bursa teleferik nereden binilir / Teleferik | Bursa Turizm Portalı | GoBursa

Bursa Teleferik Nereden Binilir

bursa teleferik nereden binilir

Teleferik, Yıldırım, nerede, Otobüs, Metro veya Minibüs / Dolmuş ile nasıl gidilir?

Yıldırım şehrinde Teleferik konumuna Toplu Taşıma

Yıldırım, Türkiye'deki Teleferik adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Teleferik adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Teleferik adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

Teleferik için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Teferrüç; Çınarönü.

Otobüs/B3/C3/İS/1S/2Metro:1

Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Teleferik için yol tarifi alın.

Teleferik adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Yıldırım konumundaki kullanıcılar dahil milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

Teleferik için Otobüs, Metro ve Minibüs / Dolmuş fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

Havaalanı, hastane, stadyum, market, alışveriş merkezi, kafe, okul, kolej ve üniversite gibi popüler yerlere gitmek için uygulamayı kullan.

Teleferik adres: Yıldırım Teleferik Caddesi Sokağı

bursa teleferik

• bugun deneme şansı bulduğum gerçekten bursa'ya çok yakışmış modern ulaşım aracı.

• bursa'dan uludağ'a 22 dakika süren tam biletin 30 tl olduğu, öğrencilere ve 65 yaş üzeri yaşlılara %50 indirim uygulanan hat. 31 aralık gecesi açılarak sabaha kadar hizmet verecekmiş.

funduszeue.info&#x;eferik-yilbasi-gecesi//

ayrıca (bkz: #)

• uludag oteller bolgesine 25 dakika da ulasimi sagliyor. yalniz bursa'da teleferik bolgesinden kalktigi icin sehrin merkezinden bir dk'da daha eklemek gerekiyor.

eger arabanizla gitmiycekseniz, teleferige heykel'den dolmus kalkiyor ya da otobusler.

bugun calisiyor dedikleri halde, sari bolgede (otellerin bir onceki durak) yukari cikamadik.1 saat bir de sogukta bekledik. siz siz olun 15dk sonra calisir derlerse inanmayin. bizim gibi sogukta iki ufo onunde 50 kisi beklemeyin. ılla yukari cikcaksaniz, dolmus arayin. yok gezmeye gormeye ise direk donun. donusu de pek kolay olmayacak.

biz bir saat sonrasinda bezdik donduk, biletlerinin ancak yarisini alabildik.

bu arada gidis-donus 30 tl, yabancilara 50 tl. turistik acidan etraf filan baya eglenceli ama zahmetli.

• zone 2 deki otele bursa'dan saatte varabildikten sonra farkettiğimiz ulaşım aracı. 25 dakikada aşağı indik bununla. bu varken karda kışta yukarıda hiçbir halta yaramayacak araçla uludağ'a çıkmak dünyanın en büyük ameleliği.

yalnız çıkış yönü sağlam kalabalıktı. hatta birara yetkililer vatandaşlara dayak attı. cidden. o sebepten günübirlik çıkışların yoğun olduğu günlerde erken gitmek uygun olur. bi de aktarma hikayesi var, bir kabinden inip diğerine biniliyor. orda da büyük bavullar dert olabilir.

edit: biz yine iyi yırtmışız.. biz inerken çıkıcaz diye uğraşanlar dönüşte büyük rezillik çekmişler.

funduszeue.info&#x;kuyrugu-gundem/

• bugün lys sonrası ilk kez kullandığım ramazan nedeniyle sanırım insanların dağa çıkmamasından dolayı bomboştu , yani bildiğin kabinler boş gelip gidiyordu , manzara zaten efsane bir şey diyemiyorum yukarı çıkarken babamın '' amına koduklarım ovayı siktiniz pezevenkler '' yakarışları altında manzaranın keyfini çıkardık , hele ki son tırmanıştan önce bir vadi var anlatamam cidden güzel , eski teleferiğe oranla gayet modern güzel fakat bu sarı alana çıkana kadar sürüyor çünkü yukarıdaki bina daha tam yapılmamış kaba inşaata çıkıyorsunuz yani kısaca , inşaat üzerinde ramazan ayı ve pazar günü olduğu halde çalıştıklarından dolayı sesimi çıkartmıyorum yetiştirmeye çalıştıkları belli .

sarı alandan sonra hat devam ediyor fakat sanırım daha o hat yapım aşamasında çalışmıyor yani , sanırım oteller bölgesine çıkacak , umarım fiyat aynı kalır çünkü bu hali ile bile biraz pahalı gibi .

neyse teleferik bahane , temiz hava şahane

• bana çok mu huysuz oldum acaba dedirten teleferik. ailecek piknik alanina gitmek için kullandik. teleferikten gördügümüz bursa manzarasi düzensiz bina ve camiiden ibaretti. yesil bursa'dan eser yok. tek gördügüm yesil parçasi askeriye'ye aitti. insan üzülüyor.
    piknik alanina geldigimizde her tarafin çöp olmasi iyice sinirlerimi ziplatti. etraflarda gezineyim dedim,piknik alaninindan uzaklasip binanin olmadigi agaçli, yesillik yerlere gittim. oralara bile çöp atmayi beceren ayilar vardi. her çöp gözüme batti, bir türlü çevrenin güzelliginin keyfine varamadim.
    dönüste baktim bisiklet kiraliyorlar, dedim alayim bir tane de etrafi bisikletle gezeyim. yarim saati 20 lira!! yarim saat! nereyi gezeyim ben yarim saatte. zaten etraflari gezmek için degil tur atmak için kiralaniyor. peki kim tur atmak için 20 lira verir derseniz, cevap : yolunacak kaz gibi görünen arap turistler. bisikletlerle dönüp duruyorlardi. yarim saati lira olan motorumsu seylerle de turluyorlardi. bu da sinirimi bozdu.
    yürünecek parkurlara dogru giderken "burada bir sey yok, dönelim" diyen kuzenimi dövesim geldi. eger bir atraksyon yoksa, bir yerde yemek yenilmeyecekse dogada gezmeyi "gereksiz" olarak gören zihniyete sövdüm.
    piknik alani sarialan'dan otellerin oldugu bölgeye gittik sonra teleferikle. oradan minibüs sizi telesiyeje götürüyor. telesiyej de sizi en zirveye çikariyor. ben manzarinin tadini çikarirken, yesil bursa'yi sonunda görürken "burada bir sey yok, kalkalim" diyen kuzeni yukardan asagi atma fantezileri kurdum. tam inecekken, telesiyejdeki insanlarin resimlerini çekip 15 liraya satmaya çalisan adamin yere çöp firlattigini gördüm. turistine, çalisanina, bu kadar pislige göz yuman idarecilere sövüp sövüp indim tekrar bursa'ya kadar.

• (bkz: #)

• hayvan gibi pahalıdır. öğrenci için hayaldir.

• öğrenci için otellere gidiş dönüş 25 tl'dir. yani çok ucuz olduğunu iddia edemem ama otellere kadar kısa sürede bu kadar konforlu çıkmanın da bir bedeli vardır en nihayetinde. dolmuşlarla gitsen fiyatlarını bilmiyorum ama muhtemelen en az 15 lira sadece gidişe vereceksin. belki kalabalık ailelere veya gruplara fiyatlı gelebilecek bir hizmet bu. çünkü 1 yetişkin gidiş dönüş 35 tl. kalabalık bir grupla çıkılıyorsa ve eğer zaman uydurulabilirse kişi başı gidiş dönüş 20 tl olan halk günü (cuma) tercih edilebilir. veya özel araç varsa çok daha ucuza gelecektir. ama ve lakin teleferikle yarım saatte manzaralı ve konforlu bir şekilde otellere kadar çıkıp, muazzam dağ havasını alıp, orman yürüyüşü yapıp, hayvan gibi acıkıp, hayvan gibi yiyerek yine aynı konforla dağ yollarına, trafiğe maruz kalmadan şehrin yapış yapışlığına inmek gibi olmayacaktır.*

üstelik oteller bölgesindeki tesisi, şehir merkeziyle aynı fiyatları olan marketinden, kahve zinciri dükkanlarına kadar alternatifler barındırması sebebiyle çok iyi olmuştur, çok da iyi güzel olmuştur. artık otellerde kalmadan da sıfır hazırlıkla çıkıp her türlü ihtiyacını karşılayıp dağın keyfini çıkarmak mümkün. mesela ben sadece bir fincan kahve içmek ve doğa yürüyüşü yapıp sürüsünü otlatan çobanla tanışıp, mantar toplayan başka bir amcayla sohbet edebilmek için bu arkadaşı tercih ederim.

bazı sorunlardan bahsedilmiş, iki senedir ara ara kullanırım hiç çok uzun kuyruklara maruz kalmadım ve ciddi bir sorun yaşamadım. muhtemelen bana denk gelmemiştir. çocukluğumdan beri uludağ'a özel araçla çıkan biri olarak, teleferiğin yeni halinin kesinlikle iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum. bu hizmette kusurlar vardır belki bilmiyorum, dediğim gibi ben denk gelmedim. fakat kapasite arttırılması meselesinin de çok tutarlı olduğunu düşünmüyorum. zaten sabahtan akşama açık olduğu süre boyunca dur duraksız peş peşe geçen 8'er kişilik vagonların daha nesini artıracaksın.. vagonların biri dolarken diğeri geliyor daha ne kadar artabilir..

• bursa'ya eskrim maçı için gittiğimizde gezmek için kullanmıştık, görünce bir off çektim. en son 2 sene önce binmiştim, o zamanlar bazı alanlar inşaat halindeydi. şimdi fotoğraflara bakıyorum da daha da güzelleşmiş. bursa'da bir maç daha olsa da bizim çocuklarla çıkıp mangal yapsak en tepede. federasyon bursa'ya maç koy :)

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.

Bursa Teleferik, Yıldırım, nerede, Otobüs veya Minibüs / Dolmuş ile nasıl gidilir?

Yıldırım şehrinde Bursa Teleferik konumuna Toplu Taşıma

Yıldırım, Türkiye'deki Bursa Teleferik adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Bursa Teleferik adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Bursa Teleferik adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

Bursa Teleferik için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Teferrüç; Çınarönü.

Otobüs/B3/C3/İE/12S/1S/2

Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Bursa Teleferik için yol tarifi alın.

Bursa Teleferik adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Yıldırım konumundaki kullanıcılar dahil milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

Bursa Teleferik için Otobüs ve Minibüs / Dolmuş fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

Havaalanı, hastane, stadyum, market, alışveriş merkezi, kafe, okul, kolej ve üniversite gibi popüler yerlere gitmek için uygulamayı kullan.

Bursa Teleferik adres: Yıldırım Piremir Mah. Teleferik Cad. No Sokağı

kaynağı değiştir]
Hat Sırasıyla: (Teferrüç - Kadıyayla) / (Kadıyayla – Sarıalan) / (Sarıalan – Oteller)
Yatay Mesafe metre
Kot farkı 44
Kabin Sayısı
Seyahat Süresi 32 dakika 12 saniye
Yolculuk Hızı 6 metre / sn Toplamda: Yaklaşık 22&#;km / saat
Yolcu kapasitesi kişi / saat
Kabinler arası mesafe yaklaşık metre
Kabin gelme süresi 19 saniyede bir
Kabin kapasitesi 8 kişi oturarak
Motor gücü 2x kW Kadıyayla İstasyonu, &#;kW Oteller İstasyonu, (Bu iki istasyon sürüş istasyonu olarak geçer)
Gergi İstasyonları (Halatın pistonla gerildiği istasyonlar)&#;: Teferrüç, Oteller

Kaynakça[değiştir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası