nişastalı limonlu kurabiye / Limonlu Çatlak Kurabiye (Nişastasız) - Leziz Yemeklerim

Nişastalı Limonlu Kurabiye

nişastalı limonlu kurabiye

Nişastalı Çatlak Kurabiye

nişastalı çatlak kurabiye
Aylar önce bir gün, internette gördüğüm bir kurabiye ile ağzımda bir lezzet belirdi. Tat hafızası mı nedir artık, çocukluğumda halamın yaptığı bir kurabiyenin tadı. Ben onu nişastalı çatlak kurabiye gibi hatırlayıp, halamdan tarifini aldım. Sonra bir türlü yapamadım, o arada da tarifi kaybettim. Geçenlerde annemin eski tarif defterine bakarken, nişastalı kurabiye tarifi görünce dur bir yapayım dedim.

Yapması çok kolay bir kurabiye bu. Fırından çıkmasını sabırsızlıkla bekledim. Evet güzeldi ama benim hafızamdaki kurabiye değildi. Sanırım o nişastalı kurabiye değil, un kurabiyesiydi. Denemelerim devam edecek :) Bu arada nişastalı kurabiye de görüntüsü ve lezzeti ile harika oluyor. O yüzden blogda bulunsun istedim.
nişastalı çatlak kurabiye
Siz sever misiniz böyle kıyır kıyır ağızda dağılan kurabiyeleri? Peki çocukluğunuzdan hatırladığınız tarifler var mı bir anda aklınıza gelen? Neyse ben tarifi bırakıyorum, bakalım 80 lerin çocukları hatırlayacak mı bu lezzeti. İçine limon ya da portakal kabuğu da katabilirsiniz, sonraki sefer ben öyle yapıcam.
Image and video hosting by TinyPic

NİŞASTALI LİMONLU KURABİYE

İyi Akşamlar gençler..
Muhteşem bir kurabiye tarifim var.
Isırdığınız  anda ağızda dağılan nefis bir lezzet.

NİŞASTALI KURABİYE (LİMONLU)
monash.pwğ
2 yumurta sarısı
1 su bardağı pudra şekeri (az tatlı sevenler 1 çay bardağı da koyabilirler)
Çeyrek limonun suyu
1 paket kabartma tozu 
1 paket vanilya
Ele yapışmayacak kıvama gelene kadar nişasta (Yaklaşık _ gr.)Mısır veya buğday nişastası farketmez arkadaşlar burada buğday nişastası kullandım💗💗
🌺
🌺

YAPILIŞI
Oda ısısında iyice yumuşamış olan yağ ile pudra şekerinii krema gibi olana dek karıştırın
Mikser veya elle iyice yumuşatın
Bu ilk adım güzel bir kurabiyenin püf noktasıdır 
Yumurta sarılarını karışıma ekleyip  güzelce yedirin
Limon suyu,vanilya ve kabartma tozu ekleyin
Nişastayı dikkatli şekilde az az ekleyerek orta sertlikte bir  hamur haline getirin
Zamanınız varsa 10_15 dakika buzdolabında bekletin
Hamurdan istediğiniz büyüklükte parçalar alıp yuvarlayın.
Yalnız şunu söyleyeyim kurabiye çok güzel kabarıp genişliyor istediğiniz görüntüden daha küçük yapın
Yağlanmış tepsiye dizin
derecedeki fırında
12 _15 dakika pişirin
Kabarıp çatlayınca fırından alın kurabiye kurumasın
Soğuduktan sonra tepsiden alabiliriz
Zaten sıcakken kısırlıktan elinizde dağılabilir o kadar güzel oluyor 
Yapanlara Afiyet şeker olsun 
Bana da bir foto atarsanız memnun olurum 💗💗💗

Limonlu Nişastalı Kurabiye

Tarifi dene, fotoğrafını paylaş
Tarifi dene, fotoğrafını paylaş
Ben de Yaptım
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Buğday Nişastalı 30 Efsane Tarif Tarifi
Buğday Nişastalı 30 Efsane Tarif

Buğday nişastası, tariflerin her birinde ayrı görevler üstlenen çok kullanışlı bir aşçılık malzemesidir. Kurabiyelerin kıyır…

Mısır Nişastalı En Güzel 40 Tarif Tarifi
Mısır Nişastalı En Güzel 40 Tarif

Mısır nişastası leziz yemekler, tatlılar yapılan her mutfakta kesinlikle bulunan malzemelerdendir. Muhallebi, kurabiye, baklava, sos,…

limon, mısır nişastası, tereyağ & pudra şekeri tarifleri

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, bitkisel yağ

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, şeker, yumurta, vanilya

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, badem, un, vanilya, lime, siyah çay

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, ceviz, un, bitkisel yağ, yumurta, kabartma tozu

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, badem, un, şeker, limon suyu, vanilya

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, şeker, limon suyu, vanilya, kabartma tozu

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, şeker, yumurta, kabartma tozu, nar

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, şeker, yumurta, kabartma tozu, nar

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, süt, un, reçel, yumurta, kabartma tozu

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, şeker, yumurta, limon suyu, kabartma tozu, şekerli vanilin

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, süt, un, şeker, yumurta, kabartma tozu, şekerli vanilin

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, şeker, gıda boyası, limon suyu, vanilya, kabartma tozu

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, süt, un, zerdeçal, şeker, limon suyu, vanilya

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, şeker, yumurta, vanilya, elma, tarçın

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, bitkisel yağ, gıda boyası, yumurta, vanilya, kabartma tozu

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, karanfil, yumurta, zencefil, kabartma tozu, tarçın

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, karanfil, yumurta, zencefil, kabartma tozu, tarçın

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, un, şeker, yumurta, limon suyu, lavanta, vanilin

Malzemeler: tereyağ, mısır nişastası, pudra şekeri, limon, sıvı krema, süt, un, şeker, yumurta, bitter çikolata, vanilya

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır