ikinci el mercedes s320 / Mercedes-Benz S-Serisi S-320 İlanları ve Fiyatları - Otonomi

Ikinci El Mercedes S320

ikinci el mercedes s320

E 320 mi - S 320 mi ?

Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum, gerek mekanik konusunda, gerek elektrik konusunda gerçekten tecrübeli arkadaşlar var. önceleri mercedes düz vites takıntım vardı ve bu takıntının yersiz olduğunu sizler sayesinde öğrenmiş oldum. yaklaşık 3-4 ay öncesindede mercedes alacağımı sizlerle paylaşmıştım fakat bu süre biraz daha uzayacak gibi birikmiş bi param yok bankalardan kredide çekmek istemiyorum şu an bana en cazip gelen emin otomotivin sistemi geldi, taksit sayısını ve aylık vereceğim miktarı ben belirliyorum, mesela 40 aylık bi taksit düşünüyorum 20. ayda bana paranın tamamını verip aracın son taksidimi ödeyene kadar araca satılamaz ibaresi koyuyolarmış. neyse yanlış anlaşılmasın buraya bunun reklamını yapmaya gelmedim, sizlere e320 ve s320 ler hakkında sormak istediğim bir kaç soru var. ya arkadaş 1-2 yıl sonra alacağın araba hakkında şimdiden sorumu sorulur diyebilirsiniz ama genede olsun biraz takıntılı insanımdır :)şimdiden hedefimi koymak istiyorum :)
bu forumda bi arkadaşın imzasında görmüştüm sanırım "sadece kendim için bi mercedes aldım" bende şunu söyleyebilirim "eşim, çocuğum ve kendim için mercedes alıcam"
demek istediğim şu; mesela sadece şöför koltuğunda ısıtma-soğutma değil diğer koltuklardada olsun onlarda rahat etsin, benim gibi sevsinler arabayı :)mercedes ve diğer araçlarda şunu gördüm, konfor ne kadar artıyosa aynı oranda motorda büyüyo yada motoru küçük konforu çok fiyatı çok daha fazla oluyo. E klas 320 lerde anca yüksek modellerde donanım artıyo ( tabi aynı donanımda bir s ile fiyatı biraz yüksek ), S 320 lere baktığımda ise 91 modelde bile inanılmaz donanımlar var fakat benim gözümde eksisi düşük model olması, bunun sebebini kendimce e lerin türkiyede biraz daha fazla tutulmasıdır yada s lerin parçaları pahalıdır diyorum. Kısaca alacağım araçta şunları istiyorum;
-tüm koltuklarda ısıtma ve soğutma
-çift bölgeli klima (arkalardada olursa iyi olur)
-sunroof
-geri vitese takınca sağ dikizin inmesi
-hız limitleme ve sabitleme (tam adlarını bilemedim fakat hız sabitleme olmazsa olmazım )
-deri döşeme
-elektrikli arka perde
-sağ sol hafızalı koltuk
-iç döşemeler bej yada beyaz olmadı en son gri
arkadaşlar aradığım özellikler mercedeste bunlar, maksimum limitim 40 bin. yakıt olarak e mi s mi daha az yakar türkiye şartlarında yakıtı düşünmeden edemem aslan besleyen yemini düşünmez diyeceksiniz ama 100 bin tl nin üstünde fiyatı olan araçlar bile tüp taktırıyo malesef. merak ettiğim diğer bi konu 3200 motorlu 99-2000 model bi aracın yıllık vergisi ne kadar 2000 model üstüne gücümüz yetmez zaten sahibinden.com sitesinde bazı 320 mercedeslerin vergisi ödendi 300 tl felan gibi bi şey diyo ama mtv nin sitesine baktığımda https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTVyıllık vergilerini 12-15 yaş arası 3000-3500 motor bi aracın yıllık vergisi 1.979,00 TL olarak veriyo. bana tercih konusunda yardımcı olursanız (sebepleriyle birlikte) çok sevindirirsiniz. birde kafamı kurcalayan şu yazdığım sorularımada cevap olursa aliyyul ala olur :)

Mercedes 2006 ve üzeri S 320

• Binbaşı
    1467 Mesaj
    Konu Sahibi
    Arkadaşlar 2006 model ve üzeri (muhtemelen aradığım fiyata sadece 2006 model bulabilirim) mercedes s serisi arıyorum. S 320 dizel olmasından dolayı tercih sebebim. Ama yakıta gözü takılan biri olarak S 350 benzinli almak istemiyorum.

2006 model veya daha üstü mercedes s kasa bir aracı en düşük ne kadara bulabilirim? En fazla 160-170 bin tl arası verebilirim.

Mümkün mü?

Sahibindende baktım da pek göremedim.

Yardımcı olabilir misiniz lütfen ?

• w221 Makyajsızlarda kullanılan 3.0 litrelik 235 hp 540 NM 'lik 320 CDI Modelin en çok tutulan versiyonlarından biriydi. İlgili acentalarda veya internet ortamında oldukça kolay bulunabilecek bir model. 350 versiyona göre daha mantıklı. Performansı neredeyse aynıdır. 4-matic leri de tercih edebilirsin. Yakıt tüketimi arkadan itişe göre ortalama 1 litre fazladır.

http://www.sahibinden.com/mercedes-benz-s-320-cdi/dizel bu linkde bol miktarda var.
  • Binbaşı
    1467 Mesaj
  • Yüzbaşı
    398 Mesaj
    Güzel araba ve güzel fiyat

O fiyata ne arabaların sıfırları var ama S'in yanına bile yaklaşamazlar

Ama 4-5 yaşını geçiyor... Yani bakımları, değişimleri, arızaları v.s. artacak

ki alacağın araç çok fazlaca elektronik içeriyor arıza ihtimali çok yüksek

ve en önemlisi 2006 bakarak daha yeni çıkmış bir aracı almaya kalkıyorsun

bu araçların yüzlerce hatta W211'deki gibi 2000 parçası bile değiştirilebiliyor makyajda

çünkü geri bildirimler, servis uyarıları ve milyon km'yi bulan test sonuçlarına göre makyajlanıyor araba

2006-2007 arasında bile üretim farkı vardır. Bence bu tür araçlarda tipe v.s. bakmamak

Bir önceki kasanın makyajlanmış (son 1-2-3 senesini almak, makyajdan sonra bile 1 sene beklemek)

Bunu yazmamın sebebi yakıta takarım dedin...

2003 E270CDI Yolcu koltuğu doluluk sensörü arıza yaptı ve sürekli uyarı vermeye başladı araya 450 euro sıkışmış (çok cüzi bir rakam)

Yağı v.s. özeldir, normal araçta 200-300 liraya hallettiğin standart bakım 300-400 (€) olur.

Milletimizde yerleşmiştir bu mercedes bmw biniyorsa geçir mantığı.

iyi araştırıp düşünmeni tavsiye ederim...

O fiyata alınacak en güzel araçtır. Kalkıp sıfırına 500 bin lirada verilmez

Ama o ikinci eli almak için bile hatrı sayılır bir gelire sahip olmak gerekir

• Binbaşı
    1467 Mesaj
    Konu Sahibi
    @.:.

Aynen söylediğiniz gibi.

Garantisi bitmiş bir mercedes alırken tek korkum en ufak bir arızanın bile çok pahalıya patlıyor olması. Aracı alırken çok iyi incelemek ve hangi arızaların ihtimal dahilinde olduğundan emin olmak gerekiyor.

Açıkçası 150 bin tl verip boş bir bmw 5 kasaya binmektense 5 - 6 yaşında dolu bir s kasaya binmek bana daha mantıklı geliyor.

Tek çekincem garantisinin bitmiş olması...

Ama mercedes kalitesine güvenip kolay kolay arıza yapmayacağını düşünüyorum. Ne kadar doğru bilinmez.
  • Yüzbaşı
    398 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: turkcu

@.:.

Aynen söylediğiniz gibi.

Garantisi bitmiş bir mercedes alırken tek korkum en ufak bir arızanın bile çok pahalıya patlıyor olması. Aracı alırken çok iyi incelemek ve hangi arızaların ihtimal dahilinde olduğundan emin olmak gerekiyor.

Açıkçası 150 bin tl verip boş bir bmw 5 kasaya binmektense 5 - 6 yaşında dolu bir s kasaya binmek bana daha mantıklı geliyor.

Tek çekincem garantisinin bitmiş olması...

Ama mercedes kalitesine güvenip kolay kolay arıza yapmayacağını düşünüyorum. Ne kadar doğru bilinmez.

İşte ona garanti veremezsin...

araca binersin hava alayım diye camı açarsın cam kapanmaz arasına 300 euro sıkışır... v.s.

Eğer çok iyi bir gelirin ve birikmişin yoksa W211 (2007-2008) senin için daha mantıklı olur.
    Gerçi onuda ötv zammını fırsat bilip abarttılar fiyatlarını...

Zaten şimdi o fiyata alsan seneye yeni versiyon tanıtılacak fiyatları iyice düşecek
    100 bi civarlarına kadar geriler.

160-170 bin liram olsa
    Sıfır Volvo S80 alırdım ben olsam (sedan-konforlu-geniş araç düşünsem... Normalde bende 2009 CLK düşünüyorum ama anlattığım sebeplerden dolayı şu anda değil)

• Binbaşı
    1467 Mesaj
    Konu Sahibi
    Yeni seri s kasa tanıtıldığı zaman söylediğinize göre 150 160 bin liraya 2009 model s kasa almak bile mümkün olacak yani?

İnşallah ama pek zannetmiyorum.
  • Yarbay
    8975 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: turkcu

Yeni seri s kasa tanıtıldığı zaman söylediğinize göre 150 160 bin liraya 2009 model s kasa almak bile mümkün olacak yani?

İnşallah ama pek zannetmiyorum.

Yeni kasa çıktığında yani 2013'te 2009 modeller tahminen 70-80 Bin Euro civarına gelicektir.
  • Binbaşı
    1467 Mesaj
  • Yarbay
    2242 Mesaj
    Ariza ve masraf cikarma olayi S serisinde nadir rastlanir bence.

S serisi kullanan bir insan aracini servis bakimina duzenli olarak sokmustur ve bir problem cikarcagini pek zannetmiyorum.

En azindan servise goturur baktirirsiniz almadan once.

Bu kasanin arka farlari efsane
  • Çavuş
    94 Mesaj
    bence ıyı bır tercıh... 2006 uzerı aracların fıyatları 320cdı long kasaları ortalama 80 -90 bın euro arası. bence beklemeyın fıyat duser falan dıye cunku mercedes ın senelık fıyat dususlerı cok fazla olmuyor... sanzımanına baktırmadan bence almayın. sanzınmanlarında sogukken sert gecısler oluyor.
  • Çavuş
    94 Mesaj
    W211 ve W212 kasaları cok uzun sure kullandım. 2004 ve 2006 e200 komp. lerın kronık Sbc arızası oluyor. bu da garantıden degısıyor ucretsız olarak. bırde 2004 model w211 kasalarda cıddı manada sanzıman sorunu var. trıbun arızası var. fıyatları da 60 65 bın lıra arasında. ama cok keyıflı arac w211 ler. cok ferah ıcı .
    2011 e250 CGI ler ıle yenıledık w211 lerı bambaska arac ınanın. sımdı aracın bırı 16 gundur mengerlerde ve arızası hala gıderılemedı. yıne sanzıman arızasından dolayı. 4 kere aynı arızadan gıttı geldı ama onaramıdılar. fakat 2012 lerı 7 vıtes yaptılar ve koldan vıtes . butun sorunu gıdermısler... w212 E 200 CGI start donanımı cam tavanlı ve avangarde en son sıfır fıyatı 67.500 euroydu. Bence w212 nın donanımı yuksek bır arac daha hos olabılır....
  • Yüzbaşı
    825 Mesaj
    Kimi talihsizlikler yaşanabilir, kullanıcısıda zaten genelleme yapmamış ama 210, 211komp ve 212 cdi kullanıcısı olarak bende şuana kadar yaşadığım bir sorun olmadı.

2008 model içinse forumda bir girdimde belirtmiştim 180k euro çıkışlı s320 cdi tam dolu (çakma galeri dolusu değil)kur 2lira seviyelerindeyken 1 sene önce 110k euro gibi teklif alınmıştı.
    Şahsi aracım olmadığı için ve ilgilenmediğim için devamı ne oldu bilmiyorum yalnız şuan aradığınız seviylerde araç denk getirme şansınız yüksek.
    Gerçek piyasa alımlarında rayiç bu rakamlarda
    Daha önce mercedes aldıysanız ve ilişkiniz devam ediyorsa, mengerler, gülsoy, has, bayraktarlar mercedes merkon-merkay gibi buralardaki temsilcilerle irtibata geçebilirsiniz.
    Koluman'a en çok bu araçlar düşer yalnız tasvip etmediğim işletme olduğundan bedava verseler tüm hizmetleri tenezzül etmem.
    Uygun fiyatta ve bilinen en temiz s serisini buradaki temsilcilere denk gelebilecek araçları sabırla bekleyerek bulabilirsiniz.
    S serisinde ikinci el için kaliteli seçenek ancak bu şekilde bulunabilir.

Onun haricinde pozisyon ve bütçe kişinin kendisinin tatmin düzeyine göre seçenecekleri belirir.
    Bu şekilde olunca şunu alma bunu al demek hoş olmasada tavsiyem.
    Opsiyonları yine sıfır alacağınız 212 de karşılaması standart türkiye premıum paketinde mümkün olmasada, 212 benzinli seçeneğini en başa koyardım.
    Ötv farkı olmasa yeni tip koldan 7 ileri otomatik şanzıman 212 cdi iiçin gözü kapalı girerdim.
    Bugun alacağınız s serisi senede ortalama en az 20-30 bin euro kesinlikle zarar ettirecektir.
    E serisinde bu bazen avantajlı seçenekler geldiğinde, zararsız bile alım-satımla sonuçlanabilir.
    Ortalama 4-6 yaşında her ne kadar ilk sahibinden bakımlı araç getirme şansınız yüksek olsada ,sıfırın tadı ve güveni yanında, malesef tam opsiyonlu s veremeyecektir.
    Ayrıca kullanıcı kitlesi belli olan bir sınıf aracı tercih etmek için gerçekten artık türkiyede iyi bir işletme sahibi olmak gerekiyor.
    ardındaki kullanıcı kitlesi benim algımda malesef....eksi puan getirir.

Günümüz şartlarında iyi bir bütçeniz varken, ikinci el tercih etmek ve değer kaybı yüksek olan bu araçla ilgilenmenin anlamı yok.

• yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

1. mitula

2.   >  
  3. mercedes benz

4.   >  mercedes s 320 lpg
19 araba ilanı bulundu
Mercedes benz s class 1992 benzin lpg mercedes benz s 320 l
Aracım 92 model olup yaşından dolayı komple boyalıdır. Kaza kaydı, değişeni vs yoktur. Akü,lastik,yağ,su vs bakımları yeni yapıldı. Yoğun i̇ş tempomdan dolayı...
Mercedes benz s class 1997 benzin lpg s 320 long
1997 model otomatik vites s320 long.Aracin ufak tefek eksikleri var.Yaziyorum liste şeklinde - sanruf düğmesi takılacak-sofor koltuğu yan koruma plastiği yok-...
Mercedes benz s class 2000 benzin lpg de i ensi z mercedes s320 long mercedes benz s seris...
Mercedes benz s class 2000 benzin lpg saat gi bi tertemi z s 320 lpg li hasarsiz
Araç tertemiz olup değişen ve hasar kaydı yoktur.Güneş yanıklarından mütevellid komple boyalıdır.Full fulldür
"mercedes s 320 lpg" ile alâkalı benzer ilanlar
Mercedes benz 2001 motorin 2001 model otomatik mercedes benz s serisi
Açıklama marka/model: mercedes benz s320 long yıl: 2001 yakıt: dizel vites: otomatik kilometre: 284.000 km renk: lacivert kasa tipi: sedan...
23 saat önce - Kktc Arabam
Mercedes benz 2008 motorin sahibinden mercedes benz s 320 cdi l 2008 model konya 380 000 km
Mercedes benz 1994 sahibinden mercedes benz s 320 1994 model ankara 330 000 km

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır