naturel anaokulu / Özel Natürel Anaokulu

Naturel Anaokulu

naturel anaokulu

Natürel Doğal Yaşam, Spor, Bilim, Güzel Sanatlar Anaokulu
Koşuyolu Mah. Cenap Şahabettin Sok. No:37 Koşuyolu Kadıköy / İSTANBUL
0533 384 63 36

Naturel Yaşam Anaokulu

beslenme-naturel-anaokulu
Beslenme

Naturel Yaşam Anaokulu olarak çocuklarımızın gelişimlerini destekleyeci, besin değeri yüksek, mevsimine uygun menüler taze, organik ve katkısız seçmeye özen gösterilerek hazırlanmaktadır. Açık büfe kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi atıştırmalığı olarak 3 öğün vardır.

egitim-sistemi-naturel-yasam-anaokulu
Eğitim Sistemi

Alanında uzman eğitmenler tarafından planlanmış, Waldorf eğitim sistemini benimsemiş, perma kültür ve doğal yaşamdan ilham alarak hazırlanmış, bütün okul öncesi yaklaşımları içine alan Multibem eğitim sistemini uygulanmasının yanı sıra, İngilizce dil ağırlıklı program oluşturmuştur.

etkinlik-anaokulu-meram
Etkinlikler

Kurumumuzda jimnastik, spor, müzik, ritim, orff, resim, sanat başta olmak üzere bir çok etkinlik ve atölye çalışması yapılmaktadır. Doğa, doğal yaşam ve yaparak öğrenme eğitim sistemimizin çatısını oluşturmatadır.

Okul, çocukların serpilip büyüyeceği bir “BAHÇEDİR”.

Icon

EKOLOJİK YAKLAŞIMIMIZ

Mutfak atıklarımız ile kompost yaparak hem çöp miktarımızı azaltıp doğayı koruyor hem de tamamen doğal gübremizi elde ediyoruz.
Okulumuzda kimyasal deterjan kullanmıyor, doğal malzemeleri ile karışımlar hazırlayıp yaşam alanımızı temizlerken doğadaki bir başka canlının yaşam alanını kirletmiyoruz.
Sıfır atık projesine destek vererek “Çöpsüz okul” olmaya gayret ediyoruz. 

Icon

NATÜREL MUTFAĞIMIZ

Öğrencilerimiz haftada bir gün mutfak atölyesinde bizimle yemek yapmaktadır.Ekmek, peynir, pekmez, kefir, yoğurt, erişte, salça. Her gıdanın doğalını tüketmekteyiz. Patates soymayı, rende yapmayı, dilimlemeyi, kurutmayı öğrenecekler. Bahçemizde açık yapacak yemek yemenin keyfini çıkaracaklar. Kendi yetiştirdikleri sebze ve meyveyi dalından koparıp taze taze yiyecekler. Dalından sofraya tamamen doğal besleneceğiz.

Icon

TARIM

Okulumuzun tarım atölyesinde atalık tohumlarla yetiştirdiğimiz sebze ve meyvelerin tohumlarını alıp kumbaramızda biriktirerek sürdürülebilir tarım yapmaktayız.

İlaçsız-zehirsiz tarım yaparak çocuklara doğal olanın önemini kavratıyor, onlara rol-model oluyoruz.

shapeshapeshapeshape

NATÜREL’İN HİKAYESİ

2009 yılında Koşuyolu’nda çocuklara kurgusuz doğal öğrenme kapıları açmak amacıyla kurulmuş bir anaokulu iken, mezun ettiğimiz öğrencilerin “Natürel’de çok mutluyduk” ve velilerin “Keşke sizden sonra da çocuğum toprağa dokunabilse, doğadan öğrense, sosyal gezi ve projeleriyle gelişse” talebi üzerine kurulmuş bir ilkokuldur.

about

ANAOKULU

Aynı bahçede ilkokulumuzdan ayrı bir binada bulunan anaokulumuzda 4-6 yaş arasındaki çocuklarımıza Reggio Emilia yaklaşımı ve orman pedagojisi ışığı altında eğitim vermekteyiz.

İLKOKUL

2009 yılında Koşuyolu’nda çocuklara kurgusuz doğal öğrenme kapıları açmak amacıyla kurulmuş bir anaokulu iken, mezun ettiğimiz öğrencilerin “Natürel’de çok mutluyduk” ve velilerin “Keşke sizden sonra da çocuğum toprağa dokunabilse, doğadan öğrense, sosyal gezi ve projeleriyle gelişse” talebi üzerine kurulmuş bir ilkokuldur.

NEDEN “DOĞA TEMELLİ” OKUL ?

Doğa, çocukları sakinleştirir, odaklanmalarını sağlar ve duyularını harekete geçirir. Yapılan araştırmalarda görülmüştür ki doğa temelli, sınıf dışı eğitim yapılan okullarda çocuklar daha başarılıdır. Eğitimin içine hareket de girince öğrenmenin kalitesi artmaktadır. Her çocuğun büyüme çağında doğal çevrede olmaya ihtiyaç ve hakkı vardır. Bu çerçeveden bakıldığında özellikle şehirlerde yaşayan çocuklara “Sınıf dışı eğitim” sağlıklı gelişebilmeleri için “Alternatif” olmaktan ziyade bir ihtiyaçtır.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır