bir bayram sabahı şarkı sözü / Özledim Babam Sözleri - Latif Doğan

Bir Bayram Sabahı Şarkı Sözü

bir bayram sabahı şarkı sözü

Latif Doğan - Özledim Babam Şarkı Sözleri

Latif Doğan şarkıcısının popüler şarkılarından Özledim Babam şarkısının sözlerini sizlerle paylaşıyoruz. Latif Doğan - Özledim Babam Şarkı Sözleri sitemize 26 Ekim Pazar tarihinde admin tarafından eklenmiştir.

Latif Doğan - Özledim Babam Şarkı Sözleri

bir bayram sabahı erkenden kalktım
herkes gibi babayı gardaşı aradım
mezarın başına geldim ağladım
özledim babam gardaşım sizi
geldim mezarına sırtım dayadım
uyy babam sizi
hergün bekliyorum ben yolunuzu
babasız olurmu hiç gınalı guzu
dedim felek yazmışta bu sonumuzu
uy babam sizi

En Çok Kullanılan İsimlerin Anlamları

isim anlamları, miray isminin anlamı, talha isminin anlamı, zeynep isminin anlamı, ecrin isminin anlamı, eymen isminin anlamı, elif isminin anlamı, erva isminin anlamı, mina isminin anlamı, azra isminin anlamı, arya isminin anlamı, berrin isminin anlamı, berna isminin anlamı, esra isminin anlamı, ceylin isminin anlamı

Latif Doğan - Özledim Babam Şarkı Sözüne Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Latif Doğan - Özledim Babam Şarkı Sözleri hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm şarkı sözleri yayınlarında olduğu gibi Latif Doğan - Özledim Babam Şarkı Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Şarkı Sözlerine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm şarkı sözleri için geçerli olduğunu unutmayınız.

Latif Doğan - Özledim Babam Şarkı Sözüne Yapılan Yorumlar

Latif Doğan - Özledim Babam Şarkı Sözüne henüz yorum yapılmamış. Latif Doğan - Özledim Babam şarkı sözüne ilk yorumu siz yaparak katkıda bulunabilirsiniz.;

Diğer Latif Doğan Şarkı Sözleri

Bir bayram sabahı uyansak,

Eski günlerdeki gibi olsa her şey.

Baba bayram namazına gitmiş, anne çocukları erkenden kaldırmış, bayramlıklarını giydirmiş olsa. Saçları ortadan iki yana örülmüş evin küçük kızı, kucağında saman bebeği ile koştursa her yana.

Evin kapısı komşu çocuklarıyla dolu olsa, şekerleri avuçlayıp avuçlayıp kaçsalar. Anneler mendillerin için küçük paralar koysa, merakla önce paraya baksa, sonra el öpmek aklına gelse çocukların.

Namazdan eve dönen babanın azameti, otoritesi, güveni evin içine yayılsa. Oğlan çocukları büyük bir saygıyla ve hayranlıkla babanın elini öpse, evin kızı aşkla sarılsa, dizine otursa. Bir dağ gibi güvense evin ahalisi babaya.

Bayramın nuru evin içine doğsa. Erkek evlatlar, gelinler, damatlar, kızlar güvenli bir limana gelir gibi, gelseler baba evine. Kızlar, annelerinin koluna sokulsa, huzurun kokusunu çekse içine. Erkek evlat babasına gıptayla baksa, eski bir kaptanın güvenini hissetse içinde.

Sözün söz olduğu, adamın adam olduğu, komşunun komşu olduğu günlere dönsek. Edebin, adabın, ahlakın bir kelimede değil, bir insanda vücut bulduğunu; caminin imamında, mahallenin beyefendisinde, komşunun dedesinde görsek.

Gençlerin diz büküp, büyüklerini dinlediği, ilim meclislerinde irfan devşirdiği, hikmeti keşfettiği zamanlara dönsek. Adam olmanın öfkede değil, sabırda olduğunu, kavganın sokakta değil, cephede yapıldığını idrak eden gençleri görsek karşımızda.

Memleket dendiğinde yüreği pır pır eden insanların her yanda bayramlaştığını görsek. Vatan dendiğinde, birden gözlerini ufuklara diken, birden ciddileşen ve birden serdengeçti kesilen yiğitler görsek karşımızda, gururlansak, gözlerimiz dolsa onlarla.

Sarıldığında göğsünden ılık ılık sevgi akan dostları kucaklasak yeniden. Sabun kokan, kolonya kokan, tütün kokan hemşehriler, iki kolunu sarsa göğsümüze, koklasak birbirimizi, özlem gidersek.

Gördüğü her insana selam veren, gülümseyen, güven veren Müslüman yürekler dolaşsa sokaklarımızda yeniden. Yaşlısı, genci, kadını, erkeği, herkesin saygısını, hayranlığını ve övgüsünü alsa. 'Müslüman adam' mahallenin direği olsa, gidilecek kapısı, sığınılacak evi olsa tekrar.

Şam'dan şeker, Yemen'den kahve, Kahire'den kitap, Bağdat'tan gümüş, Tahran'dan firuze, Halep'ten helva, Afganistan'dan kaşmir, Bosna'dan börek gelse memlekete. Bayramlarını kutlasak dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimizin. Ölümler olmasa, kardeş kanı akmasa, yanmasa ciğerlerimiz.

Aliya, bir hikmetli sözle aklımızı uyandırsa. Malcolm X, meydan okusa yeniden köle tüccarlarına. İkbal, bir mısra ile dürtse miskinleri. Akif, Çanakkale gibi diriltse bizi.

Ne olurdu, bir bayram sabahı kaybettiğimiz hikmeti, şiiri, gazeli, imanı yeniden bulsak aramızda.

Ne olurdu, bir bayram sabahı böyle uyansak Allah'ım, ne olurdu?.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir