sen dağlarda kardelen indir / sen benim daglarda kir cicegimsin mp3 indir, cep müzik indir

Sen Dağlarda Kardelen Indir

sen dağlarda kardelen indir

Kardelen Çiçeğimsin Sen . Şiiri - Ahmet ...

Uzak ve yükseklerde,sin biliyorum .
Seni görebilmek için sabırsızlanıyorum .
Ne gerçek ismini sana sorabildim
Nede senin yüzünü görebildim .

Nede yaşadığın yeri bilebildim .
Her an seni düşünür hayal eder oldum .
İnan elimde değil kızsan da bana ?
Aşkın kalbime kor oldu inan bana .

Yüksek dağlarda yalnız açan !
Sen benim kardelen çiçeğimsin.
Tozlu raflarda okunmamış .
Bir kitap bir roman gibisin .

Bence sen sırlarla dolu bir çiçek,sin .
Kardelenin hayatı hep zordur .
Ve hep o zoru ve mertliği sever.
Saksıda yaşayıp açmak istemez o!

Eksi 40 , 50 li derecede çiçek açar .
Hayata tunu,nan bir namuslu !
Bir kadın gibidir o .
O çiçek ve kadın sensin derya,m.

Söz .Şiir.31.09.2014.
Fethiye.

Ahmet Çimen

© Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir.

Sevgiliye En Güzel Sevda Sözler

Sevda Sözleri

"Hayattaki en güzel şeyler gözle görülmez veya dokunulmaz. Onları kalpte hissetmek gerekir."
- Helen Keller

O yokken “hayır sevmiyorum, unuttum” deyip, onu görünce elin ayağın birbirine dolanıyorsa; aşıksın işte.

İnsan sevilmekten çok anlaşılmayı istiyordu belki de.

Bilirsin beni… İçimde fırtınalar kopsa da, yüzümde rüzgar esmez benim.

Hayat bazen insanları, birbirleri için ne kadar çok şey ifade ettiklerini anlasınlar diye ayırır.

"Cesur olmak, karşılığında bir şey beklemeden koşulsuzca birini sevmektir."
- Madonna

Sevda Sözleri

Bir kadın aşka inanmıyorum derken, aslında tek bir şey söylemek istiyordur: Hadi beni aşka inandır.

Ruhumuzu saran, bizi okşayan neresiyse orasıdır yurdumuz.

Seni kollarımın arasına alıp saatlerce öyle kalma isteğim hiç geçmiyor.

"Aşk bizim gerçek kaderimizdir. Yaşamın anlamını yalnızken kendimiz bulamıyoruz. Başka biriyle buluyoruz."
- Thomas Merton

Sevda Sözleri

Okuduğum kitapta şöyle yazıyordu, fazla fedakarlık kişinin kendi kul hakkına girmesidir.

Yanlış olduğunu bile bile yürüdüğüm yolsun sen.

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim.

"Aşk, düşmanı bir arkadaşa dönüştürebilen tek güçtür."
- Martin Luther King

Sevda Sözleri

İnsana imtihan için özlemek yeter, bir şehri, bir sesi, bir nefesi. İmtihan için bir sen yeter…

Öyle sevdim ki seni öylesine sensin ki! Kuşlar gibi cıvıldar tattırdığın acılar.

Manzarası sen ol gözlerimin, her baktığımda mutlu olayım.

İnsan odun değildir ki, kırıldığı zaman ses çıkarsın.

Sevda Sözleri

Arada sırada aynaya bakmalı insan; Güzel miyim diye değil. İnsan mıyım diye.

Hiçbir şeyden korkmuyorum, hiçbir şeyden! Senin sevginin sınırları hariç.

İnsan güzel bulduğunu değil; sevdiğini güzel bulur.

Sen soğuğa hiç aldırmadan balkonda saatlerce izleyebileceğim bir manzarasın.

Sevda Sözleri

Kim istemez mutlu olmayı, ama mutsuzluğa da var mısın?

"Aşk güzel insanların da korkunç şeyler yapmasını sağlayabilir."
- Jude Deveraux

Senin bir defa adının geçtiği yerde, benim bin defa içim geçiyor be…

"Öğrenmek, yaşamın tek kanıtıdır."
- John Henry Newman

Sevda Sözleri

Aşık sevgilisinden başkasını seyre dalarsa, aşk değildir bu; boş bir sevdadır.

Eğer doğruyu söylersen hiçbir şeyi hatırlamak zorunda değilsin.

Bunca kararsızlığın içinde aldığım en güzel karardın.

Seni sevmeye başladığım o günden beri acı çeken bir yüreğim var.

Sevda Sözleri

"Sende gördüğümü görecekler diye ödüm kopuyor."
- Özdemir Asaf

"Aynı anda iki kişiyi seviyorsanız, ikinciyi seçin. Çünkü ilkini gerçekten sevseydiniz ikinci için düşmezdiniz"
- Johnny Depp

Sana ömrümü sundum yaşa ama harcama.

Sevda Sözleri

En Güzel Sevda Sözleri

Ben seni deli gibi sevdim, sen beni deliyim diye sevmedin.

Sevgi karanlık bir tünelde yakılan mum ışığı gibidir, size yolunuzu gösterir ama uzakta ne olduğunu söylemez.

Ölüm geliyor aklıma birden ölüm, bir ağacın gövdesine sarılıyorum.

Sen beni bir dağın eteğindeki gelincik kadar severken, ben seni o dağın doruğundaki kardelen kadar özlüyorum.

Sevda Sözleri

Çocuklar önce kavga eder, sonra tekrar beraber oynar çünkü mutluluk onlar için gururdan daha değerlidir.

Bugün okulda 1 dakikanın 60 saniye, 60 saniyenin ise 1 dakika olduğunu öğrettiler ama sensiz geçen dakikalarımı hesaplayamadılar be gülüm.

Dünyada iki renk gül olsun, biri kırmızı diğeri beyaz. Sen beni unutursan kırmızılar solsun, ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun.

Yemek yemek üzerine ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Sevda Sözleri

Biz sevgimizi elimizde mum gibi değil, kalbimizde kurşun gibi taşırız gülüm.

Sen bazen zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen hayatin cesaret veren mutluluk yani ve sen her zaman sevgimin tek nedenisin.

Günün ilk ışıkları sahile vurduğunda, martılar yalnızca ikimizin anlayacağı bir dille sunu fısıldar denizin kulağına: seni çok özledim.

İkinci parıltı var senin bakışlarında keşke yalnız bunun için sevseydim seni.

Ben seni bu yaşımda yaşamın tam ortasında öylesine değil ölesiye seviyorum.

Sevda Sözleri

Herkes bir şeyler söyledi kendine göre. Bir kadın döktüre döktüre ağlıyordu.

Ölümü doğrusu hiç düşünmedim ama düşündüm uzak kardeşlerimi.

İçimden bir şiir yazmak geldi, yazıyorum çünkü seviyorum, seviyorum çünkü hissediyorum, hissediyorum çünkü yaşıyorum, yaşıyorum çünkü seninleyim.

Yaşamı boyunca herkes ‘birini’ bulur, ama ‘birbirini’ bulmak çok az insana nasip olur.

Sevda Sözleri

Bu bayrak öyle bayraktır ki; İçinde ”vatan” vardır, dökülen ”kan” vardır, ”iki cihan” vardır, ”din” vardır, ”iman” vardır!.

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da. Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de. Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek.

Bu mesajı silersen benden hoşlanıyorsun, silemezsen beni istiyorsun, cevap verirsen beni seviyorsun, cevap vermezsen bensiz yapamıyorsun, hadi bakalım şimdi ne yapacaksın.

Gemiler eskirken, deniz eskirken limanda.

Sevda Sözleri

En olmayacak günde geldin tazeledin ortalığı. Alıp kaldırdın bu kutsal ekmeği düştüğü yerden.

Taş olsam erirdim avuçlarında, dal olsam çökerdim bakışlarında. Sevgilim suçluysam bu aşk yolunda, zindana gerek yok hasretin var ya.

Dualar ettim aşkımız hiç bitmesin diye, adını kumsallara yazdım yalvardım dalgalara ne olur silmeyin diye.

Seni bulmaktan çok aramak isterim. Seni sevmeden önce anlamak isterim. Seni bir ömür boyu bitirmek değil de sana hep yeniden başlamak isterim.

Sevda Sözleri

Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil, özlediğimi bil her an, hiçbir şey seni sevmek gibi değil.

Sözlerin aklımda ya da aklımın ardında, hayalin karşımda ya da sesin kulağımda, ya ben çıldırıyorum ya da çok özlüyorum, ya özlemek ya da özlenen çok özel birtanem.

Sen sana olan sevgimi görmeyecek kadar körsen, ben de sana olan sevgimi söylemeyecek kadar gururluyum.

Sana her seni sevmiyorum deyişimde bil ki aşkından şaşırmış halde söylemişimdir.

Sevda Sözleri

Ayrılıklar küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi…

Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan üstüne gül koklamam gülüm. Seni koklamak olsa da ölüm, uğrunda ölmeye değer gülüm.

En tatlı gelen sevinç ve en kötü gelen acı aşktır.

Bu gece rüyama gir gizlice, beni sımsıkı sar öp kokla iyice, son kez isyanlar savur, küfret güzelce ve sonra çek git kahrolası hayatımdan.

Sevmek ölmektir bence, ben de sevmiştim ölmeden önce.

Sevda Sözleri

Dünyada iki kör tanıdım; biri beni görmeyen sen, biri de senden başkasını görmeyen ben…

Sevgi, lapa lapa kar yağan bir günde, bir çatı saçağı altına saklanan serçenin kopan tüyünün aşağıya düşüşünü fark edebilmektir.

Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Yüzün ve gülün hiç solmasın, sevdiklerin hep yanında olsun.

Hayallere dalmam ben çünkü tek hayalim sensin benim. Hiçbir şey isteyemem ben çünkü istediğim bir tek sensin benim.

Sevda Sözleri

Aşkınla sararıp solacak kadar, sevginle bahtiyar olacak kadar, uğruna canımı verecek kadar seviyorum desem inanır mısın?

Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel, herkesin sevmeyi hak etmeyeceği kadar özelsin.

Seni ne kadar sevdiğimi merak ediyorsan, yağan yağmurun her damlasını tutmaya çalış, tutamadığın her yağmur damlası kadar seviyorum seni.

Hayatta iki kör tanıyorum birincisi senden başkasını görmeyen ben, ikincisi beni göremeyen sen.

Sen hiç denizlerin dibine bakınca yemyeşil ormanları gördün mü. İmkansız deme, çünkü ben senin gözlerine bakınca ölülerin bile şahit olmadığı o cenneti gördüm.

Bir gece ay bana sordu neden seni ağlatan bir kızla berabersin diye. Aya baktım ve dedim ki, sen hiç gökyüzünden vazgeçebilir misin?

Sevda Sözleri

Sevgiliye Sevda Sözleri Resimli

Gerçek aşklar bitmesini bilen aşklar olduğuna göre, insanlar ya hep sahte aşklarıyla evlenir ya da evlenerek aşklarını sahteleştirir.

Yağmur, mutluluğuma gölge düşürmek için yağıyorsun aldırmıyorum. Niyetin beni ıslatmaksa ben zaten ağlıyorum.

Bir serçeydim sürüden ayrılmış, gökyüzünde kaybolmuş, o ise bir kartalmış avlanmaya çıkmış, gelmiş bula bula beni bulmuş.

Seni sevmek acıların en büyüğü olsa gerek, seni düşünürken gözyaşı dökmek yaşanabilecek en büyük sevinç demek.

Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil, özlediğimi bil her an çünkü hiçbir şey seni sevmek gibi degil!

Sevda Sözleri

Herkesin kusurlarını gören birinin senden de övgü ile bahsetmesini bekleme.

Gözlerin zamansız dalı verirse uzaklara, hele kulakların deli gibi çınlarsa bil ki bir yerlerde özlenmişsindir.

Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur.

Eğer bir insan seni en kötü günlerinde ayağa kaldırıyorsa, sana ve hatalarına rağmen senden kopmuyorsa, onun gitmesine izin vermemelisin.

Seni ve sensizliği düşündükçe, esen rüzgarların ardından yağan yağmurlar gibi sana ve sensizliğe ağlamak istiyorum.

İnsanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler, gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık olurlar.

Gözleriyle gözlerine göz koyanın, gözlerimle gözlerini oyarım.

Sana dalgalardan kalem yaptım ve kıyıya seni seviyorum yazdım, sen de inandın değil mi? Sen delisin, seni sevmedim, sana bağlandım, sana taptım.

Sevda Sözleri

Sen Tanrı’ya dilenen dilek, göklere uzanan ellerimsin! Sen gözümden süzülen yaş, tek düşüncem, hasretimsin! Sen yaşadığım bir ömür, en güzel günlerimsin! Sen her gece rüyama giren, biricik sevgilimsin.

Gerçekten seviyorsan hiç bir şeyi mazeret etmeyeceksin. Sonuna kadar değil, sonsuza kadar Allah için seveceksin!

İçinde Sevda Geçen Güzel Sözler

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim.

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum.

Doğan her günün sabahında, içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye değmezdi yaşamak.

Besmelesiz başladım diye mi doyamıyorum seni sevmeye?

Sevda Sözleri

Gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin. Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil. Yüreğinde duruşunu seversin.

Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan dün gece özür diledim. Haklısınız dedim. Ne sevdiği belli, ne sevmediği…

Seni ben değil gözlerim seçti, onlar sevdi onlar beğendi. Sen benim değil onlarınsın, gittiysen bana ne onlar ağlasın.

Öyle çok yanar ki için dünyadaki bütün suçları işlediğini sanırsın. Oysa sadece sevmişsindir.

Seviyorsan git ısır bence, köpek gibi sevdiğini o da anlasın.

Çok müsaitti gözlerin sevilmeye, azıcık bakayım derken içine düştüm.

Sevda Sözleri

Ey gönül; ille de birini seveceksen dışını değil, içini seveceksin. Gördüğünü herkes sever ama sen asıl görmediklerini seveceksin. Sözde değil özde aşk istiyorsan elbet tene değil cana değeceksin.

Sen Allah’a dilenen dilek, göklere uzanan ellerimsin. Sen gözümden süzülen yaş, tek düşüncem, hasretimsin. Sen yaşadığım ömür, en güzel günlerimsin.-

Sevgi; insanın kalbinde tomurcuklanan nadide bir çiçektir. Mühim olan onu yara almadan yaşatabilmektir.

Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum.

Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

Öyle bir ‘yâr’ sev ki evladım; elinde su tasıyla, iftarı bekleyen oruçlu gibi beklesin seni.

Sevda Sözleri

En Damar Sevda Sözleri

Uyanınca uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten çıldırtan, hayatta sadece bir kez görülebilen harika bir rüyasın sen.

Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgâra dön, oradayım.

Gel beraber alalım nefesimizi sevdiğim, sensiz boğazımdan geçmiyor.

Ya kırdığın kalbi Allah seviyorsa? Bilemezsin. Bilseydin ödün kopardı, dokunamazdın.

Sevda Sözleri

İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi ama ben seni, güneşi seçtim. Bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.

Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil, özlediğimi bil her an çünkü hiçbir şey seni sevmek gibi değil.

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle. Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.

Seni bulmaktan çok aramak isterim. Seni sevmeden önce anlamak isterim. Seni bir ömür boyu bitirmek değil de, sana hep yeniden başlamak isterim.

Bir gül olmak isterdim. Neden mi? Beni koparıp kokladığında vücudunun derinliklerine girip bir daha oradan çıkmamak için?

Sevda Sözleri

Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, kar beyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.

Gözlerin nehir kirpiklerin köprü olsa, ben üzerinden geçerken ipler kopsa ve düştüğüm yer dudakların olsa.

Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgârlara, fısıldasınlar kulağına seni ne kadar çok sevdiğimi.

Mutlu olmayı biliyorsan, sevmeyi bileceksin gerçekten seviyorsan, ömrünü vereceksin.

Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır.

Gözlerin gözlerimde, ellerin ellerimde, aşkın içimde ve ruhun bedenimde olduğu sürece seni çok sevmeye devam edeceğim.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası