yakadan başlamalı karnıbahar modeli / Karnıbahar Yelek Modelleri mp4 3gp flv mp3 video indir

Yakadan Başlamalı Karnıbahar Modeli

yakadan başlamalı karnıbahar modeli

Dalgalı ajur diğer adıyla karnıbahar bebek yeleği yapılışı ile karşınızdayız. Miniklere örgü yelekler örerek onları sıcacık tutma vakti!

Bir yudum hobi sayfasında görmüş olduğum çok güzel bir modeli sizlerle paylaşacağım. Model ismini karnıbahardan almış Dalgalı ajur diye de adlandırdığımız örgü modeli ile yapılmış olan bebek yeleğinin detaylarını paylaştık. Şiş ile örülen bu yelekleri umarım beğenirsiniz ve sizlerde bebekler için bunlardan yaparsınız.

Bir Yudum Hobi ;

Dalgalı ajur yani karnıbahar modeli örgüsü ile birkaç yelek ördüm ve
elimden geldiğince açıklamaya çalışacağım.Çok kolay bir örgü sayılarını ayarlamak önemli sadece
gerisi basit.Önce yeleğin başlangıcında sayılarını resimde görebilirsiniz,4 sıra haroşa ördükten sonra
ön,kol,arka,kol ve ön sayılarını ayarlıyoruz.
Yaka kısmının güzel olması için yaka oyuntusu yaptım gerçekten çok daha hoş duruyor.
Resimdeki gibi sol taraftaki son ajur kısmını ördükten sonra iki ilmeği örüp geri dödüm ilmek sonuna gitmedim funduszeue.info kımında tersindede aynı sıra sonuna kadar değil ajurun yanındaki iki ilmeği örüp döndüm.
Her sırada iki ilmeği daha örüp dönünce lastik kısmına kadar gelmiş oluyoruz ve daha sonra normal örmeye devam ediyoruz.

Dalgalı Ajur Bebek Yeleği Yapılışı 1

Bu şekilde yaka kısmı oluyor.

Dalgalı Ajur Bebek Yeleği Yapılışı 2

artırmalar bitince kollara 49 ilmek ayırıp beden kısmında ilmek kalacak.

kenar lastik ilmek orta örnek koyacağımız beden sayısı ilmek toplam

Dalgalı Ajur Bebek Yeleği Yapılışı

örneği kurmak için lastik kısmını örüp kenardaki 6 ilmeği ikişer örüyoruz 3 ilmeğe düşürüyoruz.

diğer altı ilmeği artırma yaparak 12 ilmeğe çıkarıyoruz-diğer 12 ilmeği ikişer örüp 6 ilmeğe düşürüyoruz.

resimde gösterdiğim gibi devam edip kenarda sonda kalacak  6 ilmeğide ikişer örüp 3 ilmeğe düşürüp

lastiği örüyoruz ve arka kısmı ters değil düz örgü olarak öreceğiz.

Dalgalı Ajur Bebek Yeleği Yapılışı 4

ister 2 sıra ister 4 sıra örüp tekrar örnek koyulur.

Dalgalı Ajur Bebek Yeleği Yapılışı 5

Ajurlu Bebek Yeleği

Dalgalı Ajur Bebek Yeleği

Karnıbahar Bebek Yeleği

Örgü Karnıbahar Bebek Yeleği

Yenidoğan Bebeklere Dalgalı Ajur Yelek

Yayımlanan kategori:Bebek Örgüleri, Bebek Yelekleri ve Örgü Modelleri

Gülbin Kara

Gülbin Kara

Evli ve 2 çocuk annesiyim, boş zamanlarımda el işi ve hobi olarak aklınıza gelecek birçok şey hakkında araştırmalar yapıyor ve en güzel örnekleri yıllardır sizlere sunmaya çalışıyorum.

41 KERE MAŞALLAH DEDİRTEN BEBEK YELEK

Nazarca-masallah-dedirten-robali-kiz-bebek-pembe-yelek

Rengiyle, anlatımıyla, modeli ile 41 kere maşAllah dedirten Karnabahar bebek yelek modelini, iki şiş üzerinden Sesli anlatımı ile örgü sevenlere sayfamızda sunduk.

Karnabahar yelek yapımı adı altında sevgili Zeynep Hanım&#;ın kendine ait Çakır örgü kanalında paylaştığı örgü seven hanımlara sunduğu bir örgü projesi.

Örgü Model yapımında 2 yumak örgü ipi kullanılarak, 5 adet düğme 3,5 ya da 4 No örgü şişleri Kullanılması tavsiye edilmiş,3,75 şişle yapılmış.

Yılların vazgeçilmez Efsane örgü modelleri dediğimizde eminim Sizlerin de karnabahar örgü modeli aklınıza geliyordur.

karnabahar-yelek-yapimi

Karnabahar örgü modeli ile yapılan bebek örgüleri yelekler, battaniyeler, hırkalar, bereler, şapkalar, patikler aklınıza ne gelirse her modele kullanılıyor ve çok da yakışıyor.

Bu modelde de Robalı bebek yelek modelinde İncili düğmeleri ile çok şık ve şirin toz pembe bir Kız bebek yelek modeli şeklinde çalışılmış. Kız bebekler için baştan sona anlatımlı bebek yelek modeli 1, yaş boyutların da.

Sevgili Zeynep Hanım bebek yelek modelinde nasıl bir beden küçültülür? nasıl büyütülür? video sonunda bu detayları bizlere aktarıyor.

toz-pembe-sis-model-karnibahar-yelegi

Nako Elit Baby gram ağırlığında toz pembe örgü ipi ile hemen hemen 2 yumak kadar ip kullanılan bir bebek örgü çalışması.

Yeleği yakasından 3,75 şiş ile toplam 80 ilmek atarak 4 sıra düz örgü ile Robasına başlanıyor.

Yelek koltuk altından etek ucuna kadar uzunluğu 26 santim, beden genişliği 30 santim, yakadan etek ucu uzunluğu 37 santim. 2 yaş bebeklere giydirilebilir.

Kaynak: Videolu Anlatım Çakır Örgü Kanalı

Karnıbahar Robalı Pembe Kız Bebek Yelek

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası