opel samsun reis / Opel Reis Opel Yetkili Servisi

Opel Samsun Reis

opel samsun reis

FEVZİ REİS'İN SAMSUN'DAN KAÇIŞ ÖYKÜSÜNÜ BİR DE BENDEN DİNLEYİN..

Ferruh ÇETİN'den anılar

FEVZİ REİS'İN SAMSUN'DAN KAÇIŞ ÖYKÜSÜNÜ BİR DE BENDEN DİNLEYİN..

Bugün esas ağırlığı Ankara'daki firmalarına veren dostumuz Fevzi Reis, yıllar içinde gelişti ve Türkiye'nin en büyük şirketi arasına girmeyi başardı.
Fevzi Reis'le samimiyetimiz 12 Eylül 'den sonra olmuştu. Eski bir profesyonel sporcu olan Fevzi Reis 3. ligde de top koşturmuştu…
O'nu anlatırken, bazı konuları atladığımı belirtmeliyim.
Yani kısa kesiyorum.
Bugün protokol yolunun solunda bulunan ve yıkılmak için gün sayılan spor salonunun arkasında metruk bir depo yeri vardı.
Bir gün baktım, orada hummalı bir faaliyet var.
Çalışan işçilere sordum;
"Ne olacak burada" diye…
"Benzinlik olacak ağabey" dediler.
Biraz sonra o benzinliğin sahibi olacak olan Fevzi Reis te gelmişti.
Orada ayaküstü hoş sohbetten sonra dostluğumuz ilerlemişti.
Fevzi Reis burada pırıl pırıl bir benzin istasyonu açmıştı.
Çok başarılı oldu burada Daha sonra burasını babası ve kardeşine satarak, kendisi Kirazlık semtindeki Shell istasyonunu açmıştı.
Fevzi Reis ile akşamları dost masalarında sohbetler ediyorduk. Kendisi bana "Zekai dayı" diye bir tanıdığı olduğunu, iş hayatına ondan borç harç bir tanker alarak başladığını anlatıyordu.
Fevzi Reis Zekai dayı için "Çok fazla güvenip riske etmek istemiyordu ama çalışma gayretimi de çok iyi biliyordu. O nedenle bana tankeri verirken ne para aldı, ne de senet. Ama çalışarak ben ona borcumu ödedim." demişti.
Neyse lafı uzatmayalım.
SHELL ONA ARKA ÇIKTI
Kirazlıktaki Shell istasyonundan sonra Tekkeköy'de de ikinci benzin istasyonunu açmıştı.
Ardından Opel bayiliği derken, Fevzi Reis kısa süre içinde Samsun'da en çok vergi veren iş adamı olmuştu.
Hiç unutmuyorum, Fevzi Reis Ankara'ya nakletmeden önce Samsun'un en çok vergi veren iş adamlarına plaket vermek için 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Samsun'a gelmişti.
Büyük oteldeki törenden sonra Fevzi Reis'le çok samimi şekilde görüşmüştü.
Aslında Fevzi Reis'in bugünkü günlere gelmesinde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de manevi katkıları olduğunu ben biliyorum.
Ankara'daki Chevrolet ve Toyota Bayilerinin açılışlarını da Süleyman Demirel yapmıştı.
Fevzi Reis'in halen "beyefendi" dediği Süleyman Demirel'i ziyaret ettiğini de biliyorum.
GELELİM SAMSUN KAÇIŞINA
Fevzi Reis Samsun'da yatırım yapabilecek kadar sermaye sahibi olduktan sonra, kentin gelişimine katkı yapabilecek yeni yatırımlar peşine düşmüştü.
Dedim ya, çok sık birlikte olduğumuz için onun yapmak istediklerinden haberliydim.
Bir gün yine Kirazlıktaki benzinlik istasyonuna gitmiştim.
Öğlen üzeriydi, "kal yemek yeriz" dedi.
Bir defa şunu söylemem lazım. Fevzi Reis işte çok titiz idi.
Benzinliğin bir tarafında küçük denecek bir restoran yeri yapmıştı.
Orada Trabzon'un ünlü kaburga pilavını da yaptırıyordu.
Oturduk hem karnımızı doyurduk, hem de dertleştik.
Bana "Ferruh, bu Samsun'u terk edeceğim. Burada benim önümü tıkıyorlar" demişti.
Nedir diye sorduğumda;
"Buraya 5 yıldızlı bir otel yapmak istiyorum. Ama gerekli izni vermiyorlar" demişti.
Ertesi gün de bana ziyarete geldi.
Ben o günlerde SABAH gazetesinin bölge temsilcisiydim.
Özellikle içindekileri bana anlatmak istemişti.
İşte o gün bana anlattıkları :
Noktasına dahi dokunmadan aşağıya aktarıyorum :
"-Bu memleketin rantından faydalanan ve pastayı yiyenler Samsun'a hainlik yapmaktadır" diyerek söze girmişti.
Ve devam etmişti :
"-Ben bu saatten sonra Samsun'a bir tek çivi dahi çakmayı düşünmüyorum. Zamanında Yılmaz Ulusoy veya benzeri ağabeylerimizin Samsun'u terk etmesini kınıyordum. Ancak, yerden göğe kadar haklıymışlar Samsun'da bir defa başarıyı kıskanma, dedikodu, çekememezlik had safhada. Bunun en belirgin örneği benim başıma geldi. Samsun'a bir eser kazandıralım dedik, kötü olduk  Tüccar bir belediye başkanı halka hizmeti şiar edinmeyip, kesesini dolduran kişiliği ile beldesine ve Samsun'a en büyük kötülüğü yapmıştır. Benim gibi düşünen birçok kimse böylece küstürülmektedir. Kaybeden de Samsun olmaktadır."
BAŞARIYI ANKARA'DA YAKALADI
Bugün Ankara'dan sonra İstanbul'a da uzanan Fevzi Reis, daha başka iş kollarında da yatırımlar yaparak büyüdükçe büyüdü.
Fevzi Reis, bir sohbette Ankara günlerinin bir kesitini şöyle anlatmıştı :
" Ankara'ya geldik, geldikten sonra Philip Monis'in distribütörlüğünü aldık. 'li yılların başında Eskişehir yolunun geliştiğini gördük.
Zaten yabancıların bir lafı var, 'Go West'. Yani Batı'ya Git' diye.
Her zaman güneşin battığı yer gelişir. Enteresandır ilmi izahı nedir bilemem ama hep batı gelişiyor.
İstediğiniz yere bakın Ankara'da, Mamak, Ayaş geliştiremezsin Yıllar yılı oldu, bakın Eskişehir tarafı gelişiyor. Şimdi Türkiye'ye yukarıdan aşağıya bir meridyen vurun İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya gelişmiştir, doğu tarafına geçin, Ağrı'dan, Kars'tan, Van'dan çık, gelişmemiştir.
Daha sonra yine buraya Chevrolet ve Opel bayiliğini aldık. Bunlar milyon dolarlık çok kıymetli yerler, tek başına zamanında cüzi paralara aldık.
Tam böyle köprü yıkılırken karşıya geçmişiz diyebilirim. Bir de İstanbul'da Opel Chevrolet ‘in bayiliğini açtık.
Son beş senedir idealimiz şu; Bir eser, hoş bir seda bırakıp gidebilmek.
Topluma ve insanlığa fayda ve katkı yaratabilmek. Bu anlattıklarımızın hepsi perakende işi.
Buradan biz bayağı bayağı bir yerlere gittik. Türkiye'de en fazla ciro yapan ilk firma içine girdik.
Ama perakendecilik babadan-oğula geçebilir de babadan toruna geçemez. Aradan bir nesil çürük çıkarsa hepsi batar gider.
İNSANA SAYGI VE SÜREKLİ GELİŞİM EN ÇOK ÖNEM VERDİĞİM KONULAR…

İki şeye çok önem verdim insana saygı sürekli gelişim. İnsana onun yaratıcılığına çalışanla yönetenlerin karşılıklı iletişim ve bütünleşmesine dayanan bir sistemin hâkimiyeti esastır.
Yani birden büyüme yoktur. Basamak basamak bir adım atıp hazmedeceksin.
GÜVEN BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Ben hayatımda güven denen unsura çok önem verdim. İş sahibi olan müdürünü, elemanını beğenmeyen arkadaşlarıma hep şunu söyledim; 'onlar senden memnun mu? Sen yerine getirmen gereken mükellefiyeti yerine getiriyor musun da bunlar oluyor, aynaya bakıyor kendini sorguluyor musun? Bir defa işadamı önce yöneticilerine ve çalışanlarına güven getirecek, en önemlisi kolay söz vermeyecek çok hayır, az evet diyecek.
Evet dediklerini not kâğıdına değil kafasına yazacak, firmanın zararına dahi olsa o sözler yerine getirilecek. Yönetici aynı zamanda iş sahibinin temsilcisidir, yani yönetici de kolay evet demeyecek"

Faaliyetlerimiz

Müşterilerimize; ürün ve hizmetlerimizi, en mükemmel satın alma ve sahip olma deneyimini yaşatacak şekilde sunuyoruz.

REİS ENERJİ

Reis grubu 36 yıllık birikim ve tecrübesini ülkemizin geleceği olan Hes Projeleriyle yatırıma dönüştürmektedir. 7 Adet proje toplam kurulu mw üretim kapasitesi gw dir.

OTOMOTİV

Reis yılında Opel yetkili bayisi olarak başlamış ve 26 yıllık tecrübesi ile otomotiv konusundaki hizmetlerine devam etmektedir. Ankara'da bulunan plazamızda aktif olarak kullanılmış araç satışıyla beraber konusunda uzman ekibi ile Volkswagen özel servisi ve Opel özel servisi hizmetinden garantili olarak yararlanabilirsiniz. Yıllarca güven sloganı ile yola çıkan Reis, yeni tasarım araçları, uzman ve eğitimli kadrosu ile hizmet etmekten mutluluk duymaktadır.

ARAÇ KİRALAMA

Reis Araç Kiralama, Reis bünyesinde faaliyete başlayarak edindiği deneyim ve uzmanlık ile müşterilerine uzun süreli araç kiralama hizmeti vermektedir. 6 ay veya yıllık araç kiralama ihtiyaçlarınıza ister bireysel ister kurumsal olarak gerçekleştirebilirsiniz. yılında Samsun'da kurulan Reis, Türkiye’nin tüm illerinde profesyonellikten ödün vermeyen çalışanları ile hizmete devam etmektedir.

Biz Kimiz?

Firmamız, yılında, Fevzi Reis tarafından Samsun'da kuruldu. Akaryakıt sektöründe ticari faaliyetine başlayan şirketimiz daha sonra Otomotiv, Tütün Ürünleri ve GM toptan Yedek Parça pazarlama ve Enerji sektörlerinde faaliyet göstermeye başlamış, dünyaca ünlü markalarla iş birliğine gitmiştir.
post-pic8

Merkezi Ankara olmakla birlikte: Türkiye'de faaliyet göstermektedir. Müşteri çoşkusu ve kaliteli hizmet anlayışıyla çalıştığı firmalarda birçok başarılara imza atmıştır.

parallax-img2

Hizmette kalite, müşteri coşkusu ve güveni esas alan Reis; "Başarıya muhtaç ve onun peşinden koşan insanlar" olma çalışma felsefesini bütün çalışanlarıyla ve iş ortaklarıyla her gün yeniden hayata geçirmektedir.

Hakkımızda
Firmamız, yılında, Fevzi Reis tarafından Samsun’da kuruldu. Akaryakıt sektöründe ticari faaliyetine başlayan şirketimiz daha sonra Otomotiv, Tütün Ürünleri, GM toptan Yedek Parça pazarlama ve Enerji sektörlerinde faaliyet göstermeye başlamış dünyaca ünlü markalarla iş birliğine girmiştir

1. mitula

2.   >  
  3. opel

4.   >  opel samsun reis
araba ilanı bulundu
Opel astra benzin sahibinden opel astra 1 6 edition model samsun 67 km gri
Opel astra sahibinden opel astra 1 6 gl model samsun km
Aracın kaportası temizdir. Tavanda boya ve güneş yanığı yoktur. Yaşına bağlı olarak parça boyalar vardır. üzerinde goodyear yeni kış lastikleri takılı. Yaz
Opel astra motorin sahibinden opel astra 1 3 cdti enjoy model samsun km
Opel corsa sahibinden opel corsa 1 4 gls model samsun km
Aracımda değişen yoktur 5 parça lokal boya mevcuttur motor yürüyen aksamda sıkıntı yok günlük ise gidip gelirken kullanmaktayım km değişik lik gösterebilir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası