kuru mayalı sade poğaça tarifi / Kuru Mayalı Poğaça Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli) | Yemek Tarifleri

Kuru Mayalı Sade Poğaça Tarifi

kuru mayalı sade poğaça tarifi

Sade Mayalı Poğaça Tarifi

Sade Mayalı Poğaça

Mayalı hamur yapmaktan korkanlara gelsin bu tarif. Hiç korkmayın demek istiyorum. Gelin bu tarifimi videomuzu izleyerek adım adım yapın. Pofidik, yumuşacık poğaçalarınız olsun.

Kaç kişilik: 6-8 Hazırlık:75 dak. Pişirme:75 dak.

Sade Mayalı Poğaça Malzemeleri

• 1 su bardağı sıvı yağ
  • ılık 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı ılık su
  • 1 çay bardağı yoğurt
  • 6-7 su bardağı un
  • 1 paket kuru maya
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı dolusu tuz
  • 1 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı susam

Sade Mayalı Poğaça Nasıl Yapılır?

1- Sıvı malzemeleri bir derin kabın içine koyun. Elinizi yakmayacak ısıda olmalı. Çok sıcak değil, soğuk hiç değil.
2- Mayayı ve şekeri koyup karıştırın. 5 dakika bekletin.
3- Unu ilave edin. Tuzuda ekleyip yoğurmaya başlayın.
4- İyice yoğurduğunuz hamurun üstünü streçle kapatın. En az 45 dakika mayalamaya bırakın.
5- Mayalanan hamurunuzdan mandalina büyüklüğünde parçalar koparıp yağlı kağıt serili tepsiye dizin. Üstüne yumurta sürüp, susam serpin. Soğuk fırına sürün.
6- Fırın derecesini 170 'e getirin. Üstleri kızarana kadar pişirin. Afiyet olsun.

Kategoriler:Hamur İşi Tarifleri , Poğaça Tarifleri , Yemek Tarifleri

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Yorumlar:

Yumuşacık Sade Poğaça Tarifi

Poğaça Tarifleri

Yumuşacık Sade Poğaça Tarifi

Recipe by Sümeyye MutfaktaCourse: Cuisine: Difficulty:

Malzemeler

• Hamuru için;
  • 2 su bardağı ılık süt

• 3 yemek kaşığı toz şeker

• 1 paket kuru maya

• Yarım su bardağı sıvı yağ

• 1,5 çay kaşığı tuz

• Yaklaşık 5-6 su bardağı un

• 1 yemek kaşığı tereyağı

• Üzeri için;
  • 1 yumurta sarısı

• 1 çay kaşığı sıvı yağ

• Çörek otu

• Susam

Tarif Videosu

Tarif için Sümeyye Mutfakta Youtube kanalına teşekkür ederiz.

Ecem Güneş

1996 doğumluyum, üniversite eğitimimi Celal Bayar Üniversitesi’nde tamamladım. Çocukluğumdan bu yana mutfakta zaman geçirmekten zevk duyarım. Zamanla kendime ait tarifler yaratarak yeni lezzetler keşfetmeye başladım. Daha çok kek ve pasta tariflerini severim. Birbirinden sağlıklı ve lezzetli tarifleri resimleri ile birlikte sizlerle paylaşmak istedim.

Son Güncelleme:

Kuru mayalı poğaça tarifi

İşe giderken sabah kahvaltılarınızın kurtarıcısı poğaçayı, evde yapmak çok basit. Tıpkı pastaneden alınmış gibi puf puf poğaçalarınızı yiyenler çok sevecek. Kıymalı, peynirli, patatesli, çikolatalı gibi çok fazla çeşidi olan poğaçaya siz de sevdiğiniz iç harcını hazırlayabilir, dilerseniz sade yapabilirsiniz. Puf puf görüntüsünü vermek için ise sadece kuru mayaya ihtiyacınız var. Peki kuru mayalı poğaça nasıl yapılır? Ekmek niyetine de tüketebileceğiniz kuru mayalı poğaça için siz en iyisi mutfağa geçin. Şimdiden afiyet olsun.

Bu tarifi ne kadar beğendiniz?

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir