİNİZ --> Eşim değişim yapılan makinadan daha memnun olduğunu s&#;yledi bug&#;n. Sanırım yorumunuzda haklısınız :)
  • Teğmen

Orijinalden alıntı: adnn

Media Markttan tlye bu makineyi aldım. Ben Hotpoint Aristonu gayet iyi bir marka olarak bilirdim fakat eve geldikten sonra forumda biraz araştırınca &#;oğu kişinin k&#;t&#; dediklerini g&#;rd&#;m. Sizce ne yapmalıyım moralim bozuldu şimdi?

İlk yapmanız gerekeni en son yapmışsınız.

Bu aşamada, bize g&#;le - g&#;le kullanın demek, size de deneyimlerinizi yazmak d&#;ş&#;yor.
  • Yarbay

kullanıcı yorumunuz i&#;in teşekk&#;r ederiz.

Sizin yorumunuz diğer kullanıcılarında doğru y&#;nlendirilmesinde ışık tutacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre

yengemdede var ariston aqualtis serisinden &#;ok memnun ama diğer beyaz eşyaları bosch memnun değilim diyor :) hayırlı olsun inşallah memnun kalırsınız

Yorumunuz i&#;in teşekk&#;rler.
  • Yarbay

Benzer içerikler

Hotpoint-Ariston Paltaryuyan Qiymetleri

Sırala:
  • ən ucuz
  • ən baha
  • ən populyar
Hotpoint-Ariston AQD

Hotpoint-Ariston AQD

1 ,00 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 52 litr su sərfiyyatı, 11 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston NLCD

Hotpoint-Ariston NLCD

1 ,99 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 53 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 9 kg tutum, Black rəng

Hotpoint-Ariston NS

Hotpoint-Ariston NS

1 ,99 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 52 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 7 kg tutum, Uşaq kilidi var, Gray rəng

Hotpoint-Ariston WMD

Hotpoint-Ariston WMD

,00 AZN

A++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 53 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 9 kg tutum, Uşaq kilidi var, Black rəng

Hotpoint-Ariston RSPG

Hotpoint-Ariston RSPG

,99 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 39 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 6 kg tutum, Uşaq kilidi var, Silver/Black rəng

Hotpoint-Ariston RSSF

Hotpoint-Ariston RSSF

,99 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 37 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 6 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston AQ83D 29

Hotpoint-Ariston AQ83D 29

1 ,30 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 77 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 8 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston AQD

Hotpoint-Ariston AQD

1 ,99 AZN

A Class enerji sərfiyyat sinifi, 77 litr su sərfiyyatı, 10 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston RSSG

Hotpoint-Ariston RSSG

,99 AZN

A++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 50 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 6 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston AQD

Hotpoint-Ariston AQD

1 ,00 AZN

D Class enerji sərfiyyat sinifi, 62 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 11 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston RSPGX

Hotpoint-Ariston RSPGX

,99 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 6 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston RST

Hotpoint-Ariston RST

,99 AZN

A++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 53 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 7 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston NLCD

Hotpoint-Ariston NLCD

1 ,99 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 52 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 9 kg tutum, Uşaq kilidi var, Black rəng

Hotpoint-Ariston NLLCD

Hotpoint-Ariston NLLCD

1 ,99 AZN

A+++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 52 litr su sərfiyyatı, 9 kg tutum, Uşaq kilidi var, Silver rəng

Hotpoint-Ariston AQS73D

Hotpoint-Ariston AQS73D

1 ,99 AZN

A++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 49 litr su sərfiyyatı, kWt/saat enerji sərfiyyatı, 7 kg tutum, Uşaq kilidi var, White rəng

Hotpoint-Ariston WMG

Hotpoint-Ariston WMG

,50 AZN

A++ Class enerji sərfiyyat sinifi, 64 litr su sərfiyyatı, 9 kg tutum, Uşaq kilidi var, Silver/White rəng

Programlar ve seçenekleri, Yıkama seçenekleri, Program tablosu – Hotpoint Ariston Aqualtis AQ93F 29X User Manual

background image

43

TR

43

Yıkama seçenekleri

Ekstra Durulama

Bu seçeneği seçenerek, durulamanın verimliliği arttırılır

ve kalan deterjanın iyice çıkarılması sağlanır. Özellikle

deterjanlar için hassas olan ipek için kullanışlıdır. Bu

seçeneğin tam yüklü yıkamada ve çok fazla miktarda

deterjan gerekli olduğunda kullanılması önerilir.

! Bu programlarda uygulanamaz:

,

,

,

,

.

Kolay Ütü

Bu seçeneğin seçilmesi, yıkama ve sıkma programlarında iz

oluşumunun azaltılması için değişiklik yapacaktır. Program

sonunda, çamaşır makinesi tamburu yavaş bir şekilde

dönecek, “Kolay Ütü” ve START/PAUSE gösterge lambaları

yanıp sönecektir. Programı sona erdirmek için, START/

PAUSE düğmesine veya “Kolay Ütü” düğmesine basın.

,

, ,

,

.

Süper Beyaz

Bu seçenek, programın ilk aşamasında büyük miktarda su

kullandığından ve arttırılmış programı süresinden dolayı

yüksek performanslı bir yıkama sağlar.

Bu fonksiyon özellikle inatçı lekelerin çıkarılması için

kullanışlıdır. Çamaşır suyu

ile veya çamaşır suyu olmadan

kullanılabilir.

Ağartma isterseniz, ilave raf

bölmesini (

3) bölme 1 ‘in

içerisine yerleştirin. Çamaşır

suyunu bölmeye dökerken,

ortadaki milde işaretli

“max”(maksimum) seviyesini

aşmamaya dikkat edin (şekile

bakınız).

Tam yıkama işlemi

olmadan çamaşırı ağartmak

için, çamaşır suyunu ilave

bölme

3’e dökün, “Durulama”

programını

’i seçin ve

“Süper Beyaz” seçeneği

’i devreye sokun.

,

,

,

, , ,

,

,

.

Hızlı Yıkama

Bu opsiyonu seçince, aynı zamanda su ve enerji tasarrufu

sağlayarak, programın süresi seçilen devreye göre %

50’ye kadar azalır. Bu devreyi aşırı derecede kirli olmayan

çamaşırlar için kullanınız.

,

,

,

,

,

, , ,

.

3

1

2

Programlar ve seçenekleri

Program tablosu

Simge Yýkama çevrimi açýklamasý

Maks.

Sýcak

(°C)

Maks.

Hýz (dev/

dak.)

Deterjan ve katký maddeleri

Maks. yük

(kg)

Kalan nem %

Enerji tüketimi

kWh

Toplam

su lt

Çevrim süresi

Ön

yýkamalý

Çamaþýr

deterjaný

Çamaþýr

suyu

Yumuþa-

týcý

Pamuklu (2): Çok kirli beyazlar ve hassas renkliler.

40°

-

9

53

0,85

76

Sentetik Dayanýklý

60°

-

5

48

1,00

57

Sentetik Dayanýklý

(4)

40°

-

5

48

0,64

55

94

Beyazlar

60°

-

-

6

-

-

-

Renkliler (3)

40°

-

6

53

0,98

88

Koyu renkler

30°

-

-

6

-

-

-

75

Gömlek

40°

-

2,5

-

-

-

77

Yorgan: Doldurulmuþ giysiler için

30°

-

-

3,5

-

-

-

Nevresim ve havlular için haftalýk yýkama

60°

-

9

-

-

-

Durulama

-

-

-

9

-

-

-

49

Sýkma ve Boþaltma

-

-

-

-

-

9

-

-

-

16

Anti alerjik

60°

-

-

6

-

-

-

Ultra narýnler

30°

0

-

-

1

-

-

-

80

Yünlü: Yün, kaþmir vs.

40°

-

-

2,5

-

-

-

Karýþýk 30’: Az kirlenmiþ giysileri hemen temizlemek

için (elle yýkamayý gerektiren yün, ipek ve elbiseler

için uygun deðildir).

30°

-

-

4

71

0,22

41

30

Ön yýkamalý beyaz Pamuklu

(Ýlgili hazneye deterjan koyunuz).

90°

-

9

53

2,01

Pamuklu (1): Çok kirli beyazlar ve dayanýklý renkliler.

60°

-

9

53

1,

82

Pamuklu: Çok kirli beyazlar ve dayanýklý renkliler.

90°

-

9

53

2,76

(*) Not: BAŞLAT işleminden 10 dakika sonra, makine içerisindeki yükü temel alarak programın sonuna kadar kalan süreyi tekrar hesaplayacaktır.
Tüm Test Enstitüleri için:

1) / direktifine göre deneme programları: programını 60°C ve 40°C’ye ayarlayınız.

Bu devre, orta kirlilikteki pamuklu çamaşırları temizlemek için uygundur ve 60 °C’de yıkanabilir çamaşırlar üzerinde kullanılacak, kombine enerji ve su

tüketimi açısından en etkili devredir. Geçerli olan yıkama sıcaklık derecesi, belirtilen sıcaklık derecesinden farklı olabilir.

2) Pamuklu uzun programı; programda 40°C’ye ayarlayınız.

Bu devre, orta kirlilikteki pamuklu çamaşırları temizlemek için uygundur ve 40 °C’de yıkanabilir çamaşırlar üzerinde kullanılacak, kombine enerji ve su

tüketimi açısından en etkili devredir. Geçerli olan yıkama sıcaklık derecesi, belirtilen sıcaklık derecesinden farklı olabilir.

3) Pamuklu kısa programı; programda 40°C’ye ayarlayınız.

4) Sentetik için uzun yıkama çevrimi; programda 40°C’ye ayarlayınız.

Ekran veya kitapçık üzerinde gösterilen devre süresi, standart şartlara göre hesaplanmış tahmini bir süredir. Geçerli olan süre, girişteki sıcaklık derecesi ve suyun

basıncı, ortam sıcaklığı, deterjan miktarı, yük miktarı ve tipi, yükün dengesi, seçilen ilave seçenekler gibi sayısız faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası