kolayoto bursa / İnternetten otomobil lastiği satılır mı? Sektörün iki önemli oyuncusu yanıtlıyor - Webrazzi

Kolayoto Bursa

kolayoto bursa

İnternetten otomobil lastiği satılır mı? Sektörün iki önemli oyuncusu yanıtlıyor

Kasım 2016'da yayınladığımız "Webrazzi Online: Pazar Yeri" konferansımızı hatırlayanlar olacaktır. O konferansta internetten otomobil lastiği satışına dikkat çeken iki farklı girişimcimiz olmuştu. 2017'ye girdiğimizde internetten otomobil lastiği satan TyresOntheDrive adlı girişimin 8 milyon sterlin yatırım aldığını paylaştık ve bu dikeyin potansiyelini tekrar gündeme getirmiş olduk. Bu yazıda ise Türkiye'de internetten otomobil lastiği satışı yapan iki önemli kanaldan aldığımız bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

İnternetten lastik satışları e-ticaretin geneline paralel bir seviyede

2011 yılından bu yana yayında olan Lastik.com.tr, tamamen otomobil lastiği satışına odaklanan bir girişim. Borsada işlem gören Brisa'nın bir iştiraki olan Lastik.com.tr, iki farklı markanın 4x4 ve hafif ticari araçlara uygun lastiklerini satışa sunuyor. Satın alınan lastiklerin değişimini de Türkiye genelindeki 400'ü aşkın anlaşmalı nokta üzerinden yapıyor.

Aldığımız bilgilere göre şirket çalışanlarından birinin fikriyle hayata geçirilen Lastik.com.tr, 2016 yılında 1.5 milyon tıklanma ve 700 bin tekil kullanıcıya ulaşmış ve iki kişi ana e-ticaret ekibinden olmak üzere, CRM, çağrı merkezi, IT ve tedarik zinciri destek departmanları ile beraber toplam 6 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Brisa Perakende Direktörü Oğuzhan Avdan'ın paylaştığı rakamlara göre dünya lastik pazarı, yenileme ve orijinal ekipman lastik satışlarına bakıldığında son 5 yılda yüzde 13 büyümüş. 2016 yılında yüzde 3 büyüyen pazarın 2017 yılında pazarın yüzde 3,5 büyümesi öngörülüyor.  Küresel pazarda internetten lastik satışlarının toplam perakende içindeki payı yüzde 8,6. Türkiye’de ise bu oran yüzde 2. Yani genel e-ticaret pazarına denk bir seviyede.

"İnternet üzerinden 350 bin otomobil lastiği satıldı"

Oğuzhan Avdan, 2016 yılında Türkiye’de internetten toplamda 350 bin lastik satışının gerçekleştiğini de söylüyor ve "Tüm sektörlerde olduğu gibi dijitalleşmeyi lastik sektöründe de yaşıyoruz ve müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayabilmek amacıyla planlarımızı buna göre şekillendiriyoruz." diyor.

Lastik.com.tr'nin Brisa'nın dijital dönüşüm yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olduğunu paylaşan Avdan, araç sahiplerinin görüşleri doğrultusunda tamamen yenilenen sitelerinin ziyaretçileri hakkında da şu bilgileri veriyor; ziyaretçilerin yüzde 16,4’ü kadın, yüzde 40,2’si 25-35 yaş aralığında, en fazla sipariş İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya Bursa’dan geliyor. Ayrıca her 4 çağrı merkezi müşterisinin 1'i lastik.com.tr üzerinden geliyor.

"2017'de internetten lastik satış hacmi 50 milyon TL'yi bulacak"

Bizimle 'oto lastik' dikeyine dair bilgi paylaşan kanallardan biri de geçen yıl tanıttığımız girişimlerden KolayOto.com oldu. Otomobil sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını tek noktadan karşılamak isteyen KolayOto, 85 marka altında 6.000 çeşidin üzerine lastik satıyor ve kullanıcılarına 250 bin adetten fazla stoğa erişim sunuyor.

2016 yılında 24 binden fazla otomobil sahibinin lastik değişimini yapan KolayOto'nun Kurucu Ortağı ve CEO'su Onur Eren, sipariş başına ortalama 2.9 lastik talebi aldıklarını ve ortalama sepet tutarının 550TL olduğunu paylaşıyor. 2017'de bu dikeyin 50 milyon liranın üzerinde bir pazar hacmine kavuşacağını ve yüzde 40'ın üzerinde pazar payı hedeflediklerini de ekliyor.

Lastiklerin de performans puanı var

2015 yılında yüzde 287 büyüyen KolayOto, 2016 yılında da 3 kata yakın büyüme kaydetmiş ve son iki yılda iş hacmini 7 kattan fazla artırmış. İnternet sitesini mobil cihazlara uygun şekilde optimize eden KolayOto, Avrupa’nın en büyük test sağlayıcılarından Tyrereviews.co.uk işbirliğiyle satışa sunduğu ürünlerin test sonuçlarını da göstermeye başlamış.

CEO Onur Eren, sitedeki toplam ürün sayısını 60 binin, lastik kategorisindeki ürün sayısını ise 30 binin üzerine çıkardıklarını söylüyor ve lastik kategorisindeki büyümeyi diğer dikeylere (akü, jant, motor yağı vs.) taşımak istediklerini aktarıyor. Şampiyon Ralli Pilotu Orhan Avcıoğlu ile kendi dikeyine dönük dikkat çekici bir çalışma yapan KolayOto, 2017'de yüzde 200 partner ağıyla birlikte yüzde 200’ün üzerinde büyüme öngörüyor.

Görsel Kaynak: Depositphotos

Müşterilerimiz Anlatıyor

23843 yorum var. Tüm Yorumları incelemek için tıklayın.

Müşteri memnuniyeti harika

Temin edilemeyen bir ürün için sadece beni mağdur etmemek için inanılmaz kolaylıklar sağladılar ve aşırı hızli bir kargoyla taçlandırdılar bundan sonra tek adresim kolayotodur

Enkolay internet alışverişi

farklızamanlarda ikikez daha alış veriş yaptım herzaman hızlı ve dogru ürün teslimatı saglandı sürprize yer vermediginiz için teşekkürler üye olmak gibi önkoşullar yok gir al çık

Piyasanın en uygun alışveriş platformu

Aramış olduğum lastiği en uygun KolayOto da buldum. Siparişimi verdim 2 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı lastikler. Daha sonra telefonla arayıp faturanızı nasıl ve ne şekilde keselim diye sordular. Ben çok memnun kaldım bu alışverişten ilk defa alışveriş yaptım ama çok hoşuma gitti. Alışveriş yapmak isteyenler tereddüt etmeden alışveriş yapabilirler. Teşekkürler Kolay Oto…

ADI GIBI KOLAY

2 adet kış lastiği sipariş etmek istedim fakat zamanım çok dardı 2 gün sonra yola çıkmam gerekiyordu cumartesi günü tel den ulaşıp derdimi anlattım aciliyetim olduğunu söyledim sağ olsunlar öğleden sonra olduğum ilde (İzmir) de 2 adet lazımdı 2 lastik bulundu ve piyasa yok bu fiyatın altında bulamazsın diyen lastikcilere rağmen emeği geçen ve bıkmadan yorulmadan benimle uğraşan hanım efendiye çok teşekkür ederim ilginize ve alakaniza çok kolay bir şekilde işlemlerim gerçekleşti ve anlaşmalı yerlerinde uygun fiyata aracıma takdirip güvenli şekilde seyahatimi gerçekleştirdim

Güvenli

Ben özellikle alış verişte güvene bakarım .Belirli siteler dışında alım yapmam .Yapmayınızda..Özellikle bu tür malzemeler belirli satmış sitelerinden ziyade uzmanlık alanı gerektiriyor..Ancak vatandaşlar sizin gibi siteleri tam bilmediği için haklı olarak şüphe duyuyorlar.Yanılmıyorsam ben 3.kezaraç tekeri aldım.Açıkçası ilkinde bende çekinmiştim.Ama güvenle ve inançla herkese tavsiye ederim .Açın yılına kadar inceleyin gönül rahatlığı ile alın.Hizmet gerçekten iyi ve böyle bir gönderi 3.gün bildirdiğim lastikçiye iteslim edildi.Ayrıca fatura için aranarak soruldu .Tşk ederim .Av.Muharrem Kaya

İLETİŞİM

Müşteri temsilniz ile yaptığım tüm konuşmalarda hep çözüme yönelik öneri ve bilgim olmadığı konularda yönlendirme vardı. Kendilerine buradan da ayrıca teşekkür ederim. İsim vermemin doğru olmadığını düşündüğüm için isim zikretmedim. İlk kez aracımın lastiğini internet üzerinden aldım. Benim yaşadığım deneyim ve iletişim oldukça başarılı idi. Fiyat politikalarıda oldukça iyi. Piyasa fiyatları ile kıyaslandığında arada ciddi bir fark var. Beni size yönlendiren Aydın ilindeki lastikçimede ayrıca teşekkürler. Bundan sonra adres belli. Çevremdeki tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğim. SAĞLIKLI GÜNLERİNİZ OLSUN.

Hankook

Online lastik alınır mı diye düşünenlerdenim. Şikayetlerle ilgili sayfaları bile araştırdım :)
Alacağım lastiklerin, yaşadığım ve komşu ildeki eskiden lastik aldığım satıcılardaki fiyatları ile buradaki fiyat farkı %17 den fazla olunca risk almak mantıklı geldi :)
Fiyatlandırmanın yanında ürün teslimi, teslimata kadar bilgilendirme süreci benim yüz yüze alışveriş fikrimi değiştirdi.
Siparişten başlayıp lastikleri aracıma taktırdığım sürecin sonunda, bir sorun yaşayacak olsam bile, 24 ay garantiden ziyade KolayOto işletmesine güvenmem gerektiği hissine kapıldım.
Lastiğe ulaşmak her koşulda kolay ancak dürüst işletmelerle alışveriş her zaman mümkün olmuyor ne yazık ki.
Benim için ekonomik, güvenli ve kolay bir alışveriş oldu.

Teşekkürler Kolay Oto

Merhabalar
Ürün siparişimden, ürünün elime ulaşmasına kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Çok memnun kaldım. Herkese Kolay Oto'yu tavsiye ederim. Hatta şimdi bir ürün daha alacağım.
Tekrar teşekkürler. Allah emek zayiliği vermesin 🙏🧿

Kalite tesaduf degildir. . .

Aracima 4 adet Goodyear 4 mevsim lastik aldim. 205 50 17. Aracimin Istanbul da olmasi ve vakit sıkıntısından dolayi ayni gun montajin yapilmasi gerekiyordu. Firma ilgilisi hanimefendi cok guzel ve pratik bir sekilde benimle ilgilendi. Bana sadece soyledigi saatte soyledigi bayide olmak kaldi. Sadece bir kac saatte yeni lastiklerim takildi. Goodyear 4 mevsim lastik ile ile ilgili henuz yorum icin cok erken sadece 1 hafta oldu alali. Ancak marka kalitesi ortada tabikide. Cok tesekkurler KOLAYOTO.

GÖKHAN HACI ALİ YILMAZ

KolayOto

09/06/2022

İlk alışveriş

Kolayoto’dan ilk defa alışveriş yaptım. Hem müşteri hizmetlerinden hem de almış olduğum lastiklerden çok memnun kaldım. Müşteri hizmetlerindeki arkadaşlar çok cana yakın ve ilgililer. Ayrıca lastikleri taktırdığım Lastikbox Maslak mağazasındaki çalışanlara da çok teşekkür ederim. Şu an etrafımdaki tüm arkadaşlarıma bu siteyi öneriyorum. Çok teşekkür ederim. İşleriniz rast gitsin.

Mükemmel hizmet

Bir hizmet alırken standart bir ilgi, kalite, hız vb. şeyler isteriz; müşteri hizmetleri, personel ve de mekan hepsi standart üstü. Tavsiye üzerine kolayoto’yu denedim ve etrafımdakilere de gönül rahatlığıyla tavsiye ettim. Teşekkürler 🙏

Profesyonel ve kaliteli hizmet

Aracımın lastiği patladı ve yedeği olmadığı için de gece vakti bir yerlere bırakmak zorunda kalmıştım. O gece kimi aradıysam, zor durumumu fırsat bilerek alakasız servis ve lastik ücretleri talep edildi. Cumartesi günü için "sabahın körü" diyebileceğimiz bir saatte aramama rağmen hızlıca çağrı merkezine ulaşabildim, lastik satın alınması ve yerinde montaj hizmetlerinin websitesinden alınması konusunda da beni adım adım yönlendirdiler ve imkan dahilinde (yaklaşık 3.5 saat içerisinde) en hızlı şekilde yeni lastiğimle beraber montaja geldiler. Montajı yapan beyefendi de işin ehli, güleryüzlü birisiydi. Benim için rezalet bir tecrübeyi kolay ve çekilir hale getirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

10 numara beş yıldız

Harika kampanya mükemmel müşteri temsilcisi daha ne olsun kalite asla tesadüf deildir👍

Teşekkür

KOLAY otoya verdiğim sipariş çok hızlı bir şekilde teslim ve montaj yapıldı bundan dolayı teşekkür ederim ve çevremdeki dost ve tanıdıklarıma tavsiye ediyorum

Teşekkürler

Son derece iyi fiyata 4 lastik aldim. Ustelik ilk alimim benim yanlisim sonucu yanlis ebatti ve hic problem olmadan yenileri ile degistirdim. Hizli kargo iyi fiyat ilgili alakali bir satis. Tesekkur ederim.

LastikBox Nilüfer Bursa'da Ücretsiz Elden Teslim Alabileceğiniz Lastikler

Tümünü görüntüle

En İyi Fiyat Garatisi nasıl çalışır?

Uzman müşteri desteği ve en iyi fiyatlarımız her yerde aynı!

Görüşme Talebi Oluştur

Size ulaşabilmek için bir kaç bilgiye ihtiyacımız var:

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır