okullar uzaktan eğitim mi olacak 2022 / Üniversiteler uzaktan eğitim mi olacak? Üniversiteler online olacak mı, uzaktan eğitim mi olacak?

Okullar Uzaktan Eğitim Mi Olacak 2022

okullar uzaktan eğitim mi olacak 2022

&#;niversiteler online mı olacak, uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Y&#;K'ten son dakika a&#;ıklaması!

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 17,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Üniversitelerle ilgili olarak YÖK'ten son dakika açıklaması geldi. Üniversitelerin eğitim öğretim faaliyetlerine bağlayacağı tarih merak ediliyor. Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından 10 ilde eğitim öğretim faaliyetlerine ara verildi. Okullarda depremden etkilenmeyen bölgeler için 20 Şubat’ta ders başı yapılacak. Son olarak Elazığ’da afet bölgesi olarak açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem sonrası yaptığı açıklamada yaz mevsimine kadar üniversitelerin tatil edildiğini açıklamıştı. YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerdeki bahar dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Özvar, " döneminin uzaktan eğitimle devam edilmesine karar verilmişti. Bahar dönemi ile sınırlı olmakla ilgili bazı kararlar alındı. Alınan kararlar Nisan ayı ile tekrar değerlendirilecek." dedi. Okulların açılıyor olması ve diğer gelişmeleri öğrenciler yakından takip ediyor. Peki Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? İşte, son gelişmeler…

1/5Üniversiteler online mı olacak, uzaktan eğitim ne zaman bitecek YÖKten son dakika açıklaması
2/5ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI
3/5BÖLGE NÜFUSUNA KAYITLI BİN ÖĞRENCİ VAR
4/5Üniversiteler online mı olacak, uzaktan eğitim ne zaman bitecek YÖKten son dakika açıklaması
5/5BÖLGEDE HANGİ ÜNİVERSİTELER VAR

&#;NİVERSİTELER NE ZAMAN A&#;ILACAK

Okullar uzaktan eğitim mi olacak ? Uzaktan eğitime geçilecek mi?

Deprem sonrası okulların açılma tarihinin ertelenmesi ile birlikte, uzaktan eğitime mi geçilecek soruları gündeme geliyor. Türkiye'de 10 ilde yıkıma sebep olan ve 'lık Kahramanmaraş depreminin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları gününde de devam ediyor. Okullar uzaktan eğitim mi olacak ve uzaktan eğitime geçilecek mi soruları merak ediliyor. Okullar uzaktan eğitim mi olacak ve uzaktan eğitime geçilecek mi sorularına yanıt aranıyor. Okullar uzaktan eğitim mi olacak ? Uzaktan eğitime geçilecek mi? Detaylar haberimizdedir…

OKULLAR UZAKTAN EĞİTİM Mİ OLACAK ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması, "Üniversitelerimizin tamamının Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarını bu işler için kullanacağız. Zira yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi şu anda tatil ediyoruz. Tamamen uzaktan eğitimle yoluna devam edecekler. Üniversitelerimizi bu noktada tadil ederek Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarını inşallah misafirhane gibi kullanacağız. İki gün önce Osmaniye'deydim. 2 bin kişilik yurt binası pırıl pırıl ve Osmaniye'deki bütün vatandaşlarımızı, depremzedelerimizi o yurtta ağırladılar. Yeme, içme, her şey orada. Ben oradaki vatandaşlarımın mutluluğuna şahit oldum. Burada da şu anda 6 bin 63 üç kapasite var. Şimdi buradaki yurtlarımıza da aynı şekilde anmaya başlayıp böylece çadırlardan buralara transfer etmiş olacağız."

Oteller, yurtlar ve kamu misafirhaneleri ile konteyner kentler dışında ev kiralayarak barınmayı tercih edecek vatandaşlara taşınma ve kira yardımına da ayrıca başlayacaklarını belirten Erdoğan, Türk Hava Yollarının (THY), deprem bölgesine giden ekiplerin ve oralardan diğer illere ulaşmak isteyenlerin intikallerini belirli bir sistem dahilinde ücretsiz olarak gerçekleştirdiğini de aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Deprem bölgesinde ikamet eden veya deprem bölgesi illerinin nüfusuna kayıtlı 13 binin üzerindeki yükümlü askerimizin mart ve nisan celpleri de mayısa ertelenmiştir. Yani 13 binin üzerindeki yükümlü askerimizin mart ve nisan ceplerini mayıs ayına ertelenmek suretiyle burada böyle bir ertelemeyi, ara vermeyi gerçekleştirmiş olduk." diye konuştu.

Bölgeye gönderilecek yardımların mutlaka AFAD birimleriyle irtibatlı şekilde toplanması ve nakledilmesi gerektiğine vurgu yapan Erdoğan, ayni yardımlarda da herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığını belirtti.

Bu işlerin AFAD'ın koordinesinde gerçekleştirildiğini, aksi takdirde bu yardımların heba olup gitme tehlikesinin bulunduğunu söyleyen Erdoğan, depremzedelere nakdi yardımda bulunmak isteyen vatandaşların, bunu AFAD hesapları üzerinden gerçekleştirmelerinin en sağlıklı ve isabetli yöntem olduğunu kaydetti.

Erdoğan, "Maalesef böyle kara günlerde bile milletimizi dolandırmaya teşebbüs edecek kadar insanlıktan nasibini almamış alçaklar çıkabiliyor. İşte olağanüstü hal ilan ettik. Parlamentomuzdan da bu geçti mi, geçti. Şimdi bu ne demektir; artık bu tür atılacak adımlarda, yağmalama veya kaçırma, bu tür işleri yapanlar devletin o güvenli elinin sırtlarında olduğunu bilmeleri lazım." dedi.

Okullar uzaktan eğitim mi olacak ? Uzaktan eğitime geçilecek mi?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLECEK Mİ?

YÖK'ün yazılı açıklamasında, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ülke genelindeki etkileri nedeniyle Yükseköğretim Kurulunca eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasının uygun olduğuna karar verildiği aktarıldı.

Açıklamada, "Uzaktan öğretime ilişkin ayrıntılar, bu kapsamda alınacak tedbirler, tıp, diş hekimliği gibi sağlık programları ile staj ve işyeri eğitimi ve benzeri hususlar ayrıca değerlendirilip önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır." ifadesine yer verildi.

Okullar uzaktan eğitim mi olacak ? Uzaktan eğitime geçilecek mi?

Milli Eğitim BakanlığıGündemEğitimYaşamHaberler

YÖK BAŞKANI'NDAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.