konu tekrar / OKULÖNCESİ ÖABT KONU ANLATIM GENEL TEKRAR KAMPI VİDEO KAYIT PAKETİ

Konu Tekrar

konu tekrar

Tüm eğitim ihtiyaçların

TONGUÇ PLUS’TA

Güncel MEB müfredatına uygun olarak hazırladığımız eğitimlerin tamamı 3. sınıftan sınıfa kadar tüm seviyedeki öğrencilerin; dersleri öğrenme, tekrar etme ve pekiştirme ihtiyaçlarını karşılayacak şekildedir. Eğitim videoları, test ve deneme soruları alanında uzman hocalarımız tarafından hazırlanır. Bu sayede eğitim içeriklerinin tamamı MEB kazanımlarına bağlı kalarak en akılda kalıcı öğretim yöntemleriyle ve öğrencinin dikkatini dağıtacak unsurlara yer verilmeden üretilir. Böylece tüm öğrencilerimize her zamanki Tonguç Akademi kalitesi ile eğitim imkânı sunulur.

Her Sınıfa Uygun
Eğitim Paketleri

Sınıfına özel eğitim paketleriyle, eğitim hayatında mutlak başarıyı hedefle! MEB sınıf kazanımlarıyla hazırlanmış programlar, konu anlatımları, soru çözümleri, tekrar eğitimleri, yazılı provaları, testler ve denemelerle tüm eğitim ihtiyaçların bir arada.

Paketleri İncele

DUYDUN MU?

LGS DERSHANESİ'nde
Erken Kayıt Dönemi Başladı!

TONGUÇ'TAN

HABERLER

• Bursluluk Sınavı Sonu&#;ları A&#;ıklandı!
    BURSLULUK SINAVI SONU&#;LARI A&#;IKLANDI!

OKU

• Yeni Sınıfına YouTube Yaz Kampı'yla Hazırlan!
    YENİ SINIFINA YOUTUBE YAZ KAMPI'YLA HAZIRLAN!

OKU

• Yaz Tatilini Nasıl Verimli Ge&#;irebilirsin?
    YAZ TATİLİNİ NASIL VERİMLİ GE&#;İREBİLİRSİN?

OKU

• Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı!
    BURSLULUK SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI!

OKU

• 7’den 8’e Hazırlık Yaz Kampı Başlıyor!
    7’DEN 8’E HAZIRLIK YAZ KAMPI BAŞLIYOR!

OKU

• LGS'de Başarılar!
    LGS'DE BAŞARILAR!

OKU

•  LGS DERSHANESİ’nde Erken Kayıt Fırsatı!
    LGS DERSHANESİ’NDE ERKEN KAYIT FIRSATI!

OKU

• LGS'ye 1 Hafta Kala Yapılması Gerekenler
    LGS'YE 1 HAFTA KALA YAPILMASI GEREKENLER

OKU

TÜM HABERLER

TONGUÇ PLUS'TA
NELER VAR?

Tonguç Akademi tecrübesi ile hazırlanmış sana özel eğitim adımlarını takip et. Eğitim hayatında fark yarat!

Beceri Temelli Soru Çözümleri

Sınav Tarzı Soru Çözümleri

Konu Öncesi ve Sonu Testler

Yazılı Hazırlık Provaları

Neden Tonguç Akademi

Tonguç Akademi ailesi olarak Türkiye’nin dört bir yanına ulaşarak tüm öğrencilerimize eşit eğitim imkânı sunuyoruz. Her öğrencinin eğitim ihtiyaçlarının aynı olmadığını biliyoruz. Bu yüzden farklı seviyelerdeki öğrencilerimize uygun eğitim metotlarını kullanıyoruz. Görsellerle desteklenmiş örnek video anlatımlarımızı inceleyerek seni neler bekliyor keşfet.

Tonguç Akademi Whatsapp İletişim Hattı

Konu Tekrarı Nasıl Yapılır?

Orta öğretim, her insanın hayatında önemli bir bölümdür. Öğrencinin bu dönemlerde kazandığı çalışma becerileri, lise veya üniversite gibi devam eden eğitim hayatını etkileyen bir süreçtir. Bununla beraber, başarılı ders çalışma; konsantrasyon, anlama, akılda tutma ve dinlenme arasında doğru bir denge bulmakla ilgilidir. Bu kapsamda aklınızda tutmanız gereken çeşitli konu ve bilgileri hatırlamak için farklı stratejiler kullanmalısınız. 

Öğrenme sürecinde, ilk kez karşılaştığınız bir bilgiyi öğrendiğinizi düşünürsünüz. Bununla beraber bu bilgiler kısa süreli hafıza da yer alır. Öğrendiğiniz yeni ders konularını, ancak düzenli bir konu tekrarı ile pekiştirirseniz hafızanızda daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Peki, konu tekrarının önemi nedir? Konu tekrarı nasıl yapılmalı? Verimli bir ders çalışmaya başlamak için asla çok geç değildir! Sizin için harika ipuçlarımız var, gelin birlikte inceleyelim!

Verimli Bir Konu Tekrarı İçin Önemli Olan Hususlar Nelerdir? 

Bazen konu tekrarı yapmak için ders çalışmaya başlar, uzun süre çalışırsınız ama bitirdiğinizde aslında zihninizde hiçbir şeyin kalmadığını fark edersiniz. Bu durum birçok öğrencinin şikâyet ettiği bir durumdur. Öyle ki önemli olan ne kadar çalıştığınız değil, öğrendiğinizin sizde ne kadarının kaldığıdır. 

Sağlıklı bir çalışma temeli oluşturmak, son dakikada tıkanmaktan ve aşırı stresten kaçınmak için uygun bir çalışma alışkanlığı oluşturmak (ve sürdürmek!) gerekir. Sınıflara göre ders tekrarların önemi değişebilir. Öğreğin LGS sınavı için hazırlanan öğrenciler tekrar yöntemlerine daha dikkat etmelidir.  LGS adaylarının daha etkili çalışma yöntemine alışmaları için, konu tekrarı 7. Sınıf ve konu tekrarı 8. sınıf dönemlerine dikkat etmeleri gerekir. Peki etkili bir tekrar için hangi yollar takip edilmeli?

1- Haftalık ve Aylık Konu Tekrarının Önemi

Derslerde gördüğünüz konulara paralel bir çalışma uygulayabilirsiniz. Konu tekrarlarını ders müfredatına uygun şekilde takip etmelisiniz. Müfredatınız, sınıfınızdaki konuları ne zaman ve ne kadar hızlı işleyeceğinizi size bildirecektir. Gün içerisinde öğrenmiş olduğunuz bütün yeni konuları gün bitmeden kısa süreli dahi olsa tekrar edilmesi de tavsiye edilir. Bununla beraber her hafta bitiminde hafta içinde öğrenilen bilgileri tekrarı yapılabilir. Son olarak da aylık planda ise, dört haftanın konu tekrarını yapmayı ihmal etmemelisiniz. 

Aylık Konu Tekrarı Nasıl Yapılmalı?

Öğrenilen bilgilerin konu tekrarı her ay, birkaç gün içerisinde yapılmalıdır. Belirlenen plana göre ilk günler ders tekrarlarına ağırlık vermek önemlidir. Kalan günleri sözel, sayısal ders konu tekrarları ve son gün ise konular ile ilgili soru çözümü yaparak sonlandırılabilir. Bu şekilde baştan sona tüm öğrenilenleri tekrarlama fırsatı yapılabilir.

2- Çalışma Notlarını Basitleştirme

Öğrenci dersteki aldığı notları yoğunlaştırarak çalışmayı daha az ezici hale getirebilir.  Notlarınızı iyileştirmek için bu bilgileri tek bir stratejide nasıl birleştirebilirsiniz? Bunun için bir not ağacı kullanabilirsiniz!  Her yeni not bilgi için, gövdeye eklenen yeni bir dal oluşturulur. Sonunda, daha fazla şey öğrendikçe veya daha fazla okudukça, ilgili şubeye yapraklar ekleyerek fikirlerinizi geliştirebilirsiniz.

3- Konu Çizelgesi

Bu çizelge; aylık, haftalık konu tekrarı hedefleri belirleyerek bu hedeflere doğru ilerlemenizi sağlayabilir. Ulaşmak istediğiniz hedefleri belirledikten sonra çizelgenizi duvarınıza asabilir ve düzenli takip edebilirsiniz. Konu tekrar çizelgesine göz attığınızda, önünüzdeki günlerde hangi derslere ağırlık vermeniz gerektiğine ilişkin ipuçları alabilirsiniz.

Etkili bir şekilde konu tekrarı yapabilmek, yaşam boyu size fayda sağlayacak bir beceridir.  Üretkenliği artırmak muhtemelen bir öğrenci olarak geliştireceğiniz en önemli beceridir. Peki, etkili çalışma becerilerini nasıl kazanabilirsiniz? Sınav stresi ve kaygılarınızı yönetmenize, destek olması için yardım alabilirsiniz. Gülhane Akademi olarak öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırarak, en iyi şekilde sınavlara hazırlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda düzenli konu tekrarları ile öğrencilerimizin kalıcı öğrenme deneyimlemelerini sağlıyoruz. Gülhane Akademi kursları ve çalışma sistemi ile ilgili bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir