ehb ders planı / Elektronik ve Haberleşme Müh. Ders Planı

Ehb Ders Planı

ehb ders planı

Elektronik ve Haberleşme Müh. Ders Planı

1. Yarıyıl[]

Ders Kodu Ders Adı Kredi Ders Uyg. Lab. AKTS Türü Z/S Yarıyıl EHB EHM Giriş ve Müh. Etiği 2 2 0 0 3 MT Z 1

FIZ EL Physics I Laboratory 1 0 0 2 TB Z 1

MAT MAT E Lineer Cebir ve Uygulamaları 3 3 0 0 4 TB Z 1 MAT E Mathematics I 4 3 2 0 6 TB Z 1

ING English I 3 3 0 0 ITB Z 1

2. Yarıyıl[]

Ders Kodu Ders Adı Kredi Ders Uyg. Lab. AKTS Türü Z/S Yarıyıl FIZ Fizik II (Elektrik Fiziği) 3 3 0 0 TB Z 2

MAT E Mathematics II 4 3 2 0 TB Z 2

TUR Türk Dili II 2 2 0 0 2 ITB Z 2 ING English III 3 3 0 0 ITB Z 2

3. Yarıyıl[]

Ders Kodu Ders Adı Kredi Ders Uyg. Lab. AKTS Türü Z/S Yarıyıl MAT Mühendislik Matematiği 4 4 0 0 TB Z 3 EHB EHB E Elektrik Devre Temelleri 3 3 0 0 TM Z 3 EHB EHB E Elektronik I 3 3 0 0 4 TM Z 3 EHB E Intr to Sci&Eng Comp (C) 3 2 2 0 TM Z 3 EHB EHB E Lojik Tasarıma Giriş 3 3 0 0 TM Z 3

seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders (TB) 3 /5/6 TB S 3

4. Yarıyıl[]

Ders Kodu Ders Adı Kredi Ders Uyg. Lab. AKTS Türü Z/S Yarıyıl EHB Devre ve Sistem Analizi 3 3 0 0 TM Z 4 EHB EHB E Elektromagnetik Alanlara Giriş 3 3 0 0 4 TM Z 4 EHB EHB E Elektronik II 3 3 0 0 4 TM Z 4 EHB EHB E İşaret İşleme ve Lineer Sist. 3 3 0 0 4 TM Z 4 EHB Elektrik Devre Temelleri Lab. 1 0 0 2 TM Z 4 EHB Veri Yapıları ve Programlama 3 3 0 0 6 MT Z 4 MAT MAT E Sayısal Yöntemler 3 3 0 0 5 TB Z 4

5. Yarıyıl[]

Ders Kodu Ders Adı Kredi Ders Uyg. Lab. AKTS Türü Z/S Yarıyıl EHB Elektroniğe Giriş Lab. 1 0 0 2 MT Z 5 EHB EHB E Elektromagnetik Dalgalar 3 3 0 0 MT Z 5 EHB EHB E Sayısal İşaret İşleme 3 3 0 0 5 MT Z 5 EHB Analog Haberleşme 3 3 0 0 MT Z 5 EHB EHB E Analog Elektronik Devreleri 3 3 0 0 5 MT Z 5

seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders (SNT) 3 4 ITB S 5 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders (TM) 3 4/5/6 TM S 5

6. Yarıyıl Ders Kodu Ders Adı Kredi Ders Uyg. Lab. AKTS Türü Z/S Yarıyıl EHB Mikrodalga Mühendisliği 3 3 0 0 MT Z 6 KON Otomatik Kontrol Sistemleri 3 3 0 0 5 TM Z 6 EHB EHB E Sayısal Elektronik Devreleri 3 3 0 0 5 MT Z 6 EHB EHB E Sayısal Haberleşme 3 3 0 0 5 MT Z 6 DAN Kariyer Danışmanlığı 1 0 2 0 1 ITB Z 6

seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders I (MT) 1 4 MT Z 6 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders II (MT) 3 5//6 MT Z 6 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders (ITB) 3 4 ITB S 6

7. Yarıyıl[]

Ders Kodu Ders Adı Kredi Ders Uyg. Lab. AKTS Türü Z/S Yarıyıl ATA Atatürk İlk & İnkılap Trh I 2 2 0 0 2 ITB Z 7 EHB Elektronik & Hab. Müh. Tas .I 4 1 6 0 - MT Z 7

seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders I(MT) 3 5/6 MT S 7 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders II (MT) 3 5/6 MT S 7 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders III(MT) 3 5/6 MT S 7 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders IV (MT) 3 5/6 MT S 7 seafoodplus.info Elective Course (ITB) 3 4 ITB S 7

8. Yarıyıl[]

Ders Kodu Ders Adı Kredi Ders Uyg. Lab. AKTS Türü Z/S Yarıyıl ATA Atatürk İlk & İnkılap Trh II 2 2 0 0 2 ITB Z 8 EHB Elektronik & Hab. Müh. Tas .II 4 1 6 0 - MT Z 8

seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders (ITB) 3 4 ITB S 8 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders I(MT) 3 5/ MT S 8 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders II(MT) 3 5/ MT S 8 seafoodplus.info Seçime Bağlı Ders III(MT) 3 5/ MT S 8
seafoodplus.info ilgili soru birçok kez soruldu Bu yüzden burada olası çözümleri sunuyoruz. Sdü Ehm

Lisans Eğitim Programı

IZMIR INSTITUTE OF TECHNOLOGY

ELECTRICAL-ELECTRONICS ENGINEERING DEPARTMENT

(As of Academic Year, Fall Semester.)

FIRST SEMESTER

Prerequisite &#; Co-requisite

EEIntroduction to Electrical Engineering() 2EEIntroduction to Programming() 4PHYSGeneral Physics I() 4CHEMGeneral Chemistry I() 3CHEMGeneral Chemistry Lab. I() 1MATHCalculus for Engineering and Science I() 5ENGDevelopment of Reading and Writing Skills I() 3

Total Number of Credits in the Semester   :

22

SECOND SEMESTER

EEIntroduction to Logic Design() 4ENGDevelopment of Reading and Writing Skills II() 3PHYSGeneral Physics II() 4MATHCalculus for Engineering and Science II() 5MATHBasic Linear Algebra() 3

19

THIRD SEMESTER

EECircuit Analysis I() 4EEElectrical Circuits Laboratory() 2EEConcepts of Modern Physics() 4MATHDifferential Equations() 4TURKTurkish Language I()NCTURKTurkish for Foreigners I (*)()NCHISTPrinciples of Atatürk I()NCHISTHistory of Turkish Revolution I (*)()NCNon-Technical Elective() 3

17

(*) Courses that the foreign students obliged to take.

FOURTH SEMESTER

EECircuit Analysis II() 4EEScientific Programming for Electrical Engineering() 3EEElectronics I() 4EEElectromagnetic Theory I() 4TURKTurkish Language II()NCTURKTurkish for Foreigners II (*)()NCHISTPrinciples of Atatürk II()NCHISTHistory of Turkish Revolution II (*)()NCNon-Technical Elective() 3

18

(*) Courses that the foreign students obliged to take.

FIFTH SEMESTER

EEElectronics II() 4EEElectronics Laboratory() 2EEElectromagnetic Theory II() 3EESignals and Systems() 4EEFundamentals of Probability and Random Processes() 4EESummer Practice I

NC

17

SIXTH SEMESTER

EEElectronics Design Project() 3EEDigital System Design() 4EECommunication Systems I() 4EEFeedback Control Systems() 4Mathematics / Science / Engineering Elective() 3EESummer Practice I

NC

18

SEVENTH SEMESTER

EECommunication Systems II() 4Electrical Engineering Elective() 3Electrical Engineering Elective() 3Mathematics / Science / Engineering Elective() 3Mathematics / Science / Engineering Elective() 3EESummer Practice II

NC

16

EIGHTH SEMESTERPrerequisite &#; Co-requisiteElectrical Engineering Elective() 3Electrical Engineering Elective() 3Electrical Engineering Elective() 3Mathematics / Science / Engineering Elective() 3Mathematics / Science / Engineering Elective() 3EESummer Practice II

NC

15

Total Credits :

Benzer belgeler

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN UYGULANACAK YENİ DERS PROGRAMI 1. SINIF GÜZ YARIYILI u in Adı T U L K AKTS Ön Şart EEM EEM ne Giriş 1 0 0 1 2

Detaylı

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ 1 MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ / ÖĞRETİM YILI DERS PROGRAMI Not 1 : Fransızca Hazırlık sınıfından gelen ve Fransızca seviye tespit sınavında başarısız olan

Detaylı

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ 1 MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ / ÖĞRETİM YILI DERS PROGRAMI Not 1 : Fransızca Hazırlık sınıfından gelen ve Fransızca seviye tespit sınavında başarısız olan

Detaylı

T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI

T+U+L KREDİ AKTS GRUP ÖĞRETİM ELEMANI seafoodplus.infoL Elektroteknik Matematik I Fizik I Kimya T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK - ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRETİM

Detaylı

1.Sınıf / Güz Dönemi

1.Sınıf / Güz Dönemi SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DERS PLANI (BİRİNCİ VE İKİNCİ ÖĞRETİM) %25 V4 DERS PLANI ( EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI NDAN İTİBAREN) 1.Sınıf / Güz

Detaylı

1.Sınıf / Güz Dönemi

1.Sınıf / Güz Dönemi SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DERS PLANI (BİRİNCİ VE İKİNCİ ÖĞRETİM) EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI NDAN İTİBAREN 1.Sınıf / Güz Dönemi FIZ KIM Fizik

Detaylı

İngilizce (I.Ö.) İngilizce (II.Ö.)

İngilizce (I.Ö.) İngilizce (II.Ö.) METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ 1. SINIF (I. ve II.Ö.) GÖZETMEN Olasılık ve İstatistik İngilizce (I.Ö.) İngilizce (II.Ö.) Perşembe Fizik I Cuma Metralurji ve Malzeme Müh.

Detaylı

FİZİK BÖLÜMÜ LİSANS DERSLERİ

FİZİK BÖLÜMÜ LİSANS DERSLERİ FİZİK BÖLÜMÜ LİSANS DERSLERİ BİRİNCİ SINIF GÜZ YARIYILI ADI Z/S T U K AKTS FZK Fizik I Z 4 2 5 6 FZK Fizik Laboratuvarı I Z 0 2 1 3 FZK Analiz I Z 4 0 4 4 FZK Kimya I Z 3 2 4 4 ENF I Temel

Detaylı

Fen - Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü

Fen - Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü seafoodplus.info?ed=0 1 / 5 Fen - Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Adı / Listesi 1. YARIYIL TLU Atatürk İlkeleri ve İnkılap

Detaylı

1.Sınıf / Güz Dönemi

1.Sınıf / Güz Dönemi SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DERS PLANI (BİRİNCİ VE İKİNCİ ÖĞRETİM) %25 V1 DERS PLANI ( EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. SINIFTAN İTİBAREN) Açıklama:

Detaylı

EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI

EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI T.C. ERCĠYES ÜNĠVERSĠTESĠ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI I. YARIYIL II. YARIYIL ENM Matematik I 4 0 6 6 ENM Matematik II 4 0 6 6 ENM Fizik

Detaylı

Hazırlık Sınıfı. 1.Sınıf / Güz Dönemi

Hazırlık Sınıfı. 1.Sınıf / Güz Dönemi SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DERS PLANI (BİRİNCİ VE İKİNCİ ÖĞRETİM) %25 V3 DERS PLANI ( EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN) Hazırlık Sınıfı

Detaylı

1.Sınıf / Güz Dönemi

1.Sınıf / Güz Dönemi SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DERS PLANI (BİRİNCİ VE İKİNCİ ÖĞRETİM) %25 V5 DERS PLANI ( EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İKİNCİ ve ÜST SINIFLAR) Açıklama:

Detaylı

DERS KODU DERS ADI T U K AKTS

DERS KODU DERS ADI T U K AKTS 1. SINIF GÜZ YARIYILI (1. YY) MAT Matematik I 3 2 4 5 FIZ Fizik I 3 2 4 5 KIM Kimya 3 0 3 5 MAK Makine Mühendisliğine Giriş 2 0 2 3 MAK Teknik Resim 2 2 3 6 TUR Türk Dili I 2 0 2 2 ATA

Detaylı

Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi 1.Dönem Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Örgün Öğretim) Diploma Programı 1 Müfredatı 1 Mayıs 18 Perşembe 1: AKS YBD11 İngilizce I,

Detaylı

1. SINIF seafoodplus.infoL DERSİN ADI T+U+L KREDİ

1. SINIF seafoodplus.infoL DERSİN ADI T+U+L KREDİ SEYDİŞEHİR AHMET CENGİZ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DERS MÜFREDATI VE KREDİLERİ NORMAL ÖĞRETİM 1. SINIF seafoodplus.infoL Bilgisayar Destekli Teknik

Detaylı

EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI

EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI T.C. ERCĠYES ÜNĠVERSĠTESĠ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI I. YARIYIL II. YARIYIL Ders Kodu Ders Adı T P K ECTS Ön şart* Ders Kodu Ders Adı T P K ECTS Ön

Detaylı

EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI

EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI T.C. ERCĠYES ÜNĠVERSĠTESĠ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü EĞĠTĠM-ÖĞRETĠM PLANI I. YARIYIL II. YARIYIL ENM Matematik I 4 0 4 6 ENM Matematik II 4 0 4 6 ENM Fizik

Detaylı

öğrenebilirsiniz (A Grubu) T4

öğrenebilirsiniz (A Grubu) T4 METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ 1. SINIF (I. ve II.Ö.) GÖZETMEN Pazartesi Kimya (A/B) İngilizce (I.Ö.) İngilizce (II.Ö.) Çarşamba Malzeme Bilimi (A/B) Cuma Fizik I (A/B/C) Matematik

Detaylı

FİZİK BÖLÜMÜ MÜFREDATI

FİZİK BÖLÜMÜ MÜFREDATI FİZİK BÖLÜMÜ MÜFREDATI 1. YARIYIL FIZ Fizik 1 Meslek Dersi 6 4 2 0 5 9 MAT Matematik 1 Temel Bilimler 5 3 2 0 4 6 KIM Genel Kimya Temel Bilimler 5 3 0 2 4 5 FIZ Mesleki İngilizce 1

Detaylı

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ MÜFREDAT REVİZYONU

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ MÜFREDAT REVİZYONU ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ MÜFREDAT REVİZYONU I. YARIYIL MATEMATİK I 3+1 Zorunlu 6 FİZİK I 2+1 Zorunlu 4 KİMYA 2+1 Zorunlu 4 ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 2+0 Zorunlu 2 TEKNİK RESİM 1+2 Zorunlu 5 TÜRK DİLİ

Detaylı

MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM

MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM DERS KODU I. SINIF (I. YARIYIL) Z/S TEO. UYG. TOP. KREDİ AKTS Matematik I Z 4 0 4 4 5 Fizik I Z 3 1 4 3,5 4 Kimya Z 2

Detaylı

Olasılık ve İstatistik T Perşembe Cuma

Olasılık ve İstatistik T Perşembe Cuma METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ 1. SINIF (I. ve II.Ö.) Pazartesi Kimya (A/B) Çarşamba Malzeme Bilimi (A/B/C) İngilizce (I.Ö.) İngilizce (II.Ö.) Cuma Matematik I (A/B) Pazartesi

Detaylı

Hazırlık Sınıfı. 1.Sınıf / Güz Dönemi SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DERS PLANI (BİRİNCİ VE İKİNCİ ÖĞRETİM) %25 V2 DERS PLANI ( EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN) Hazırlık Sınıfı

Detaylı

seafoodplus.infoıyıl. seafoodplus.infoıyıl

seafoodplus.infoıyıl. seafoodplus.infoıyıl seafoodplus.infoıyıl 1 ENG YABANCI DİL 1 4 0 0 2 Zorunlu 2 FİZ FİZİK-I 4 0 0 6 Zorunlu 3 FİZ FİZİK LABORATUVARI 0 0 2 2 Zorunlu 4 İMM BİLGİSAYAR DESTEKLİ TEKNİK RESİM 3 1 0 4 Zorunlu 5 İMM ÖLÇME

Detaylı

Hazırlık Sınıfı. 1.Sınıf / Güz Dönemi SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ DERS PLANI (BİRİNCİ VE İKİNCİ ÖĞRETİM) BOLOGNA DERS PLANI ( EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN) Hazırlık Sınıfı HAZ

Detaylı

1. SINIF BİRİNCİ DÖNEM

1. SINIF BİRİNCİ DÖNEM 1. SINIF BİRİNCİ DÖNEM Ders Tipi 1 MAT Matematik - I Zorunlu 4 0 0 FİZ Fizik - I Zorunlu 3 2 0 KİM Genel Kimya Zorunlu 3 2 0 MFD Bilgi Teknolojileri Kullanımı Zorunlu

Detaylı

T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Fakültesi Dekanlığı İstatistik Bölümü Eğitim-Öğretim Yılı Normal Öğretim Güz Ve Bahar Yarıyıllarda Okutulacak Dersler 1. SINIF seafoodplus.infoL AKTS Adı Matematik

Detaylı

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir