göçük düzeltme aparatı fiyatları / Kaporta göçük düzeltme aparatı sorunsalı

Göçük Düzeltme Aparatı Fiyatları

göçük düzeltme aparatı fiyatları

Göçük Düzeltme Aparatı

Trafik kazası sonrasında araçlarda büyük oranda hasar meydana gelir. Bu hasarlar otomobillerin kaporta aksamında, kapısında, tamponunda, bagajında veya tavanında meydana gelebilir. Son yıllarda araç teknolojisinde yapılan gelişmeler doğrultusunda hasarı büyük ölçüde gideren çözümler bulunmuştur. Bu çözümlerin başlıcalarından biri de göçük düzeltme aparatı materyalidir. Göçük düzeltme aparatları, otomobillerdeki hasarı büyük ölçüde gideren ve maliyet açısından oldukça katkı sağlayan ürünler arasında yer alır. Bu materyaller sayesinde otomobiller değer kaybetmeden ilgili tüm problemler giderilebilir hale gelir. Araç göçük düzeltme aparatı ile otomobillerin orjinal değeri kaybolmadan gerekli düzeltmeler yapılabilir. Göçük düzeltme materyali arasında aracın hasarlı noktasına göre farklı ürün çeşitleri bulunur. Otomobilde herhangi bir boyama işlemine de gerek kalmadan çeşitli ekipmanlar kullanılarak hasara dair hiçbir iz ve belirti kalmaz. Büyük oranda tasarruf sağlayan bu aparatlar set halinde de satılabileceği gibi ürünlerin tekli olarak satışı da mümkündür. Göçük düzeltme aparatı fiyatları ise ürünün marka ve kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Göçük Düzeltme Aparatı Nedir, Ne İşe Yarar?

Göçük Düzeltme Aparatı Nedir, Ne İşe Yarar?

Küçük veya büyük ölçüdeki kaza sonucu araçta meydana gelen bozulmaların bazı teknik aksesuarlar sayesinde eski haline gelmesini sağlayan ürünlere göçük düzeltme aparatı denilmektedir. Göçük düzeltme aparatı ile hasarlı olan bölgeye farklı ebatlarda ve şekillerde yer alan materyallerle arkadan ulaşım sağlanarak dışarı doğru bastırılma işlemi uygulanır. Eğer göçüklerin arkasına ulaşılamıyorsa hasarlı alanın boyasına herhangi bir zarar vermeden yapışkanlı araçlar ile çekilip düzeltme yapılabilir. Otomobillere bu şekilde bir işlem uygulandığı takdirde orjinal görüntüsü bozulmaz ve aynı zamanda ikinci el satışlarında da bir değer kaybına uğramaz. Eğer hasarlı araçta boya zarar görmüşse, araca yeni bir boya yaptırmak gerekir. Oto göçük düzeltme aparatı kullanılabilmesi için gerekli olan diğer faktör de göçük alandaki sacın uzamamış olmasıdır. Otomobillere uygulanan boya işlemleri, araçların büyük ölçüde değer kaybına yol açar. Bu nedenle de araç sahipleri sıklıkla boyasız göçük düzeltme işlemini tercih ederler. Dolu yağışlarının sık gerçekleşmesi sonucu da boyasız göçük düzeltme aparatı kullanımını artırmıştır. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi, araca alınan dış darbe sonucunda kaporta aksamı üzerinde meydana gelen ve araç boyasının herhangi bir hasara maruz kalmadığı, özel aletler ile boyama işlemine gerek kalmadan düzeltilip aracı eski haline getirme yöntemidir. Bu yöntem aslında geleneksel bir uygulama olup kaportaların özel aparatlar sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde düzeltilmesini sağlar. Mini oranım teknikleri olarak da bilinen bu uygulamalar çarpma ve park hasarları gibi aracın dış yüzeyinde meydana gelebilecek ve boyasız düzeltilebilecek işlemlerdir. Boyasız göçük düzeltme işlemlerinde aracın tamamının boyanması gibi bir durumda söz konusu olmaz. Göçük düzeltme işlemi sonrası 2 saat kadar beklenerek araç üzerine pasta cila sürme gerçekleştirilerek işlem tamamlanır. Göçük düzeltme aparatı, hasar sonrası ilerleyen dönemlerde oluşabilecek yüksek miktardaki maliyetlerin önüne geçilmesini sağlar. Göçük düzeltme aparatlarının asıl amaçlarından biri de aracın daha yüksek hasar almasını engellemek ve bir an önce kötü görünümünü düzeltmektir. Hava koşulların kötüleşmesi ve özellikle de dolu olaylarının yaşanması da araçlara orta ölçekli zarar verebilir. Dolu göçük düzeltme aparatı sayesinde de bu durumu düzeltmek ve eski görünümüne kavuşturmak oldukça kolaydır.

Göçük Düzeltme Aparatları ve Özellikleri Nelerdir?

Göçük Düzeltme Aparatları ve Özellikleri Nelerdir?

Otomobillerdeki küçük veya orta hasarlı bölgelerin bazı pratik materyaller sayesinde profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymadan araç sahipleri tarafından düzeltilebilmesi mümkündür. Araçlardaki kaporta, tampon, kapı hasarlarını gidermek için göçük düzeltme aparatı kullanılarak minimum maliyet ile bozuk alan düzeltilir. Kaporta göçük düzeltme aparatı olarak ilk akla gelen ürün vantuzdur. Plastik veya da metal olmak üzere neredeyse tüm araçlarda oluşan hasarları kolay bir şekilde çekme niteliğine sahiptir. Güçlü bir vantuza sahip göçük düzeltme aparatı ile araçta oluşan tüm hasarlar kolaylıkla eski haline çevrilebilir. Vantuz göçük düzeltme aparatı özellikleri arasında ürünün kullanımını sağlayan tutamaçların kolay ve pratik bir şekilde kapanıp açılabilme niteliğine sahip olması yer alır. Vantuz materyali, araçlarda kullanım göstermesinin yanı sıra pürüzsüz yüzeyli pencerelerde, kapılarda ve aynalarda da güç kullanılması gereken tüm durumlar için önemli bir materyal olarak bilinir. Ancak bu materyal, cam vantuzu olarak satışa sunulur. Araba göçük düzeltme aparatı ürünleri arasında bulunan vantuz, düşük bir maliyete de sahiptir. Kauçuktan üretilen bu dayanıklı malzeme, kullanım gerektiren tüm alanlarda çiziksiz ve yumuşak bir kullanım imkanı sağlar. Aynı zamanda vanuzlar darbeye karşı da oldukça dayanıklıdır. Ürünün tutamaçları, düzeltme işlemi bittikten sonra kolay bir şekilde serbest bırakılabilir özelliktedir. Vantuz materyali, kolay taşınır ve hafif bir malzemedir. Evlerde, dükkanlarda, işyerlerinde ve garajlarda kullanım için ideal üründür. Göçük düzeltme aparatı seti içerisinde vantuzun yanı sıra göçük çektirme pensesi, çektirme plastiği de yer alır. Göçük düzeltme aparatı çeşitleri arasında bulunan pense, ayarlanabilir vida yardımı ile araca daha hassas bir kuvvet uygulanması mümkündür.

Göçük Düzeltme Yöntemleri Nelerdir

Göçük Düzeltme Yöntemleri Nelerdir

Araçlardaki göçüklerin düzeltilerek eski haline getirilebilmesi için bazı alternatif yöntemler bulunur. Bunlardan biri de manyetik göçük düzeltme yöntemidir. Bu yöntem, bilinen en yaygın işlemler arasında yer alır. Araçlarda hiçbir aksamın sökülmesine gerek duyulmadan yapılan bu düzeltme işlemi sayesinde kişiler büyük oranda tasarruf edebilir. Bu yöntemde araçlardaki hasarlı alana frekans dalgası verilir. Böylelikle otomobil eski haline dönecektir. Manyetik düzeltme yapılırken hasarlı bölgeye göre programlama yapılabilmektedir. Kaporta göçük düzeltme yöntemi ise oto ustaları ve artık günümüzde göçük düzeltme aparatı satışının da artması sayesinde araç sahipleri tarafından yapılabilmektedir. Göçük düzeltme işlemi için bazı çubuk aparatlara ihtiyaç duyulur. Bu işlem gerçekleştirilirken de nazik hareketlerle kaporta göçüğünün arkadan dışa doğru itilmesi sağlanır. Vakumlama yöntemi ile göçük düzeltme işlemi daha çok hasarlı alanın arkasına ulaşma imkanı bulunmadığında gerçekleştirilir. Göçük düzeltme aparatı tavsiye edilen ürünlerden olan vantuz çok amaçlı bir vakumlama aleti olarak da bilinir. Bu noktada göçüklerin hasar boyutunun belirlenmesi önem taşır. Çünkü hasar ölçüsüne uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Göçük düzeltme yöntemleri arasında bilinen bir diğer uygulama da boyasız göçük düzeltme işlemleridir. Boyasız hasar giderebilme işlemi, özellikle küçük çaplı hasarların giderilmesinde kullanılır. Boyasız hasar giderme için de diğer yöntemlerde olduğu gibi öncelikle hasar tespitinin yapılması gerekir. Bu tespitler, hasar alan bölgelerin boyalarının zarar görüp görmemesi ve göçük derinliğini kapsar. Eğer hasar sonrası aracın boyasında herhangi bir zarar yoksa, boyasız göçük düzeltme işlemi yapılabilir. Bu işlem için bir profesyonel olmaya da gerek yoktur. Amatör araç sürücüleri de bu işlemi gerekli aparatlar ile kolay bir şekilde halledebilir. Göçük giderme yöntemlerinin tümünde derin göçükler 3 güne dek bitirilebilirken, derinliği az olan göçüklerde aynı gün içerisinde işlem tamamlanabilir. Trendyol’un zengin ürün seçenekleri içerisinde yer alan göçük düzeltme aparatları arasından sizin için en uygun olan ürünleri seçebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz teknik malzeme ve tüm araba aksesuar çeşitleri için Trendyol’un otomobil ve motosiklet kategorisini inceleyebilirsiniz.

Konu: Kaporta göçük düzeltme aparatı sorunsalı

• 19-03-2012, 14:47#1

• 19-03-2012, 14:52#2

site sponsorlarından biride satıyordu bunlardan.göcük düzelten ustaların kullandığı aparatlardan biri..

• 19-03-2012, 14:57#3

Germanian çevrimdışı

takipteyim işe yarıyormu bende meraktayım alıp kullanan varmı??

ER teknik ısıtma sistemleri

Kat kaloriferi&brülör&hidrafor

sistemleri montaj tamir bakım..

7/24 servis hizmeti..

ev ve işyerlerine mazot ve fuel oil servisi yapılır..
    0553 227 39 55

• 19-03-2012, 14:59#4

ben aracımı yaptırdım bu aletle bızım kaportacıda vardı hiç memnun kalmadım. bu alete sadece kocaman göçük olursa iyi iş yapar

• 19-03-2012, 15:06#5

rebelh çevrimdışı

ya benim şöför kapısında ufak bi göçük var çıtanın hemen üstünde kapı içlerini söksem tornavidanın tersiyle falan ufak ufak vurarak düzeltebilirmiyim?

• 19-03-2012, 15:08#6

poseidon çevrimdışı
    poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Düzelteceğiniz göçük kısmına daha önceden boya yapılmamışsa işinize yarar.

Hatta hızlı ve kolay kullanımı karşısında şaşrıtıyor.

ama göçük bölgesi boyalı ve macunlu ise o bölgedeki boyayı sökebiliyor.

Boyayı söktüm o yüzden söylüyorum.

• 19-03-2012, 15:12#7

• 19-03-2012, 15:38#8

burakN çevrimdışı
    burakN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıposeidonNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Düzelteceğiniz göçük kısmına daha önceden boya yapılmamışsa işinize yarar.

Hatta hızlı ve kolay kullanımı karşısında şaşrıtıyor.

ama göçük bölgesi boyalı ve macunlu ise o bölgedeki boyayı sökebiliyor.

Boyayı söktüm o yüzden söylüyorum.

evet daha önceden bende çektirmek istemiştim çekmediler eski aracımda boya oldugu için bunda yok Allahtan bagajımda ufak çaplı 2 tane göçük için düşünüyorum bende. Sipariş verdim bakalım gelince bi deneyip göreceğim olumlu olursa paylaşırım.

• 19-03-2012, 15:44#9

Burak Mehmet çevrimdışı
    Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serviste çalışırken bunun kalitelileri ile dolu göcüklerini yapardık... usta bi elde işe yarayan bir ürün...

• 19-03-2012, 16:32#10

fatihcakin çevrimdışı

Göründüğü gibi noktasal ovalimsi yamukları ve boyada hata olmayanları düzeltirsiniz, %100 bütün göcükleri düzeltmek imkansız...

• 19-03-2012, 16:39#11

Burak-Akın çevrimdışı
    Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bunun gibi ilanlara pek inanmıyorum.. ama takipdeyim bakalm ne olacak

Honda Civic İes, Nissan 200sx s14, Honda Civic eg6 si, Citroen c2 VTS

• 19-03-2012, 16:45#12

poseidon çevrimdışı
    poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıBurak-AkınNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bunun gibi ilanlara pek inanmıyorum.. ama takipdeyim bakalm ne olacak

Denendi uygulandı. Uygulanan zeminde sonradan boya yoksa İşe yarıyor.
    Hemde iz ve leke bırkamadan işi bitirince 150 tl ye tamir ve boya yapılacak yeri
    20 tl lik bir ürünle düzelttiğini görünce şaşırıyorsun

• 19-03-2012, 16:49#13

Ahmet_28 çevrimdışı
    Ahmet_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben aldım kullandım bazı kısımlardaki göçükleri çekti biraz ama öyle boyanan bi parça gibi olmuyor kalıyor gene ufak tefek.yani çok fazla bişey beklemeyin hayal kırıklığına uğrarsınız

alt tarafı 20 lira denemekten zarar çıkmaz.

• 19-03-2012, 16:56#14

gökan çevrimdışı
    gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arka camurlugum boya atmadan ıcıne gocmus bununla yapabılrmıyım

www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

• 19-03-2012, 17:07#15

ArasFırat çevrimdışı

işe yarıyo gerçekten.. yalnız silikonu sürdükten sonra biraz fazla beklemek lazım. yoksa dışarıya çeken vidayı sonuna kadar kıvırsanız dahi tam kurumadığı için bırakmıyo kaportayı.. göçüğü dışarıya aldığınız zaman yüzünüzde aa harbi oldu lan ifadesi olacak haberiniz olsun

• 19-03-2012, 17:09#16

Skyhawk34 çevrimdışı
    Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntırebelhNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ya benim şöför kapısında ufak bi göçük var çıtanın hemen üstünde kapı içlerini söksem tornavidanın tersiyle falan ufak ufak vurarak düzeltebilirmiyim?

kapı ıclerını sokerek ulasabilirsin ondan sonrası hayal gucune kalmıs

• 19-03-2012, 22:47#17

emre_277 çevrimdışı
    emre_277 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

boya varsa koparıp alır boyayı

• 19-03-2012, 22:57#18

ef186 çevrimdışı
    TechTurkeyef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

http://www.techturkey.com/forum/adli...larimizda.html

Sitemizin sponsorlarindan birinde de mevcut aslinda pahali bir urunde degil gordugum kadariyla ...

Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

• 19-03-2012, 23:05#19

SONE-R çevrimdışı

burdaki ilanda daha ucuz.. sanırım çin menşeili bu ürün.. tanesi 2-3 liraya gelmiştir..

Pops A Dent Kaporta Göçük Düzeltme - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 75385564

ben sanayide yaptırdığımda bir tane göçük için 50 lira vermiştim.. aslında 30 lira buna verip denenebilir..

• Çok Amaçlı Vakumlama Araç Göçük Düzeltme Kaporta Çektirme Aparatı Vantuz

Araçlardaki kapı, tampon, kaporta hasarlarını düzeltmek amacıyla hasarlı bölgeyi çekmek için kullanabileceğiniz araba göçük düzeltici sizi büyük tamir masraflarından kurtararak küçük hasarlarınızı tek başına düzeltebilme imkanı sağlayacaktır.

Vantuzun çalışmasını sağlayan tutamaçları oldukça kolay kapanıp açılmaktadır.

Metal ve plastik olmak üzere neredeyse tüm araçlarınız üzerinde oluşan hasarları kolaylıkla çekebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Güçlü vantuzlara sahip boyasız göçük düzeltme aparatı ile aracınızda oluşan göçükleri kolayca eski haline çevirebilirsiniz.

Göçük Düzeltme Aparatı Kullanım Alanları

Aynı zamanda pürüzsüz yüzeyli pencereler, aynalar ve kapılar da güç uygulanması gereken durumlar için de cam vantuzu olarak kullanıma elverişlidir.

Ev, dükkan, garaj ve işyeri için idealdir.

Göçük Düzeltme Aparatı Malzemesi

Dayanıklı ağır hizmet tipi kauçuktan üretilmiş olması yumuşak ve çiziksiz kullanım sağlar. Darbeye dayanıklıdır, Tutamaçları kolaylıkla serbest bırakılabilir.

Araç Göçük Giderici Boyutları:

Genişlik: 5cm

Uzunluk: 6 cm

Çap : 6 cm

Desi : 1 desi

Ürün rengi stoklardaki durumuna göre karışık olarak gönderilecektir.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir