mezitli meb ücretli öğretmenlik sonuçları / MERSİN / MEZİTLİ - Mezitli Halk Eğitimi Merkezi

Mezitli Meb Ücretli Öğretmenlik Sonuçları

mezitli meb ücretli öğretmenlik sonuçları

Mersin Liseleri Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB

Mersin / Tarsus / Tarsus Şehit Halil Özdemir Fen LisesiFen LisesiPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,875,685,12Mersin / Mezitli / Mersin Yusuf Kalkavan Anadolu LisesiAnadolu LisesiPansiyon Yokİngilizce,456,625,57Mersin / Silifke / Silifke Fen LisesiFen LisesiPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,457,857,25Mersin / Erdemli / Erdemli Borsa İstanbul Fen LisesiFen LisesiPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,287,876,74Mersin / Toroslar / Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu LisesiAnadolu LisesiPansiyon Yokİngilizce,609,157,67Mersin / Anamur / Şehit İbrahim Armut Fen LisesiFen LisesiPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,809,628,65Mersin / Yenişehir / Yenişehir Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,5610,538,09Mersin / Akdeniz / Tevfik Sırrı Gür Anadolu LisesiAnadolu LisesiPansiyon Yokİngilizce,6511,419,76Mersin / Silifke / Silifke Anadolu LisesiAnadolu LisesiPansiyon(Kız)İngilizce,5612,1812,47Mersin / Yenişehir / Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler LisesiHazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler LisesiPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,6812,3611,26Mersin / Erdemli / Erdemli Anadolu LisesiAnadolu LisesiPansiyon Yokİngilizce,6014,7915,73Mersin / Mut / Mut Osman Nuri Yalman Anadolu LisesiAnadolu LisesiPansiyon(Erkek)İngilizce,4120,6121,63Mersin / Yenişehir / Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Kız)İngilizce,4923,5225,88Mersin / Akdeniz / Akdeniz Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon(Kız)İngilizce,9724,824,46Mersin / Akdeniz / Mersin Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Erkek)İngilizce,3229,0428,77Mersin / Erdemli / Erdemli Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Erkek)İngilizce,2729,0532,69Mersin / Erdemli / Prof. Dr. Nebi Bozkurt Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Kız)İngilizce,2433,9135,52Mersin / Mut / Mut Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Erkek)İngilizce,0239,8433,78Mersin / Toroslar / Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,3845,4140,27Mersin / Mezitli / Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,4945,8350,9Mersin / Akdeniz / Zeytinlibahçe Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon Yokİngilizce,7148,0941,31Mersin / Toroslar / Akşemsettin Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon Yokİngilizce,7650,0444,44Mersin / Akdeniz / Zeytinlibahçe Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon Yokİngilizce,7352,6444,46Mersin / Erdemli / Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon(Erkek)İngilizce,1753,4464,23Mersin / Silifke / Silifke Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Erkek)İngilizce,2456,1346,13Mersin / Yenişehir / Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon(Erkek)İngilizce,9863,3&#;Mersin / Akdeniz / Zeytinlibahçe Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon Yokİngilizce,8563,3871,16Mersin / Anamur / Anamur Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,5963,5461,32Mersin / Silifke / Taşucu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,0864,47&#;Mersin / Akdeniz / Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,3464,9468,53Mersin / Yenişehir / Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon(Erkek)İngilizce,0365,76&#;Mersin / Mezitli / Mezitli Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Erkek)İngilizce,5666,0645,37Mersin / Mezitli / Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,7769,1666,21Mersin / Akdeniz / Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,5169,3378,47Mersin / Toroslar / Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon(Kız)İngilizce,6670,5678,71Mersin / Silifke / Taşucu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,0472,34&#;Mersin / Tarsus / Uluslararası Ashabı Kehf Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Erkek)İngilizce,3173,5348,8Mersin / Mezitli / Ulaştırma Hizmetleri Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon(Erkek)İngilizce,7275,9982,11Mersin / Akdeniz / Zeytinlibahçe Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon Yokİngilizce,9479,2975,8Mersin / Akdeniz / Zeytinlibahçe Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıPansiyon Yokİngilizce,0080,6491,3Mersin / Mezitli / Ulaştırma Hizmetleri Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon(Erkek)İngilizce,8282,1497,21Mersin / Akdeniz / Çamlıbel Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,3982,4386,49Mersin / Toroslar / Toroslar Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,5383,6977,76Mersin / Gülnar / Gülnar Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce,2387,7479,33Mersin / Tarsus / Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,0294,989,81Mersin / Tarsus / Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,5896,481,08Mersin / Toroslar / Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,7396,9294,96Mersin / Tarsus / Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,0697,3486,07Mersin / Tarsus / Tarsus Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,9797,899,64Mersin / Mezitli / Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,4398,697,74Mersin / Mezitli / Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıPansiyon Yokİngilizce,8499,94&#;

Stratejik Plan - Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

T.C.<br />

MEZİTLİ KAYMAKAMLIĞI<br />

MEZİTLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ<br />

<br />

STRATEJİK PLANI<br />

<strong>Mezitli</strong>

Hiçbir şeye ihtiyacımız yok,<br />

Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

SUNUŞ<br />

Evrende her şey bir "ölçü" esasına göre yaratılmıştır. Varlıklar da kendi ölçüleri<br />

içinde bir oluşum ve dönüşüm içindedir. İnsan ve toplumların da bu ölçü anlayışından<br />

uzak kalması mümkün değildir. Ölçülebilir her şey de, bize planlama yapma ve<br />

performanstan sonra doğru bir değerlendirme imkanı tanımaktadır. <strong>Plan</strong>lama bir<br />

anlamda sosyal olayları doğru ölçme yeteneği kazandırmaktır. Yani planlama, insan ya<br />

da daha geniş bir ifadeyle sosyal mühendislik işidir.<br />

Kalkınma ve ilerlemenin yolu da planlamadan, yani ölçülebilir hedefler koyup<br />

kitlenin de o hedeflere güdülenebilmesinden geçmektedir. <strong>Plan</strong>lamanın hedefe varması<br />

için toplumsal katılımcılık da gerekli şartlardan bir tanesidir. Katılımcılığı sağlanmış,<br />

ölçülebilir hedefler belirlenmiş planlamaların geleceği bize yakınlaştıran, istikbali<br />

avucumuza tutuşturan, kitleyi güzel yarınlara koşturan birer el fenerleri, işaret fişekleri<br />

olduğunu unutmamalıyız.<br />

Kamil KICIROĞLU<br />

MEZİTLİ KAYMAKAM

SUNUŞ<br />

Günümüz dünyasının kamu örgütlerinde temel amaç, topluma en iyi hizmeti en<br />

verimli ve etkin şekilde sunacak strateji ve yöntemlerinin geliştirilmesi ve böylece hedef<br />

ve amaçlara ulaşılmasıdır. Bu da ancak çok hızlı değişen dünyada bu değişimlere karşı<br />

kamu örgütlerinin ayak uydurabilmesi için uzun dönemli vizyona sahip olmaları ve bu<br />

uzun dönemli perspektif ile gerekli stratejilerin belirlenerek uygulamaya konmasıyla<br />

mümkündür. Stratejisi olmayan bir örgüt, önünü göremeyen ve yönü olmayan örgüttür.<br />

Kamu kurumlarının işleyişi, dolayısıyla yönetimi dünyadaki teknolojik ve<br />

ekonomik gelişmelerle birlikte büyük değişimler yaşamıştır. Klasik yönetim anlayışından<br />

vazgeçilip katılımcı bir yaklaşım içeren toplam kalite yönetimi ve stratejik planlama<br />

anlayışları benimsenmiştir. Bu anlayış da beraberinde performans odaklılık, stratejik<br />

yönetim gibi kavramları getirmiştir.<br />

Sayılı kamu mali yönetimi ve kontrol kanunu gereğince biz de <strong>Mezitli</strong> ilçe<br />

MEM olarak yıllarına ait 1. <strong>Stratejik</strong> planımızı yapmış bulunmaktayız.<br />

Çalışma sürecimizde, kurumumuzun mevcut durum analizi yapılmış,<br />

kurumumuzun işleyişi ve işlevi tanımlanarak elimizdeki veriler kullanılmış ve<br />

amaçlarımız belirlenip stratejik planımız oluşturulmuştur. <strong>Plan</strong> oluşturulurken bölgesel<br />

ihtiyaçlar ile kurumsal ilke ve değerlerimiz gibi ayrıntılar önemsenmiştir.<br />

<strong>Stratejik</strong> planımızın hazırlanmasında emeği geçen tüm kişi ve kurumlara<br />

teşekkür ederim.<br />

Muzaffer NENNİ<br />

<strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Müdürü

GİRİŞ<br />

STRATEJIK PLANLAMA EKIBI<br />

Mustafa DURAN<br />

Şube Müdürü<br />

Mehmet BOLKAN <strong>Mezitli</strong> <strong>İlçe</strong> AR-GE<br />

Ramazan SONKAYA <strong>Mezitli</strong> <strong>İlçe</strong> EBİTEFO<br />

Ruken BAYRAM<br />

Şef<br />

Mehmet Özkan ÜNLÜ Şef<br />

1

İÇİNDEKİLER<br />

SAYFA NO<br />

SUNUŞ<br />

GİRİŞ<br />

BİRİNCİ BÖLÜM: MEZİTLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ<br />

STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ<br />

Yasal Çerçeve 5<br />

<strong>Stratejik</strong> <strong>Plan</strong>lama Çalışmaları 6<br />

İKİNCİ BÖLÜM: MEVCUT DURUM ANALİZİ 7<br />

1 Tarihsel Gelişim 8<br />

2 Yasal Yükümlülükler 10<br />

3 Faaliyet Alanları, Ürün ve Hizmetler 19<br />

4 Paydaş Analizi 32<br />

5 Kurum İçi Analiz 36<br />

Örgütsel Yapı 37<br />

İnsan Kaynakları 38<br />

Teknolojik Düzey 39<br />

Mali Kaynaklar 40<br />

İstatistikî Veriler 41<br />

6 Çevre Analizi 56<br />

PEST (Politik-Yasal, Ekonomik, Sosyo-Kültürel,<br />

Teknolojik, Ekolojik, Etik) Analizi<br />

Üst Politika Belgeleri 59<br />

7 GZFT (Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar, Tehditler) Analizi 60<br />

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM: GELECEĞE YÖNELİM 62<br />

8 Misyon, Vizyon, Temel Değerler 62<br />

9<br />

Temalar, Amaçlar, Hedefler, Performans Göstergeleri,<br />

Faaliyet/Projeler ve Stratejiler<br />

10 İzleme, Değerlendirme ve Raporlama 82<br />

5<br />

56<br />

64<br />

3

KURUM KİMLİK BİLGİSİ<br />

Kurum Adı<br />

MEZİTLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ<br />

Kurum Kodu <br />

Kurum Statüsü<br />

Kurumda Çalışan<br />

Personel Sayısı<br />

Kamu<br />

Yönetici : 1<br />

Şube Müdürü : 3<br />

Şef : 7<br />

KURUM İLETİŞİM BİLGİLERİ<br />

Kurum Telefonu<br />

/Belgegeçer<br />

Kurum Web Adresi<br />

Mail Adresi<br />

Hizmetli : 5<br />

Memur : 17<br />

Teknisyen : 1<br />

Telefon : () 54 64<br />

GSM Tel : () 82 34<br />

Belgegeçer : () 74 44<br />

funduszeue.info<br />

[email protected]<br />

[email protected]<br />

Kurum Adresi Mahalle : Yenimahalle<br />

Posta Kodu : <br />

<strong>İlçe</strong><br />

İli<br />

: <strong>Mezitli</strong><br />

: Mersin<br />

Kurum Müdürü<br />

Kurum Şube<br />

Müdürleri<br />

Muzaffer NENNİ<br />

Şube Müdürü<br />

Şube Müdürü<br />

Şube Müdürü<br />

: Aziz DEMİR<br />

: Mustafa DURAN<br />

: Ömer Faruk BİLGİN<br />

4

I.BÖLÜM<br />

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ STRATEJİK<br />

PLANLAMA SÜRECİ<br />

YASAL ÇERÇEVE<br />

sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 9. Maddesi, MEB<br />

Strateji Geliştirme Başkanlığı /14 sayılı genelge ile Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı ve <strong>Milli</strong><br />

<strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong>’nde stratejik planlama sürecini zorunlu hale getirmiştir.<br />

Bu kapsamda <strong>Mezitli</strong> <strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong>müze ait <br />

yıllarına ait stratejik plan hazırlanmıştır.<br />

5

STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞMALARI<br />

<strong>Müdürlüğü</strong>müz stratejik planlama süreci İl <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong>’nce <strong>Milli</strong><br />

<strong>Eğitim</strong> Bakanlığımızın /14 nolu genelgesi gereğince yapılan stratejik planlama<br />

bilgilendirme toplantısı ile başlamıştır. Bilgilendirme toplantısına ilçe milli eğitim<br />

müdürleri davet edilmiş ve müdürlüklerinde stratejik planlama sürecini yürütmek<br />

üzere stratejik planlama ekiplerinin ilçelerde de oluşturulması istenmiştir.<br />

Bu toplantı sonrasında müdürümüz ilçemizde yukarıda stratejik planlama<br />

ekibinde isimleri belirtilen personelin stratejik planlama ekibi olarak görevlendirmiştir.<br />

<strong>Stratejik</strong> planlama ekibi ilçemizde il milli eğitim müdürlüğü AR-GE birimince<br />

düzenlenen eğitimlere katılmıştır. Bu eğitimler sonrası ekip bir çalışma takvimi<br />

hazırlayarak kendi arasında işbölümü yapmıştır. İlgili verilere ulaşarak kurumumuzun<br />

tarihsel gelişimi, faaliyet alanları ve hizmetleri, paydaş analizi, kurum içi analizi ve<br />

PEST analizlerinin çalışmalarına başlamıştır.<br />

Paydaşlarla anketler ve yüz yüze görüşmeler ile kurum içi analizlerinden çıkan<br />

olumlu ve olumsuz görüşleri GZFT analizlerine yansıtılmıştır.<br />

Geleceğe yönelim ile ilgili tüm paydaşlarımızın görüşleri alınarak kurumumuza<br />

ait misyon-vizyon, değerler ve ilkeler ekibimizce güncellenerek oluşturulmuştur.<br />

<strong>Müdürlüğü</strong>müzün belirlenen misyon-vizyona götürecek stratejik amaç ve hedefler il<br />

milli eğitim müdürlüğü planı ile uyumlu olarak belirlendi.<br />

6

II. BÖLÜM<br />

MEVCUT DURUM ANALİZİ<br />

7

1. TARİHSEL GELİŞİMİ<br />

<strong>Mezitli</strong> <strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong> Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığının Teşkilat Ve<br />

Görevleri Hakkında Kanun’un maddesi gereğince kurulmuş bir kamu kurumudur.<br />

yılında, sayılı resmi gazetede yayınlanan <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı <strong>Milli</strong><br />

<strong>Eğitim</strong> Müdürlükleri Yönetmeliği’ne göre de hizmetlerini yürütmektedir.<br />

Nüfus sayımı sonuçları ile 22 Mart tarih ve sayılı Resmi<br />

Gazete’de yayımlanan “Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde <strong>İlçe</strong> Kurulması ve<br />

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” ile yeni kurulan ilçeler<br />

kapsamında Mersin Büyükşehir sınırları içinde Akdeniz, <strong>Mezitli</strong>, Toroslar ve<br />

Yenişehir olmak üzere 4 yeni ilçe kurulmuştur.<br />

Bu yeni ilçelerin kurulması, kendi bünyelerinde <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Müdürlükleri<br />

oluşturmaları gereğini de beraberinde getirmiştir.<br />

8

Resmi adı <strong>Mezitli</strong> <strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong> olan <strong>Müdürlüğü</strong>müz, <br />

yılında Davultepe Belediyesi binası funduszeue.infoında hizmete başlamış, tarihinde<br />

ise <strong>Mezitli</strong> Çelik Apartmanı’nda bulunan yerine taşınmıştır.<br />

Personel sayısı 36 olan kurumumuzun başlıca faaliyetleri, Yaygın <strong>Eğitim</strong> ve<br />

Örgün <strong>Eğitim</strong>i (Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretim ) kapsamaktadır.<br />

Faaliyetlerimiz belirtilen birimlerin kurumlarında uygulamaya konmaktadır.<br />

Kurumumuz, <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı’nın Mersin İli <strong>Mezitli</strong> <strong>İlçe</strong>si’ndeki görev ve<br />

sorumluluklarını yürüten en üst düzey kurumdur. <strong>Mezitli</strong> <strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong>,<br />

<strong>İlçe</strong> düzeyindeki eğitimi planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek,<br />

geliştirmek ve değerlendirmekten sorumludur. <strong>Mezitli</strong> <strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong>’nün<br />

kurulduğu yılından bu yana <strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Müdürümüz Muzaffer NENNİ’dir.<br />

<strong>Müdürlüğü</strong>müz, <strong>Mezitli</strong> Sanayi Sitesi girişindeki Çelik Apartmanı’nın 1.<br />

katına yayılmış olup, 2 koridor ve odalardan oluşmaktadır. Bina içerisindeki kullanım<br />

alanımız dar sayılmasa bile mevcut personeline ancak yetebilmektedir. Ancak, ortak<br />

kullanım alanlarında, ergonomik yapı açısından yetersizlik gözlenmektedir. Binamızın<br />

bütün bölümlerine gerekli iletişim ve internet bağlantısı kurulmuştur.<br />

Arşiv odası ve depo aynı katta bulunmaktadır. Bina klima ile ısıtılıp<br />

soğutulmaktadır.<br />

Güvenlik unsurları bulunmamakta, binamızın içi güvenlik kameraları ile<br />

izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Yangın, deprem gibi olası doğal afetlere karşı<br />

bütün tedbirler sivil savunma bölümümüz tarafından alınmış olup, belli zaman<br />

dilimlerinde tatbikatlar yapılmak suretiyle her an hazır duruma getirilmiştir.<br />

Binamız <strong>Mezitli</strong> Sanayi Sitesi girişinde bulunan Çelik Apartmanı 1. Katında yer<br />

almaktadır. Şehir merkezine 15 km. uzaklıktadır. <strong>Müdürlüğü</strong>müze şehrin her yerinden<br />

kolayca ulaşılabilmektedir. Çalışanlarımızın çoğu <strong>İlçe</strong> sınırları içinde yaşamaktadır.<br />

9

2. YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER<br />

KANUNLAR<br />

Sıra No<br />

R.G T.D<br />

Yayın<br />

Tarih Sayı<br />

No<br />

Kanun Adı<br />

1 X T.C. Anayasası<br />

2 Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun<br />

3 <br />

Bazı Lise, Okul ve Fakülte Mezunlarına Unvan<br />

Verilmesi Hakkında Kanun<br />

4 X Bilgi Edinme Hakkı Kanunu<br />

5 X Harcırah Kanunu(1)<br />

6 X <br />

Azınlık Okulları Türkçe ve Kültür Dersleri<br />

Öğretmenleri Hakkında Kanun<br />

7 X Devlet Memurları Kanunu<br />

8 X İlköğretim ve <strong>Eğitim</strong> Kanunu<br />

9 X <br />

İlköğretim ve Orta Öğretimde Parasız Yatılı veya<br />

Burslu Öğrenci Okutma ve Bunlara Yapılacak<br />

Sosyal Yardımlara İlişkin Kanun<br />

10 X Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu<br />

11 X Kamu İhale Kanunu<br />

12 X <br />

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Bağlı Okulların<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığına Devredilmesi ile Bazı<br />

Kanunlarda<br />

Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde<br />

Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun<br />

13 X Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu<br />

14 X <br />

Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve<br />

Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu<br />

15 X <br />

Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin<br />

Yargılanması Hakkında Kanun<br />

16 X Meslekî <strong>Eğitim</strong> Kanunu<br />

17 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığına Bağlı Mesleki ve Teknik<br />

Öğretim Okulları Döner Sermayesi Hakkında<br />

Kanun<br />

18 X Millî <strong>Eğitim</strong> Temel Kanunu<br />

19 X <br />

Öğrencilerle İlgili Bazı Basılı Evrakın <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong><br />

Bakanlığınca Hazırlanması, Bastırılması ve<br />

Satılması Hakkında Kanun<br />

10

Sıra No<br />

Yayın<br />

R.G T.D Tarih Sayı<br />

No Kanun Adı<br />

21 X Özel Öğretim Kurumları Kanunu<br />

22 X Sendikalar Kanunu<br />

23 X Taşıt Kanunu<br />

24 X Tebligat Kanunu<br />

25 X <br />

Tebligat Kanunu ile Ceza Muhakemeleri Usulü<br />

Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun<br />

26 X 63 Tevhid-i Tedrisat Kanunu<br />

27 X Türk Bayrağı Kanunu<br />

28 X Türk Harflerinin Kabul ve Tatbiki Hakkında Kanun<br />

29 X <br />

Türkiye’de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu<br />

Öğrencilere İlişkin Kanun<br />

30 X Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun<br />

31 X Yabancı Dil <strong>Eğitim</strong>i ve Öğretimi Kanunu<br />

32 X <br />

Yatılı Bölge ve Özel <strong>Eğitim</strong>e Muhtaç Çocuklara<br />

Mahsus Okullarda Döner Sermaye Kurulmasına<br />

Dair Kanun<br />

33 X <br />

Yükseköğretim Kanunu, Çıraklık ve Meslek<br />

<strong>Eğitim</strong>i Kanunu, İlköğretim ve <strong>Eğitim</strong> Kanunu,<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Temel Kanunu, Çıraklık ve Meslek<br />

<strong>Eğitim</strong>i Kanunu, Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığının Teşkilât<br />

ve Görevleri Hakkında<br />

Kanun ile Tarihli ve Sayılı<br />

Kanunda Değişiklik Yapılması ve Bazı Kâğıt ve<br />

İşlemlerden <strong>Eğitim</strong>e Katkı Payı Alınması<br />

Hakkında Kanun ile Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığının<br />

Teşkilât ve Görevleri Hakkında<br />

Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun<br />

34 X <br />

Zorunlu İlköğrenim Çağı Dışında Kalmış Okuma-<br />

Yazma Bilmeyen Vatandaşların, Okur-Yazar<br />

Duruma Getirilmesi veya Bunlara İlkokul<br />

Düzeyinde <strong>Eğitim</strong> Öğretim Yaptırılması Hakkında<br />

Kanun<br />

35 <br />

Özel <strong>Eğitim</strong> Hakkında Kanun Hükmünde<br />

Kararname<br />

TÜZÜKLER<br />

Sıra No<br />

Yayın<br />

R.G T.D Tarih Sayı<br />

No<br />

Tüzük Adı<br />

1 X 0 Türk Bayrağı Tüzüğü<br />

2 X 0<br />

Sayılı İş Kanununa Tabi İş Yerlerinde<br />

İşverenlerin Kuracakları Okul Öncesi <strong>Eğitim</strong><br />

Kurumlarının <strong>Eğitim</strong> ve İşleyiş Esasları Hakkında<br />

Tüzük<br />

11

YÖNETMELİKLER<br />

Sıra<br />

No<br />

Yayın<br />

R.G T.D Tarih Sayı<br />

1 X <br />

2 X <br />

3 X <br />

4 X <br />

5 X <br />

No<br />

Yönetmelik Adı<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Millî <strong>Eğitim</strong> Müdürlükleri<br />

Yönetmeliği<br />

Aday Memurların Yetiştirilmelerine Dair Genel<br />

Yönetmelik<br />

Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına<br />

İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik<br />

Binaların Yangından Korunması Hakkında<br />

Yönetmelik<br />

Çıraklık <strong>Eğitim</strong>i Merkezlerinde Parasız Yatılı Çırak<br />

Öğrenci Okutma ve Bunlara Yapılacak Sosyal<br />

Yardımlar ile Pansiyonların Yönetimi Yönetmeliği<br />

6 X Devlet Binaları İşletme, Bakım, Onarım Yönetmeliği<br />

7 X <br />

Devlet Memurları Geçici Süreli Görevlendirme<br />

Yönetmeliği<br />

8 X Devlet Memurları Sicil Yönetmeliği<br />

9 X <br />

10 X <br />

11 X <br />

12 X <br />

13 X <br />

Devlet Memurlarının Şikâyet ve Müracaatları<br />

Hakkında Yönetmelik<br />

Devlet Memurlarının Tedavi Yardımı ve Cenaze<br />

Giderleri Yönetmeliği<br />

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle<br />

Atanmalarına İlişkin Yönetmelik<br />

Disiplin Kurulları ve Disiplin Amirleri Hakkında<br />

Yönetmelik<br />

<strong>Eğitim</strong> Kurumları Öğretmen ve Yöneticilerine<br />

Yüksek Öğretim Kurumlarınca Yaptırılacak Hizmet<br />

İçi <strong>Eğitim</strong> Yönetmeliği<br />

Sıra<br />

No<br />

Yayın<br />

R.G T.D Tarih Sayı<br />

14 X <br />

15 X <br />

16 X <br />

17 X <br />

No<br />

12<br />

Yönetmelik Adı<br />

Eskimiş, Solmuş, Yırtılmış ve Kullanılamayacak<br />

Duruma Gelmiş Bayrakların Yok Edilmesi Usul<br />

Ve Esaslarını Gösterir Yönetmelik<br />

İl Millî <strong>Eğitim</strong> Disiplin Kurulları Yönetmeliğinin<br />

Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik<br />

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım<br />

Sandığı İkraz Yönetmeliği<br />

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım<br />

Sandığı Sosyal Yardımlar Yönetmeliğinin 7.<br />

Maddesi İle 18 inci Maddesinin 2 inci Fıkrasının<br />

Değiştirilmesine, İlkokul Öğretmenleri Sağlık Ve<br />

Sosyal Yardım Sandığı Personel Yönetmeliğinin<br />

27 inci Maddesinin Değiştirilmesine ve Aynı<br />

Yönetmeliğe 1 Geçici Madde İlave Edilmesine<br />

İlişkin Yönetmelik

18 X İmam Hatip Okulu İdare Yönetmeliği<br />

19 X <br />

20 X <br />

21 X <br />

Kamu İdarelerinde <strong>Stratejik</strong> <strong>Plan</strong>lamaya İlişkin<br />

Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik<br />

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan<br />

Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik<br />

Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Ödenecek Telif<br />

ve İşlenme Ücretleri Hakkında Yönetmelik<br />

22 X Lise ve Ortaokullar Yönetmeliği(*)<br />

23 X <br />

24 X <br />

Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve<br />

Tarihi Günlerde Yapılacak Törenler Yönetmeliği<br />

Mal Bildiriminde Bulunulması Hakkında<br />

Yönetmelik<br />

25 X Meslekî ve Teknik <strong>Eğitim</strong> Yönetmeliği<br />

26 X <br />

27 X <br />

28 X <br />

30 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Açık İlköğretim Okulu<br />

Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi<br />

Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Aday Memurlarının<br />

Yetiştirilmelerine İlişkin Yönetmelik<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Anadolu İmam-Hatip<br />

Liseleri Yönetmeliği<br />

13

Yayın<br />

Sıra No R.G T.D Tarih Sayı<br />

No<br />

Yönetmelik Adı<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Anadolu Liseleri<br />

31 X Öğretmenlerinin Seçimi ve Atanmalarına<br />

İlişkin Yönetmelik<br />

32 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Anadolu Liseleri<br />

Yönetmeliği<br />

34 X Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Denklik Yönetmeliği<br />

35 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Ders Kitapları ve <strong>Eğitim</strong><br />

Araçları<br />

Yönetmeliği<br />

36 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Disiplin Amirleri<br />

Yönetmeliği<br />

37 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Döner Sermaye<br />

İşletmeleri Üretim Teşvik Primi Dağıtım<br />

Yönetmeliği<br />

38 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Döner Sermaye<br />

İşletmelerinde Üretimi Teşvik Primi Dağıtımı,<br />

Parça Başı Üretim, Atölye ve Tesislerin Özel<br />

Sektörle İşbirliği Yapılarak İşletilmesi<br />

39 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı <strong>Eğitim</strong> Kurumları ve<br />

Öğrencileri Spor Yarışmaları Ödül Yönetmeliği<br />

40 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı <strong>Eğitim</strong> Kurumları<br />

Yöneticilerinin Atama Yönetmeliği<br />

41 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı <strong>Eğitim</strong> ve Öğretim<br />

Hizmetleri Sınıfında Görevli Personelin Yurt<br />

İçinde Hizmetiçi <strong>Eğitim</strong> Yoluyla Yetiştirilmeleri<br />

42 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Hizmet İçi <strong>Eğitim</strong><br />

Yönetmeliği<br />

43 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı İle Diğer Bakanlıklara<br />

Bağlı Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin<br />

Kılık Kıyafetlerine İlişkin Yönetmelik<br />

44 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı İlköğretim Kurumları<br />

Yönetmeliği<br />

45 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı İlköğretim Müfettişleri<br />

Başkanlıkları Yönetmeliği<br />

14

Sıra<br />

No<br />

Yayın<br />

R.G T.D Tarih Sayı<br />

No<br />

Yönetmelik Adı<br />

48 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı İlköğretim ve Orta Öğretim<br />

Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği<br />

49 X Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Kurum Tanıtım Yönetmeliği<br />

50 X <br />

51 X <br />

52 X <br />

54 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Kurumlarında Sözleşmeli<br />

veya Ek Ders Görevi İle Görevlendirilecek Uzman<br />

ve Usta Öğreticiler Hakkında Yönetmelik<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Meslekî Açık Öğretim Lisesi<br />

Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Meslekî ve Teknik Açık<br />

öğretim Okulu Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Okul Kütüphaneleri<br />

Yönetmeliği<br />

55 X Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliği<br />

56 X <br />

57 X <br />

58 X X <br />

59 X <br />

60 X <br />

61 X <br />

62 X <br />

63 X X <br />

64 X X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları<br />

Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Ödül<br />

ve Disiplin Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Öğretmen Evleri, Öğretmen<br />

Evi ve Akşam Sanat Okulları, Öğretmen Lokalleri<br />

ve Sosyal Tesisler Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve<br />

Yer Değiştirme Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Örgün ve Yaygın <strong>Eğitim</strong><br />

Kurumları İzcilik Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel Akşam Liseleri<br />

Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel Dershaneler<br />

Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel <strong>Eğitim</strong> Okulları<br />

Çerçeve Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel Kurslar Tip<br />

Yönetmeliği<br />

65 X Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel Kurslar Yönetmeliği<br />

66 X <br />

67 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel Öğrenci Etüt <strong>Eğitim</strong><br />

Merkezleri Yönetmeliği<br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel, Özel <strong>Eğitim</strong> Kursları<br />

Yönetmeliği<br />

15

Sıra No<br />

R.G T.D<br />

Yayın<br />

Tarih Sayı<br />

No<br />

Yönetmelik Adı<br />

68 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel, Özel <strong>Eğitim</strong> Okulları<br />

Çerçeve Yönetmeliği<br />

69 X X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Özel, Özel <strong>Eğitim</strong> Kursları Tip<br />

Yönetmeliği<br />

70 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme<br />

ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği<br />

71 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik<br />

Danışma Hizmetleri Yönetmeliği<br />

72 X Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Sicil Amirleri Yönetmeliği<br />

74 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Sosyal ve Kültürel Yarışmalar<br />

Yönetmeliği<br />

76 X Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Taşımalı İlköğretim Yönetmeliği<br />

77 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Yabancı Dil <strong>Eğitim</strong>i ve Öğretimi<br />

Yönetmeliği<br />

78 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Yaygın <strong>Eğitim</strong> Kurumları<br />

Yönetmeliği<br />

79 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığına Bağlı Fen Liseleri, Sosyal<br />

Bilimler Liseleri, Spor Liseleri İle Her Türdeki<br />

Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin Seçimi ve<br />

Atamalarına Dair Yönetmelik<br />

80 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığına Bağlı İlköğretim ve Orta<br />

Öğretim Kurumlarında Burs, Parasız Yatılılık ve<br />

Sosyal Yardımlar Yönetmeliği<br />

81 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığına Bağlı Kurumlara Ait Açma,<br />

Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği<br />

83 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların<br />

Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin<br />

Yönetmelik<br />

84 X <br />

Millî <strong>Eğitim</strong> Bakanlığına Bağlı Özel Öğretim<br />

Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına<br />

Dair Yönetmelik ( Yılı)<br />

85 X X <br />

Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde<br />

Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik<br />

16

Sıra<br />

No<br />

Yayın<br />

R.G T.D Tarih Sayı<br />

No<br />

Yönetmelik Adı<br />

86 X <br />

Nöbetçi Memurlarının Görev Ve Sorumlulukları<br />

İle Çalışma Şekillerini Gösterir Yönetmelik<br />

87 X Okul Öncesi <strong>Eğitim</strong> Kurumları Yönetmeliği<br />

88 X Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği<br />

89 X X Okulların Merasim Geçiş Yönetmeliği<br />

90 X<br />

91 X <br />

92 X <br />

Okullarda Kullanılacak Türk Bayrağı ve Okul<br />

Flaması Hakkında Talimatname<br />

Ortaokul ve Orta Öğretim Kurumlarındaki<br />

Öğrencilerin Ders Dışı <strong>Eğitim</strong> ve Öğretim<br />

Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik<br />

Öğrencilerle İlgili Bazı Basılı Evrakın Millî <strong>Eğitim</strong><br />

Bakanlığınca Hazırlanması, Bastırılması Ve<br />

Satılması Hakkında Yönetmelik<br />

93 X Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği<br />

94 X <br />

Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme<br />

Yönetmeliği<br />

95 X Özel <strong>Eğitim</strong> Hizmetleri Yönetmeliği<br />

96 X X Özel Dershaneler Tip Yönetmeliği<br />

97 X X Özel Okullar Çerçeve Yönetmeliği<br />

98 X Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği<br />

99 X <br />

X <br />

X X <br />

X <br />

X <br />

Özel Öğretim Kurumları Öğrenci Ücretleri Tespit<br />

ve Tahsil Yönetmeliği<br />

Özel Öğretim Kurumlarına Yapılacak Malî<br />

Yardım Yönetmeliği<br />

Özel Öğretim Kurumlarında Görevlendirilen<br />

Personelin Adaylık İşlemleri İle Sicil Ve Disiplin<br />

Amirleri Hakkında Yönetmelik<br />

Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak<br />

Öğrenciler Hakkında Yönetmelik<br />

Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları<br />

İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında<br />

Yönetmelik<br />

17

Sıra<br />

No<br />

Yayın<br />

R.G T.D Tarih Sayı<br />

No<br />

Yönetmelik Adı<br />

X <br />

X <br />

Resmî Bayramlar ve Anma Günlerinde Anıtlara<br />

Konulacak Çelenklerin Hazırlanma, Taşınma ve<br />

Sunulması Hakkında Yönetmelik<br />

Resmî İstatistiklerde Veri Gizliliği ve Gizli Veri<br />

Güvenliğine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında<br />

Yönetmelik<br />

X Resmi Mühür Yönetmeliği<br />

X <br />

X <br />

Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Esas ve Usuller<br />

Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık<br />

Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik<br />

X Taşınır Mal Yönetmeliği<br />

X <br />

X <br />

X <br />

X <br />

X <br />

Türk Öğrencilerin Yabancı Ülkelerde Öğrenimleri<br />

Türkiye'de Öğrenim Gören Yabancı Uyruklu<br />

Öğrencilere İlişkin Yönetmelik<br />

Ulusal ve Resmî Bayramlarda Yapılacak Törenler<br />

Yönetmeliği<br />

Umuma Açık Yerler ve İçkili Yerler ile Resmî veya Özel<br />

Öğretim Kurumları Arasındaki Uzaklıkların<br />

Belirlenmesine Dair Yönetmelik<br />

Yatılı Bölge Okulları İle Özel <strong>Eğitim</strong>e Muhtaç<br />

Çocuklara Mahsus Okulların Döner Sermaye<br />

Yönetmeliği<br />

X Yıllık Ücretli İzin Yönetmeliği<br />

X <br />

Yurtdışında Sürekli Görevlendirilecek Personel<br />

18

3. FAALİYET ALANLARI, ÜRÜN VE HİZMETLER<br />

FAALİYET ALANI: EĞİTİM<br />

Hizmet–1 Rehberlik<br />

Hizmetleri<br />

Veli<br />

Öğrenci<br />

Öğretmen<br />

………….<br />

Hizmet–2 Sosyal-Kültürel<br />

Etkinlikler<br />

Halk oyunları<br />

Koro<br />

Satranç<br />

………..<br />

Hizmet–3 Spor Etkinlikleri<br />

Futbol,<br />

Voleybol<br />

Atletizm<br />

Güreş<br />

………<br />

Hizmet–4 İzcilik Etkinlikleri<br />

…….<br />

FAALİYET ALANI: ÖĞRETİM<br />

Hizmet–1 Müfredatın<br />

işlenmesi<br />

………..<br />

Hizmet–2 Kurslar<br />

Yetiştirme<br />

Hazırlama<br />

Etüt<br />

………<br />

Hizmet- 3 Proje çalışmaları<br />

AB Projeleri<br />

Sosyal Projeler<br />

Fen Projeleri<br />

…….<br />

FAALİYET ALANI: …………..<br />

FAALİYET ALANI: YÖNETİM İŞLERİ<br />

Hizmet–1 Öğrenci işleri hizmeti<br />

Kayıt- Nakil işleri<br />

Devam-devamsızlık<br />

Sınıf geçme vb<br />

……..<br />

Hizmet–2 Öğretmen işleri hizmeti<br />

Derece terfi<br />

Hizmet içi eğitim<br />

Özlük hakları<br />

……….<br />

……………….<br />

…………….<br />

………………<br />

……………….<br />

…………………<br />

FAALİYET ALANI: MESLEK<br />

EDİNDİRME<br />

Halk eğitimi ile ortak çalışmalar<br />

……………………..<br />

……………………..<br />

…………………….<br />

……………….<br />

FAALİYET ALANI: …………..<br />

…………<br />

……………<br />

…………<br />

………………<br />

19

MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE SUNULAN HİZMETLER<br />

S.<br />

BÖLÜM ADI<br />

NO<br />

1 ÖZLÜK BÖLÜMÜ<br />

(Sabahat Özdere)<br />

2<br />

ATAMA BÖLÜMÜ<br />

(Durmuş Ali Erkan , Tülin İnce)<br />

GÖREVLERİ<br />

1. Personel bilgi defteri ve özlük dosyası tutmak,<br />

2. Personelin izin, sicil, disiplin, ödül, ceza, adaylık,<br />

emeklilik, terfi ve diğer özlük haklarıyla ilgili iş ve<br />

işlemleri yürütmek.<br />

1. Personel durumunu takip etmek, kısa ve uzun vadeli<br />

personel plânlamasını yapmak,<br />

2. Açık yöneticilikler için süresi içinde atama yapılmasıyla<br />

ilgili iş ve işlemleri yürütmek,<br />

3. Personelin atama ve yer değiştirmesiyle ilgili iş ve<br />

işlemleri yürütmek, personelin dengeli dağılımını<br />

sağlamak,<br />

4. Ders Geçme ve Kredi uygulaması dikkate alınarak, her<br />

dönem için seçilen derslere göre orta dereceli okullar<br />

arasında öğretmen görevlendirmesi yapmak,<br />

5. Ders dağıtım çizelgelerini incelemek, görülen eksiklik ve<br />

aksaklıkların giderilmesi için gerekli tedbirleri almak,<br />

6. Bakanlıkça bilgisayar konusunda yetiştirilen<br />

öğretmenlerin laboratuarı bulunan okullarda<br />

çalışmalarını sağlamak ve öğretmenlerin atama ve<br />

görevlendirilmelerine ait iş ve işlemleri yürütmek.<br />

20

1. Türk dili, Türk tarihi, Türk kültürü ve güzel sanatlar<br />

alanlarında yurtiçi ve yurtdışında yapılan çalışmalardan<br />

Bakanlıkça programa bağlananların yürütülmesini<br />

sağlamak, eğitim kurumlarında Türkçenin doğru ve<br />

düzgün konuşulması ve yazılması için çeşitli etkinlikler<br />

düzenlemek, okul gazetesi çıkarılmasını teşvik etmek<br />

ve bu amaçla danışmanlık hizmetlerini yürütmek,<br />

2. Okuma alışkanlığının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması<br />

için alınacak tedbirleri belirlemek, yetkili makamlara<br />

sunmak, bu amaçla okul ve sınıf kitaplıkları açılmasına<br />

yardımcı olmak,<br />

3. Yurtdışı öğretim kurumlarından alınan diploma ve diğer<br />

öğrenim belgelerinin denklik işlemlerini yürütmek,<br />

3<br />

KÜLTÜR BÖLÜMÜ<br />

(Ruken Bayram, Fatma Sezer)<br />

4. <strong>Milli</strong> kültür zenginliklerinin araştırılması, geliştirilmesi ve<br />

yaygınlaştırılarak yaşatılmasına yönelik programlar<br />

hazırlamak, çalışmalar yapmak,<br />

5. Sağlık, beslenme, çevre, trafik ve benzeri hizmetlerle<br />

ilgili eğitici programlar hazırlamak ve eğitim<br />

kurumlarında uygulamasını sağlamak,<br />

6. <strong>Eğitim</strong> faaliyetlerinin; <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong>in genel amaç ve temel<br />

ilkeleri, okulun amaçları, Atatürk ilke ve inkılâpları<br />

doğrultusunda yürütülmesini takip etmek, öğrencileri her<br />

türlü bölücü, yıkıcı ve zararlı etki ve davranışlardan<br />

korumaya yönelik okul, ilçe ve il bazında sempozyum,<br />

panel, münazara gibi etkinlikleri gerçekleştirmek,<br />

7. <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Danışma Kurulu ve <strong>Eğitim</strong> Komisyonunun<br />

çalışmaları ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek,<br />

8. Bakanlıkça düzenlenen yarışmaların il düzeyinde<br />

mevzuata uygun olarak yürütülmesini sağlamak,<br />

9. Her yıl kitaplıktan yararlanan öğrenci ve öğretmenlere<br />

ait istatistikî bilgileri değerlendirmek,<br />

Film, radyo, televizyon ile eğitim ve öğretim hizmetlerine<br />

ait iş ve işlemleri yürütmek.<br />

21

S.<br />

NO<br />

4<br />

5<br />

BÖLÜM ADI<br />

PROGRAM GELİŞTİRME BÖLÜMÜ<br />

(Ruken Bayram, Hülya Oranlı)<br />

HİZMETİÇİ EĞİTİM<br />

BÖLÜMÜ<br />

(Fatma Şahin)<br />

GÖREVLERİ<br />

Yeni hazırlanan programlar ve projelerin<br />

uygulanmasını sağlamak, öğretmenlere tanıtmak, il ve<br />

ilçe düzeyinde uygulamada birlik ve beraberliği<br />

sağlamak amacıyla zümre öğretmenleri arasındaki<br />

koordinasyonu sağlamak, seminerler düzenlemek,<br />

Programları yapılan derslerin öğretim metotlarının<br />

geliştirilmesi yönünden çalışmalar yapmak,<br />

Çevrenin özellikleri dikkate alınarak denenmek ve<br />

geliştirilmek üzere hazırlanan öğretim programlarının<br />

uygulamaya konulmasını ve sonuçlarının<br />

değerlendirilmesini sağlamak,<br />

Ders Geçme ve Kredi Sisteminin uygulamasında<br />

seçmeli derslerde il veya ilçe düzeyinde program<br />

birliğini sağlamak amacı ile zümre öğretmenleri<br />

tarafından hazırlanan programları değerlendirmek,<br />

Mahallinde hazırlanan programları milli eğitim<br />

müdürünün onayına sunmak ve bilgi için ilgili genel<br />

müdürlüğe göndermek,<br />

Mahallinde hazırlanan eğitim programlarının<br />

gerektirdiği ders araç gereçleriyle diğer öğretim<br />

materyallerinin geliştirilmesini sağlamak,<br />

Okullarda okutulacak ders kitaplarının seçimini takip<br />

etmek, denetlemek.<br />

1. Hizmet içi eğitimle ilgili ihtiyaçları tespit etmek,<br />

Bakanlıkça veya il ve ilçe mahallinde düzenlenecek<br />

hizmet içi eğitim programlarının yürütülmesinde<br />

gerekli tedbirleri almak, ilgili bölümlerle iş birliği<br />

yapmak,<br />

2. Personelden hizmet içi eğitim faaliyetlerine katılmaları<br />

gerekenlerin planlanmasını yapmak, ilgili birimlere<br />

sunmak,<br />

3. Açılması gereken seminer ve kursları tespit etmek,<br />

ilgili birimlere bildirmek.<br />

22

6<br />

7<br />

BİLGİSAYAR VE SINAV HİZMETLERİ BÖLÜMÜ<br />

(Durmuş Ali Erkan, Tülin İnce)<br />

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ BÖLÜMÜ<br />

(Sabahat Özdere)<br />

1. <strong>Eğitim</strong> ve öğretim kurumlarının bilgisayar laboratuarı,<br />

bilgisayar sayıları ile bilgisayarların teknik özelliklerine<br />

ilişkin gelişmeleri takip etmek, istatistik bilgileri<br />

derlemek,<br />

2. İllerinde bilgisayar eğitimi ve bilgisayar destekli<br />

eğitimin en iyi şekilde yürütülmesini sağlamak<br />

amacıyla gerekli önlemleri almak,<br />

3. Bilgisayar eğitimi ve bilgisayar destekli eğitim ile ilgili<br />

olarak çıkarılmış mevzuat hükümleri uyarınca<br />

yapılması gereken iş ve işlemleri yürütmek ve bu<br />

işlemlerin sonuçları hakkında yetkili makamlara bilgi<br />

vermek,<br />

4. Bilgisayar koordinatör öğretmenlerinin çalışmalarını<br />

takip etmek, çalışmalar sırasında karşılaşılan<br />

aksaklıkları gidermek için gerekli önlemleri almak,<br />

5. Bilgisayar laboratuarlarının bakım, onarım iş ve<br />

işlemlerini takip ederek arızaların zamanında<br />

giderilmesini sağlamak,<br />

6. Bakanlıkça yürütülen "<strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı Bütünleşik<br />

Yönetim Bilgi Sistemi" (MEBSİS) Projesinin alt<br />

sistemlerinden olan İl <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong> Sistemi<br />

(İLSİS) çerçevesindeki bilgi işlem çalışmalarını<br />

yapmak ve Bakanlıkla gerekli koordinasyonu<br />

sağlamak,<br />

7. Bakanlıkça yapılmakta olan merkezi sistem<br />

sınavlarının il çapındaki her türlü iş ve işlemlerini<br />

gereken titizlik ve dikkatle yürütmek.<br />

1. Okul öncesi eğitim programlarının bir bütünlük içinde<br />

uygulanmasını sağlamak,<br />

2. Hazırlanan sağlık, beslenme, pratik ve benzeri<br />

programların okul öncesi eğitim kurumlarında<br />

uygulanmasını sağlamak,<br />

3. Okul öncesi eğitimi ile ilgili toplantı, konferans, panel<br />

ve benzerlerini düzenleyerek ilgilileri bilgilendirmek,<br />

kamuoyu yaratmak ve halk katkısını sağlamaya<br />

yönelik tedbirler almak,<br />

4. Diğer birimler, kurum ve kuruluşlarla gerekli<br />

koordinasyon ve işbirliğini sağlamak,<br />

5. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için gerekli<br />

tedbirleri almak.<br />

23

S.<br />

NO<br />

8<br />

9<br />

BÖLÜM ADI<br />

ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK BÖLÜMÜ<br />

(Arzum Aydın, Hacer Göçer)<br />

OKULİÇİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BÖLÜMÜ<br />

(Ruken Bayram, Hülya Oranlı)<br />

GÖREVLERİ<br />

1. Okullarda rehberlik servislerinin kurulması ve bu<br />

servislerin personel, araç, gereç ihtiyaçlarının tespiti<br />

ve sağlanması ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek,<br />

2. Rehberlik servislerinin mevzuata uygun ve etkin<br />

çalışmasını sağlayıcı projeler hazırlamak ve uygulama<br />

sonuçlarını değerlendirmek,<br />

3. Rehberlik ve araştırma merkezlerinin etkin ve verimli<br />

çalışmasına yönelik tedbirler almak,<br />

4. İlkokuldan itibaren öğrencilerin ilgi ve yetenekleri<br />

doğrultusunda yönlendirilmelerine, verimli çalışma<br />

alışkanlığı kazanmalarına yönelik danışmanlık ve<br />

rehberlik hizmetlerinin yürütülmesinde projeler<br />

üretmek, uygulamaları denetlemek, değerlendirmek,<br />

sonuçlar hakkında istatistikî veriler hazırlamak,<br />

5. Özel eğitim okul ve sınıflarının açılması,<br />

yaygınlaştırılması, etkin ve verimli çalıştırılması için<br />

gerekli önlemler almak.<br />

1. Öğrencilerin ders dışında kalan zamanlarını sosyal,<br />

kültürel, sportif faaliyet alanlarında<br />

değerlendirmelerine ilişkin hizmetleri yürütmek,<br />

2. Öğrenciler için gençlik, izcilik, kamp ve spor<br />

tesislerinin kurulması ve bunların işletilmesi ile ilgili iş<br />

ve işlemleri yürütmek, konuyla ilgili olarak gerektiğinde<br />

diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapmak,<br />

3. Bütün öğretim kurumlarının beden eğitimi, spor, halk<br />

oyunları ve benzeri faaliyetlerine ait araç-gereç, ödül<br />

ve diğer benzeri ihtiyaçlarını sağlamak,<br />

4. Okul içi ve okullar arası beden eğitimi, izcilik ve spor<br />

hizmet ve faaliyetlerinin esaslarını tespit etmek,<br />

programlamak ve yürütmek,<br />

5. <strong>Milli</strong> ve mahalli bayramlarla ilgili kutlama<br />

programlarının yapılması, uygulanması ve<br />

sonuçlarının değerlendirilmesine ilişkin iş ve işlemleri<br />

yürütmek,<br />

6. Görev alanıyla ilgili konularda yurtiçi ve yurtdışında<br />

yapılacak her türlü faaliyetlere katılacak olan<br />

öğretmen ve öğrencilerin görev ve izinleri ile ilgili işleri<br />

yapmak ve gerekli koordinasyonu sağlamak,<br />

7. Sporcu öğrencilere gerekli sağlık hizmetlerinin<br />

götürülmesinde koordinasyonu sağlamak.<br />

24

10<br />

11<br />

12<br />

ÖĞRETMENE<br />

HİZMET VE<br />

SOSYAL<br />

İŞLER<br />

BÖLÜMÜ<br />

(Ruken<br />

Bayram, Hülya<br />

Oranlı)<br />

BURSLAR VE<br />

YURTLAR<br />

BÖLÜMÜ<br />

(Ruken<br />

Bayram, İlker<br />

Haşim Yaşa)<br />

ÖZEL<br />

ÖĞRETİM<br />

KURUMLARI<br />

BÖLÜMÜ<br />

(Arzum Aydın,<br />

Hacer Göçer)<br />

1. Öğretmenevleri, öğretmen lokalleri, öğretmen eğitim<br />

merkezi, tatil yerleri ve diğer sosyal tesislerin açılması,<br />

yönetimi, işletilmesi ve denetimi ile ilgili iş ve işlemleri<br />

yürütmek,<br />

2. Öğretmenlerin ve emekli personelin, ölüm, hastalık ve<br />

emeklilik halleriyle diğer sosyal ihtiyaçlarının<br />

karşılanması ile ilgili hizmetlerin yürütülmesini<br />

sağlamak.<br />

1. Ortaöğrenimdeki öğrencilerin yurt ve burslulukla ilgili iş<br />

ve işlemlerini yürütmek,<br />

2. Dernek, vakıf, gerçek ve tüzel kişiliklere ait yurt,<br />

pansiyon ve benzeri kurumların açılması, devri, nakli,<br />

kapatılması, işletilmesi ve denetlenmesiyle ilgili<br />

hizmetleri yürütmek,<br />

3. Öğrenci yurdu, pansiyon ve benzeri kurumları açmak<br />

üzere başvuranların isteklerini incelemek ve<br />

gereklerini yerine getirmek.<br />

1. sayılı, ( tarihli Resmi Gazete'de<br />

yayımlanan değişik şekli) Özel Öğretim Kurumları<br />

Bölümü sayılı Özel Öğretim<br />

2. Kurumları Kanunu ile Bakanlığa verilen görev ve<br />

hizmetlerden il düzeyinde yürütülmesi gerekenleri<br />

yürütür.<br />

25

S.<br />

NO<br />

13<br />

14<br />

BÖLÜM<br />

ADI<br />

SAĞLIK İŞLERİ BÖLÜMÜ<br />

YAYGIN EĞİTİM BÖLÜMÜ<br />

GÖREVLERİ<br />

1. Sağlık eğitim merkezleri, huzurevi ve benzerlerinin açılması,<br />

bu merkezlerde hizmetlerin en iyi şekilde yürütülmesi için<br />

gerekli tedbirleri almak,<br />

2. <strong>Eğitim</strong> kurumlarında toplum, insan sağlığı ve çevreyi<br />

koruma konularında halka açık kurs, seminer ve<br />

konferanslar düzenlemek, bu konudaki iş ve işlemleri<br />

yürütmek,<br />

3. Koruyucu sağlık önlemlerini belirleyerek uygulamaya<br />

koymak, eğitim kurumlarında öğrencilere yönelik sağlık<br />

taraması ve aşı hizmetlerinin bir plan dahilinde<br />

yürütülmesini sağlamak, buna dair iş ve işlemleri yürütmek,<br />

4. Öğrenci, öğretmen ve diğer personelin sağlık hizmetleri ile<br />

ilgili iş ve işlemleri yürütmek,<br />

5. Öğrencilerin beslenme eğitimi ile ilgili faaliyetleri takip<br />

etmek, buna dair hizmetleri bir plan dahilinde yürütmek.<br />

1. Halk eğitim merkezleri ve akşam sanat okullarının, halk<br />

eğitim kurslarının açılması, işleyişi, yaygınlaştırılması ve<br />

denetimi ile bu amaçla gerekli olan bina, tesis, araç ve<br />

gereç sağlanmasına dair iş ve işlemleri yürütmek,<br />

2. Yaygın eğitim faaliyetlerinin, çerçeve programına ve ilgili<br />

mevzuata göre yürütülmesini sağlamak,<br />

3. Bakanlıkça istenilen bilgi ve belgelerin süresi içinde ilgili<br />

birimlere iletilmesini sağlamak,<br />

4. Yaygın eğitim yapan Bakanlık kurumları ile diğer kurum ve<br />

kuruluşlar arasında gerekli koordinasyon ve işbirliğini<br />

sağlamak,<br />

5. İl Halk <strong>Eğitim</strong> <strong>Plan</strong>lama Kurulu ile ilgili çalışmaları yerine<br />

getirmek,<br />

6. Yaygın eğitim kurumlarında görevlendirileceklerle ilgili işleri<br />

yapmak.<br />

26

15<br />

ÇIRAKLIK VE MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM BÖLÜMÜ<br />

1. Çıraklık eğitimi ile diğer mesleki teknik öğretim faaliyetlerinin<br />

eğitim öğretim programları ile ilgili mevzuata uygun olarak<br />

yürütülmesini sağlamak,<br />

2. Yıllık çalışma takviminin hazırlanmasında çıraklık ve diğer<br />

mesleki teknik öğretim okul ve kurumlarında yürütülen<br />

faaliyetlerin dikkate alınmasını sağlamak,<br />

3. Çıraklık ve mesleki teknik eğitim haftasında yapılacak<br />

faaliyetleri plânlamak,<br />

4. Genel eğitimin belirli eğitim kademelerini tamamlayan<br />

öğrencilerin çıraklık ve mesleki teknik eğitime<br />

yönlendirilmelerini sağlamak üzere rehberlik faaliyetlerini<br />

yürütmek,<br />

5. İl Çıraklık ve Mesleki Teknik <strong>Eğitim</strong> Kurulu toplantı<br />

hazırlıklarını yapmak ve alınan kararların uygulanmasını<br />

sağlamak,<br />

6. sayılı Çıraklık ve Meslek <strong>Eğitim</strong>i Kanunu gereğince<br />

"Çıraklık <strong>Eğitim</strong>i" ile "İşletmelerde Meslek <strong>Eğitim</strong>i"<br />

konularında yapılacak işleri plânlamak ve yürütmek,<br />

7. Bakanlıkça gönderilen bilgi ve belgelerin ilgili birimlere<br />

iletilmesini ve gerekli cevapların zamanında Bakanlığa<br />

ulaştırılmasını sağlamak,<br />

8. Çıraklık eğitiminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için<br />

ilgili meslek kuruluşları, sanayi siteleri ve organize sanayi<br />

bölgeleri yöneticileriyle gerekli işbirliğini yaparak ilişkilerin<br />

geliştirilmesini sağlamak.<br />

27

S.<br />

NO<br />

16<br />

17<br />

18<br />

19<br />

20<br />

BÖLÜM ADI<br />

ARAŞTIRMA-PLÂNLAMA VE<br />

İSTATİSTİK BÖLÜMÜ<br />

(Ruken Bayram, Fatma Sezer)<br />

BÜTÇE-YATIRIM VE TESİSLER<br />

BÖLÜMÜ<br />

(Ruken Bayram, İlker Haşim<br />

Yaşa)<br />

SİVİL SAVUNMA<br />

HİZMETLERİ BÖLÜMÜ<br />

(Fatma Şahin,<br />

Kamil Uysal)<br />

BASIN VE HALKLA<br />

İLİŞKİLER BÖLÜMÜ<br />

(Selma Güntel , Hülya<br />

Oranlı)<br />

EĞİTİM ÖĞRETİM<br />

ÖĞRENCİ İŞLERİ<br />

BÖLÜMÜ<br />

(Fatma Şahin,<br />

Kamil Uysal)<br />

GÖREVLERİ<br />

1. Hizmet birimleri arasında gerekli koordinasyonu<br />

sağlamak,<br />

2. Genel nüfus sayımı sonuçlarını eğitim hizmetleri<br />

yönünden değerlendirmek, eğitim ihtiyaçlarını<br />

karşılamaya yönelik kısa ve uzun vadeli plânlar<br />

hazırlamak,<br />

3. <strong>Eğitim</strong> faaliyetlerini istatistikî verilere dayalı olarak<br />

yorumlamak ve bu amaçla gerekli iş ve işlemleri<br />

yürütmek,<br />

4. <strong>Eğitim</strong> ve öğretim kurumlarının bina, atölye, derslik, araç,<br />

gereç, öğrenci, öğretmen ve benzeri durumunu gösteren<br />

istatistik bilgileri edinmek, tutmak, bu yöndeki gelişmeleri<br />

takip etmek,<br />

5. <strong>Eğitim</strong> ve öğretim kurumlarının standart kadro sayılarını<br />

tespit etmek, bu konudaki iş ve işlemleri yürütmek,<br />

6. Hizmetlerin hızlı, doğru ve verimli yürütülmesini sağlayıcı<br />

çalışmalar yapmak.<br />

1. Bakanlığa ait veya tahsisli bina, tesis, araç ve gereçleri<br />

ile diğer imkânlardan, bütün eğitim kurumlarının bir<br />

program dâhilinde faydalanmasını sağlamak,<br />

2. Yatırım programları ile eğitim kurumları için arazi ve arsa<br />

temini, tesislerin yapımı, bakımı ve onarımı ile ilgili iş ve<br />

işlemleri yürütmek,<br />

3. <strong>Eğitim</strong> ve öğretim kurumlarından gelecek bütçe tekliflerini<br />

incelemek, değerlendirmek ve gerekli ödeneğin<br />

sağlanmasıyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek,<br />

4. Genel ve Özel idare bütçelerinden ayrılan ödeneklerin<br />

dağıtımı ve sarfı ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek,<br />

5. Personelin özlük haklarına ait tahakkuk ve mutemetlik<br />

hizmetlerini yürütmek<br />

6. Diğer parasal işleri yapmak.<br />

1. Okul ve kurumlar için sivil savunma ile ilgili plân ve<br />

programları hazırlamak, gerekli tertip ve tedbirleri almak,<br />

sivil savunma teşkilatı ile koordinasyonu sağlamak,<br />

hizmetin aksamadan yürütülmesi ile ilgili iş ve işlemleri<br />

yapmak,<br />

2. Koruma amiri ile işbirliği yapmak,<br />

3. Güvenlik ve yangın tehlikesi açısından öngörülen<br />

tedbirleri almak, lüzumlu araç ve gereçleri her an için<br />

kullanılmaya hazır bulundurmak ve bunlarla ilgili ekiplerin<br />

kurulmasını sağlamak.<br />

1. Müdürlükte basın ve halkla ilişkilerle ilgili faaliyetleri<br />

plânlamak ve yürütmek,<br />

2. Basında yer alan eğitim ve öğretimle ilgili yerel haberleri<br />

değerlendirerek gereğini yerine getirmek.<br />

1. Öğretim tekniklerindeki gelişme ve yenilikleri takip ederek<br />

eğitim komisyonları ile de ilişki kurmak suretiyle yönetici,<br />

öğretmen, öğrenci ve velileri bilgilendirmek,<br />

2. Ölçme ve değerlendirme konularındaki gelişmeleri takip<br />

ederek değerlendirmek, gerektiğinde yönetici, öğretmen,<br />

öğrenci ve velileri bilgilendirmek,<br />

28

21<br />

22<br />

23<br />

İNCELEME<br />

SORUŞTURM<br />

A<br />

DEĞERLENDİ<br />

RME BÖLÜMÜ<br />

(Arzum Aydın,<br />

Canan Turgut)<br />

ARŞİV VE<br />

İDARE<br />

BÖLÜMÜ<br />

(Sabahat<br />

Özdere)<br />

EĞİTİM ARAÇLARI VE<br />

DONATIMI BÖLÜMÜ<br />

(Ruken Bayram, İlker<br />

Haşim Yaşa)<br />

1. İl Millî <strong>Eğitim</strong> Disiplin Kurulunun sekretarya işleriyle ilgili<br />

iş ve işlemleri yapmak,<br />

2. Soruşturma hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için<br />

gerekli önlemleri almak,<br />

3. Denetim raporlarını incelemek, değerlendirmek ve ilgili<br />

yerlere bilgi vermek,<br />

4. Soruşturma raporlarını adlî, idarî ve disiplin yönünden<br />

değerlendirmek, sonuçlarını ilgili yerlere bildirmek,<br />

5. Şikâyet ve müracaatları incelemek, değerlendirmek ve<br />

gereği yapılmak üzere ilgili birimlere intikal ettirmek.<br />

1. Müdürlüğe gelen her türlü evrakın kaydını tutmak,<br />

konusuna göre gereği yapılmak üzere ilgili birimlere<br />

dağıtımını yapmak,<br />

2. Önemli veya gizlilik dereceli evrak hakkında yapılacak<br />

işlemin belirlenmesi için bu tür evrakı millî eğitim<br />

müdürünün görüşüne sunmak,<br />

3. Kişi, kurum ve kuruluşlara gönderilecek evrakın kaydını<br />

tutmak, dosya desimal numarası vererek sevk işlemini<br />

yapmak,<br />

4. İşlemi biten evrakı, dosyalayıp arşivlemek,<br />

5. Resmî Gazete ve Tebliğler Dergilerinin her yılsonunda<br />

ciltlenerek arşivlenmesini ve ilgililerin istifadesine<br />

sunulmasını sağlamak,<br />

6. Gizlilik dereceli evrakın teslim alınması, sevk edilmesi,<br />

kaydı, ilgililer arasında el değiştirmesi, sayımı, dökümü<br />

ve muhafazası gibi işlemleri mevzuata uygun olarak<br />

yürütmek,<br />

7. Bina ve çevresinin temiz tutulmasını sağlamak,<br />

8. Binaya giren personel ve iş takipçilerinin giriş çıkışlarını<br />

kontrol etmek; kimlik, ziyaretçi ve misafir kartlarının<br />

takılmasını sağlamak,<br />

9. <strong>Eğitim</strong> ve öğretimle ilgili her türlü kanun, tüzük,<br />

yönetmelik, yönerge, genelge ve benzeri dokümanları<br />

derlemek ve arşivlemek,<br />

Okullardan gönderilen belgelerin (Özet sınıf geçme<br />

defteri, ders geçme defteri, diploma defteri, diploma<br />

almaya hak kazananların listesi ve benzeri) arşivleyerek<br />

saklamak.<br />

1. <strong>Eğitim</strong> ve öğretim kurumlarının her türlü eğitim<br />

malzemelerine ait ihtiyaçlarının tespiti, plânlaması ve<br />

dağıtımıyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek,<br />

2. <strong>Eğitim</strong> araç ve gereçlerinin üretim, bakım ve onarımı ile<br />

kullanımına ilişkin gerekli tedbirleri almak ve buna dair<br />

iş ve işlemleri yürütmek,<br />

3. Okul müzelerinin kuruluş, donatım ve işleyişiyle ilgili<br />

tedbirler almak ve buna dair iş ve işlemleri yürütmek,<br />

4. Ayniyat Talimatnamesi uyarınca demirbaş eşya ve<br />

tüketim malzemeleriyle ilgili iş ve işlemleri yürütmek.<br />

29

ÇALIŞAN ‐ GÖREV TABLOSU<br />

S.<br />

NO<br />

1<br />

2<br />

3<br />

4<br />

5<br />

ÇALIŞAN<br />

ADI<br />

MİLLİ EĞİTİM<br />

MÜDÜRÜ<br />

Muzaffer Nenni)<br />

ŞUBE MÜDÜRÜ<br />

(Aziz Demir, Mustafa<br />

Durun, Ö.Faruk Bilgin)<br />

TEKNİK<br />

HİZMETLER SINIFI<br />

(Muzaffer Kale)<br />

ŞEFLER<br />

MEMUR-VHKİ<br />

VS<br />

(Nurgül Engin)<br />

GÖREVLERİ<br />

1. Hizmet alanındaki okul ve kurumların amacına uygun,<br />

verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak,<br />

2. Çeşitli mevzuatla müdürlüğe verilen hizmetleri plânlamak,<br />

örgütlemek, yönlendirmek, koordine etmek ve<br />

denetlemek.<br />

3. İş bölümü çizelgesi yapmak.<br />

4. İş ve işlemlerin kendine bağlı görevliler vasıtasıyla<br />

yapılmasını sağlamak,<br />

5. Kurum adına temsil ve ağırlama görevlerini yerine<br />

getirmek.<br />

1. <strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Müdürünün yapacağı iş bölümüne göre<br />

kendilerine verilen şubenin veya şubelerin görevlerini<br />

müdüre karşı sorumlu olarak yürütmek,<br />

2. <strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Müdürünün görevlendirmesi halinde daire<br />

adına toplantılara katılmak, mesleki toplantılara başkanlık<br />

etmek,<br />

3. Amirleri tarafından verilen diğer görevleri yapmak.<br />

1. Müdürlük ve <strong>İlçe</strong> bünyesindeki bilgisayar ve teknik<br />

donanımın kurulumu, işlerliğinin sağlanması ve sıkıntı<br />

yaşanan teknik donanımın bakım ve onarımını yapmak.<br />

1. Büroya ait işlerin düzenli ve verimli bir şekilde<br />

yürütülmesini sağlamak,<br />

2. Yazışmaların zamanında yapılmasını ve dosyalanmasını<br />

sağlamak,<br />

3. Demirbaş eşyanın korunmasını sağlamak,<br />

4. Dairenin çalışma düzeni hakkında alınan kararların büro<br />

içinde uygulanmasını sağlamak,<br />

5. Memurlar arasında ahenkli bir çalışma düzeni kurmak<br />

6. Amirleri tarafından verilen diğer görevleri yapmak.<br />

1. Kendilerine verilen işleri zamanında ve kusursuz olarak<br />

yerine getirmek,<br />

2. İşlerini usulüne uygun olarak yapmak,<br />

3. İhtiyaç duyulan durumlarda diğer şube ve büro<br />

hizmetlerinin yerine getirilmesine yardım etmek,<br />

4. Amirleri tarafından verilen diğer görevleri yapmak.<br />

30

6<br />

7<br />

EĞİTİCİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ<br />

FORMATÖR ÖĞRETMENİ<br />

(Ramazan Sonkaya)<br />

PROJE UZMANLARI<br />

(Mehmet Bolkan, Burcu Aydın)<br />

1. <strong>İlçe</strong>de görev yapan eğitici bilgisayar formatör öğretmenler<br />

arasından seçilen ilçe bilgisayar koordinatör öğretmenler ilçe<br />

milli eğitim müdürlüğüne bağlı olarak görev yaparlar.<br />

2. <strong>İlçe</strong>sinde bulunan bilişim teknolojisi sınıflarının ve bilgisayar<br />

laboratuarlarının donanım, yazılım, bakım-onarım, vb.<br />

ihtiyaçlarını belirlerler ve ilgili birim yetkilileri ile işbirliği<br />

yaparak karşılanmasını sağlarlar.<br />

3. Bilişim teknolojisi sınıfları ve bilgisayar laboratuvarları<br />

bulunan okullarda görev yapan öğretmenlerin bilişim teknolojileri<br />

araçlarını yetkinlikle kullanabilmeleri ve öğrenci merkezli eğitime<br />

geçişi sağlamak üzere, bu araçları derslerine entegre etmeleri<br />

amacıyla ihtiyaç duyulan konularda hizmetiçi eğitim planlaması<br />

yaparak, bağlı bulunduğu ilçe millî eğitim müdürlüğüne sunarlar.<br />

Gerektiğinde bu konularda öğretim görevlisi olarak görev yaparlar.<br />

4. Okul bilgisayar formatör öğretmenlerden gelen raporları ilde<br />

düzenlenen kendi raporlarına ekleyerek, elektronik ortamda ve<br />

resmi yazı ile il millî eğitim müdürlüğüne gönderilmek üzere, ilçe<br />

milli eğitim müdürlüğüne sunarlar.<br />

5. Bakanlık tarafından sürdürülen elektronik dönüşüm, elektronik<br />

devlet, elektronik öğrenme ve benzeri çalışmaların görevli olduğu<br />

ilçelerde yürütülmesini ve Bakanlık tarafından ihtiyaç duyulan bilgiyi<br />

sağlayarak, ilçeler bazında yürütülen bu uygulamalarda herhangi bir<br />

aksaklık meydana gelmemesi için gereken tedbirleri alırlar.<br />

1. AB Projeleri kapsamında yapılacak çalışmaları planlanmak.<br />

2. İl Projeler Koordinasyon Ekibi ile koordinasyonu sağlamak.<br />

3. <strong>Eğitim</strong> kurumları ile koordinasyon sağlamak, toplantılar<br />

düzenlemek ve iletişim alt yapısı oluşturmak.<br />

4. <strong>Eğitim</strong> kurumlarında hazırlanan ve kabul edilen proje sayısını<br />

analiz etmek.<br />

5. Yaygınlaştırılması düşünülen projeleri raporlamak.<br />

6. AB projeleri ile ilgili olarak STK’ları bilgilendirmek ve sosyal<br />

ortak olarak projelere katılımlarını teşvik etmek.<br />

7. AB <strong>Eğitim</strong> programları konularında araştırmalar yapmak, bu<br />

konuda yararlanıcılara eğitim ve destek vermek, rehberlik<br />

etmek, yaygınlaştırma çalışmalarında katkı sağlamak.<br />

8. AB projelerini ilçelerde yürütmek.<br />

9. Projelerle ilgili her türlü bilgi, belge, istatistiki tabloları eğitim<br />

kurumlarından talep etmek ve kaydını tutmak.<br />

Bakanlık ve Valilikçe istenilen konularla ilgili proje<br />

geliştirilmesi ve geliştirilmiş projelerin ilçede yürütülmek<br />

Yerel, ulusal ve uluslararası fon sağlayan kuruluşlara proje<br />

hazırlanması<br />

Mevzuat bankası kurulması ve güncel tutulması.<br />

İl <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong> AR-GE Birimine ait yazışmaları<br />

takibinin yapılması, ilgililerce gereğinin yapılmasının<br />

sağlamak ve yazışmaların sonuçlanmasına katkıda<br />

bulunmak.<br />

31

4. PAYDAŞ ANALİZİ<br />

PAYDAŞ SINIFLAMA TABLOSU<br />

PAYDAŞ ADI<br />

32<br />

İÇ<br />

PAYDAŞ<br />

DIŞ<br />

PAYDAŞ<br />

YARARLANICI<br />

<strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> Bakanlığı X X<br />

Kaymakamlık X X<br />

İl <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong> X X<br />

<strong>İlçe</strong> Özel İdare <strong>Müdürlüğü</strong><br />

Belediyeler (<strong>İlçe</strong>, Belde)<br />

Hayırseverler<br />

Üniversite X X<br />

Basın ( Gazete- Radyo) X X<br />

Sendikalar<br />

Sosyal Yard. Ve Dayanışma Vakıf Müd. X X<br />

Ulusal Ajans<br />

Gençlik Spor <strong>İlçe</strong> <strong>Müdürlüğü</strong> X X<br />

Emniyet <strong>Müdürlüğü</strong> X X<br />

Jandarma Komutanlığı X X<br />

Mal <strong>Müdürlüğü</strong><br />

Siyasi Partiler<br />

Telekom<br />

TEDAŞ<br />

Halk Kütüphanesi X X<br />

Özel ve Resmi Sağlık Kuruluşları<br />

(Sağlık evi, Sağlık ocağı, Disp. Hastaneler)<br />

Bankalar<br />

Dernekler<br />

Eczaneler<br />

Ticaret ve Sanayi Odası<br />

<strong>İlçe</strong> Tarım <strong>Müdürlüğü</strong><br />

Kamu Meslek Edindirme Kursları<br />

Kırtasiyeler ve Yayınevleri X X<br />

Kulüpler X X<br />

Nüfus ve Vatandaşlık İdaresi<br />

Sivil Toplum Kuruluşları<br />

Sosyal Hizmetler<br />

Müteahhitler X X<br />

Esnaf ve Sanatkârlar Odası X X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X<br />

X

Orman İşletme Şefliği<br />

X<br />

<strong>İlçe</strong> İdare Kurulu<br />

X<br />

Sanayi Kuruluşları<br />

X<br />

PTT<br />

X<br />

Akaryakıt İstasyonları<br />

X<br />

Vakıflar<br />

X<br />

Müftülük<br />

X<br />

Muhtarlıklar<br />

X<br />

Matbaalar X X<br />

Vergi Dairesi<br />

X<br />

Çukurova Kalkınma Ajansı<br />

X<br />

Spor Federasyonları X X<br />

Türkiye İş Kurumu<br />

X<br />

Köylere Hizmet Götürme Birliği<br />

X<br />

Sanayi Sitesi X X<br />

Sosyal Güvenlik Kurum. ( SSK; Em. San.)<br />

X<br />

Kooperatifler<br />

X<br />

Kızılay<br />

X<br />

Kamu İhale Kurumu<br />

X<br />

İş ve İşçi Bulma Kurumu<br />

X<br />

DMO<br />

X<br />

<strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong> Üst Yöneticiler X X<br />

Okul yöneticileri X X<br />

<strong>İlçe</strong> <strong>Milli</strong> <strong>Eğitim</strong> <strong>Müdürlüğü</strong> Çalışanları<br />

X<br />

Öğretmenler X X<br />

Okullar X X<br />

Halk <strong>Eğitim</strong> Merkezi X X<br />

Öğrenciler<br />

X<br />

Özel Öğretim Kurumları X X<br />

Okul Aile Birlikleri (Veliler) X X<br />

Rehberlik Araştırma Merkezi X X<br />

Öğretmenevi X X<br />

Öğrenci Yurtları X X<br />

Okul Servisleri X X<br />

Kantin İşletmeleri X X<br />

Destek Hizmetleri Personeli X X<br />

33

PAYDAŞ BEKLENTİLERİ<br />

Paydaş beklentisi Sıklık Paydaş beklentisi Sıklık<br />

Bakım onarım hizmetleri 13 Sınavlar 8<br />

Hizmet içi eğitim 15 Araştırma geliştirme 10<br />

Sosyal etkinlikler 17 Bilgilendirme - bilinçlendirme 14<br />

Bilişim teknolojileri 11 Kantin işletmeleri 1<br />

Bina - ayniyat/donatım 14 Koruyucu sağlık hizmetleri 6<br />

Yetiştirme kursları 4 Gazete- dergi vb. dokümanlar 1<br />

Veliye yönelik programlar 10 Taşımalı eğitim 6<br />

Öğretmenler dönük sosyal 17 Mesleki kurslar 8<br />

etkinlik<br />

<strong>Eğitim</strong> öğretim hizmetleri 27 Mezunlar 2<br />

Rehberlik hizmetleri 15 Sergiler 2<br />

Kültürel etkinlikler 14 Burs / yurt hizmetleri 1<br />

AB projeleri 5 Kutlama ve anma programları 7<br />

Hibe projeleri 3 Staj 1<br />

Akademik başarı 7 Sertifika 3<br />

Web sayfası 15 Sportif etkinlikler 10<br />

Danışmanlık hizmetleri 5 Resmi belgeler 7<br />

PAYDAŞ KATKILARI<br />

S.<br />

NO<br />

1<br />

2<br />

3<br />

4<br />

PAYDAŞ ADI<br />

İL MİLLİ EĞİTİM<br />

MÜDÜRLÜĞÜ<br />

TARIM İLÇE<br />

MÜDÜRLÜĞÜ<br />

ESNAF VE<br />

SANATKÂRLAR<br />

ODASI<br />

SAĞLIK GRUP<br />

BAŞKANLIĞI<br />

PAYDAŞ KATKISI<br />

Her türlü proje ve ekip çalışması alanında teknik destek,eğitim öğretim<br />

hizmetleri, rehberlik hizmetleri, AB projeleri, hibe projeleri, akademik başarı,<br />

sosyal, sanatsal, kültürel etkinlikler, kutlama ve anma programları, sertifika,<br />

kantin işletmeleri, hizmet içi eğitim, bilişim teknolojileri, bina -<br />

ayniyat/donatım, burs / yurt hizmetleri, mesleki kurslar sınavlar, bakım<br />

onarım hizmetleri,taşımalı eğitim<br />

Halk eğitim kursları, yeterli ve dengeli beslenme, okulda hijyen, dünya<br />

süt günü ve dünya gıda günü ile ilgili çalışmalarda işbirliği ve ortak hareket<br />

etmek<br />

Bütün çalışmalara destek sağlamak<br />

Koruyucu sağlık hizmetleri ile ilgili öğrencilerin eğitilmesi, yaygın eğitim<br />

desteği<br />

5 SYD VAKFI Öğrencilerin yardımlardan faydalandırılmaları<br />

6 İÇ PAYDAŞLAR<br />

Bilgi alış verişi 4, işlemleri zamanında yapmak 6, faaliyetler katılım 2,<br />

okul binasının fiziki mekânlarından yararlandırma 1, okul öncesi eğitimle ilgili<br />

etkinlikler 1, rehberlik ve özel eğitimle ilgili etkinlikler 1, duyurular yapılması 1<br />

34

PAYDAŞLARA GÖRE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN ÜRÜN VE<br />

HİZMETLERİNİN ÖNEM DERECESİ<br />

ÜRÜN VE HİZMETLER<br />

ÖNEMLİ<br />

GÖRÜŞ<br />

SAYISI<br />

ÜRÜN VE HİZMETLER<br />

ÖNEMLİ<br />

GÖRÜŞ<br />

SAYISI<br />

<strong>Eğitim</strong> öğretim hizmetleri 27 Akademik başarı 7<br />

Sosyal etkinlikler 17 Kutlama ve anma programları 7<br />

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası