palabs hyaluronik asit serum / Buralı Olmayanlar Lokali: Palabs HydraLIFT Cilt Bakım Ürünleri

Palabs Hyaluronik Asit Serum

palabs hyaluronik asit serum

Hyaluronik asit ve glikolik asit arasındaki fark

Ana Fark - Hyaluronik Asit vs Glikolik Asit

Hyaluronik asit ve glikolik asit, suda çözünür olan önemli asit bileşikleridir. Hyaluronik asit, sadece hayvanlarda bulunabilen tamamen şeffaf bir bileşiktir. Glikolik asit, farklı endüstrilerde birçok önemli uygulamaya sahiptir. Hyaluronik asit ve glikolik asit arasındaki ana fark, hyaluronik asidin bir polisakarit (polimer) bileşiği olduğu halde glikolik asidin en küçük alfa-hidroksi asittir.

Kapsanan Anahtar Alanlar

1. Hyaluronik Asit Nedir
- Tanım, Oluşum ve Özellikler
2. Glikolik Asit Nedir
- Tanım, Özellikler ve Uygulamalar
3. Hyaluronik Asit ve Glikolik Asit Arasındaki Benzerlikler Nelerdir?
- Ortak Özelliklerin Anahatları
4. Hyaluronik Asit ve Glikolik Asit Arasındaki Fark Nedir?
- Anahtar Farklılıkların Karşılaştırılması

Anahtar Kelimeler: 2-hidroksiasetik Asit, Disakarit, Glikolik Asit, Hyaluronik Asit, Higroskopik, Mukopolisakkarit, Polisakkaritler

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik Asit, sadece hayvanlarda bulunabilen kimyasal bir bileşiktir. Hyaluronik asidin kimyasal formülü (C14H21NO11) n'dir . Bu bileşiğin formül ağırlığı (ampirik formülündeki atomların atomik ağırlıklarının toplamı) 403.31 g / mol'dür. Şeffaf, liyofilize edilmiş bir toz halinde elde edilebilir. Bu asit suda çözünür. Soğuk suda bile kolayca çözünür.

Şekil 1: Hyaluronik Asidin Kimyasal Yapısı

Vücudumuzda, hyaluronik asit bağ dokularında, epitel dokularında ve sinir dokularında bulunabilir. Bir mukopolisakkarit; yinelenen disakarit birimlerinden oluşan uzun dallı polisakaritler. Hyaluronik asit, alternatif beta (1-3) glukuronid ve beta (1-4) glukozaminidik bağlar içerir. Hyaluronik asit tamamen saydamdır. Hyaluronik asit, benzersiz bir su tutma etkisine sahiptir.

Glikolik Asit Nedir?

Glikolik asit, gıda endüstrisi, tekstil endüstrisi, vb. Gibi birçok sektörde uygulamalara sahip en küçük alfa-hidroksi asittir. Bir alfa hidroksi asit, karboksilik asit grubuna bitişik karbon atomuna bağlı bir hidroksil grubu içeren bir organik asittir. Glikolik asidin kimyasal formülü C2H4O3'tür. Glikolik asidin IUPAC adı, 2-hidroksiasetik asittir . Bu bileşiğin molar kütlesi 76.05 g / mol'dür. Kokusuz, renksiz ve beyaz bir toz halinde bulunur.

Glikolik asit suda oldukça çözünür. Aynı zamanda higroskopiktir. Glikolik asidin erime noktası 75 ° C'dir ve yüksek sıcaklıklarda ayrışır. Ayrışmaya ısıtıldığında, glikolik asit, tehlikeli olabilecek tahriş edici dumanlar yayar. Konsantre edildiğinde, glikolik asit aşındırıcıdır.

Bu bileşik farklı endüstrilerde uygulamalara sahiptir. Tekstil endüstrisinde, boyama maddesi ve tabaklama maddesi olarak glikolik asit kullanılır. Gıda endüstrisinde gıda katkı maddesi ve aroma maddesi olarak kullanılır. İlaç endüstrisinde cilt bakım maddesi olarak kullanılır. Yapıştırıcı ve plastik üretiminde de kullanılır.

Şekil 2: Glikolik asit, Çeşitli Cilt Bakım Ürünlerinde Bir Bileşendir

Glikolik asidin de tıbbi değerleri vardır. Birçok cilt bakım ürününde bir bileşen olarak kullanılır. Bu bileşik, cildin dokusunu ve görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Ayrıca sivilce izleri ve kırışıklıkları azaltabilir.

Hyaluronik Asit ve Glikolik Asit Arasındaki Benzerlikler

• Her ikisi de asidik bileşiklerdir.
  • Her ikisi de çok higroskopiktir.
  • Her ikisi de suda çözünür.

Hyaluronik Asit ve Glikolik Asit Arasındaki Fark

Tanım

Hyaluronik Asit: Hyaluronik asit, sadece hayvanlarda bulunabilen bir polisakarit molekülüdür.

Glikolik Asit: Glikolik asit, suda çözünür bir alfa hidroksi asittir.

Doğa

Hyaluronik Asit: Hyaluronik Asit bir mukopolisakkarittir.

Glikolik Asit: Glikolik asit en küçük alfa-hidroksi asittir.

Kimyasal formül

Hyaluronik Asit: Hyaluronik asidin kimyasal formülü (C14H21NO11) n'dir .

Glikolik Asit: Glikolik asidin kimyasal formülü C2H4O3'tür.

Görünüm

Hyaluronik Asit: Hyaluronik asit, saydam, liyofilize edilmiş bir toz halinde elde edilebilir.

Glikolik Asit: Glikolik asit, renksiz beyaz bir toz halinde mevcuttur.

Su çözünürlüğü

Hyaluronik Asit: Hyaluronik asit, soğuk suda bile kolayca çözünür.

Glikolik Asit: Glikolik asit suda çözünür.

Sonuç

Hyaluronik asit sadece hayvansal dokularda bulunur. Glikolik asit, en küçük alfa-hidroksi asittir ve sivilce izleri ve kırışıklıkları giderebilmesi nedeniyle birçok cilt bakım ürününde kullanılır. Hyaluronik asit ve glikolik asit arasındaki temel fark, Hyaluronik asidin bir polisakarit (polimer) bileşiği olduğu halde glikolik asidin bir polimer bileşiği olmadığıdır.

Referans:

1. “Glikolik asit.” Kimyasal Kitap, Burada bulunabilir.
2. “Glikolik asit.” Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi. PubChem Bileşik Veritabanı, ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi, burada mevcuttur.
3. “Hyaluronik asit.” Kimyasal Kitap, Burada bulunabilir.
4. “Hyaluronik asit.” Wikipedia, Wikimedia Foundation, 29 Ocak 2018, Burada bulunabilir.

Görünüm inceliği:

1. “Hyaluronik asit” Ed (Edgar181) tarafından - Commons Wikimedia üzerinden kendi eseri (Public Domain)
2. “2613852” (CC0), Max Pixel aracılığıyla

Herkese yeniden selamlar...

Cumartesi günü Palabs'ın lansmanındaydık.

Sevgili Nilgün'ün davetiyle birlikte Atlı Otel'de 17 arkadaş markayı tanıdık.

Kardelen'den bu yana ne çok şey öğrendim. Her geçen gün araştırmaya devam ediyorum. 6 senede belki çok fazla ilerleyemedim ama yepyeni şeyler öğrenmek çok mutlu ediyor. 

Atlı Otel'i daha önce duymuştum, toplantı ve düğün organizasyonları yapılıyor.

Otel oldukça nezih ve güzel. 

Ne kadar güzel bir pasta değil mi? Günün sonunda bu pastayı kestik :)

Palabs'ın ilk yazımda da hatırlarsınız. Markayı etkinliğim için keşfettiğimde açıkçası çok da detaylı bilmiyordum. Daha sonra inceledim ve iki ürün hakkında bilgi edindim.

Lansmanın olduğu günde de serumun ve günlük kremin nasıl üretildiği, hangi testlerden geçtiği, şu anda nerelerde ulaşılacağına dair bilgiler aldık. 

Öncelikle siteyi inceleyelim !

http://palabs.com.tr/

Siteye ilk girdiğimizde Hakkımızda, İletişim, Sosyal Medya olarak üç bölüm yer alıyor.

Hakkımızda kısmında markanın nasıl ortaya çıktığı sonrasında neler uygulandığı yazıyor. Sosyal Medya ve iletişimde ise adres yer alıyor

Sosyal Medya ise çok önemli tüm markalar için. Özellikle instagramda bloggerlar, instabloggerlar yorumlarını yapıyorlar. 

Pek çoğunu okudum, ilk izlenimlerini anlatanlar da var süreç olarak anlatanlar da. 

Muhakkak instagram üzerinden #palabstr olarak inceleme yapın. 

Lansman sürecinde ürünler 100'er TL , instagram üzerinden ve siteleri üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Tonik ise 30 TL'den satışa sunulacak. 

http://palabs.com.tr/satinal/

Bununla beraber bir de tonik üretmişler. 

Tonikten de birer örnek verdiler , onu da ayrıca yazmak istiyorum...

İlk iki ürünü yani serum ve günlük kremi denemeye başlamıştık hatırlarsınız. Ürünleri ayrıca bir sonraki süreçte yazacağım. 

Unutmayın Hyalüronik Asit cildi toparlayan, elaskiyetini korumasını sağlar. 

İlk izlenimde yazmıştım zaten canlanma başladı diye. 

Yine diyorum cildi temizledik daha sonrasında serumu geceleri uyguladık. Günlük kremi ise gündüz uygulamak bence daha doğru olacaktır.

Şimdi, son aşama biraz vakit alacak. 

Çünkü neler oldu detaylıca yazacağım.

Çok teşekkür ederim Nilgün. İyiki varsın, iyiki hiç değişmedin canım. 

Çok teşekkür ederim Palabs ekibi.

Devamı olacak

Sevgiler 

:) 

Kasım ayının başında olan Ebru ve Füsun'un etkinliğinde hediye edilen bir serumdan bahsetmek istiyorum.  Palabs Ankara'da bulunan bir eczanenin kendi markası ve bütün klinik testler yapılarak her cilt tipi için kullanılsın diye üretilmiş. İçinde parafin, paraben ve boyar madde bulunmuyor. Palabs'ın şimdilik 3 ürünü bulunuyor. Bunlardan biri de benim kullandığım bu serum.

Palabs

Serum sadece geceleri kullanılmak üzere üretilmiş ve 50 ml.  Hydralift Serum hem cildi neme doyurmayı hem de hyaluronic asit takviyesi ile cildi yaşlanmaya karşı korumayı hedefliyor.

Pallabs

Ürünü kasım ayının başından beri yani 6 ayın üzerinde bir süredir kullanıyorum. Hala bir kısmı duruyor, yani en azından 1 ay daha kullanmaya devam edeceğim kadar var içinde. Tek pompanın bütün yüze yettiğini düşünürsek oldukça bereketli bir ürün. Vaat ettiklerini gerçekleştiriyor. Gerçekten Palabs serumu kullanmaya başladığımdan beri cildimin nem oranı oldukça arttı. Cildimin yağlanması da oldukça azaldı. T bölgem elime daha normal geliyor.  Serumun yapısı su bazlı olduğu için ciltteki doğal nemi de içeride tutuyor. Üzerine güzel de bir nemlendirici ile cildiniz bütün gece nem kazanmaya devam ediyor.

Pallabs

İçeriği çok iyi ve gayet temiz. Tabi gündüz kremi de önerilmiş, ben onu testerdan denedim ama serum kadar etkilemedi beni. Onun yerine diğer ürün olan toniği alıp denemeyi tercih ederim. 

Serumun fiyatı 150 TL. online olarak havale yolu ile alabiliyorsunuz. Bir Türk eczacının böyle güzel bir ürün yaratmış olmasından da ayrıca çok memnun oldum. Umarım ürün gamı artarak devam eder. 

Sevgiler..

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası