kızılay maden suyu nerenin / En İyi Maden Suyu Markaları ve Besin Değerleri - Nefis Yemek Tarifleri

Kızılay Maden Suyu Nerenin

kızılay maden suyu nerenin

Uludağ'ın eteklerine sırtını dayamış, iki tarafı yemyeşil vadilerle çevrili olan Kınık Maden Suları üretim tesisleri Bursa'nın İnegöl ilçesine 16 km uzaklıkta; Ankara-Eskişehir karayolu üzerinde dünyanın en güzel ve doğal kaynak suları ile süslenmiş olan Mezit Boğazı’ndadır.

Kınık Maden Suları olarak üretim yapma fikri,1952 yılında dedemiz Murat Arıç tarafından; avcılık yaparken, bir kaynak bulması ile ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin en eski maden suyu firmalarından biridir.

O yıllarda avcılık yaparken bu suyu bulan Murat ARIÇ, suyu işletmek için bina ve makina yatırımına başlamıştır. 1957 yılında limited şirket olan Kınık, ARIÇ ailesi tarafından işletilmekte olup 1972 yılında M. Rauf ARIÇ tarafından KINIK MADEN SULARI A.Ş. adı altında faaliyetine devam etmiştir.

Eczanelerde şifalı su olarak satılmaya başlanan Kınık Maden Suyu ilerleyen yıllarda, teknolojik yenilikleri takip ederek, sektöre bu anlamda liderlik yapmış bir kuruluştur. Zengin mineralli maden suyumuzun kendine has lezzetinden dolayı yıllar içinde çığ gibi artan fanatik tüketicilerine layık olma çabası, bugün bizi Türkiye pazarında ilk üç firma arasına taşımıştır.

Kınık; 1991 ve 1992 yıllarında Paşabahçe'nin dönüşümsüz şişeye geçmesiyle, iadesiz ürün çeşitlerini tüketiciyle buluşturmaya başlamıştır. Değişime açık ve yenilikçi bir yaklaşım içerisinde kendini sürekli geliştiren, en son teknolojiyi takip eden, ürün yelpazesini yenileyen bir marka olmuştur.

Didem Arıç (Kurdoğlu) 1993 yılında babası Rauf Arıç ‘ın vefatıyla çok genç yaşına rağmen devraldığı emaneti büyük başarılarla yürütüp, geliştiren, yeni kurduğu fabrika binasının temellerini attırdıktan sonra marka seçiminde İtalya'nın son teknoloji, tam otomatik makinalarını getirerek maden suyu sektörüne öncülük etmiş ve birçok ilkin mimarı olmuştur. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesi olan Didem KURDOĞLU, Dünya Gazetesi tarafından Bursa'da 2000 yılında, yılın en başarılı iş kadını unvanına layık görülmüştür. DİDEM KURDOĞLU evlenip İstanbul'a yerleşince Yönetim Kurulu Başkanlığına Rahmetli M.RAUF ARIÇ Beyefendinin eşi BİLGİ ARIÇ ve çocukları BERNA ARIÇ (ÇOKUSUĞLU) ile CEYHUN ARIÇ geçmiştir.

Yarım asrı aşkın bir süredir sıkı çalışma ve azimle yeni yatırımlarına hız veren KINIK MADEN SULARI A.Ş. 2000'li yıllarda fabrika binasını ve makina parkını genişletmiştir.27,000 m² açık ve 9,500 m² kapalı alanda 4 hat üretim yapılmaktadır;165.000 şişe/saat dolum kapasitesi ve 3 vardiya ile 24 saat kesintisiz üretim gerçekleştirilmektedir. Doğal kaynaktan gelen zengin mineralli maden suyumuzu filtrelerden geçirerek üretim hattımıza alınmakta, tek kullanımlık (dönüşümsüz) şişelerimizi tam otomatik dolum makinalarımızda, el değmeden yıkanarak doluma hazır hale getirilmektedir. Kapalı hatta gelen maden suyumuz bu şişelere el değmeden doldurularak kapakları kapatılmakta, şişeler otomatik etiketleme makinalarımızda etiketlenerek altılı ve yirmi dörtlü olarak otomatik ambalajlama makinalarımızda müşterilerimizin tüketimine hazır hale getirilmektedir. Üretim makinalarımız,konumunda lider olan İtalya’dan getirtilmiştir. Gıda güvenliği ve kalite hedeflerimizi en üst seviyede tutmak için üretimimizin her aşamasında maden suyumuz işletmemizdeki laboratuarlarımızda son teknoloji analiz cihazlarımızla kontrol edilmektedir. Şirketimizmakina parkı dışında, ürün çeşitliliğini deartırmaya yönelik yatırımlarını 2009 yılında tamamlamıştır. Tüm organizasyonu "Kınık Sağlıklı İçecek Grubu" stratejisine uygun olarak dizayn etmiştir. Bünyemizde sade maden suyunun yanında meyve aromalı maden suyu Kınık Vio (limon, elma, karpuz-çilek, nar, mandalina), Türkiye’de ilk ve tek gerçek meyveli, zengin mineralli vitaminli Kınık Activ ( limon, elma ve çilek )ve Kınık limonata üretimi yapılmaktadır. 20çeşit ürün ambalaj çeşidimiz bulunmaktadır.

Kınık Maden Suları’nı bugünkü konumuna getiren; çok çalışmak, dürüst olmak, kaliteden ödün vermemek ve hijyen kurallarına uyarak üretim yapmaktır. Daima değişim ve yenilikçi bir yaklaşım içerisinde, müşteri isteklerine cevap verip, ekip çalışması içinde çalışanlarımızla bunu paylaşmaktır. Bir marka olduğunuzda ürününüzün sorumluluğunu taşımanız gerekir. Kalite ve gıda güvenliği işletmemiz için olmazsa olmazlarımızdandır. Bu amaçla sahip olduğumuz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi (HACCP) belgeleri kapsamında sürekli iyileştirmeler, personel eğitimleri ve bilinçlendirmeleri, müşteri memnuniyet değerlendirmeleri, ar-ge çalışmalarıyla, gelişen teknolojinin takibi ve uygulamalarını gerçekleştirerek yenilikçi tatlar sunmak ve bu sektörde liderliğimizi devam ettirmek KINIK kültürünün vazgeçilmezlerindendir.

Kınık doğal zengin mineralli maden suyu olarak lezzetimizde çok iddialıyız. Bu iddiamızı fanatik tüketicilerimizde doğrulamaktadır. Sürekli olarak kendini yenileyen, teknik alt yapısını geliştiren, insan kaynaklarına yatırım yapan, pazar geliştiren, marka değerini yükselten bir şirketiz. İnsan sağlığına, doğaya, evrensel değerlere ve yasalara uygun üretim yapmak en büyük prensibimizdir.

Maden Suyu Nedir?

Maden suyu yeryüzünde doğal olarak oluşan mineralli sudur. Hiçbir katkı maddesi içermez. Maden suyu nedir, sorusuna cevap verirken maden suyunun yüksek, zengin mineralli doğal su olduğunu belirtelim.

Kayaçların ve yarık çatlakların arasından derinlerden gelerek çıkar bu doğal su. Maden suyunun mineral oranlarını hangi kayalarla temas ettiği belirler. Su yeryüzüne ulaşılırken yaptığı yolculukta birçok kayaya temas eder ve oradaki mineralleri alarak ilerler.  Bir litre maden suyunda 1000 mg erimiş mineral bulunur.

Maden Suyu Ne İşe Yarar?

•    Maden suyu vücudun ihtiyacı olan mineralleri almasını sağlar.
•    Vücudun su dengesini düzenler.
•    Düzenli kullanımda birçok hastalık riskini azaltır.
•    Cilde ve saçlara faydaları vardır.
•    Gençlik, enerji ve zindelik kazandırır.
•    Vücut fonksiyonlarının düzenli çalışmasına yardım eder.
•    Her minarelin sağlık açısından farklı bir etkisi vardır.
•    Doğal, katkısız ve sağlıklı içecek ihtiyacını karşılar.

Maden Suyunun İçinde Ne Var?

Bu kadar çok faydası olan maden sunun içinde ne var merak etmemek mümkün değil. Maden suyunun içindeki mineraller ve sağlık açısından önemleri şöyle;

Kalsiyum: Kemikler, dişler, kalp, sinir uyarı iletimi ve kan pıhtılaşması açısından önemlidir.
Magnezyum: Enerji üretimi, sinir sağlığı, kalp ve kas sağlığı açısından önemlidir.
Sodyum: Asit-temel dengesi, sindirim desteği, su-elektrolit dengesi, uyarı iletimi açısından önemlidir.
Potasyum: Su dengesi ve hücre metabolizması üzerinde etkilidir.
Florür: Kemik ve diş sağlığını olumlu etkiler
İyodür: Tiroid bezi fonksiyonlarını destekler.
Klorür: Sindirimi destekleri su-elektrolit dengesini sağlar
Bikarbonat: Kanda ve idrarda asit baz dengesi ve mide fonksiyonlarını düzenler.
Sülfat: Safra kesesi fonksiyonları ve kalın bağırsak fonksiyonlarını düzenler.

Maden Suyu Faydaları Nelerdir?

Maden suyu çok faydalı bunu biliyoruz.İşte maden suyunun maddeler halinde faydaları;

•    Böbrek ve idrar yollarında taş oluşmasını engeller,
•    Enfeksiyonların vücuttan atılmasına yardımcı olur,
•    Safra kesesi ve pankreas fonksiyonlarını düzenler,
•    Karbonhidrat metabolizmasının iyileştirir,
•    Bağırsakların çalışmasını düzenler, kabızlığa iyi gelir,
•    Kalbe bağlı ani ölüm riskini azaltır,
•    Kemikleri sağlamlaştırır,
•    Damar ve kasların düzenli çalışmasına yardımcı olur,
•    Mide asidini düzenler,
•    Kan basıncını düzenler,
•    Karaciğer ve safra kesesi yolarının düzenli çalışmasına yardım eder,
•    Diş sağlığının korunmasında etkilidir,
•    Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkiler yaratır,
•    Şeker hastalığında şeker metabolizmasını destekler,
•    Böbrek hastalıklarında destekleyici tedavi etkisi vardır, şeklinde sıralanabilir.

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir

Maden suyunun içindeki silis hücreleri güçlendirir ve kırışıklık oluşumunu azaltır. Maden suyu faydaları cilde nasıl etki eder diye soruyorsanız işte cevaplar;

•    Cildin toz, kir ve yağdan arınmasını sağlar.
•    Ciltte rahatlama ve ferahlama etkisi yaratır.
•    Gözenekleri sıkılaştırır ve cildi güzelleştirir.
•    Cildi derinlemesine temizler.
•    Ciltteki nem dengesini düzenler.
•    Cildi pürüzleştirir.
•    Kırışık oluşumunu yavaşlatır.
•    Mimik çizgilerini belirginliğini azaltır

Maden Suyunun Saça Faydaları Nelerdir

Maden suyunun cilde olduğu kadar saçlara da yararı vardır. Sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olmak için maden suyunun mucize etkilerinden yararlanabilirsiniz. Maden suyu faydaları saça ne gibi ekiler yapar bakalım;

•    Saçların ihtiyaç duyduğu mineralleri almasını sağlar.
•    Saç derisinin ve saçların nemli olmasına olanak tanır.
•    Saçaların kepeklenmesini önler.
•    Saçaların canlı ve parlak görünmesini sağlar.
•    Saçlarda kırılmaların olması önler.
•    Sağılığını kaybetmiş saç tellerinin onarılmasına yardımcı olur.
•    Yıpranmış saçların yeniden güçlenmesine destek olur.

Maden Suyunun Faydaları Zayıflatır Mı?

Maden suyu enerji verir ve vücudu toksinlerden arındırır. Zayıflayabilmek için vücudun doğru mineralleri alması gerekir. Maden suyunun faydaları zayıflatır mı diye bakacak olursa bu soruya evet diyebiliriz. Düzenli maden suyu içmek idrara çıkma sıklığını da arttırır. Vücudun yağlardaki fazlalıklardan arınmasına yardım eder.

Günde iki bardak maden suyu içmek zayıflamaya yardımcı olur. Maden suyunun vücuttaki su dengesine de yararı vardır. Zayıflamak için de vücudun çok su alması gerekir. Maden suyu bu eksikliği tamamlar. Zayıflamak istiyorsanız başka içecekler yerine maden suyu tüketebilirsiniz.

Maden Suyunun Faydaları Hamilelikte Nelerdir?

Hamilelik dönemi vücudun en fazla vitamin ve minerallere ihtiyaç duyduğu dönemdir. Anne karnında büyümekte olan bebeğin besin ihtiyaçları dışarıdan karşılanır. Maden suyu da minareler açısından zengindir. Maden suyunun faydaları hamilelikte de oldukça etkilidir.

•    Yüksek kalsiyum içeriği ile maden suyu kalsiyum ihtiyacını karşılar.
•    Hamilelilikte dişlerin sağlığı için gereken florürü sağlar.
•    Hamilelikte hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunlara maden suyu çok iyi gelir.
•    Kas kramplarının da önlenmesine yardımcı olur.
•    Bebek sağılığına olumlu etkiler yapar.
•    Hamilelikte yaşanabilecek sağlık sorunları riskini azaltır.
•    Annenin kaybettiği mineral eksikliğini tamamlar.

Maden Suyunun Zararları Var Mıdır?

Maden suyu tüketimin fazla olması bazı sorunlar ortaya çıkarabilir. Maden suyunun zararları olarak gösterebileceğimiz şey tüketimin fazla olması halinde hipodermi yaşanabiliyor. Bu durum pek rastlanmayan bir durumdur. Günde bir litre maden suyu normal tüketim standardını karşılıyor. Fazla maden suyu içmek böbreklere de zarar verebiliyor. Mide rahatsızlıkları olanların da maden suyunu dikkatli tüketmesi gerekiyor. Fazla miktarda alınan maden suyu tansiyon sorunu da yaşatabiliyor. Tabi bu sorunlar sadece çok fazla tüketim de oluşan sorunlar. Normal tüketimde maden suyu çok faydalıdır.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır