son dakika haberleri diyarbakır deprem / Diyarbakır'da Şiddetinde Deprem Meydana Geldi - Son Dakika

Son Dakika Haberleri Diyarbakır Deprem

son dakika haberleri diyarbakır deprem

Son dakika Diyarbakır'da deprem! Naci G&#;r&#;r'den iki kent i&#;in yeni uyarı: Deprem tehlikesi var

Son Dakika Haberler
G&#;ndemSon dakika Diyarbakır'da deprem! Naci G&#;r&#;r'den iki kent i&#;in yeni uyarı: Deprem tehlikesi var

Son Dakika Diyarbakır Deprem Haberleri

• Haz DÜAK ve Karayolları ekiplerinin gerçeği aratmayan tatbikatıDÜAK ve Karayolları ekiplerinin gerçeği aratmayan tatbikatı

Diyarbakır İl AFAD Müdürlüğü yerleşkesinde gerçekleştirilen DÜAK ve Karayolları Akreditasyon eğitimi tatbikatı, gerçeği aratmayan görüntülere sahne oldu. Tatbikatta deprem sonrası ağır hasarlı bir binada arama kurtarma çalışmaları yapıldı. Tatbikata Dicle Üniversitesi Arama Kurtarma ve Karayolları personeli katıldı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından akredite hazırlığı başlatılan DÜAK ve Karayolları ekiplerinin bir haftalık eğitimi sonrası yapılan gerçeği aratmayan dev tatbikatı başarı ile tamamlandı.

• Haz Depremde hasar gören 11 ildeki banka şubesi hizmet veriyorDepremde hasar gören 11 ildeki banka şubesi hizmet veriyor

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkıma uğrayan 11 ildeki toplam banka şubesinden 'unun, 3 bin ATM'den 3 bin 'sinin çalıştığını duyurdu. Bölgede 48 mobil şube ve 86 konteyner şube de hizmet veriyor.

• Haz Türkiye Bankalar Birliği, deprem bölgesindeki bankacılık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi için çalışmalarına devam ediyorTürkiye Bankalar Birliği, deprem bölgesindeki bankacılık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi için çalışmalarına devam ediyor

Türkiye Bankalar Birliği, deprem bölgesindeki bankacılık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi için çalışmalarına devam ettiğini duyurdu. Bölgede şubeden 'unun hizmet vermeye devam ettiği ve 3 bin ATM'nin 3 bin 'sinin aktif olduğu belirtildi. Ayrıca, bölgede 48 mobil şube ve 86 konteyner şube hizmet veriyor. Toplamda şube, ATM ve 85 mobil veya konteyner şube deprem sonrası devreye girdi.

• Haz Otogarda ikinci ilave seferler açılıyorOtogarda ikinci ilave seferler açılıyor

KURBAN Bayramı'na sayılı günler kala 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk sürüyor.

• Haz OTOGARDA İKİNCİ İLAVE SEFERLER AÇILIYOROTOGARDA İKİNCİ İLAVE SEFERLER AÇILIYOR

KURBAN Bayramı'na sayılı günler kala 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk sürüyor.

• Haz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Genel af gibi bir gündemimiz kesinlikle yokAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Genel af gibi bir gündemimiz kesinlikle yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, katıldığı canlı yayında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Dağ, 'Genel af gibi bir gündemimiz kesinlikle yok. Milletvekilimizin bir yere verdiği beyanatmış, bizim öyle bir gündemimiz yok' dedi. Seçim sonuçlarına da değinen Dağ, 'Bizim için mutluluk verici. Milletimize teşekkür ediyoruz. Kendi açımızdan değerlendirme yapıyoruz, ile bugünün bir değerlendirmesini yapıyoruz. Bu seçimde Cumhur İttifakı 49,5 aldı, ilk turdu' şeklinde konuştu.

• Haz Galeria Sitesi sakinleri projelere açık olduklarını duyurduGaleria Sitesi sakinleri projelere açık olduklarını duyurdu

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 89 kişinin hayatını kaybettiği Galeria Sitesi sakinleri, 'Galeria Platformu'nu kurarak her türlü projeye açık olduklarını duyurdu. Platform, sitenin tekrardan inşa edilmesi için Diyarbakır ve Türkiye'deki müteahhitlere seslendi.

• Haz Galeria sakinleri platform kurduGaleria sakinleri platform kurdu

Diyarbakır'da meydana gelen depremlerde yıkılan ve 89 kişinin hayatını kaybettiği Galeria sitesinin sakinleri, 'Galeria Platformu' adı verilen oluşumu kurdu. Platformda 11 site sakininin yer aldığı belirtilirken, amaçlarının depremde yıkılan siteyle ilgili bütün gelişmeleri takip edip, kamuoyunu bilgilendirmek olduğu ifade edildi. Mülk sahiplerinin imzası karşılığında yetki verilen platform, Diyarbakır'ın en gözde yeri olan 7 dönümlük alanda yapılacak yeni projelerle ilgili de çalışma yürütecek.

• Haz Birçok ilden büyük Diyarbakır'ın en büyük ilçesi hizmetlerle göz kamaştırıyorBirçok ilden büyük Diyarbakır'ın en büyük ilçesi hizmetlerle göz kamaştırıyor

- Birçok ilden büyük Diyarbakır'ın en büyük ilçesi hizmetlerle göz kamaştırıyor Diyarbakır'ın en büyük ilçesinden biri olan Kayapınar'da eğitim, yeşil alan, kültürel donatı ve birçok alanda dev yatırımlarla modern bir görünüme sahip oluyor.

• Haz Depremin vurduğu Diyarbakır'da kira fiyatları arttıDepremin vurduğu Diyarbakır'da kira fiyatları arttı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Diyarbakır'da kira fiyatları arttı. Sektör temsilcileri kira artışlarının arkasındaki temel etkenin yeni konut azlığı ve fırsatçıların devreye girdiğini belirtiyor. Deprem nedeniyle vatandaşların konutlara yönelmesi ve altın-dolar fiyatlarındaki yükseliş de artışlara etki ediyor.

• Haz Mobil Eğitim Simülatörü, deprem bölgesindeki çocuklarla buluştuMobil Eğitim Simülatörü, deprem bölgesindeki çocuklarla buluştu

TOSFED'in 'Hayata değer katar' sloganıyla Yatırım Finansman ana sponsorluğunda hayata geçirdiği Mobil Eğitim Simülatörü, deprem bölgesindeki 11 ilde 5 bin çocukla buluştu. Proje kapsamında çocuklara kitap, oyuncak ve aktivitelerin yanı sıra simülatör deneyimi de sunuldu.

• Haz AK Parti Sözcüsü Çelik MKYK Toplantısı'na ilişkin açıklamalarda bulundu: (1)AK Parti Sözcüsü Çelik MKYK Toplantısı'na ilişkin açıklamalarda bulundu: (1)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Vatandaşlarımız şundan müsterih olsunlar.

• Haz AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Asgari ücret tespit komisyonunun üçüncü toplantısında rakam belirlenebilirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Asgari ücret tespit komisyonunun üçüncü toplantısında rakam belirlenebilir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki AK Parti MKYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada, asgari ücret görüşmeleriyle ilgili bilgi verirken, yüksek kiralarla ilgili şikayetleri de yakından takip ettiklerini belirtti.

• Haz AK Parti Sözcüsü Çelik: Enflasyon tek haneye inecekAK Parti Sözcüsü Çelik: Enflasyon tek haneye inecek

AK Parti Sözcüsü Çelik, parti toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, enflasyonun tek haneye indirileceğini ve vatandaşların beklediği hizmete ara verilmeyeceğini belirtti. Ayrıca, deprem bölgesindeki yaraların sarılması için çalışmaların devam ettiğini ve bin konutun inşa edileceğini söyledi. Kiralarla ilgili problemlerin takip edildiğini ve enflasyonun düşürülmesi için politikaların hayata geçirileceğini vurguladı.

• Haz Hurdacılar, canlarını hiçe sayarak ağır hasarlı binalardan demirleri söktüHurdacılar, canlarını hiçe sayarak ağır hasarlı binalardan demirleri söktü

Diyarbakır'da depremde hasar gören bir apartmanın kapı, pencere ve korkulukları hurdacılar tarafından canlarını hiçe sayarak söküldü. Hurdacılar, satın aldıkları demir malzemelerini canlarını hiçe sayarak topladı. Mahalle sakinleri, yetkililerin ağır hasarlı binaların yıkılması için bir an önce önlem almasını istiyor.

• Haz Domestos, Deprem Bölgesindeki Geçici Yaşam Alanlarında Hijyen İçin ÇalışıyorDomestos, Deprem Bölgesindeki Geçici Yaşam Alanlarında Hijyen İçin Çalışıyor

Domestos, Okul Hijyen Programı kapsamında deprem bölgesindeki geçici yaşam alanlarında çocukların hijyenik tuvaletlere erişmesine destek oluyor. Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya'da konteyner ve çadır kentlere ürün bağışı yapıyor ve bölgeden istihdam edilen hijyen ekipleri ile yaklaşık bin tuvaletin temizliğini yapıyor. Ayrıca, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle gerçekleştirdiği hijyen eğitimlerine de deprem bölgesinde devam ediyor.

• Haz Elbistan'da eğitim neferlerine başarı belgesi takdim edildiElbistan'da eğitim neferlerine başarı belgesi takdim edildi

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, 6 Şubat'taki deprem felaketi sonrasında yaraların sarılması için gönüllü olarak çalışan eğitim neferlerine başarı ve üstün gayret belgesi takdim edildi. Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki öğretmenler ve personeller, depremzedelere yardım etmek için seferberlik ruhu ile sahada yerini aldı. Programa, Diyarbakır Vali Yardımcısı Elbistan Kaymakam Vekili Murat Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ve belge alacak personeller katıldı.

• Haz Müzeye dönüştürülecek Diyarbakır Cezaevinde rölöve ve restorasyon projeleri için çalışmalar başladıMüzeye dönüştürülecek Diyarbakır Cezaevinde rölöve ve restorasyon projeleri için çalışmalar başladı

Geçmişte uzunca bir dönem, adı işkencelerle anılan Diyarbakır Cezaevinin, müze yapılmak üzere mülkiyetinin Adalet Bakanlığından Kültür ve Turizm Bakanlığına devredilmesinin ardından rölöve ve restorasyon projeleri için çalışmalara başlandı.

• Haz Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, depremzedelere 1 milyon kitap dağıtmayı hedefliyorTürkiye Dil ve Edebiyat Derneği, depremzedelere 1 milyon kitap dağıtmayı hedefliyor

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, depremlerden etkilenen 11 ili gezici kütüphanelerle ziyaret ederek 1 milyon kitap dağıtmayı hedefliyor. 'Bir Kitap da Benden Projesi' kapsamında kitaplarla donatılan gezici kütüphaneler, depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerine geldi. Kitaplarla dolu 2 otobüs, ilçelerde kurulan konteyner kentleri gezerek afetzedelere kitap dağıttı.

• Haz Yurt genelinde YKS heyecanı başladıYurt genelinde YKS heyecanı başladı

Yurt genelinde YKS heyecanı başladı Yurt genelinde ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk oturumu başladı Kastamonu'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na giren öğrenciler ve aileleri sınav heyecanı yaşadı.

• Haz Elbistan'da 83 Geçici İşyeri Esnaflara Teslim EdildiElbistan'da 83 Geçici İşyeri Esnaflara Teslim Edildi

Elbistan Kaymakamlığı ve Elbistan Belediyesi'nin AFAD desteği ile hayata geçirdiği konteyner çarşı projesindeki ilk 83 geçici işyeri esnaflara teslim edildi. Candargazi İşhanı'ndaki 18, Ahmet Karacabey Caddesi'ndeki 65 konteyner dükkandaki esnafların yararlandığı belirtildi.

• Haz Deprem Bölgesine Gezici Kütüphaneler Yola ÇıktıDeprem Bölgesine Gezici Kütüphaneler Yola Çıktı

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından hayata geçirilen 'Bir Kitap da Benden' projesi kapsamında, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illere binlerce kitap gönderildi. İki otobüs dolusu kitapla donatılan gezici kütüphaneler, 11 ilde çocuklara hediye edilecek. Proje ile çocukların ve gençlerin deprem sonrası yaşadıkları zor dönemi en doğru ve verimli şekilde atlatmalarına destek olmak ve iyileşme sürecine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

• Haz Bakan Tekin: 'Yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan afet bölgesini deprem öncesi koşullara yeniden kavuşturmuş olacağız'Bakan Tekin: "Yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan afet bölgesini deprem öncesi koşullara yeniden kavuşturmuş olacağız"

Bakan Tekin: "Yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan afet bölgesini deprem öncesi koşullara yeniden kavuşturmuş olacağız" "Milletimiz tekalif-i milliye kararlarında olduğu gibi her türlü fedakarlığı yaptı, yapıyor" "İlk ödevimiz bölgedeki vatandaşlarımızı mağdur etmemek"öğretim yılı başlamadan

• Haz Depremde kaybedilen müşterilerini yad eden simitçiDepremde kaybedilen müşterilerini yad eden simitçi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır'da 89 kişinin hayatını kaybettiği Galeri İş Merkezinin bulunduğu site önünde simit satan Necla Çelik, kaybettiği müşterilerini hüzünle yad ediyor. Sitenin enkazı önünde seyyar arabasında simit satmayı sürdüren Çelik, müşterilerini depremde kaybetmenin üzüntüsünü dile getirerek, her gün onlar için dua ettiğini belirtti. Enkazın kaldırıldığı alanda simit satmaya devam eden Çelik, her sabah müşterilerinin hatırasını yad ediyor.

• nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.