uşak devlet hastanesi çoçuk doktorları / Uşak Çocuk Sağlığı Doktorları - Uşak Çocuk Sağlığı Hastalığı - Uşak Çocuk Sağlığı Tedavileri

Uşak Devlet Hastanesi Çoçuk Doktorları

uşak devlet hastanesi çoçuk doktorları

T.c.sağlık Bakanlığı Uşak Khb Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Haritada Gör

T.c.sağlık Bakanlığı Uşak Khb Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Haritada Gör

Konya Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı(S)

Konya Eğitim ve Araştırma Hst., 42090 Meram/Konya

Haritada Gör

Özel Öztan Sağlık Hastanesi

Cumhuriyet, Uğur Mumcu Cd. No:24, 64200 Uşak Merkez/Uşak

Haritada Gör

T.c. Sağ.bak. İzmir Kuzey Bölg.kamu Hast. Birl. Sağ. Bil.üni. Tepecik Eğit.arşt.has

Haritada Gör

Haritada Gör

Özel Öztan Sağlık Hastanesi

Cumhuriyet, Uğur Mumcu Cd. No:24, 64200 Uşak Merkez/Uşak

Haritada Gör

Özel Bilim Tıp Merkezi

Tepebaşı Mah., Fatih Cad. 135/A, 06290 Keçiören/Ankara

Haritada Gör

Haritada Gör

Haritada Gör

Özel Bilim Tıp Merkezi

Fevziçakmak mahallesi 3, Ray sokak no 14

Haritada Gör

Haritada Gör

Haritada Gör

Akademik Kadro

Dr. Öğr. Üyesi Cemile Kübra ZEYBEK

Dr. Öğr. Üyesi Aysel Burcu İBİLİ

Dr. Öğr. Üyesi Mesut SAKA

Anabilim Dalı Başkanı:

Öğretim Üyeleri

Dr. Öğr. Üyesi Aysel Burcu İBİLİ

Dr. Öğr. Üyesi Mesut SAKA

Tanıtım

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, doğumdan 18 yaşına kadar çocukların sağlıklı gelişimlerinin takibi, hastalıkların tedavisi ve koruyucu sağlık hizmetlerini vermek üzere kurulmuş olan anabilim dalıdır. Doğum sonrası düzenli olarak çocukların büyümesi, fiziksel ve mental gelişimi, beslenmesi, uygulanması gereken aşıları ve taramaları pediatri hekimlerince düzenli olarak takip edilir.

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı olarak misyonumuz; bilimsel bilgi ve modeller ışığında, güncel teknolojiyi kullanarak, hasta tanı ve tedavisini planlamak, uygulamak ve değerlendirmek; bilgi, beceri ve iletişim yeteneği yüksek, doğru ve hızlı kararlar alabilen, sürekli kendini yenileyebilen, sağlık problemlerinin farkına varabilen ve bunlara çözüm üretme becerisini kazanmış hekimler yetiştirmektir.

Vizyonumuz; çocuk sağlığı konusunda öncü bilimsel araştırma ve eğitim çalışmaları ile etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunarak, alanında örnek bir sağlık kuruluşu olmaktır.

Araştırma Konuları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları; yenidoğan, sağlıklı çocuk takibi ve çocuk hastalıkları olarak nitelendirilebilir.

Yenidoğan alanı, doğum anından itibaren riskli bebeklerin izlemi, prematüre veya doğumsal hastalıklar gibi özel tıbbi müdahale gereksinimi olan bebeklerin en iyi şekilde bakımının ve tedavisinin yapılması, zorlu doğumlar sonrası oksijensiz kalmış bebeklerin daha az zarar görmesi için tüm vücut soğutma işlemi uygulanması, yenidoğan sarılıklarında fototerapi uygulanması gibi müdahaleleri içerir.

Sağlıklı çocuk, yenidoğan döneminden itibaren, çocukların sağlıklı büyümelerinin ve gelişmelerinin sağlanması, anne sütü ile beslenmenin desteklenmesi, zamanında ve uygun tamamlayıcı beslenmenin başlanması, çocukluk çağında uygulanması gereken aşılarının takibi, belirli hastalıklar açısından riskli durumların belirlenmesi ve koruyucu hekimlik uygulamalarını kapsar. Aile ile iş birliği içinde olarak, anne ve babaları çocuk yetiştirme konusunda yetkin hale getirmeyi amaçlar.

Çocuk hastalıkları ise akut veya kronik hastalıkları olan çocukların erken tanınması ve tedavilerinin en güncel bilgiler ışığında yapılması için poliklinik, servis ve yoğun bakım hizmetlerini içerir. Bu sayede çocuklarının iyilik halinin devam ettirilmesi, ölümlerin ve engellilik durumunun engellenmesi ve uzun dönemde normal büyüme ve gelişmenin yakalanması sağlanabilmektedir.

İletişim Bilgisi

Adres  Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gazi Bulvarı Yanyolu No:50 Merkez/ UŞAK

Telefon           0 276 224 00 00.

E-Posta           [email protected]

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası