marmara eğitim araştırma hastanesi maltepe / İletişim - Marmara Üniversitesi

Marmara Eğitim Araştırma Hastanesi Maltepe

marmara eğitim araştırma hastanesi maltepe

kaynağı değiştir]

İngilizce hazırlık sınıfı vardır. Bu sınıf Marmara Üniversitesindeki diğer tüm alanlarla karışık olarak normal İngilizce eğitimi vermektedir. Öğrenciler Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini(MÜTF) kazandıktan sonra İngilizce Yeterlilik Sınavına girmekte ve başarılı olurlarsa hazırlık sınıfını atlayarak eğitimine 1. sınıftan başlamaktadır. Her dönemin ortalama yarısını hazırlık okuyan öğrenciler, diğer yarısını hazırlığı atlayan öğrenciler oluşturmaktadır. Ayrıca 1. sınıfta Tıbbi İngilizce dersi verilmektedir. Bu ders içinde yeterlilik sınavı yapılmakta ve başarılı olan öğrenciler dersten muaf tutulmaktadır.

Köklü geçmiş güçlü geleceği doğurur. Köklü geçmişi ve kaliteli eğitim kadrosu vardır. Kişilik kontenjanı vardır. Eğitimde en önemli unsurlardan birisi de kontenjandır. Diğer tıp fakülteleri öğrenci çokluğundan düzgün eğitim veremediklerinden yakınmaktadırlar. MÜTF'ün en büyük avantajlarından biri düşük kontenjanıdır. Diğer tıp fakültelerinden farklı olarak öğretim üyeleri ve asistanlar öğrenciler ile bireysel ilgilenme fırsatı bulmaktadır. Bu sayede öğrenciler çok kaliteli bir eğitim almaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Amfide anlatılan teorik dersler tamamen İngilizce işlenmektedir. İngilizce tıp eğitimi hekimler için çok önemlidir. Bilimsel yayınların Türkçeye çevrilmesi yıllar almaktadır. Bilimsel yayınları anlık olarak takip edebilmek ve tıbbi İngilizce bilmek ilerideki hekimlik hayatında MÜTF mezunlarına çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Eğitim dilinin İngilizce olması öğrencilere tıp eğitiminin yanında ek bir zorluk sağlamaz, aksine öğrencilerin gelecekte TUS'a girebilmek için geçmek zorunda oldukları (YDS) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında ek eğitim almadan başarılı olmalarını sağlamaktadır. İngilizcesi iyi olmayan öğrenciler dahi ilk komiteden itibaren dil açısından sıkıntı çekmediklerini bildirmişlerdir. MÜTF İstanbul'da İngilizce eğitim veren en eski tıp fakültesidir. Bu açıdan öğretim üyeleri tecrübeli akademisyenlerden oluşmaktadır. Öğretim üyelerinin İngilizceleri öğrenciler için kolay anlaşılabilir seviyede ve akıcıdır. Yıllardır bu eğitimi veren öğretim üyelerinin çoğunun İngilizce konuşmakla ilgili hiçbir problemi bulunmamaktadır. Öğrenciler de kısa sürede bu sisteme ayak uydurmaktadır.

Günümüzde çoğu tıp fakültesinin eski sistemi bırakıp geçmeye çalıştığı komite sistemi MÜTF’ün kurulduğu günden bu yana uyguladığı ve başarılı bir şekilde sürdürdüğü eğitim sistemidir. MÜTF bu alanda diğer tıp fakültelerine örnek teşkil etmektedir. Entegre sistem uygulanmaktadır. Komite sistemi uygulanmaktadır. Yılda ders kurulu olmaktadır. Her ders kurulunun sonunda çoktan seçmeli tek bir sınav yapılmaktadır. Vize - Final sistemi uygulanmamaktadır. Sınav puanı modül notu, laboratuvar notu, pratik sınavlar ve yazılı sınav notunun toplamından oluşur. Çan eğrisi sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem sayesinde öğrenciler en adil notları almaktadırlar. Geçme notu 45 puandır. Sınıfın not ortalamasına çan eğrisi uygulandıktan sonra sınıfın ortalama notu hesaplanır. Ortalama notun altında kalan ancak 45'i geçen öğrenciler DC alarak geçmektedir. Sene sonunda üzerinden ortalaması olan öğrenci herhangi bir komiteden kalmış olsa bile sınıfı geçer. Üst sınıfta alttan komite alıp notunu yükseltme hakkı vardır. Ortalaması üzerinden ve daha fazla olan öğrenciler isterlerse bir üst sınıftan komite alabilmektedir. Bu sayede başarılı öğrenciler eğitimini daha kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Amfi derslerinde devam zorunluluğu yoktur, yoklama alınmamaktadır. Laboratuvar derslerinde, Modüllerde, Pratik derslerinde, ICP kapsamındaki derslerde %80 devam zorunluluğu vardır.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunları aldıkları kaliteli eğitim sayesinde pratik bilgileri açısından da diğer tıp fakültelerinden daha başarılı olmaktadır. Kontenjanın düşük tutulması avantajı ile öğrenciler her türlü pratiği birebir uygulayıp öğrenme fırsatı yakalamaktadır. Diğer fakültelerden farklı olarak Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi intörn doktorları hastaların birebir sorumluluğunu almakta bu sayede hekimlik hayatına başladıklarında herhangi bir doktordan yardım alma ihtiyacı duymadan hekimlik mesleğini yerine getirebilmektedirler.

Modül Sistemi[değiştir

Üniversitemiz hastanesi Kasım tarihinden itibaren hizmetini Pendik Kaynarca'da Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma ve Uygulama Hastanesi adı altında sürdürmeye başlamıştır.

Hastane Web Sayfası : funduszeue.info

Başıbüyük Sağlık Birimleri Kampüsü Yataklı Araştırma ve Uygulama Hastanesi İnşaatı,  İstanbul ili Anadolu yakası Maltepe ilçesi Başıbüyük mevkii Sağlık Birimleri Yerleşkesi’nde yer almaktadır. Hastanemiz inşaatı tamamlanmak üzere olup; sağlık hizmetleri geçici olarak Sağlık Bakanlığı Marmara Üniverversitesi Pendik Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde sürdürülmektedir.

Tamamlandığında Türkiye’nin en gelişmiş sağlık merkezi olacak şekilde planlanan Marmara Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, İstanbul’da özellikle Anadolu yakasında önemli sağlık hizmetleri açığını kapatacak şekilde, tıp ve tıp eğitimi alanlarında son  gelişmelere göre planlanmış, araştırma, eğitim,  teşhis ve  tedavi yönlerinden en yeni yöntemler kullanılabilecek, en modern teçhizatlarla donatılabilecek düzeyde projelendirilmiştir. 

26 yatak katı biriminde adet olan hasta yatağı sayısı, acil servis’teki 26 yatak ve yoğun  bakım bölümlerindeki 32 yatak  ile, toplam ’e ulaşmaktadır. Hastanede 2 adet transplantasyon, 2 adet toraks/kalp, 2 adet nöroşirüji, 2 adet pediatrik cerrahi, 2 adet plastik cerrahi, 2  adet göz, 2  adet  k.b.b., 2  adet  ortopedi, 2  adet  üroloji, 2  adet genel cerrahi operasyon salonu ile 2 adet doğum ve 2 adet jinekoloji operasyon salonu ve acil servisteki 5 adet operasyon salonu bulunması, hastanenin  modern tıp misyonuna  uygun olarak tasarlandığını göstermektedir. Acil serviste 4, radyoloji bölümünde 11 olmak üzere, toplam 15 adet röntgen salonu, 3 adet anjiyo salonu, radyoterapi bölümünde 2 kompüterize tomografi, nükleer manyetik rezonans, after loading cobalt ve lineer acceleratör birimleri mevcuttur. 

Tüm yatak katları, operasyon/doğum salonları, acil servis ve diğer bölümlerde  tıbbi gazlar sistemi bulunmaktadır. Yapının tamamı yangın alarm ve yangın söndürme sistemleri ile donatılmıştır.

Yine yapının tamamında, ilgili birimlerin birbirleriyle bağlantı kurabileceği bilgisayar sistemi ve araştırma, eğitim bölümlerinde  kapalı devre  televizyon sistemi projelendirilmiş, gerekli tüm birimlerde kesintisiz güç kaynakları kullanılmıştır.

Başıbüyük Hastanesi inşaatının tamamlanma çalışmaları devam etmektedir

Bu sayfa Tıp Fakültesi tarafından en son tarihinde güncellenmiştir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası