kanuni seyhan 150 aksesuarları / Kanuni Seyhan Yedek Parça Fiyatları, Çeşitleri ve Yorumları - Trendyol

Kanuni Seyhan 150 Aksesuarları

kanuni seyhan 150 aksesuarları

Motovento
REKLAM ALANI
  • 14 Eylül 2011, 02:53#1

ToxiCx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba, yamaha cygnus rs125 scooterim vardı onu sattım 2010 model bir seyhan 150 aldım, motor ile ilgili ilk izlenimlerimi söyleyeceğim
    öncelikle yol tutuşu bir scooterdan kat ve kat daha iyi scooter a 2 kişi binildiğinde yol tutuşu zorlaşıyor, seyhan 150 ile daha rahat kullanımı var
    ancak bilmediğim şeyler var bu konuda aynı motor sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum

Reklamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
  • 14 Eylül 2011, 03:03#2

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya scooterları genelleme içine koyma sanki bütün scooterların yol tutuşu berbatmış gibi
    seyhan dediğin motorun gidonu çok iğrençti bana göre tabi cooper seven biri için farklı olabilir . yakın bi çevremde bu motoru olan birinin sürekli zinciri atıyordu sonrada piyasadan silindi görmez oldum

ohaa bu arada 125 liği halen varmış yeni gördüm
    not:birzamanlar ybr125 modası varken bende ybr bakmaya gittiğimde bu motor revaştaydı bunu alcak kadar olmuştumda param yoktu ama daha 16 yaşındaydım şuan 24 gün alıyoz:D
    neyse bakalım

• 14 Eylül 2011, 03:38#3

• 14 Eylül 2011, 15:59#4

• 14 Eylül 2011, 16:08#5

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    toxicx kardeşim yağmurlu havada yada ıslak zeminde çok çok dikkat et arkanı toplayamazsın; orjinal lastikleri hiç iyi değil KENDA marka bişey zaten. ben denk getirsem değiştireceğim lastiklerini zati.

Alıntıcaneroladlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet yol tutuşu sürüşü gayet keyifli bir motor şu ana kadar motorla ilgili bir sorun yaşamadım halbüki çok agrasif kullanmama rağmen.biraz aksesuarla çok hoş görünüm elde edebilirsin

hocam ne gibi aksesuarlarla hoş bir görünüm elde edebiliriz?

• 14 Eylül 2011, 16:26#6

hayalets - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yol tutuşu güzel diyorsun daha güzel tekerleklerle dahada güzel olacaktır.Seyhan ın aynısı mondial 125 kt vardı motoru öldürürcesine kullandım banamısın demedi.Çevreyolunda bir tır altına girdim,tepelik bir bölgede ırmağa uçuyordum,otobüsleremi çarpmadım,kaldırımlardan hoplardım,gördüğüm en ufak zıplama yerinde bile croos muş gibi zıplardım.üstüne 5 kişi bindiğimizde oldu.önüde kalktı arkasıda kalktı devrilmedik yer kalmadı.O kadar kötü kullanmama rağmen motor tertemizdi.En son kamyonun altına girdimde 50 mt sürüklendim baya büyük bi kaza yaşadım pert oldu hurdaya çıkarttımda bıraktım yoksa dağ tepe çayır bayır durmak bilmez güzel bi motordur.Dış aksamları ne kadar kolay dökülsede ayna sinyal v.s gibi,yürürü gayet iyidir bana göre.
    Hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin diyelim.

Satılık ucuz choper motorsiklet
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-mondial-150-zat-takasli-250-cc-capir-vitesli-chopper-motorsiklet-58197787/detay/

• 14 Eylül 2011, 16:38#7

Zıpkıncı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzozların tekerleklere bakan arka ve alt yüzeylerini sürekli temizle. Bu bölümden delinme yapıyor egzozlar.

Sürekli titreşim yaptığı için tüm vida ve somunlar gevşiyor. Özellikle plaka ve arka çamurluk bölümü.

Yol tutuşu ve sürüşü keyifli bir motordur. Zevkle sürdüm senelerce. Motoru çok iyi değil 2007 yılından sonrakilerin. Çok zorlama.

Yedek parçası mondialle aynı olduğu için neredeyse her yerde var. Metal aksam pas tutmaya çok elverişli çünkü kaliteli değil. Sürekli temizle.

Kronik arızası yoktur ama iyi ve sürekli bakım ister. Yaptırmazsan motoru kucağına verir affetmez

• 14 Eylül 2011, 16:59#8

hayalets - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntısey_47adlı üyeden alıntı Mesajı göster

toxicx kardeşim yağmurlu havada yada ıslak zeminde çok çok dikkat et arkanı toplayamazsın; orjinal lastikleri hiç iyi değil KENDA marka bişey zaten. ben denk getirsem değiştireceğim lastiklerini zati.

hocam ne gibi aksesuarlarla hoş bir görünüm elde edebiliriz?

arkadaşımında dediği gibi orjinal lastikleri gerçekten berbar ama asfalt üstünde iyi yanıyor iyi duman çıkartıyor tekerlek sardırınca Naylon galba

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

AlıntıZıpkıncıadlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozların tekerleklere bakan arka ve alt yüzeylerini sürekli temizle. Bu bölümden delinme yapıyor egzozlar.

Sürekli titreşim yaptığı için tüm vida ve somunlar gevşiyor. Özellikle plaka ve arka çamurluk bölümü.

Yol tutuşu ve sürüşü keyifli bir motordur. Zevkle sürdüm senelerce. Motoru çok iyi değil 2007 yılından sonrakilerin. Çok zorlama.

Yedek parçası mondialle aynı olduğu için neredeyse her yerde var. Metal aksam pas tutmaya çok elverişli çünkü kaliteli değil. Sürekli temizle.

Kronik arızası yoktur ama iyi ve sürekli bakım ister. Yaptırmazsan motoru kucağına verir affetmez
    eksoz kısmına katılmıyom yaklaşık 20 bin km bir gram pas yapmadı.Fakat bütün metal aksamları kolayca su aldığı zaman pas yapabiliyor.Dikkat edip devamlı temizlersen.Motora iyi bakarsan oda sana bakar.vidalar kısmına katılıyorum vidaları vibrasyondan dolayı gevşiyor.Fakat kilitli somunlar var,kilitli somunların içine biraz sıvı silikon sürerek vidaları tamamlarsanız daha uzun ömürlü gevşeme yapmaz.Bana göre motoru sağlam suya dayanıklı.Hiç zincirde değiştirmedim zinciride dayandı 20 bin km o kadar hor kullanmama rağmen.Tekerlekler hiç patlamadı.yanlız arka çamurluk metal olduğu için çok çabuk gevşiyor.Plakaları genelde yırtıyor kağucuk tarzı özel bi sistem düşünürsen kendine göre plakanıda sağlam tutar.Sinyaller kıvrılmaz ve plastik olduğu için çavuk kırılıyor,değiştirebilirsin naylon kaucuk tarzı olanlarla.Ayak basamaklarına dikkatli bindir indir çabuk yamulabiliyor.

Satılık ucuz choper motorsiklet
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-mondial-150-zat-takasli-250-cc-capir-vitesli-chopper-motorsiklet-58197787/detay/

• 14 Eylül 2011, 18:06#9

• 14 Eylül 2011, 22:37#10

• 14 Eylül 2011, 22:46#11

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

buna hiçbirşey yapmadan önce lastikleri değiştirmen lazım diğer aksesuarlar sonradan olsa da olur yola sağlam bassın.. bu arada hayırlı olsun

hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

• 14 Eylül 2011, 23:13#12

• 15 Eylül 2011, 00:49#13

F54 kardeş lastikleri nerdeyse daha sıfır, neden lastikleri değiştirmem gerekiyorki? titreşim fazla diye başlangıçta endişelerim vardı, motoru kullanınca endişe falan kalmadı, yukarıda da bahsettiğim metal aksamının soyulması canımı sıktı, aksesuar için arkaya binen kişinin yaslandığı yeri değiştirmek istiyorum onu nereden bulabilirim? ayrıca bunun benzin göstergesini nasıl okuyacağım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

F54 kardeş lastikleri nerdeyse daha sıfır, neden lastikleri değiştirmem gerekiyorki? titreşim fazla diye başlangıçta endişelerim vardı, motoru kullanınca endişe falan kalmadı, yukarıda da bahsettiğim metal aksamının soyulması canımı sıktı, aksesuar için arkaya binen kişinin yaslandığı yeri değiştirmek istiyorum onu nereden bulabilirim? ayrıca bunun benzin göstergesini nasıl okuyacağım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

F54 kardeş sağolasın yazmayı unutmuşum eyv.

• 15 Eylül 2011, 01:14#14

KANUNİ 150 C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2008 sıfır aldım şu anda 5000 km de genel manada sorun yok ançak titreşim çok birde gazı bırakınca ani fren yapmıyormu beni deli ediyor birde motorun her tarafından ses geliyor o zamana dönme şansım olsa HONDA alırdım motorun üzerindeki araç gereçler çin yapımı sağlamlığı sıfır yani ama aldık bir kere fazla dövünmeye gerek yok uzun yolda 1 litre benzin ile 42 km yol gidiyor azami en fazla yaptığım hız genelde 60 biraz basarsan 90 görüyor ondan sonra zaten titreşimden üzerinde durmanın imkanı yok alan arkadaşada kazasız belasız sürüşler

• 15 Eylül 2011, 02:07#15

• 15 Eylül 2011, 02:42#16

• 15 Eylül 2011, 14:03#17

• 16 Eylül 2011, 03:34#18

arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek biri?

• 16 Eylül 2011, 09:56#19

• 17 Eylül 2011, 04:51#20

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıToxiCxadlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah egelim kardeş freni kullanmıyorum hiç :D çok enteresan :D ..motoru bir arkadaştan aldım birazda şansa denk geldi . Debriyajde mi sorun var yoksa bende mi anlayamadım, 1.viteste irkilme yapıyor, diğer viteslerde herhangi bir sorun yok özellikle birinci viteste bir silkeleme var, mesela 1.vitese atıyorum hiç gaz vermiyorum motor hafif tekleme yapıyor ve 2.vitese attığım zaman gazı ayarlayamadığımda yine yapıyor? acaba nedendir? motosikletin motorunda mı bir problem varki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

düzeltme: 2.viteste yapmıyor. 2.vitesten birinci vitese ve 1.vitesten 2.vitese attığımda yapıyor nedense?
    Motorunda bi sorun olduğunu sanmıyorum genelde bütün motorlar özellikle soğukken ilk vitese taktığında tık diye bisesle beraber irkilme yaparlar debriyajı tam sıkıyomusun? Manetin ucu gidona kadar değiyomu? Yanıtın evet ise en fazla debriyajına ince bi ayar gerekir
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Reklamlar

REKLAM ALANI
  • X-PLORER SERIE 75 ROBOT SÜPÜRGE

Gelişen teknolojiye ayak uyduran ürün tasarımları ile tüketicilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Tefal, Türkiye genelinde 150’nin üzerinde mağazasıyla hizmet verir. Hemen her kesime ve bütçeye hitap eden Tefal marka ürünler; dayanıklılık ve pratik kullanımı estetik görünümle birleştiren tasarımlarıyla kullanıcılarının beğenisini kazanır. Güvenilirliği ile ön plana çıkan Tefal, üretim aşamasında doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen ham maddeler kullanarak doğaya ve insana verdiği önemi vurgular. En uygun fiyatlarla Tefal ürünleri, hayatı kolaylaştıran teknolojileri ile zamanın sizekalmasını sağlar, sevdiklerinizle daha fazla anı biriktirmenize yardımcı olur.

Tefal Ürünleri

Üretim aşamasında kullandığı materyallerin kalitesiyle adından söz ettiren Tefal, uzun süre dayanıklılığını koruyan birbirinden benzersiz ürün çeşitleriyle tüketicilerin en çok tercih ettiği markalar arasındadır. Tefal ürün modelleri arasında elektrikli ev aletleri, tava ve tencereler, mutfak aksesuarları, tartılar ve aksesuar kategorileri yer alır.

Elektrikli Ev Aletleri

Birbirinden kullanışlı ütü ve elektrikli süpürge çeşitleri ile ev işi yapmayı daha konforlu ve kolay hale getiren Tefal, işlerinizi kısa sürede yapmanıza destek olarak günlük yaşamın yoğun temposunu biraz olsun hafifletmeyi amaçlar.

Tefal Ütüler

Farklı tasarımlara sahip Tefal ütüler, giysi ve ev tekstil ürünlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde  ütülemenizi sağlar. Zamandan tasarruf için Tefal dikey buharlı ütü çeşitlerini tercih edebilir, ütü masasına ihtiyaç duymaksızın giysilerinizi askıdayken bile rahatça ütüleyebilirsiniz. Kablo karmaşasından hoşlanmıyorsanız Tefal kablosuz ütü modelleri ideal bir seçim olabilir. Kırışıklıkların tamamen ortadan kalkmasını isterseniz yüksek basınç özelliğine sahip Tefal kazanlı ütü tam size göre. Tek seferde çok fazla ütü yapmak sizi yoruyorsa Tefal 2400 watt buharlı ütü, ergonomik tutma sapı sayesinde daha az efor sarf etmenizi sağlar. Otomatik kapatma özelliği, yüksek buhar gücü ve daha pek çok yenilikçi teknolojinin bir araya geldiği Tefal ütü modelleri ile hayatınızı kolaylaştırın.

Tefal Elektrikli Süpürgeler

Temizliğin temelini oluşturan Tefal elektrikli süpürgeler, ergonomik tasarımları sayesinde bel ve sırt ağrılarını minimuma düşürebilir. Temizlik yapmayı daha rahat ve konforlu hale getiren modeller, pratikliği ile de ön plandadır. Mümkün olan en kısa sürede temizlik yapmanıza yardımcı olarak zamanın büyük bir çoğunluğunun size kalmasını sağlar. Tefal elektrikli süpürge çeşitleri, sağlam ve dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. Evcil hayvan besleyenler için özel olarak tasarlanan ürünler, özel fırçaları sayesinde yaşam alanındaki tüm toz ve tüy parçalarını ortamdan uzaklaştırır. Siz işteyken ev temizliğinin yapılmasını isterseniz Tefal robot süpürge modellerini tercih edebilirsiniz. Yerden tasarruf sağlamak isterseniz de dikey modeller tam size göre.

Tefal Tava ve Tencereler

Tefal’in mutfakta zaman geçirmeyi daha keyifli hale getiren tencere, tava ve düdüklü tencere çeşitleri; fonksiyonel ve ergonomik kullanım özellikleri sayesinde mümkün olan en kısa sürede yemek pişirmeyi sağlar. Tek tek alabileceğiniz ürünleri set halinde alarak daha ekonomik bir alışveriş de yapabilirsiniz. Set halindeki ürünler birbirinin içine geçme özelliği sayesinde mutfakta yer tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur. Takıp çıkarma özelliğine sahip Tefal İngenio tava ve tencere modelleri, yemekleri ocaktan almanızı kolaylaştırır. Sıcaklık gösterme özelliği ile donatılan ürünler, tasarımında kullanılan materyallerin kalitesi sayesinde uzun süre dayanıklılığını korumayı başarır. Yapışmaz tabanları ise yemeklerin servis edilmesini kolaylaştırır ve aynı zamanda bulaşık makinesinde de rahatlıkla yıkanabilir. Homojen ısı dağılımı sağlayan özel difüzyon taban, yemeğin tamamının ısıdan yararlanmasını sağlayarak lezzetine lezzet katar. Titanyum 2X kaplamalı tava çeşitleri, hem daha az enerji harcayarak yemekleri pişirir hem de normal kaplamalara oranla 2 kat daha uzun süre kullanım fırsatı sunar.

Tefal Elektrikli Mutfak Aletleri

Tefal elektrikli mutfak aletleri; gıda hazırlama, elektrikli pişirme ve sıcak içecek olmak üzere üç farklı kategoriye ayrılır. Gıda hazırlama kategorisinde yer alan el blenderi, doğrayıcılar ve öğütücüler, el mikserleri, mutfak şefleri, kıyma makineleri ve meyve sıkacakları yemek hazırlığınızın süresini kısaltır. Pratik ve rahat bir şekilde sebzeleri hazırlayabilir, meyve suyu çıkararak yemek yapmayı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Kahve makinesi ile misafirlerinize bol köpüklü kahveler hazırlayabilirsiniz. Yüksek su kapasitesine sahip elektrikli çay makinesi ile çayın doğal tadını bozmadan çay keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Çayınızın yanına tost hazırlamak ve hatta ızgara yemekler yapmak için Tefal tost makinesi ürünlerini kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelik bıçaklara sahip blender ile sebzelerinizi rendeleyip doğrayabilir, çırpma telleri sayesinde mikser olarak da kullanabilirsiniz. Farklı renk seçeneklerine sahip Tefal elektrikli mutfak aletleri arasından mutfağınızın dekoruna uygun rengi seçebilirsiniz.

Mutfak Aksesuarları

Yiyeceklerin; hazırlama, pişirme ve saklama aşamalarında kullanılan Tefal mutfak aksesuarları arasında; bıçaklar, manuel doğrayıcılar, saklama kapları ve kek kalıbı çeşitleriyer alır. Yemeklerin taze bir şekilde muhafaza edilmesine yardımcı olan saklama kapları aynı zamanda taşınmasını da sağlayarak çok yönlü bir kullanım sunar. Tasarımında kullanılan materyaller, sağlık üzerinde zararlı etkisi olmayan özel maddelerdir. Bebek bakımı sertifikasına sahip saklama ve taşıma kaplarını bebeğinizin yemeği ve mamasını saklamak için güvenle kullanabilirsiniz. Hava almayı önleyen özel kapak sistemi, bakteri oluşumunu engelleyerek yemeklerinizi sağlıklı ve güvenilir bir şekilde saklamanızı ve taşımanızı sağlar. Yuvarlak, kare, dikdörtgen tasarımlara sahip kek kalıpları, yapışmaz tabanları sayesinde keklerinizin formunu korur. Kelepçeli kek kalıpları kullanım kolaylığı sağlar ve yaptığınız keki en sıcak haliyle servis etmenize yardımcı olur. Tefal kek kalıplarının en önemli özelliği kolay temizlenebilir olmasıdır.

Tefal Kampanyaları

Tüketici memnuniyetini ön planda tutan Tefal, özel gün ve belirli dönemlerde yaptığı kampanyalarla kullanıcıların pek çok ürünü avantajlı ödeme seçenekleri ve indirimlerden faydalanarak satın almasını sağlar. Farklı ürün kategorilerinde zaman zaman yapılan 1 alana 1  bedava, 3 al 2 öde, fırsat ürünleri, tek kalanlar, gibi çeşitli kampanyalar sayesinde beğendiğiniz ürünleri cazip fırsatlarla satın alabilirsiniz. Anneler Günü, Sevgililer Günü, yılbaşı gibi özel günlerde de Tefal indirimleri ile karşılaşabilirsiniz. Küçük ev aletlerinden süpürgelere, tencere ve tavalardan tartıya kadar pek çok ürün yıl boyunca farklı kampanya ve indirimlere sahip olabilir. Özel günlerde ve belirli dönemlerde Tefal kampanya ürünleri kısmını ziyaret edebilir, fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Tefal İndirimleri

Tefal’in belirli dönemlerde yaptığı indirimler sayesinde üst segment ürünler olarak nitelendirilen elektrikli ev aletleri ve mutfak eşyalarına avantajlı fiyat ayrıcalıklarıyla hemen sahip olabilirsiniz. Tefal outlet ürünleri takip ederek beğendiğiniz ürünü en uygun fiyat avantajıyla satın alabilirsiniz. Dönem dönem gerçekleşen indirimler, bütçe dostu avantajlı fiyatlar sunar. Yenilikçi teknolojilerle üretilen kaliteli Tefal ürünlerine ulaşmak için Tefal’i takip edebilir, indirim fırsatlarından yararlanarak kaliteye en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir