gebelikte kese var ama bebek yok / 7 haftalık gebelik kese var bebek yok | Kadınlar Kulübü - Kadın Sitesi

Gebelikte Kese Var Ama Bebek Yok

gebelikte kese var ama bebek yok

hamileyim kese var ama bebek yok

8 haftalik hamilemiyim doktorum keseyi gordu ama bebegi goremedi kalp sesini duyamadık haftaya tekrar bakılacak olmazsa bos gebelikten supheleniliyor boyle bi durum yaşayan var mi sonuc ne oldu?

Hatice Üfunduszeue.infoa kadar bekledik ve maalesef kürtaj oldum.Böyle bir durum olursa mutlaka genetik test yaptırıfunduszeue.info pıhtılaşmanız varsa doktor kontrolünde iğne kullanırsınıfunduszeue.info şükür şuan yaşında oğlum funduszeue.infoırlısı olsun sizin için Ayşegül Yiğit 3 çocuğum da doktorlara kalsa şimdi yaşamıyor olacaklardıfunduszeue.info dollenme olmuştur sana tavsiyem 2 hafta gitme hafta gittiğinde kalp atısını da duyarsın allahın izniyle Özlem Karaalioglu Bende 7 haftalikken gittigimde keseyi gorup bebegi goremekisti bi hafta sonra gittigimde gormustu ikisinide gec dollenmeden kaynakliydi sanirim Isa Zuhal Vergili Benimde ilk gebeligimde başıma geldi ve malisef ki 8 haftaya girdiğimiz gün kanamam oldu ve kalbinin durduğunu kürtaj yapmaları gerektiğini söylediler ve kürtaj olmuştum Sibel Aldoğan Şahgül Ben kürtaj olmak zorunda kalmıştım kalbi durdu bebeğimin çok üzülmüştüm O dönem Emine Gülyiyen Ekici benim 4. gebeliğimde başıma geldi ve ben 2 hafta bekledim sonuç bebeğim şu an kucağımda. Sende bekle inşallah bebek oluşur. Cengiz Gülçin Kazıcıoğlu Biraz daha bekleyin geç döllenme olmuş olabilir benim öyleydi Bahar Tunç Gün Bende oldu kese vardı 1 hafta sonra bozulmuş kese gördü ultrasonda sonrada kendiliğinden düştü Bilge Taşçı Geç döllenme olunca bebek geç görülebiliyor. Nurgul Vergili Pardon 8 haftalik Nurgul Vergili Bekleyin ozaman belli olur Nurgul Vergili Beklwyin Ramazan Şenay Anapalı Aynı şey benimde oldu malesef 8 haftalık ken kese var bebek yok dendi 9 haftalık ken düştü Ilknur Özcan Korkulu Bende de kese vardi bebek görünmemisti 1 hafta sonraki kontrolde görüldü bebegin gelisimi 2 hafta geriden geliyormus gec yumurtlama oldu simdi 10 yasindayiz .Hayirlisi olsun dilerim sizin icin Sinem Sütay Aydoğdu 2 çocuğumda da önce göremediler 10 gün sonra kalp atışını duyduk inşallah sizde de öyle olur Elif Bayraktar Evet ben yaşadım. Ve maalesef beni bekletmedi bile. Direk boş gebelik dedi. Hatta ben başka doktora gittim. Düşük bir ihtimal içi dolabilir 1 hafta bekle dediler. O gecesi düşük yaşadım. Müthiş bir düşük sancısı ve kanama ile. Keşke beklemeseydim. Icinin dolması düşük bir ihtimal ve onu beklerken kurduğun hayaller daha acı verici oluyor. Bence gereğini yapin Aslıhan Aydın Altunkaya Uzulmenizi istemem ama ayni seyi bende funduszeue.info de kese vardi ama bebek olusmadi bos gebelik funduszeue.info kurtaj olarak aldirdim funduszeue.info Hatice Ünal hanfendinin dedigi gibi benin doktorum da bana genetik test yaptirmami funduszeue.infode bu test funduszeue.info funduszeue.info dusuklerden sonra yapilirmis ama benim doktorum sagolsun ustunde durarak yaptirmami funduszeue.info yaptirmisim ki bende kan pihtilasmasi sorunu funduszeue.info hamileligimi ogrenir ogrenmez kan sulandirici igne kullandim dogumuma funduszeue.info o testi yaptirmasaydim ve ogrenmeseydim belki de de tekrar ayni siruni yasayacaktim ve benim icin yikim funduszeue.info cok sukur 4 yasinda bir kizim var😍 Eda Ciftci 3 gebeligim olcakti benim 6 haftalikken kalbini duyduk 15 gunsonra gittigimde kesede bebek var ama kalbi durmus dedi kurtaj olmam gerekiyo dedi oldum cok aci bisey beni bebegim zehirlemeye durmus artik icimde fazla bekletme bence genede kendin bilirsin cok uzuldum yasamayan bilemez canim Neşe Halhallı Canım ya çok geçmiş olsun🙏 benimde basima böyle bir durum geldi kese boştu renkli ultrasona girdim tam emin olduktan sonra kürtaj oldum hiç üzme kendini Allah büyük birdaha olur suanda 2 yaşında oğlum var ve 9 haftalık hamileyim 🤗 Gülçin Esen 6 haftada goremedi 3 hafta daha bekledim farkli doktorada gittim sonunda kurtaj oldum. Ustunede simd bi kizim oldu. Istiyorsan ki eger insallah allah sanada nasip eder

Gebelik Kesesi Ultrasonda Kaçıncı Haftadan İtibaren Görülür ?

Annelerin hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren kuşkusuz en merak ettikleri şey bebekleri olur.  Gebelikte ilk haftalar oldukça yoğun ve karmaşık geçmektedir.

Gebelik kesesi bebeğin hamilelik süresinde geliştiği funduszeue.info içinde siyah yuvarlak bir oluşum olarak görülmektedir. İçerisi amniyon sıvısı ile doludur. Kese, şekil itibariyle yuvarlaktır ve etrafı rahim içi tabakası ile çevrilidir.  Kesenin düzgün sınırlara sahip olması normal gebelik olduğunu düşündürür.

Gebelik kesesi hamilelik ortaya çıktıktan hemen sonra ultrasonda görülemez. Ultrasonda gebelik kesesi ancak gebeliğin 5. Haftasında görülebilmektedir. Gebelik kesesi bebeğe dair görülen ilk oluşumdur.

Bebeğin kalp atışları ne zaman duyulur?

Hamilelik sürecinin en heyecan verici olayı hem anne hem de baba için  bebeğin kalp atışlarının ilk kez dinlendiği andır. Bu süreç özellikle anne adayları tarafından heyecan ve sabırsızlıkla beklenmektedir. Ancak anne adaylarının, bebeklerinin kalp atışlarıyla ilgili olarak stres yaşamaması önemlidir. Annenin stresi bebeği etkiler ve bu durum gebeliğin olumsuz etkilenmesine sebep olur.

Hamilelikte kalp atışlarının dinlenmesi farklı haftalarda izlenebilir. Genel olarak hamileliğin 6. Haftasında kalp atışları dinlenebilirken bazı hamileliklerde bu süre 7. haftayı da bulabilir. Anne adayına yapılan dopplerultrason ile bebeğin kalp atışları dinlenebilir. Hamilelikte kalp atışları en rahat şekilde funduszeue.infoan sonra dinlenebilir. Hamilelikte 5. haftada bebeğin kalp atışlarının dinlenebilmesi için, transvajinal ultrason yapılması gerekebilir. Bu yöntem riskli hamileliklerde uygulanabilir. Ancak anne adaylarının bu konuda acele etmemesi tavsiye edilir. Bebeğin kalp atışının duyulamaması bir problem olduğunu gösterir. Böyle durumlarda anne adayının ayrıntılı bir şekilde muayene edilmesi gerekmektedir.

Ultrason muayeneleri bebeğe ve anneye zarar verir mi?

Hamilelikte bebeğin gelişimini izleyebilmek, cinsiyetini öğrenmek, kalp atışlarını duyabilmek ve bebekte oluşabilecek herhangi bir sorunun takibini yapabilmek için ultrasondan faydalanılır. Bu nedenle anne adaylarının belirli aralıklarla ultrasona girmeleri gerekmektedir. Ultrasonun insan sağlığına herhangi bir zararı olduğu saptanmamıştır.  Bebeğin sağlık durumunu ve gelişimini öğrenebilmek için hamilelik boyunca 6 ya da 7 kez ultrasona girmek yeterli olacaktır.

Hamilelikte ultrasonla ilgili risk oluşturabilecek tek faktör tecrübesiz insanlar tarafından yapılan incelemede bebekteki anomalilikleri fark edememeleri olabilir. Bu riski ortadan kaldırmak için hamilelik sürecinden 1 kere farklı bir doktora muayene olmak faydalı olacaktır.

Hamilelik sürecinde ultrason neden önemli?

Anne adayları zaman zaman ultrasonun radyasyon yaydığı düşüncesiyle bebeklerini korumak için ultrasona girmekten çekinirler. Ancak bilinenin aksine ultrason radyasyon değil ses dalgalarının görüntü oluşturmasıyla çalışmaktadır. Hafta hafta hamileliği takip etmek hem anne hem de bebek açısından oldukça önemlidir. Hamilelikte ultrasonun önemi şu şekilde sıralanabilir;

• Bebeğin cinsiyeti ultrasonda öğrenilir
  • Dış gebelik veya bebeğin anne karnında ölmesi gibi durumlarda erken dönem hamilelikte girilen ultrason sayesinde anlaşılır.
  • Bebeğin tahmini kilosu belirlenir böylece bebeğin kilo durumuna göre doğumun normal mi yoksa sezaryen mi olacağı kararlaştırılır.
  • Hamileliğin erken döneminde bebekte saptanan anomaliler tanı koymayı ve tedavi için geç kalınmamasını sağlar.
  • Annede olabilecek kist veya miyomlar ultrason sayesinde anlaşılır ve hamileliği olumsuz etkilemesinin önüne geçilir.
  • Bebeğin geliş şekli ultrason sayesinde net olarak anlaşılır.

Ne kadar sıklıkla ultrason muayenesi yapılmalı?

Hamileliği hafta hafta takip etmek hem bebek hem de anne sağlığı için oldukça önemlidir. Anne adayının veya bebeğin sağlığını tehdit edecek bir durum olmadığı sürece ilk 32 haftada ayda bir son 8 haftada ise ayda iki defa olacak şekilde ultrasona girmek yeterli olacaktır.

Hamilelikte risk durumu söz konusuysa anne adayları doktorun belirlediği sıklıkta ultrason muayenesi yaptırmalıdır.

ETİKETLER: avrasya, doktor, hasta, hastane, insan, şifa

Boş gebelik nedir? Kürtaj yapılması gerekir mi?

Boş gebelik nedir? Kürtaj yapılması gerekir mi?

Bebek bekleyen herkesin başına gelebilecek bir durumdur boş gebelik. Bu yazımızda boş gebelik nedir, boş gebelik için kürtaja gerek var mı, boş gebelik nasıl sonlandırılır, boş gebelikten sonra ne zaman hamile kalınabilir konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Boş gebelik nedir?

Boş gebelik; gebelik kesesinin oluşması, normal bir gebelikteki gibi belirtilerin oluşması ancak gebelik kesesi içinde embriyonun bulunmaması durumudur. Boş gebelik gebeliğin ilk üç ayında ultrason yöntemi ile görüntülenerek tanısı konulabilen kromozom bozukluklarından dolayı oluşabilen bir sahte gebelik olarak tanımlanmaktadır. Anne veya babada kalıtsal bir problem yok ise durumun kalıtsal değil döllenen yumurta veya spermin kalitesiz oluşu olarak değerlendirilmektedir.

Boş gebelik nasıl sonlandırılır? Kürtaja gerek var mı?

Kürtaj istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için uygulanan bir operasyondur. Normal gebeliklerin sonlandırılmasında uygulandığı gibi boş gebeliklerin sonlandırılması için uygulanabilmektedir. Uygulanmakta olan kürtaj çeşitleri ve ne için yapıldığı hakkında bilgi almak için kürtaj ne demek yazımızı okuyabilirsiniz.

Boş gebelik, gebeliğin ilk beş haftasında yapılan muayenelerdeki ultrason görüntülemesi ile tespit edilebilmekte, kesin sonuç için bir iki hafta daha beklenmektedir. Gebelik kesesinde embriyo bulunmamasının kesin tespiti sonrasında ise kürtaj yapılmaktadır. Boş gebelikler kısa ve kaliteli iyileşme süresi sunan, hastanede yatışa gerek duyulmayan vakumlu kürtaj yöntemliyle yapılabilmekte, hasta aynı gün normal yaşantısına dönebilmektedir.

Boş gebelikten sonra ne zaman hamile kalınabilir?

Kürtaj sonrası iyileşme sürecinin bitmesi ile birlikte yeni gebelik için rahimin toparlanması gerekmekte, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları bu süreyi yaklaşık iki ay olarak önermektedir. Kürtaj sonrasında yeni gebelik hakkında ayrıntılı bilgi almak için, kürtaj sonrasında bakım, kürtaj iyileşme süreci, kürtaj sonrasında dikkat edilmesi gerekenler, kürtaj sonrası cinsel ilişki ve kürtaj sonrası hamilelik hakkında bilgiler verdiğimiz kürtaj sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve kürtaj iyileşme süreci yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Boş gebelik bebek bekleyen her çift için hayal kırıklığı olmakta, çiftler boş gebeliğin sonlandırılması sonrasında yeni gebeliğin zamanı hakkında bilgi aramaktadırlar. Ayrıca kadınlar ilk gebeliğinin kürtajla sonlandırılması sonrasında rahimin zarar göreceği veya tekrar gebe kalma ihtimalinin düşeceği konusunda endişe etmektedirler. Öncelikle boş gebeliğin sonlandırılması isteğe bağlı kürtaj değil zorunlu kürtaj olarak değerlendirilmelidir. İlk gebelikte isteğe bağlı veya zorunlu kürtaj yapılmasının herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İlk gebelikte kürtaj hakkında bilgi almak için ilk gebelikte kürtaj zararlı mı yazımızı okuyabilirsiniz. Kürtaj konusunda endişe eden kürtaj korkusuna sahip hastalarımız için kürtaj korkulacak bir operasyon mu yazımızı okuyabilirler.

Kürtaj, en yalın ve kısa haliyle istenmeyen bir gebeliğin sona erdirilmesi durumudur. Bu işlemi yalnızca uzman jinekologlar yapmaktadır. Tıp dünyasında gebelik sonlandırma işlemi olarak da geçen kürtaj, dikkatli yapılması gereken işlemlerden birisidir. Bunun temel nedeni yapılacak en ufak hata kadının daha sonra yeniden hamile kalmasını engelleyebilir.

Ülkemizde kürtaj olabilmenin yasal sınırı bulunuyor. Bu çerçevede eğer 10 haftalık hamile değilseniz dilediğiniz gibi gebeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Ancak bu üst sınırı geçtiyseniz hamileliğinizi sonlandıramıyorsunuz. Bunu yapabilmek için gebeliğin tehlikeye girmesi ve bebeğin anne sağlığını, yaşamını tehlikeye atması söz konusu olmalıdır. Bu durumda doktorunuz gerekli raporu hazırlar ve gebeliği sona erdirir.

Boş gebelik ne zaman belli olur?

Boş gebelik kadının rahminde plasenta olsa dahi içinde embriyonun olmaması durumudur. Yani kişi tam anlamı ile gebe değildir. Bu duruma boş gebelik adı verilir. Boş gebelik, sürecin başlamasına müteakip ilk beş haftalık süreçte yapılan ultrason görüntülemelerinde tespit ediliyor. Ancak bunun nihayete erdirilmesi için iki hafta daha beklenir. Sonrasında ise kesin tespit ardından plasentanın alınması için kürtaj yapılır. Yani yaklaşık olarak yedi haftalık süreç içerisinde bu tespit yapılmış olur.

Boş gebelik kimlerde görülür?

Boş gebelikte yaş faktörü oldukça önemlidir. Ebeveynlerin yaşının ileri olması dolayısıyla görülme ihtimali önemli ölçüde artar. Genellikle Haftada yaşanan düşüklerin sebebi de boş gebelik olarak görülür. Elbette farklı sebeplerde buna neden olabilir. Bu durum yanlış bölünme ya da kalitesiz sperm ile ortaya çıkar.

Boş gebelik genel olarak yeniden ortaya çıkmaz. Dolayısıyla tekrar etme eğilimi olmadığı için kişilerin stres yapmasına gerek yoktur. Fakat hamile kadınlar duygusal olarak değişik dönemlerden geçtiği için bu noktada psikolojik destek de alabilirler.

Boş gebelik belirtileri nelerdir? Nasıl anlaşılır?

Boş gebelik yalnızca ultrason taramalarında ortaya çıkar. Kişinin aynı normal hamilelikteki gibi değişik semptomları gelişebilir. Hatta bu dönemde yapılan gebelik testlerinde kişinin hamile olduğu belirtilir. HCG hormonu bu noktada yanıltıcı olabilir. Yapılan ultrason taramasında kişinin sağlıklı bir plasentaya ve içerisindeki embriyoya dikkat edilir. Eğer bu noktada doktorunuz embriyonun varlığını tespit edemiyorsa boş gebelik için erken teşhisi yapabilir. Fakat takip edilip, izlenmesi gereken bir durum olduğu için mutlaka belirli bir süre bakılması gerekmektedir. Normal hamileliklerde ise en geç beş ila altıncı haftada embriyonun görülmesi gerekmektedir.

Boş gebeliğin ilk haftalarda tespit edilememesi sebebiyle normal hamilelikte gelişen semptomların aynısı görülür. Bu dönemde özellikle:

• Göğüslerde hassasiyet
  • Mide bulantısı ve çıkartma
  • Halsizlik ve yorgunluk
  • Vücudun çeşitli yerlerinde oluşan şişkinlik

gibi faktörler görülür. Bu konuda detaylı bilgi almak oldukça önemlidir. Aksi takdirde boş gebelik kişinin sağlığını da olumsuz yönden etkilemektedir. Boş gebeliği tespit edilen kişi uzman jinekolog tarafından kürtaj yoluyla tedavi edilmelidir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman kadın hastalıkları ve doğum doktorları ile hijyenik hastane ortamında kürtaj imkanı sunmaktayız. Kürtaj, kürtaj yöntemleri ve kürtaj fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisinde bulabilirsiniz. Boş gebelik ve kürtaj hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

K views
Kese var bebek yok❗
Sizlerle bugün yakın zamanda ziyaretime gelen ve değişik bir hikayesi olan Ali Beran'ın doğum sürecini paylaşmak istiyorum. 👇
Selvi Hanım ile ilk tanıştığımda hüngür hüngür ağlıyordu. 😓
Kontrole gittiğini ve 8 haftalık bebek haberi beklerken, "yüksek ihtimal boş gebelik yaşıyorsun" cümlesini duyduğunu anlattı büyük bir hüzünle.. 😢
Hemen muayeneye aldım anneyi. 👨🏼‍⚕️
Ultrasonda kese görünüyordu ancak bebek görünmüyordu. 🤢
Umutluydum çünkü kese çok sağlıklı görünüyordu. ☑️
Anneyi sakinleştirdim ve bir sonraki hafta buluşmak üzere vedalaştık. 👋
Annemiz tekrar geldiğinde karından baktığım ultrasonda bebek yine görünmedi fakat vajinal ultrasonda bebeğin müjdesini verdim. 🙋🏼‍♂️
Her şey çok güzeldi ve annemiz sevinç içindeydi tabii ki ben de ☺️
3 hafta sonra eşiyle tekrar geldiler ve maalesef annemizde toksoplazma tespit ettik. 🦠
Anlayacağınız toxoplasma parazitinin sebep olduğu bir enfeksiyon hastalığı vardı. 😖
Enfeksiyon bebeğe geçmiş olabilirdi, ki eğer öyleyse bebekte çok yüksek ihtimalle bir anomali oluşabilirdi. ⚠️
Hemen tedaviye başladık. ✅
Bu arada aileye cinsiyet haberini verdim, bebek erkekti. 👶
Selvi Hanım’ın eşi gebelik haberini ilk aldığı gece rüyasında ikiz erkek bebekleri olduğunu görmüş, bebek sayısını tutturamasa da rüya sayesinde cinsiyeti tutturmuştu. 👪
haftaya kadar hüzün içinde durumun takibini yaptık ve süreç hem Selvi Hanım hem de benim için psikolojik olarak çok zordu. 🥺
Annemiz; "İnşallah tekmelerini hissetmem, hissedersem ve bebeğimi kaybedersem çok üzülürüm dediğinde, olumlu gelişmelerin yaşanması dileğimiz on kat daha arttı diyebilirim. 🙏
haftada Ali Ekiz tarafından amniyosentez yapıldı, nefesimizi tutarak sonucu bekledik, şükürler olsun temiz çıktı. 🤗
İşte o gün hüzün çarkı, sevince doğru yön değiştirmeye başlamıştı bizim için ↩️
Hastalık bebeğe bulaşmamıştı, her şeye rağmen ilaçla devam etme kararı aldık. 🤜🤛
Pandemi döneminde boş gebelik, toksoplazma, amniyosentez💆
Kolay şeyler yaşamamıştık, aylarca bu savaşı birlikte vermiştik ve kucağımıza sağlıklı bir bebek almak en büyük duamızdı. 🤲
Şükürler olsun ki 39+4 haftalıkken Ali Beran’ı sapasağlam aldık kucağımıza.🤱
Şimdi çok çok daha iyi maşallah 🧿
Çok zor ve korku dolu bir süreci geride bırakmıştık. Bebeğin o güzel kokusunu bir kere içine çekti mi, her şeye değdiğini anlıyor insan 🤱
Bu vesileyle annemizin ve ailesinin dimdik, güçlü ve savaşçı duruşlarını bir kez daha alkışlamak istiyorum👏👏👏
Videoyu izleyin, bakın nasıl da bağlı bana Beran, kucağımdan ayrılmak istemiyor. 😂
There's a pouch, no baby❗
I would like to share with you the birth process of Ali Beran, who recently visited me today and has a different story. 👇
When I first met Mrs. Selvi, she was crying. 😓
He said that she went for a checkup and, while waiting for the news of the 8-week-old baby, she heard "you are probably having an empty pregnancy" 😢
I checked her out right away. 👨🏼‍⚕️
The ultrasound showed a pouch, but the baby did not appear. 🤢
I was hopeful because the pouch looked so healthy. ☑️
I calmed the mother down and we said goodbye to meet the next week. 👋
When the mother came back, the baby did not appear again on the ultrasound I looked at from her stomach, but on the vaginal ultrasound I gave the good news. 🙋🏼‍♂️
Everything was beautiful, and mother was happy, and so was I. ☺️
Three weeks later, she and her husband came back, and unfortunately, we found Toxoplasma in mother. 🦠
She had an infectious disease caused by the toxoplasma parasite. 😖
The infection could have passed to the baby, which, if so, could have cause an anomaly in the baby. ⚠️
We started treatment immediately. ✅
By the way, I told the family about the gender, the baby was a boy. 👶
On the night that Mrs. Selvi’s husband first received the news of the pregnancy, he saw in his dream that they had twin boys, and although he could not guess the number of babies, he guessed correctly the gender. 👪
Until the 20th week, we followed the situation in sadness, and the process was very difficult psychologically for both Mrs. Selvi and me. 🥺
When our mother said that “I would be very sad if I felt their kicks and lost my baby”, I would say that our wish for positive developments increased. 🙏
Amniocentesis was performed by Ali Ekiz in the 20th week, we held our breath and waited for the result thank god it came out clean. 🤗
That day, when the wheel of sadness rejoiced, it began to change direction for us ↩️
The baby wasn't infected, so we decided to continue with the medication despite everything. 🤜🤛
Empty pregnancy, Toxoplasma, amniocentesis during the pandemic period 💆
We had not experienced easy things, we had fought this battle together for months, and it was our greatest prayer to have a healthy baby in our hands. 🤲
Thank God Ali Beran borned when he was 39+4 weeks old. 🤱
He is much better now 🧿
We had left behind a very difficult and fearful process. As soon as you inhale that beautiful smell of a child, you know that it's worth everything 🤱
I would like to take this opportunity to once again applaud the upright, strong and combative stance of our mother and her family. 👏👏👏
Watch the video, see how connected Beran is to me, he doesn't want to leave me. 😂
If you're a #drmerca dad, I say be prepared in such situations. 😅

Comments

• Cihannur Akkoyun
    Bende bugün doktoradan geldim moralim çok bozuk 7 haftalık gebeyim kesenin olduğunu ama içinde bebeğin olmadiğni söyledi doktor bir hafta sonra tekrar gidecem ama nasl geçecek bir hafta bilmiyorum
  • Gülsüm Ecrinnaz Uzun
    Benimde 7+3 haftalikken gozukmedi ins bnmde gozukur saglikli

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası