üç günlük dünya için fırıldak olmaya gerek yok / muhsin yazicioglu firildak olmaya gerek yok bedava indir, mp3 indir

Üç Günlük Dünya Için Fırıldak Olmaya Gerek Yok

üç günlük dünya için fırıldak olmaya gerek yok

Muhsin Yazıcıoğlu: Bir saniyesine bile hakim olmadığınız bir dünya için; bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur

Bugün Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm yıl dönümü. 55 yıllık dolu dolu bir ömür, 25 Mart 'da halen tam çözülemeyen bir helikopter kazasıyla sona erdi. İşte Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamından kesitler.

Takvimler 'ün 31 Aralık'ını gösteriyordu

Sivas'ın Şarkışla'ya bağlı Elmalı köyünde Yazıcıoğlu ailesinin üçüncü çocuğu dünyaya geldi.

"İyilik eden", "güzel işler yapan" biri olsun istediler. Adını "Muhsin" koydular
O çocuk daha 20'li yaşlarında ülkücü hareketin liderleri arasına girecekti.

Muhsin Yazıcıoğlu, 'de üniversite için Ankara'ya geldi. Ülke de üniversiteler de hareketliydi.

'de önce Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı oldu. Ardından genel başkanlık koltuğuna oturdu. Aynı yıl Ülkücü Gençlik Derneği'ni kurdu. MHP'de de görev aldı. Genel Başkan Müşavirliği yaptı.

12 Eylül sonrası Mamak günleri

#reklam#

12 Eylül darbesi, onu da cezaevine koydu. 7,5 yıl Mamak Cezaevinde kaldı. Bunun tam 5,5 yılı hücrede geçti.

Ama davasına ara vermedi. 'de cezaevinden çıktı. Yoluna devam etti.
12 Eylül mağduru ülkücülere ve onların ailelerine yardım elini uzattı. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nı kurdu.

Ülkü ocaklarının devamı olan Gençlik Kültür ve Sanat Ocaklarını da açtı.

Cezaevi sonrası yeniden siyaset

Aynı yıl siyasete de döndü. Milliyetçi Çalışma Partisi'nde Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı.

'de Sivas'tan milletvekili seçildi. 1 yıl sonra Alparslan Türkeş ile yolları ayrıldı.
29 Ocak 'de Büyük Birlik Partisi'ni kurdu.

Vesayete karşı siyasetin yanında

Muhsin Yazıcıoğlu, hep vesayete karşı siyasetin yanındaydı. Bunu 28 Şubat sürecinde de gösterdi.

Refah-Yol hükümetinin yanında yer aldı. Muhsin Yazıcıoğlu, birçok kez ölümle burun buruna geldi.

Atlattığı bir trafik kazasından sonra söylediği şu sözler hafızalara kazındı:

“Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için bir dünya için bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur."

Henüz 55 yaşındaydı…

Ama o kara gün geldi çattı.

25 Mart 'da Yazıcıoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş'tan helikopterle Yozgat'a gidiyordu.

Helikopter düştü. Enkaza ancak üç gün sonra "Kanlı Çukur" mevkiinde ulaşıldı. Helikopterdeki 5 kişinin yanı sıra Muhsin Yazıcıoğlu da hayatını kaybetmişti.

Henüz 55 yaşındaydı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun meşhur söylemleri!

Bir elinde Bilgisayar, Bir elinde KUR'AN olsun.

Güne gülümserken papatyalar, Dualar gibi yükselir ümitlerim..

Eski hatıralarımız yeni umutlarımız olmalıdır.

Bir saniyesine bile hakim olmadığınız bir dünya için;bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur.

Bir kar tanesi olsam Mekke'ye düşmek isterdim.

Bizim milliyetçiliğimiz ayırıcı değil birleştirici, çatışmacı değil barıştırıcıdır.

Firavun'a karşı çıkmak yetmez, Musa'nın yanında olmak gerekir.

#reklam#

Benim adım Muhsin Yazıcıoğlu ! Bana baskı sökmez ! Bizim Allah'tan başka kimseden korkumuz yok.

Namlusunu millete çeviren tanka selam durmam.

Demokrasilerde, demokratik kurumlar tarafından tartışılmayan hiçbir karar, milli menfaatlere uygun değildir.

Türk gençliği Türk vatanının hem ziynetidir, hem de bekasının teminatıdır.

Biz, Kürt'üyle, Türkmen'iyle, doğulusuyla batılısıyla, Alevi'si Sünni'siyle biriz ve beraberiz. Ortak sorunlarımız var ve onları demokrasi içinde çözeriz.

Böldürtmeyeceğiz, soydurtmayacağız, Türkiyemize, Mirastarlarımıza her şeyiyle sahip çıkacağız. Var mısınız? Varız!

Zulüm Azrail olsa da hep Hakk'ı tutacağım. Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir.

Ben devlete millete kurşun sıkanlara değil , ben okumak istiyorum diyenlere af istiyorum !

Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için; bu kadar fırıldak olmaya gerek yok!

Evet adım Muhsin Yazıcıoğlu, bende ve arkadaşlarımda döneklik olmaz. Biz inandığımızı yaptık. İnandığımızı yapmaya devam ediyoruz.

Nasıl ki, "halka rağmen halkçılık" fiyasko çıktıysa, milletin inançlarına ters düşecek milliyetçilik de fiyaskodur.

Çoğunluğun istediği her şeyi yaptığı, örttüğü, Meclis'i kendi hukuk dışı ve ahlak dışı davranışlarına alet ettiği rejimin adı demokrasi değildir.

Slogancı, kavgacı, ezberci zihniyetten geleceğimizi aydınlatacak Alperenler değil, çetelerin güdümüne girebilecek kuklalar çıkar.

#reklam#

Ben Avrupa Birliği kapısında zorlanan, aşağılanan Türkiye istemiyorum. Ben kendi medeniyetimle olurum. Ben yeniden Tük-İslam medeniyetinin inşaatını istiyorum.

Bizim milliyetçiliğimiz ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır.

Hayat böyledir dostum geçer beklemekle, ümitlerin bittiği yerde abdest al ve sabahı bekle.

Ben Türk'üm, Türk esir olmaz. Ben Türk'üm, Türk Devletsiz olmaz. Ben Türk'üm, Türk Bayraksız olmaz. Ben Türk'üm, Türk Ezansız olmaz. Ben Türk'üm, Türk Hürriyetsiz olmaz.

Bizim siyasi projelerimizin esasını, milli, manevi, insani ve demokratik değerler üzerinde yükselecek, her halükarda kudretli ve büyük bir Türkiye ideali oluşturmaktadır.

Eğer Anadolu'da rahat oturmak istiyorsak; o zaman Türkiye, Bosna'da olmak mecburiyetindedir, Kafkaslarda olmak, Ortadoğu'da olmak mecburiyetindedir.

Önümüzde iki seçenek var: Ya ibret almayanlar gibi tarihin tekerrürüne seyirci kalacağız ya da bu ezberi bozacağız. Biz, ikinci yolu seçiyoruz.

Ölüm inançsız insanlar için korkunç bir sondur ama inananlar için ne kadar zevkli bir başlangıçtır!

Bizim çocukları kitap okumak sıkar. O yüzden fikri tartışmalarda biraz zayıf kalırlar. Ama kavga var dersen, Ayrancı'dan Kızılay'a koşa koşa gelirler!

Er meydanı kancıklık kabul etmez!

Türkiye İran olmaz. Türkiye Cezayir olmayacak. Türkiye'nin Suriye olmasına da biz müsaade etmeyeceğiz.

Haksız bir dava uğruna sultanlık yapacağıma, gerekirse haklı davada tek başıma yürüyeceğimi söylüyorum.

Kim Allah'ın rızasına uygun hareket ediyorsa, o bizdendir. Kim Allah rızasından uzaksa bizim dışımızdadır.

Çerkez'iz, Laz'ız, Boşnak'ız, Azeri'yiz, Terekeme'yiz, Türkmen'iz, Kürt'üz, Alevi'yiz, Sünni'yiz; ama hepimiz hep beraber büyük Türk milletiyiz. Asla ve asla etnik köken değiliz.

Bizim çocukları kitap okumak sıkar. O yüzden fikri tartışmalarda biraz zayıf kalırlar. Ama kavga var dersen, Ayrancı'dan Kızılay'a koşa koşa gelirler!

Benim adım Muhsin Yazıcıoğlu! Bana baskı sökmez! Bizim Allah'tan başka kimseden korkumuz yok!

Biz, "alt kimlik-üst kimlik" gibi kavramları kabul etmiyoruz. Dinimizde bölücülüğe yer yoktur.

#reklam#

Gençliğim dedim, "Ver" dediler. İstikbalim dedim, "Yok" dediler. Kanım dedim, "Dök" dediler. Canım dedim, "Milletin" dediler. Sevdim dedim, "Suçtur" dediler. Ve çığlıkla yarıldı karanlık; sevgimi çarmıha gerdiler.

Biz, herkesin inandığını açıkça ifade edebileceği, ifade ettiğini serbestçe hiçbir baskıya uğramadan yaşayabileceği ve bütün mezheplerin, bütün inançların, bütün fikirlerin tartışılmaz bir şekilde yaşayabileceği bir Türkiye istiyoruz.

Bu adama haddi bildirilmelidir. Kedisini bile vermezmiş. Kürt, bizim kardeşimiz, soydaşımız, candaşımız. Kürdün kedisi de, keçisi de, kendisi de Türk milleti için değerlidir. Barzani'den bizim isteğimiz, kedi değildir, PKK elebaşlarıdır.

Muhsin Yazıcıoğlu

Muhsin Yazıcıoğlu
Doğum tarihi
Doğum yeri Şarkışla, Sivas
Ölüm tarihi 25 Mart
Ölüm yeri Keş Dağı, Göksun, Kahramanmaraş
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi

Muhsin Yazıcıoğlu (31 Aralık ; Elmalı, Şarkışla - 25 Mart ; Göksun), Türksiyasetçi, veteriner hekim ve ülkücü lider. Eski Ülkü Ocakları genel başkanı; , , ve dönem TBMM Sivas milletvekili; Büyük Birlik Partisinin kurucusu ve ilk genel başkanıdır. 25 Mart tarihinde helikopter kazasındaKahramanmaraş'ta şüpheli bir şekilde öldü.

Sözleri[değiştir]

• Ben Türk'üm Türk esir olmaz
    Ben Türk'üm Türk bayraksız olmaz
    Ben Türk'üm Türk devletsiz olmaz
    Ben Türk'üm Türk ezansız olmaz
    Ben Türk'üm Türk hürriyetsiz olmaz
  • Bu adama haddi bildirilmelidir. Kedisini bile vermezmiş Kürt, bizim kardeşimiz, soydaşımız, candaşımız. Kürdün kedisi de, keçisi de, kendisi de Türk milleti için değerlidir. Barzani'den bizim isteğimiz, kedi değildir, PKK elebaşlarıdır.
  • Bizim çocukları kitap okumak sıkar. O yüzden fikri tartışmalarda biraz zayıf kalırlar. Ama kavga var dersen, Ayrancı'dan Kızılay'a koşa koşa gelirler!
  • Zulüm Azrail olsa da hep Hakk'ı tutacağım. Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir.
  • Benim adım Muhsin Yazıcıoğlu! Bana baskı sökmez! Bizim Allah'tan başka kimseden korkumuz yok!
  • Beton çok soğuk, üşüyorum.
  • Ölüm inançsız insanlar için korkunç bir sondur ama inananlar için ne kadar zevkli bir başlangıçtır!
  • Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için; bu kadar fırıldak olmaya gerek yok!
  • Bir kar tanesi olsam Mekke'ye düşmek isterdim.
  • Hayat böyledir dostum geçer beklemekle, ümitlerin bittiği yerde abdest al ve sabahı bekle.
  • Er meydanı kancıklık kabul etmez!
  • Biz, “alt kimlik-üst kimlik” gibi kavramları kabul etmiyoruz. Dinimizde bölücülüğe yer yoktur.
  • Bizim milliyetçiliğimiz ayırıcı değil birleştirici, çatışmacı değil barıştırıcıdır.
  • Bizim milliyetçiliğimiz ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır
  • Milletine namlusunu çevirmiş tankı asla selamlamayız. (28 Şubat süreci için.)
  • Türkiye İran olmaz. Türkiye Cezayir olmayacak. Türkiye'nin Suriye olmasına da biz müsaade etmeyeceğiz.
  • Firavun'a karşı çıkmak yetmez, Musa'nın yanında olmak gerekir!
  • Ben devlete, millete kurşun sıkanlara değil, ben okumak istiyorum diyenlere af istiyorum!
  • Kan dökmeyi seven bir millet değiliz ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz!

Hakkında söylenenler[değiştir]

• Yazık oldu sana yazık. Ölümün böyle olmamalıydı!

Ateşe verdiğin o Maraş yolu, canını aldı!

Çakılıp kaldın bir dağın başına.

Beş santim buz tutmuş bedenin.

Zavallı ürkek yüreğin donmuş!

Üzülmedim.

Hiç unutmayacağım söz!

Aklıma Faşizm düştüğü her an, önce seni anıyordum, yine seni anacağım.[1] - Yazarın Ölüm İlanı… adlı yazısından, Orhan Aydın

Kaynakça[değiştir]

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası