erzincan binali yıldırım üniversitesi hastanesi / Erzincan Mengüçek Gazi EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi Telefon Adres Ä°letiÅŸim

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Hastanesi

erzincan binali yıldırım üniversitesi hastanesi

kaynağı değiştir]

kaynağı değiştir]

Fakültenin akademik birimleri aşağıdaki gibidir:[13]

Özel Hukuk Bölümü
Kamu Hukuku Bölümü

Enstitüler[değiştir kaynağı değiştir]

Üniversitenin temeli 4 Ekim 1967 tarihinde öğretim süresi üç yıl olan Kız İlköğretmen Okulu olarak açılmış, son olarak 1992 yılında 4 yıllık eğitim veren fakülteye dönüştürülen EBYÜ Eğitim Fakültesine dayanmaktadır. 1976 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kurulan ve daha sonra 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Atatürk Üniversitesine bağlanan Erzincan Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. Türkiye deki en eski hukuk fakültelerinden biri olan EBYÜ Hukuk Fakültesi 1987 yılında, Sağlık Yüksekokulu 1996 yılında kurulmuş daha sonra Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür. 1991-2004 yılları arasında Fen Edebiyat Fakültesi, Erzincan İlahiyat Meslek Yüksekokulu ile Refahiye, Kemaliye, Tercan ve Kelkit’te Meslek Yüksekokulları açılarak öğretime başlanmıştır.[6] Üniversite günümüzde 12 fakülte, 3 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 18 araştırma ve uygulama merkezi ve 17 koordinatörlük ile eğitim öğretimine devam etmektedir.[7]

Akademik Başarı[değiştir

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir