ali desidero youtube / Ali Desidero'dan prezervatife: MFÖ'nün reklam yolculuğu!

Ali Desidero Youtube

ali desidero youtube

\n

Mazhar-Fuat-Özkan, namıdiğer MFÖ için Türkiye'nin en sıra dışı grubu desek herhalde abartmış olmayız. 1971'de kurulan MFÖ, 48 senelik müzik yolculuğunda hep sürprizler sundu bizlere. Bir sonraki albümlerinde \"sound\"un ne olacağı bile kapalı kutuydu! Akıllarına esince pop'tan çıkıp rock'a meylediyorlar, yeri geliyor elektronik müzikten ve hatta ilahilerden besleniyorlardı. Bu çok yönlülük, ister istemez onları geniş kitlelere açıyor ve popüler müziğimizin mihenk taşı haline getiriyordu.

\n

Kişisel hikâyesi de sıra dışıydı her bir MFÖ üyesinin. Zaman zaman \"küstü\" dedikoduları altında solo albümler yayınlıyorlar ve nasıl özgün müzisyenler olduklarını ispat ediyorlardı. 1988'de \"Arkadaşım Şeytan\" ile sinemaya adım atan Mazhar Alanson, böylece eğitimini aldığı tiyatro oyunculuğunun da hakkını verecek ve on yıl sonraki \"Her Şey Çok Güzel Olacak\" da dahil Cem Yılmaz'la unutulmaz işlere imza atacaktı. Tıpkı, \"İkinci Bahar\" dizisi, \"G.O.R.A\" serisi ve \"Yahşi Batı\"da yıldızı parlayan yoldaşı, Özkan Uğur gibi...

\n

Çikolata dünyasının aranan sesleri...

\n

Elbette böyle on parmağında on marifet müzisyenleri, reklam sektörünün es geçmesi beklenemezdi. Aktörlükte aradığını bulamayan Fuat Güner, fındıklı gofretten sürme çikolataya kadar birçok ürünü sesiyle hafızalarımıza kazıyacaktı. Ülker reklamlarında \"en tatlı sabahlar\", Fuat Güner ile başlayacaktı.

\n

90'lara gelindiğinde sempatik üçlümüz \"Ali Desidero\" ile yeni bir patlama yapacaktı. Sevdiği kıza bir türlü açılamayan Ali'nin şarkısı, mizahın yanı sıra sosyolojik tespitleriyle de unutulmazlar arasına girecekti. Kısa süre sonra reklam firmaları Ali Desidero karakterine el atacak ve Yıldırım Memişoğlu'nun canlandırdığı Ali, tıraş bıçağı ve çakmak reklamlarında ete kemiğe bürünecekti. Şarkıdakinin aksine, tam bir mahalle kabadayısıydı ekrandaki. Ve \"naif Ali\" tasavvurumuzu yerle bir edecekti! Ama neticede bu, \"şarkı sahibi\" MFÖ'nün bileceği işti.

\n

Aynı yıllarda bir akaryakıt şirketinin reklamında görecektik MFÖ'yü... Alanson'un \"Şapkasız çıkmam abi\" repliği, bugün bile kullanılan kült bir slogan haline gelecekti. Ama reklamın finalinde \"Güllerin İçinden\" ile BP şapkası bir araya getirildiğinde unutulmaz bir aşk şarkısına ve anılarımıza benzin dökülecekti.

\n

Anneler Günü de girdi işin içine, prezervatif de!.. MFÖ şarkılarının reklamlarla iç içe geçişi, 2000'lerde hız kazanacaktı. \"M.V.A.B\" şarkısı Turkcell'in Anneler Günü reklamında \"Mazeretim Var, Annesiyim Ben\"e dönüştürülürken; İş Bankası ile beyaz yakalılara kolay bankacılık vadedecekti \"Mecburen\". Reklamın üzerine bile reklam alınan günümüz Youtube çağı da MFÖ'süz düşünülemezdi elbette!.. Artık ne zaman bir video açsak, MFÖ'yü havalimanında kredi kartı tanıtırken görecek ve \"Peki Peki Anladık\"ın nakaratının dilimize \"Flyyy! Flyyy!\" diye yerleştiğine tanık olacaktık. Derken bir prezervatif firması çıkacak ve MFÖ'nün meşhur şarkısını \"geciktirici\" etkili ürününe slogan yapacaktı: \"Sakın Gelme\"!

\n

Öfke ve ölümü harmanlayan bir MFÖ klasiği, zorlama bir kelime oyunuyla seks ve tutkuyu parlatan bir koreografiye evrilmişti reklam sektörümüzün gizli Freud'ları, Hegel'leri ve Lacan'ları (!) eliyle. Benzin parlayabilirdi artık!

\n

Sanat anonim midir, ticari mi?

\n

Bir zamanların \"Sanat sanat için midir, halk için mi?\" tartışmaları demode kalalı çok oldu. Dijital çağda asıl tartışılan, \"Sanat anonim midir, ticari mi?\" sorusu şimdi... Bir şarkının internete düşer düşmez elden ele, bedava yayıldığı günümüzde, müzisyenlerin para kazanabilmesi plak ve kaset satışlarına dayanmıyor artık. Para kazanmak, reklamdan, klipin izlenme sayısından ve konserlerden geçiyor. Yani bir yönüyle sanatçısından bağımsız, anonim hale gelen eser; tam tersi yönde alabildiğine ticarileşiyor. Ve Zeki Müren'in zamanında büyük yankı uyandıran \"Size Alo Diyorum\" kampanyası, bugünün yanında \"kar beyaz\" kalıyor.

\n\n

Yine de tek tesellimiz şarkılar!..

\n

Arabesk çağında \"Zalim kadere itirazım var\" diyen Müslüm Gürses'e, banka kredisi reklamında \"Yatak yorgan setine, o LCD TV'ye, ihtiyacım var!\" dedirtebilen günümüz kapitalizmi, Orhan Gencebay'ın \"Batsın Bu Dünya\"sından bir deodorant reklamı çıkartabiliyor!

\n\n\n\n

Haluk Levent'in çeyrek asırlık hit'ini, \"Yollarda Bulurum Shell'i\" (!) diye değiştiriyor. Kayahan'ın \"Bir Aşk Hikâyesi\" AKP'nin, Berkant'ın \"Samanyolu\" şarkısı Fenerbahçe'nin marşı haline gelebiliyor. Ve ticarileşerek bir başka \"değer\"le özdeşleşen her şarkının bir \"alıcısı\" olduğu gibi, \"Asla tüketmem\" diyeni de çıkabiliyor. İlhan İrem'den Barış Manço'ya kadar pek çok sanatçının eserini reklam \"jingle\"ına dönüştüren bu acımasız pazarda \"asi rock'çı\" Teoman'a da bir lastik markasının \"özgürlük çağrısı\" olmak düşüyor! Eh, MFÖ ne yapsın ki bu durumda? Keşke Özkan Uğur'u fındık reklamında \"Aganigi Naganigi\"yle, Alanson'u \"Alo Garanti\" reklamında darbuka çalarken hatırlasaydık da şarkılarımıza dokunulmasaydı. Ama artık olan oldu. Olsun!.. Daha başka o kadar güzel şarkılar hediye ettiler ki bizlere, canları sağ olsun! Ya da onların deyişiyle, \"No - no! No Problem\"!..

\n
161014231625352481917132225161417132120181817191826172720181315172120142125161015181671613814162320131515181718131512141518211314161619151611159171321211210161413262016161320181719242112211931241319181617212420

“Ben de ekonomi yapıyorum” diyen Acun Ilıcalı, uçağının yakıt parasını açıkladı

Hull City'nin ardından bir kanal daha satın alan Acun Ilıcalı, Sibel Arna'nın YouTube'daki programına konuk oldu. Programda "Uçakla bir yere gitmek çok maliyetli" diyen Ilıcalı, dudak uçuklatan uçak masraflarından bahsetti.

Ilıcalı açıklamasında “Parayla ilişkimi yıllar önce kopardım. İyi para harcarım. Son 15 yıldır oturduğum masada kimseye hesap ödetmedim. Ama uçakla bir yere gitmek çok maliyetli” dedi.

“UÇAKLA OKYANUSU GEÇMEK 100 BİN DOLAR”

Sibel Arna ise "Acun da ekonomi yapıyor yani" deyince Ilıcalı, "Yüzde yüz yapıyor" diye cevap verdi. Yeme içme konusunda tasarruf yapmadığını söyleyen Acun Ilıcalı uçak masrafını söyleyince ağızlar açık kaldı. 

Ünlü isim, "Uçağın okyanusu geçmesi 100 bin dolar. O noktada ben de ekonomi yapıyorum" dedi. 

Televizyoncu Acun Ilıcalı, Survivor yarışmasının çekildiği Dominik'ten Türkiye'ye gelmek için kullandığı özel jetini satıp yeni bir uçak almıştı. Ilıcalı'nın uçağının fiyatı ise iki yıl önce 13 milyon dolar değerindeydi.

16 yolcu kapasiteli Kanada imalatı Global Express XRS 2012 model.

KIZINA LÜKS ARAÇ ALDI

Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde 19 yaşındaki Leyla Ilıcalı'ya son model bir araba aldı. Ilıcalı, kızıyla birlikte İstanbul trafiğine çıktı. O anları 13,6 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından yayınlayan Ilıcalı, kızına "Hayırlı olsun, heyecan var mı? İstanbul trafiği seni ürkütüyor mu?" diye sordu. O esnada araç kullana Leyla Ilıcalı'nın "Teşekkür ederim. Sen yanımda olunca değil" cevabı Acun'u duygulandırdı.

Ali Desidero'nun Terör Mesajı! Ali Desidero Kimdir?

Ali Desidero'nun terör mesajı merak ediliyor. Ali Desidero ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. Ünlü oyuncu Ali Desidero, terör olaylarına karşı yayınladığı videolu mesajda Türk milletinin diz çökmeyeceğini belirterek "Allah topunuzun belasını versin" dedi. Son dönemlerde terör olaylarının tırmandığı ülkemizde birçok ünlü isim de sosyal medya aracılığıyla verdikleri mesajlarla tepkilerini dile getirdiler. Bu isimlerden biri de ünlü oyuncu Ali Desidoro...

ALİ DESİDERO'NUN TERÖR MESAJI

Yayınladığı videoda birlik ve beraberlik mesajı veren Ali Desidoro, "İçimizde yaşayan işbirlikçi hainler, Allah topunuzun belasını versin. Bu topraklar üzerinde yüzyıllardrı oynanan oyunlara yardım ve yataklık eden işbirlikçi hainler, amacınıza ulaşamayacaksınız. Bu millet dimdik ayakta, tem yumruk olarak hepinizin karşısında duracak. Ne mutlu Türküm diyene" ifadelerine yer verdi.

ALİ DESİDERO KİMDİR?

Yıldırım Memişoğlu, 1973 yılında yılında İstanbul'da doğdu. ABD ve İngiltere'de koruma ve güvenlik konularında Smith & Wesson, Hekler & Koch, Asis gibi eğitim kurumlarında eğitim gördü. Bir zamanlar yayınlanan tıraş bıçağı Derby reklamlarında Ali Desidero lakabıyla tanınan Yıldırım Memişoğlu, bir güvenlik şirketi sahibidir. 2006 yılında Hayatımın Kadınısın isimli dizide Necdet karakteri ile oyunculuğa adım atan Yıldırım Memişoğlu, birçok dizide rol aldı ve halen aktif olarak oyunculuğa devam etmektedir.

2013-2014 yılları arasında Necati Şaşmaz'ın başrolde oynadığı Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Poyraz karakterini canlandıran Memişoğlu, son olarak 2014 yılında yayınlanmaya başlayan Kertenkele isimli dizide Deli Kenan karakterini canlandırıyor.

Haberler.com - Gündem

Yıldırım MemişoğluAli DesideroGündemHaberler

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir