samsung s7 android sürümü / Galaxy S7 için Android 7 değil Android sürümü gelecek!

Samsung S7 Android Sürümü

samsung s7 android sürümü

Samsung Galaxy S7 serisi &#;lkemizde Android s&#;r&#;m&#;ne terfi etti

Samsung Türkiye başkan yardımcısı Tansu Yeğen’in duyurusundan kısa bir süre sonra beklendiği gibi ülkemizde Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri için Android güncellemesi başladı.

Güncelleme yaklaşık olarak GB boyutlarında. Samsung mevcut amiral gemi modeli için çok çalıştı ve Android güncellemesinde önemli yeniliklere imza attı.

Pek Çok Yenilik Var

Güncelleme ile gelen en önemli yenilik bildirim panelinde. Hızlı Erişim paneli daha sade bir görünüme kavuşurken, ikon başlıkları ise kaldırılmış ve aynı konuda olanlar gruplanmış. İkinci kez aşağı sürükleme ile açılan ikon düzenleme paneli ise grup desteği ile yenilenmiş.

Android ile gelen bölünmüş ekran desteği aslında Samsung telefonlarda uzun süredir vardı ancak güncellemede daha iyi bir hale getirilmiş. Açık olan pencerelerin boyutları daha kolay ayarlanabilirken, pop-up şeklinde açılan pencerelerin sayısı da aynı anda beşe yükseltilmiş. Destekleyen uygulama sayısı da arttırılmış.

Ayrıca sitelere parmak izi ile girebilmek için Samsung Pass yönetim merkezi, farklı seçeneklerde enerji tasarrufu sunan Performans Modu, hem performansı hem de enerji tüketimini optimize edebilen bir mod ve video izlerken ses ile görüntü kalitesini arttıran Eğlence Modu şeklinde diğer yenilikler mevcut.

Google tarafındaki önemli özelliklere baktığımızda, Ayarlar menüsündeki alt menü başlıklarının kısa bilgilerle donatılması, yine Ayarlar menüsünde sol üst kısma yerleşmiş menü ikonu, Ses ve Bildirimler sekmesinin iki ayrı başlığa geçiş yapması, arka planda kurulan güncellemeler, bildirim çubuğunda biraz daha genişletilmiş alan, bildirim penceresinden gelen mesajlara cevap yazabilme, Doze tasarruf modunun daha agresif olması, Java 8 desteği, hızlı başlatma, yerleşik numara engelleme, gelişmiş RAM yönetimi bunlar arasında sayılabilir.

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayıseafoodplus.info haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:DH Android Uygulamasını İndirDH iOS Uygulamasını İndir

Samsung Galaxy S7 Edge akıllı cep telefonunu yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ve akıllı cep telefonu sektöründeki bu fiyatlandırmalar sayesinde 4 yıl daha kullanacağım gibi gözüküyor. Bildiğiniz üzere Samsung, Nokia kadar hızlı güncelleme veren bir firma değil. Eski akıllı cep telefonlarına güncelleme veren bir firma hiç değil ! Bu sebepten dolayı Samsung Galaxy S7 Edge Android 10 güncellemesi büyük bir soru işareti olarak gözüküyor.

Samsung Galaxy S7 Edge Android 10 Güncellemesi Yüklemek

Yukarıdaki videoda da dile getirdiğim gibi eğer yılında Samsung Galaxy S7 Edge kullanıyorsanız cihazınıza root atmış olmanız gerekiyor. Aksi taktirde cihazınızı sistem yazılım güncellemelerinden mahrum bırakabilirsiniz. Bu da teknik olarak bu kadar güçlü bir cihaz için hakaret sayılabilecek bir hareket diye düşünüyorum.

Eğer Samsung Galaxy S7 Edge cihazınıza root attıysanız custom rom kurarak Android&#;in en güncel işletim sistemi ve OneUI arayüzünü cihazınıza rahatlıkla kurabilirsiniz.

galaxy s7 edge android 10

Ben henüz cihazıma bu işletim sistemini kurmadım çünkü geliştiriciler tarafından belirtilen bazı hatalar mevcut. Ben telefonumu günlük olarak da kullandığım için kullanmakta olduğum işletim sisteminin hatasız olması gerekiyor. Bu sebepten dolayı telefonuma Android 10 kurmak için biraz daha bekleyeceğim. Size de beklemenizi öneririm ancak yine de kuracağım ben diyorsanız XDA forumuna kesinlikle göz atın derim.