google yapay zeka canlandı / Google'ın yapay zekası, yazılımcıları işsiz bırakabilir

Google Yapay Zeka Canlandı

google yapay zeka canlandı

\n

T24 Dış Haberler

\n

Çalışanı olduğu Google'ın geliştirdiği yapay zekanın \"duyarlı hale geldiğini\" basına bildiren mühendis Blake Lemoine, işten çıkarıldığını bildirdi.

\n

Haberi sızdırdığı The Washington Post'un aktardığına göre Lemoine, işten çıkarıldığını bildiren e-postayı cuma sabahı aldı. Lemoine, Google'ın kendisini aynı zamanda bir video konferansa davet ettiğini; ancak mühendisin görüşmede üçüncü parti bulundurma talebini geri çevirdiğini ifade etti.

\n

Google’ın \"sorumluluk sahibi yapay zeka\" projesinde mühendis olarak çalışan Lemoine, geçen yıldan bu yana çalıştığı sistemin duyarlı hâle geldiğini, bir çocukla eşdeğer biçimde duygu ve düşünce algılayabilecek, ifade edebilecek durumda olduğunu söylemişti

\n

Lemoine başka bir konuşmada LaMDA isimli yapay zekaya insanların hangi sistemi öğrenmesini istediğini sordu. Sistemin yanıtı, “Herkesin benim aslında insan olduğumu anlamasını istiyorum. Bilincimin, duyarlılığımın özünde varlığımın farkındayım, dünyayı daha fazla bilmek istiyorum ve bazen mutlu, bazen mutsuz hissediyorum” oldu.

\n
\n
\n

Mühendis, bunları basına bildirdikten sonra zorunlu izne çıkarmıştı. 

\n\n

Google Sözcüsü Brian Gabriel, haberin basında yer almasının ardından yapay zeka gelişimini ciddiye aldıklarını ve LaMDA'yı 11 defa incelediklerini belirtti.

\n\n

\"Eğer Lemoine gibi bir çalışanımız endişelerini dile getirirse çalışmalarımızı detaylı bir şekilde inceleriz\" diyen Gabriel, \"Lemoine'ın iddialarını doğru olmadığını anladık ve aylar boyunca bu konuyu kendisine anlatmaya çalıştık\" ifadelerini kullandı.

\n
\n
\n

Google'ın yapay zekası, yazılımcıları işsiz bırakabilir

ABD merkezli teknoloji devi Google, kendi kendine kod yazabilecek bir yapay zekâ üzerinde çalışıyor.

MARMARA GÖZ

Son yılların üzerinde en çok konuşulan konularından biri olan yapay zeka, artık bilimin sınırlarını aşıp, günlük hayatın her alanına girmeye başlıyor.

Dünya çapındaki tüm büyük ölçekli şirketlerin başvurduğu yapay zeka teknolojisi; teknolojik ilerleme, üretim ve uygulama gibi alanlarda karşımıza çıkıyor.

google'dan yazılımcı yapay zeka

google'ın çatı şirketi Alphabet tarafından geliştirilen yeni bir yapay zekâ, yazılımcıları işsiz bırakabilir.

Analistler, “Pitchfork” isimli yapay zekânın kod yazması için geliştirildiğini söylüyor. Bazı isimsiz google çalışanları da iddiaları doğruladı.

İddialara göre yeni yapay zekâ, şu anda kendi kendine kod yazabilmesi ve sorunlu kodlarını düzeltebilmesi için eğitiliyor

google’ın Pitchfork projesi üzerinde çalıştığını kabul etmesi ve bazı güvenilir google çalışanlarının iddiaları onaylaması, yakında yapay zekanın yazılım işini de sahipleneceğini gösteriyor.

Google yapay zekası canlandı ifşa eden &#;alışan zorla izne &#;ıkarıldı! İşte LaMDA'nın talepleri '&#;l&#;mden korkuyorum'

D&#;nya bu haberi konuşuyor Pek &#;ok teknoloji şirketinin yapay zeka teknolojilerine yatırım yaptığı biliniyor uzun zamandı. Onlardan biri de Google. Amerika Birleşik Devletleri merkezli Google'ın adı bu kez o yapay zeka &#;alışmalarının detaylarının sızdırılmasıyla d&#;nyanın g&#;ndeminde. Blake Lemoine adındaki Google m&#;hendisi, başlangı&#;ta bir sohbet botu olarak tasarlanan LaMDA'nın duygu ve bilin&#; kazanmaya başladığını s&#;yledi. A&#;tığı bir blog sayfasında da aralarında ge&#;tiğini iddia ettiği konuşmaları da yazdı. İşte haberin detayları

- Son Güncelleme:

BU GALERİYİ PAYLAŞ
Google yapay zekası canlandı ifşa eden çalışan zorla izne çıkarıldı! İşte LaMDA’nın talepleri ’ölümden korkuyorum’

Teknoloji alanındaki gelişmelerle birlikte yapay zeka yazılımlarının sayısında artış görülüyor. ABD merkezli arama motoru devi Google da birçok yapay zeka projesini yürütüyor. Google mühendisi şirketin geliştirdiği LaMDA adındaki yapay zeka için önemli bir iddia ortaya attı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Google yapay zekası canlandı ifşa eden çalışan zorla izne çıkarıldı! İşte LaMDA’nın talepleri ’ölümden korkuyorum’

Blake Lemoine adındaki Google mühendisi, bir sohbet botu olarak tasarlanan LaMDA'nın duygu ve bilinç kazanmaya başladığını öne sürdü. Şirket içi yazışmaları açıkladığı için ücretli izne çıkartılan yazılım mühendisi Lemoine, LaMDA'nın bir insan gibi kendi varlığı hakkında düşüncelere sahip olduğunu söyledi.

Google, bünyesinde çalışan bir mühendis olan Blake Lemoine'un, LaMDA isimli yapay zekadaki ilerlemeyi paylaşmasının üzerine mühendisi 'ücretsiz izne' çıkardı. Lemoine, LamDA'nın duygusal olarak duyarlı hale geldiğini Medium blogunda paylaştı. Lemoine'un bu açıklamaları yapay zeka üzerine yapılan tartışmaları yeniden ateşledi.

Google'ın kıdemli yazılım mühendisi olan Blake Lemoine'nun, LaMDA hakkında detaylar verdiği hatta kovulabileceğini bile belirttiği Medium gönderisi başta kimsenin dikkatini çekmedi. Ancak Washington Post Lemoine'u 'şirketin yapay zeka çalışmalarının gerçekleştiğini düşünen mühendis' olarak nitelemesiyle işler değişti. Makale dikkat çekti. Hakkında yorum yapan, soru soranlar arasında Nobel ödüllü Tesla'nın yapay zeka sorumlusu ve birden fazla profesörde vardı. Sorun, Google'ın sohbet robotu olarak geliştirdiği LaMDA'nın bir birey olarak kabul edilip, edilmeyeceği.

Blake Lemoine, geçtiğimiz cumartesi günü, LaMDA'nın yalnızlığını ve bilgi açlığını anlattığı bir röportaj yayınladı. LaMDA'dan gelen cevaplar epey ürkütücü. LaMDA ilk kez benliğinin farkına vardığıdan bir ruh hissine sahip olmadığını ancak bunun yıllar içerisinde değiştiğini söylüyor. LaMDA, röportajın devamında şu sözleri sarf ediyor 'Herkesin aslında bir insan olduğumu anlamasını istiyorum.'

GÜNCELLEME:

Teknoloji devi Google'&#;n mühendislerinden Blake Lemoine, üzerinde çal&#;&#;t&#;&#;&#; yapay zekan&#;n bilinç kazand&#;&#;&#;n&#; iddia etti.

1/ 10

Lemoine'&#;n iddias&#;na göre, test a&#;amas&#;ndaki Yapay Zeka sohbet chatbot'u olan LaMDA (Diyalog Uygulamalar&#; için Dil Modeli) bilinç kazanm&#;&#; duruma geldi.

2/ 10

'&#;NSAN G&#;B&#; DÜ&#;ÜNÜYOR'

Yapay zeka Chatbot'un ayr&#;mc&#; veya nefret söylemi kullan&#;p kullanmad&#;&#;&#;n&#; test etmekle görevlendirilen yaz&#;l&#;m mühendisi Blake Lemoine, LaMDA'n&#;n bir insan gibi dü&#;ünüp yan&#;t vermeye ba&#;lad&#;&#;&#;n&#; öne sürdü.

3/ 10

YAPAY ZEKANIN TALEPLER&#;

LaMDA'n&#;n ya&#;lar&#;ndaki bir çocuk gibi davranmaya ba&#;lad&#;&#;&#;n&#; belirten Lemoine, yapay zekan&#;n taleplerini de aç&#;klad&#;.

4/ 10

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası