yavuztürk yeşil yamaç sitesi kiralık daire / YEŞİLYAMAÇ Sitesi / Çatı Dublex 4+1/ Üç Cephesi Açık ve Aydınlık

Yavuztürk Yeşil Yamaç Sitesi Kiralık Daire

yavuztürk yeşil yamaç sitesi kiralık daire

&#;sk&#;dar'dan 11Y'ye binip son durağında indik: İnmeyiniz, d&#;n&#;ş yok, kalırsınız!

Güncelleme Tarihi:

&#;. Beg&#;m Soydemir [email protected]

Oluşturulma Tarihi: Kasım 10,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Ben demiyorum, Poyraz Sokak’ın köşesindeki tatlı uyarı levhasında aynen böyle yazıyor. Üsküdar’ın Yavuztürk Mahallesi yavaş gelişen bir yer ve sakinleri bundan biraz şikâyetçi. Ama sonucu merakla beklenen imar düzenlemesinden sonra böyle kalamayabilir. Yani ziyareti geciktirmeyin

Haberin Devamı

Üsküdar’dan bindiğim 11Y’deki yolculuğum, Yeşil Yamaç ve Dalgıç Kent gibi, ismini otobüs durağına da veren siteleri geçtikten sonra Yavuztürk Siteler durağında son buluyor. Tam karşımda ’da yapılmış, büyük ve beyaz Fatih Camii var. Onu arkama alıp tepelere bakınca, yapımında sonlara gelinen Çamlıca Camii’ni görüyorum.

Yavuztürk Mahallesi’nin adını daha önce Boğaziçi Kanunu’nun değişmesini talep eden İmar Platformu aracılığıyla duymuş ancak hiç gelmemiştim. Mevcut imarlı parsellerin çok hisseli olması, ifraz (ayırma) şartlarını sağlayamaması ve yoğunlukla görülen ruhsatsız yapılar, kentsel dönüşüm uygulamalarında büyük sorunlar yaşanmasına neden oluyor.

Bu bilgiyi cebime koyup ismine bayıldığım Tarih Caddesi’nde turlamaya başlıyorum. Solumda siteler, sağımda yokuş aşağı inen küçük sokaklar var. İki tabelanın altında fotoğraf molası veriyorum. Biri, Çile Sokağı çünkü böyle bir poz Instagram hesabına mesajlı kare koymak isteyen herkese lazım. İkincisi de Poyraz Sokak’ın köşesindeki tatlı uyarı: “İnmeyiniz, dönüş yok, kalırsınız”

Haberin Devamı
Üsküdardan 11Yye binip son durağında indik: İnmeyiniz, dönüş yok, kalırsınız

Angel Mozaik Atölyesi’ni 55 yaşındaki Ufuk Saraç açmış.

İskarpela aşkına

Yeşil Yamaç Sitesi’nin yanında beş-altı dükkânın sıralandığı küçük bir alan var. Bir market, bir kuaför, bir terzi diye giderken beklenmedik bir tabelayla karşılaşıyorum: Angel Mozaik Atölyesi. 55 yaşındaki Ufuk Saraç açmış burayı. Hobi olarak başlayıp 10 yıldır çeşitli eğitimlerle desteklediği, sonrasında sergilere katılıp ödül aldığı merakını şimdi hiç bilmeyenlerle paylaşıyor. 17 senedir bu mahallede oturuyor Ufuk Hanım. Deprem sonrası korkusuyla sitelerden birinin içinde müstakil bir ev almışlar. Atölye ise çok yeni, haziran ayında açılmış. Hafta içi ve hafta sonu küçük gruplara ders veriliyor. Haftada 12 saat ders için aylık ücret TL. Öğrenciler çeşitli yaşlardan; 22 de var, 70 de. Sehpalar, aynalar, küçüklü büyüklü objeler üretiyorlar. Ama atölyenin adından da anlaşılacağı gibi Ufuk Hanım’ın favorisi melekler!

Haberin Devamı

Mahallenin içlerine ilerlerken bir marangoz atölyesi dikkatimi çekiyor. 52 yaşındaki Halit Nezir, 13 yaşında çırak olup başlamış bu mesleğe. Babası yorgancıymış ama o marangozluğu seçmiş. Neden peki? “Bir iskarpelaya sebep” diye öyle güzel başlıyor ki anlatmaya: “İskarpela ahşaba şekil vermek için kullanılan bir alet. Eskiden ahşap doğramalar vardı, bu aletle yontardın, oyardın. Onu tutuşu, yontması benim çok hoşuma gitti. Okulu bıraktım bunu güzel tutmak için. Artık eskisi kadar çok kullanamıyoruz sistem ve malzeme değiştiği için ama ahşap olunca gene elimizde bu alet. Eskiden bir mutfak bir ayda biterdi. Şimdi ölçüyü alıp iki günde takıyoruz. Okulunu okumadık ama iç mimar sayılırız. Mekâna bakıyoruz, neye ihtiyacı varsa anlayıp yapıyoruz. Bizim meslekte üçkâğıtçı da çoktur ama ben iyi yapıyorum, hakkını veriyorum.” Bu mahallede Tosyalıların çok olduğu söyleniyor ama atölyenin ustabaşısı Halit Bey, Trabzonlu. “Bu ara Samsunlu da çok geldi Yavuztürk’e” diyor.

Haberin Devamı

Orijinal halkanın adresi

Çarşıya doğru ilerliyorum. Mahallenin marketinin minibüsü hoparlörü sonuna kadar açmış; patatesin, domatesin fiyatını, günlük indirimleri bağıra bağıra geziyor. O geçtikten sonra bu mahalle turlarının hemen hemen hepsinde gördüğüm Tatlıbak’ın yeni açılan mağazasının mikrofonları çığırmaya başlıyor. Tatlıda açılışa özel indirimler var. Çoktandır görmemiştim bu türlü tanıtımları.

Sütçü Yolu Sokağı’na yürürken sağda eski tip tabelasını gördüğüm Özlem Dondurma’ya giriyorum. 46 yaşındaki İdris Genç, 17 senedir hem Yavuztürk’te oturuyor hem de bu dükkânın sahibi. Yazın dondurma, kışın tatlı yapıyor. Ben sıramı beklerken, bir dakikadan az sürede beş tane halka tatlısı satıyor. Soruyorum. “Benim halkam orijinaldir, güzel olur” diyor: “Artık halkayı hep makineyle yapıyorlar, ben elle kalıp işi yapıyorum.” Dondurma çeşitlerini de sayıyor: “Siyah, beyaz, limon, çilek, karamel” Niğdeliymiş İdris Bey. Bunu duyunca Ümraniye Adem Yavuz’daki Derman Dondurma’nın sahibi Mehmet Dermanlı’nın “Dondurmacıların yarısı Niğdeli olur” sözü geliyor aklıma. Biraz da bunu konuşayım istiyorum ama İdris Usta’yı tutmak zor; “Abla benim hamurum bekliyor” deyip telaşla mutfağa yürüyor.

Haberin Devamı

Yavuztürk’ten aklımda kalan şey sükunet. Hele de çarşının çığlıklı cümbüşünü geçip son durak civarındaki ara sokaklara dalarsanız O sokaklardaki gecekonduların ve eski evlerin imar sorunları çözülünce burada da son hızla siteler, bloklar yükselecek; o sûkunet sona erecek. Peyzaj düzenlemesi yapılmamış, çim yerine çim halıyla kaplanmamış bahçeler arasında gezinmek için ne bekliyorsunuz?

Şişme havuzda bot sefası

Tarih Caddesi’nde yürürken Lodos Sokak’taki hareketlilik dikkatimi çekiyor. Cıvıl cıvıl küçük çocuklar, öğretmenler, anne-babalar: Kids Planet Çocuk Oyun Parkı Kapalı alanda şişme havuz, kaydıraklar, trambolin, salıncaklar, top havuzları… İki kuzen, Aslıhan Turhan ve Burak Ersoy, beş senedir açık olan ama son zamanlarında pek ilgilenilmeyen bu parkı bir buçuk sene önce devralmışlar. İçini toparlayıp oyuncakları yenilemişler. Sokak arasındaki bu alanı bilen geliyor. Randevu alan okul grupları yaş aralığındaki öğrencilerini buraya getirip güvenli bir ortamda eğlenerek enerjilerini atmalarını sağlıyor. Bireysel girişlerde kişi başı ücret yarım saat için 8, bir saat için 12 TL. Doğum günü partileri de düzenlenebiliyor.

İstanbul Üsküdar Kiralık Daire

Yavuztürk Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

funduszeue.info ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Yavuztürk Mahallesi kiralık daire arayanlarımız için İstanbul’un Üsküdar ilçesinin mahallerinden biri olan Yavuztürk Mahallesi’ne doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Yavuztürk Mahallesi, yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre nüfusa sahip olup Üsküdar’ın kalabalık nüfuslu mahallelerinden biri olarak yerini alır.

Yavuztürk Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Kurum, Etkinlik ve Ulaşım Bilgileri

Memur veya çalışan olup kurumlarla sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz bir durumunuz var ise Üsküdar ilçesinin Yavuztürk Mahallesi’ne ait yakın civarlarda ki başlıca bilmeniz gereken ve ihtiyaç duyabileceğiniz resmi ve özel kurumlar;

Yavuztürk Mahallesi’ne ait 1 tane devlet kurumu bulunmaktadır. Bunlar;

Yavuztürk Mahallesi'ne ait toplam 6 tane eğitim kurumu bulunmaktadır. Bunlar;

Yavuztürk Mahallesi'ne ait toplam 3 tane sağlık kurumu bulunmaktadır. Bunlar;

Yavuztürk Mahallesi kiralık ev arayanlar için bu bölgeye ilçe dışı ve mahalle içi ulaşım, yakın çevredeki karayolu hattı üzerinden İETT, Taksi ve Minibüs aracılığı ile sağlanır. 

Yavuztürk Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in kiralık ev fiyatları doğrultusunda oluşturduğumuz Üsküdar ilçesinin Yavuztürk Mahallesi’ne ait fiyatlar, dairelerin konumuna, yaşına, metrekaresine, oda sayısına, manzarasına, etkinlik alanlarına, sahile, hastaneye veya devlet kurumlarına olan yakınlıklarına göre değişimler gösterebilir. İşte, Emlakjet emlak danışmanları ve ev sahiplerinin yükledikleri ilanlara göre baz alınan Yavuztürk Mahallesi yılına ait ortalama güncel daire fiyatları:

Dilerseniz bu evleri Yavuztürk Mahallesi’nde eşyalı veya eşyasız şekilde bulabilir ve bunlara ek olarak günlük, haftalık, aylık gibi seçeneklerle de kiralayabilirsiniz. Eğer Üsküdar ilçesinin Yavuztürk Mahallesi’nde kiralık daire, arsa, müstakil ev veya dükkan tutmak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için funduszeue.info listeleme sayfasına İstanbul Üsküdar Yavuztürk Mahallesi Yeşil Yamaç Sitesi kiralık villa yazarak istediğiniz kriterlerde ki evleri seçeneklerden filtreleyip emlakçılarımız veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası