opel mokka yakıt tüketimi yorumları / Opel Mokka Kullanıcı Yorumları ve Görüşleri - seafoodplus.info

Opel Mokka Yakıt Tüketimi Yorumları

opel mokka yakıt tüketimi yorumları

★★★★★ Opel Mokka Kulübü ★★★★★ ( sayfa)

• Çavuş
    72 Mesaj
    Bunu takmak i&#;in arabada herhangi bir yer delinmiyor, yani şasede delikleri hazır. Bir de bir ayrıntıdan bahsedeyim. Basamaklar iki tip oluyor. Birinci tip parlak malzemeden yapılıyor ve sadece g&#;r&#;&#;n&#;&#;m i&#;in kullanılıyor, bu tiplere basmak zor &#;&#;&#;nk&#;&#; genişlikleri az. İkinci tip ise benim taktırdığım gibi genişliği fazla ve basmak i&#;in kullanılıyor. Taktıracak arkadaşların bunu g&#;z &#;n&#;&#;ne almaları gerekir.
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    Mrb. Arkadaslar, Mokka almayi dusunuyorum ve &#;ok yaklaştım almaya nasip tabikide birkac yerden fiyat aldim. Ama t otomatik sunrooflu ile dizel manuel arasinda kaldim karar veremiyorum enjoy paket ikiside. suanki aracim dizel yakitindan memnunum ama degistirme zamaninin geldigine karar verdim. Mokkanin t motorunun cokta fazla yaktigini dusunmuyorum atmosferik benzinliye kiyasla , asıl merakim performans konusunda dizel ile t arasindaki hizlanmalarda devirlenmelerde nasıl ?
    Kullanıcı arkadaslardan yorumlar belkiyorum siz neye gore hangi mokkayı aldiniz?

Navigasyon geri gorus kameralı orj. cihazı tl ye takabileceklerini soylediler fiyat konusunda yardimci olabileceklerini soylediler yani burada acik kapi biraktilar onceki yorumlari okuyunca bundada tereddutlerim olustu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yörükoğlu -- 12 Nisan ; >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Bu arabanın Cosmo'su alınmalı. Ben benzinli kullanıyorum, aldığımda dizel yoktu. Benzinlinin yakıtı fazladır; ş&#;yle s&#;yleyeyim, şehiri&#;i 8 lt nin altı &#;ok zor. Koklatıyorum 8,,5 arası yakıyor. Koklatıyorum derken gazı hafif basıp &#;ekiyorum, ayağım devamlı gaz &#;zerinde gitmem. km oldu ortalama yakıt t&#;ketimi 8,9 lt, bunun %30 km'si şehirdışı, kıyası siz yapın. Belki g&#;ney tarafta havanın &#;ok sıcak olduğu yerlerde 8'in altını g&#;rebilir.

Arabanın bana g&#;re en k&#;t&#; tarafı arka s&#;spansiyonları; &#;ok serttir. Bunu bilin.

Ama en g&#;zel tarafı Cosmo'daki tamamen otomatik bi-xenon adaptif far sistemidir. Tek kelime ile insanı l&#;ks sınıf bir ara&#; kullanıyor hissetiriyor.

Navi ve kamera takılmalı, hatta orjinal kameralı alınmalı. Ben sonradan taktırdım b&#;t&#;em yetişmediği i&#;in.

Ni&#;in ve neye g&#;re Mokka aldım; almak i&#;in aldım ben, herhangi bir sebebi yok.

• Teğmen
    72 Mesaj
    @Y&#;r&#;&#;koğlu Mokkayı tavsiye ederim. Dizelin performansı beklediğimden &#;ok iyi, benzinlileri aratmaz ve olduk&#;a da ekonomik. Bende Cosmo olduğu i&#;in daha alt paketlerle ilgili yorum yapamayacağım. Fakat otomatik klima ancak Cosmo pakette geliyor. Bence arabanın en k&#;t&#;&#; tasarım konusu bagajının olduk&#;a k&#;&#;&#;&#;&#;k olması. Bagajına bakmadan bu aracı satın almayın derim.
  • Teğmen

Orijinalden alıntı: Y&#;r&#;koğlu

Mrb. Arkadaslar, Mokka almayi dusunuyorum ve &#;ok yaklaştım almaya nasip tabikide birkac yerden fiyat aldim. Ama t otomatik sunrooflu ile dizel manuel arasinda kaldim karar veremiyorum enjoy paket ikiside. suanki aracim dizel yakitindan memnunum ama degistirme zamaninin geldigine karar verdim. Mokkanin t motorunun cokta fazla yaktigini dusunmuyorum atmosferik benzinliye kiyasla , asıl merakim performans konusunda dizel ile t arasindaki hizlanmalarda devirlenmelerde nasıl ?
    Kullanıcı arkadaslardan yorumlar belkiyorum siz neye gore hangi mokkayı aldiniz?

Navigasyon geri gorus kameralı orj. cihazı tl ye takabileceklerini soylediler fiyat konusunda yardimci olabileceklerini soylediler yani burada acik kapi biraktilar onceki yorumlari okuyunca bundada tereddutlerim olustu.

Daha once de bahsetmistim, bende turbo hp Enjoy var. Once de bahsettigim gibi ulkeden ulkeye farkliliklar gosterebiliyor donanimlar. Benim aracin cosmo dan farki afl, ve navigasyon diyebiliriz. Cift yonlu klima, 18 Inc jant, CD 6 hoparlorlu ses sistemi, on koltuklar ve aynalar isitma, geri gorus kamerasi gibi cogu &#;zellikler Bende de var. Sarfiyat konusunda kis mevsiminde sabah ve aksam 10 dakika araci isitiyordum ortalama litrelerde oldu, hafif isindi havalar simdilik ye dustu. Aracin akselerasyonu benim i&#;in yeterli. Sadece lastik davlumbazlarinin oldugu arklardan asiri ses geliyor, imkan varsa Izolasyon yapilabilir, yoksa su birikintisine girdiginizde asiri gurultu salona geliyor. Birde suspansiyon sert, en ufak kopru titresim derzinde tuk tuk ses geliyor, ama sert olmasi yol tutusa olumlu etki yapiyor. Bagaj Evet fazla buyuk degil, ona bakin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tataristan -- 15 Nisan ; >

• Onbaşı
    37 Mesaj
  • Çavuş
    58 Mesaj
    tataristant kullanıcısına yanıt
    İyi de bu yıkama suyu temiz değil Tataristan Hocam. :)

Resmi biraz ufaltsaydınız keşke Paint'de, &#;ok b&#;y&#;k.

Dediğiniz gibi s&#;spansiyon &#;ok sert, bu kadar sert olduğunu bilsem almazdım, bazen aşırı rahatsız ediyor. Bu kadar sert s&#;spansiyon y&#;ksek hızlarda işe yarıyor ancak. da &#;ok işe yarıyor. Yoksa yavaş giderken neredeyse hi&#;bir şeyi absorbe etmiyor.

O soğukta arabanız iyi yakıyormuş, manuel sanırım ara&#;. 8,7 ben daha g&#;rmedim.

Arabayı ilk 30 saniye &#;alıştıktan sonra gidilmeli. Dikka edin; marşa bastıktan sonra devir ilk 30 saniye civarı 10'un biraz &#;zerindedir, 30 saniye sonra devir 10'un altına d&#;şer, bu yağın motora dağıldığı anlamına gelir ve artık ara&#; hareket edebilir. Yani 10 dak. beklemenize gerek yok. Belki bu 30 saniye siz de 45 saniye olabilir. Benzinli ara&#;ların rolantide ısınmasını beklemek yok artık. Yağın motor i&#;inde bir dağılma-ge&#;iş yapmasını beklemek ilk saniyelerde &#;nemli.

Astra K'yı ufaltmışlar, J'den daha ufak, ama i&#;i J'den daha g&#;zel. Neden boyutları k&#;&#;&#;ltt&#;ler anlamadım. &#;ok ufak duruyor. B sınıfı bir ara&#; gibi.

Mokka'nın en k&#;t&#; tarafı da ufak, i&#;i ufak-dar. Hadi bagaj arka cama takılı &#;rtme tablasını kaldırınca b&#;y&#;yor. İki b&#;y&#;k valiz alıyor. Ama salon kısmı ger&#;ekten ufak, 3 kişi arkaya zor oturuyor mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 15 Nisan ; >

• Çavuş
    72 Mesaj
    Alabiliyorsanız orijinal navigasyonlu alın. Sonradan takılıyor denilen cihazlar &#;ok kullanışsız, benim daha &#;nceki Necvox yorumlarıma bakabilirsiniz, taktırdıktan sonra s&#;kt&#;&#;rd&#;&#;m. Arka kamera ve navigasyon gelecek diye arabanın m&#;&#;kemmel &#;alışan ses sitemini bozmak istemedim. Zaten navigasyonu telefondan hem de trafik sıkışıklıklarını g&#;recek şekilde kullanıyorum, arka kamera da eksik oluversin.
  • Teğmen

Orijinalden alıntı: Cem

İyi de bu yıkama suyu temiz değil Tataristan Hocam. :)

Resmi biraz ufaltsaydınız keşke Paint'de, &#;ok b&#;y&#;k.

Dediğiniz gibi s&#;spansiyon &#;ok sert, bu kadar sert olduğunu bilsem almazdım, bazen aşırı rahatsız ediyor. Bu kadar sert s&#;spansiyon y&#;ksek hızlarda işe yarıyor ancak. da &#;ok işe yarıyor. Yoksa yavaş giderken neredeyse hi&#;bir şeyi absorbe etmiyor.

O soğukta arabanız iyi yakıyormuş, manuel sanırım ara&#;. 8,7 ben daha g&#;rmedim.

Arabayı ilk 30 saniye &#;alıştıktan sonra gidilmeli. Dikka edin; marşa bastıktan sonra devir ilk 30 saniye civarı 10'un biraz &#;zerindedir, 30 saniye sonra devir 10'un altına d&#;şer, bu yağın motora dağıldığı anlamına gelir ve artık ara&#; hareket edebilir. Yani 10 dak. beklemenize gerek yok. Belki bu 30 saniye siz de 45 saniye olabilir. Benzinli ara&#;ların rolantide ısınmasını beklemek yok artık. Yağın motor i&#;inde bir dağılma-ge&#;iş yapmasını beklemek ilk saniyelerde &#;nemli.

Astra K'yı ufaltmışlar, J'den daha ufak, ama i&#;i J'den daha g&#;zel. Neden boyutları k&#;&#;&#;ltt&#;ler anlamadım. &#;ok ufak duruyor. B sınıfı bir ara&#; gibi.

Mokka'nın en k&#;t&#; tarafı da ufak, i&#;i ufak-dar. Hadi bagaj arka cama takılı &#;rtme tablasını kaldırınca b&#;y&#;yor. İki b&#;y&#;k valiz alıyor. Ama salon kısmı ger&#;ekten ufak, 3 kişi arkaya zor oturuyor mesela.

Mobilden yazdigim i&#;in kucultemedim fotoyu evde duzeltirim mutlaka.
    Aracim Otomatik, son gundur havalar arti sicakliklara cikti, o y&#;zden dustu yakit tuketimi. Hem yol bilgisayari hem de kullandim Fuelio programindan teyit ettim.
    Kisin eski 20 eksi 30 larda mecburen sabahlari ve aksamlari 10 dakika isitmak zorunda kaliyorum, zira &#;ok soguk hava, hen&#;z motor ve sanzuman yagi isinmiyor, tek ben degil tum Rus suruculerde aynisini yapiyor.
    Bir de gozlemlerime g&#;re direksiyon isitma arac isinirken elinize sicaklik verince arac isinmis ve harekete hazir oluyor. &#;ok defa denedim bu yontemi, basarili oldu.
    Fotoyu aksam pcden duzeltirim, kusura bakmayin artik.

• Onbaşı
    37 Mesaj
    Yarın inci beyazi t sunrooflu mokka icin daha once telden konustugumuz en uygun fiyat veren bayi ile konusmaya gidiyorum.
    Son 77 bin tl diyor asagiya zorluycam artik kısmet.. fiyat listesinde tl.
    Renk inci beyazı sizce nasıl ?

Sonradan takilan navi cihazindan olumsuz yorumlarinizdan dolayı vazgectim. Boşuna maliyetide yok yere arttirmak istemedim.

• Çavuş
    58 Mesaj
    Y&#;r&#;koğluY kullanıcısına yanıt
    Enjoy mu bu? Bence kahverengi en g&#;zeli, espresso kahverengi, bu renk simlidir; kırmız yeşil ve sarımsı par&#;alar vardır boyada. Bu par&#;a&#;ıklar sayesinde &#;&#; renk olur g&#;neş ışığına g&#;re araba; siyah, kahve, birde kırmızı &#;z&#;m renginde g&#;r&#;n&#;r.
    Beyaz inci beyazı değil bana g&#;re, yoğurt veya s&#;t beyazı denilen beyaz. Mesel&#; Nissan X-trailde var inci beyazı, ger&#;ek inci beyazı odur.
  • Onbaşı
    37 Mesaj
  • Yüzbaşı
    1,6 dizel otomatik suv bir ara&#; almayı d&#;ş&#;n&#;yorum. mokka ile kadjar arasında gidip geliyorum. hangisinde durayım ?
  • Teğmen
    37 Mesaj
    Bu hafta parayi yatiracagim nasipse ye anlastik
    Inci beyazi t sunrooflu enjoy paket model.
    Araba ellerindeki stokta var.
    Arabanin ellerinde olmasi biraz dusunduruyor acikcasi beni hatali boyali biryeri olabilir diye. Yeni siparis versem gemiyle gelmesi vs epey bekleyecegimide biliyorum.
    Sizce sıfir mokka alirken nerelerine dikat seafoodplus.info defa sıfır araba almaya niyet ettim bu yuzden biraz bilgisizim. Ekspertiz raporu falanmi istesem.
    tl lik ic dis bakim paketi hediye ettiler. Bunun haricinde daha baska ne hediye alabilirim bayiden. Cam filmi dusunuyorum.

• Çavuş
    58 Mesaj
    seyyah69s kullanıcısına yanıt
    Kadjar "C Suv" dur, Mokka "B Suv"; yani Kadjar'a g&#;re daha kompakt-k&#;&#;&#;k bir model, bagajı ile, i&#;i ile vesaire. Mesela Nissan X-Trail "D Suv"dur; ge&#;enlerde bir arkadaş aldı binmiştim bayağı b&#;y&#;k i&#;i, teatral oturma d&#;zeni vardır, yani arka taraf şof&#;r tarafına g&#;re y&#;ksekte.

Nisbeten ufak bir araba istiyorsanız Mokka alınabilir. Ama y&#;ksekliği bayağı y&#;ksektir. İhtiyaca ve ekonomik duruma g&#;re değişiyor istekler.

Ama cam filmi gerekli, &#;n ve arka (krom) bara gerek yok ama yan basamak gerekli, kamera gerekli, artık bir &#;ok araba kameralı. 77 TL iyi fiyat, ben Espresso Cosmo'sunu 77'ye almıştım, tabii bir bu&#;uk sene evvel.

Bir de bayiler artık g&#;nd&#;z ledi takıyor, farın altındaki plastik kısma Bakım paketi neyi ihtiva ediyor bilmiyorum ama, bence bakım paketi yerine o taktırılabilir. Enjoyda sarı ışık vardır g&#;nd&#;z farı olarak, ayrıyeten beyaz led taktırılabilir.

Bayide kanıma girmeye &#;alışmştı ge&#;en satış sorumlusu, senin zaten ledin var alt kısma bir led daha ister misin gibisinden satmaya &#;alışmıştı; TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 26 Nisan ; >

• Onbaşı
    37 Mesaj
    Farın altina takilan o led opelin orjinal urunu degilmis tl ye takiyorlarmis piyasada.
    Karter koruma ve bagaj havuzu hediye edecekler.
    Cam filmi uygun fiyata yapilacak. tl bakim paketinde koltuk koruma motor koruma boya koruma cam yuzeyi ile ilgili islemler. Ekspertiz yaptiracagimi soyledim uygun gorursem parayi verecegimi soyledim. Kaporada vermedim bu yuzden. Arac baska sehirdeki bayilerinden gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yörükoğlu -- 27 Nisan ; >
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Y&#;r&#;koğluY kullanıcısına yanıt
    Bana orjinal dedi bu ledler i&#;in ama bilmiyorum burası T&#;rkiye her şey olabilir. Bu korumalar genellikle sentetik maddelerden oluşuyor, kanserojen falan oluyorlar, koltuklar i&#;in ne kadar gereklidir bilemem, i&#; kısma s&#;rd&#;rmemek lazım bana sorarsanız. Boya koruma falan bunlar ay sonra etkisini kaybediyor zaten. Yani bunlar &#;oğu g&#;z boyayıcı paketler. Veya yan basamak da istenebilir.

Ekspertize olumlu bakarlarsa yaptırın tabi, iyi bir şey Mokka g&#;zeldir, benzinli model &#;ok sessiz ve rahattır, motor &#;ok kuvvetlidir. beygirden y&#;ksektir; beygir gibidir. Y&#;ksek beygir kullanıcılarından duydum, s&#;renlerin yorumları bu. Y&#;ksek hızlarda &#;ok tatlı bir sesi vardır motorun.

Arabanın dingil mesafesi kısa olduğundan arka taraftaki yolcuların savrulma katsayısı fazladır ve keza y&#;ksek olduğundan B&#;yle birka&#; olumsuz y&#;nler var arabada, s&#;apansiyon sertliği vesaire

Genel anlamda, ortalama olarak bakrsak konforlu bir ara&#;tır. yalıtım &#;ok iyidir. Dışarıdan r&#;zgar sesi dışında pek ses gelmez.

• Teğmen
    Daha once bahsetmistim, sanirim ulkeden ulkeye farkliliklar gosterebiliyor donanimlar Mokka da. Ben kendi adima aracin tekerlek arklarindaki izolasyonu begenmiyorum. Su birikintisine veya kar yiginina girdiginizde salona inanilmaz ses geliyor. Bu nedenle Rusya'da Mokka alanlar imkani varsa araca ses izolasyonu yaptiriyor. Bir de merakimi cezbeden bir Konu var, Turkiye de satilan Mokka lar hangi ulke uretimi? Benim arac sonu Kore de uretilmis, kapilari Monte edilmeden Kaliningrad sehrine gelmiş ve kapilari takilip sevk edilmis. Vin numarasi X ile basliyor. Son 1 yili geciktir Belarusya da fabrika acildi ve Mokka orada uretiliyor. Tr ye buradan mi ithal ediliyor?

• yeni mesaja gitYeni mesaj

Opel Mokka Turbo HP Yakıt Tüketimi

Yakıt Tüketimi
Şehir İçi TüketimŞehir Dışı Tüketim
KM TL
( lt / km)
TL
( lt / km)
1 KM TL
( lt/km)
TL
( lt/km)

Opel Mokka Turbo Benzin Yakıt Tüketimi

Fabrika verilerine göre Opel Mokka Turbo şehir içi , şehir dışı litre yakıt tüketim değerlerine sahip. Ortalama/karma yakıt tüketim verisi litre olan aracın yakıt deposu 44 litredir. 3 silindirli motora sahip olan araç kilometrede TL yakmaktadır.

Opel Mokka Yakıt Tüketimi Hesaplama

Şehir İçiŞehir DışıOrtalama
10 KM TL TL TL
20 KM TL TL TL
30 KM TL TL TL
40 KM TL TL TL
50 KM TL TL TL
KM TL TL TL KM TL TL TL KM TL TL TL KM TL TL TL

Teknik Özellikler

• YIL

• DONANIM

Ultimate

• MOTOR

Turbo

• YAKIT

Benzin

• BEYGİR

HP

• SEGMENT

B-SUV

• HACİM

cc

• VİTES TÜRÜ

Otomatik

• KM

sn

• ŞEHİRİÇİ TÜKETİM

lt

• ŞEHİRDIŞI TÜKETİM

lt

• KARMA TÜKETİM

lt

Mokka Turbo Benzin ne kadar yakar?

Mokka Yakıt Tüketimi

Mokka Km de kaç TL yakar?

Opel Mokka Km de kaç litre yakar?

Opel Mokka Benzin Yakıt tüketimi

Ek Özellikler

• Kör nokta uyarı sistemi

Mevcut

• Akıllı aydınlatma modları

Mevcut

• Adaptif hız sabitleme sistemi

Mevcut

• Alcantara Koltuklar

Mevcut

Yakıt Fiyatları 25 Haziran

Benzin litresi:

Dizel litresi:

Son Karşılaştırmalar

Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler

Araba Karşılaştırma

seafoodplus.infoaracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

seafoodplus.info araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir