korova kurabiye / Korova Kurabiyesi (Yoğun Lezzet) - Nefis Yemek Tarifleri

Korova Kurabiye

korova kurabiye

GENEL BİLGİLENDİRMEGeleneksel tarım şartlarında ilaçsız olarak yetişen karabuğdayımızın taş değirmeninde öğütülmüş unundan, Karabuğday Glutensiz Ruby Çikolatalı Korova Kurabiye Kişiye özel üretilmiştir. ÖNEMLİ NOT: Karabuğday unumuz taş değirmenimizde öğütülürken çapraz bulaşmaya maruz kalabilmektedir. Çölyak hastaları için bilgilendirmedir.
KATEGORİ2n14 Pastane
İÇİNDEKİLERKarabuğday unu, Yumurta, Stevia, % Belçika Ruby Çikolatası, Ham Kakao
AMBALAJ TÜRÜBRC Standartlarında Geri Dönüştürülebilir Kutu
AMBALAJ MİKTARI gr
SERTİFİKASYONÜrünlerimizle ilgili laboratuvar analiz sonuçlarına ‘’Kalite Beyanı’’ linkimizen ulaşabilirsiniz.
BAĞIŞBu ürünü alarak, Tohum Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı'na bağışta bulunabilir ve Otizmli öğrencilerimize katkıda bulunabilirsiniz.

included1

Oda ısısında maksimum 3 gün tutabilirsiniz. Koruyucu ve kimyasal katkı olmadığından küflenme oluşacağı için buzdolabınızda, +4 derecede saklanması uygun olacaktır.

Tohum Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
2ncom olarak, ‘otizm spektrum bozukluğu’ olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak hizmet veren Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’na destek vermenin haklı gururunu taşıyoruz.
sonu itibariyle, resmi olarak raporlanan ve bağımsız denetim şirketi tarafından onaylanan vergi sonrası net karlılığımız (NOPAT) üzerinden belirlenen pay, Tohum Otizm Vakfına bağışlanacaktır.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)
Toplum Gönüllüleri Vakfı, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde, çeşitli sosyal hizmet projelerini hayata geçiren, gönüllülerin katılımı, rehberlik ve desteğiyle, çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunan bir sivil toplum kuruluşudur.

2n14 Gıda AŞ, Mart itibariyle, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın ülke genelinde engelli gençlere yönelik gerçekleştirecekleri projelerde, proje destekçisi olmayı kabul ve beyan etmiştir. Bu doğrultuda 2n14, TOG’un düzenlemiş olduğu 27 ayrı Engelli Projesine, yılı içerisinde destek vermiş bulunmaktadır.

Aynı zamanda Sosyal şirket statüsünü benimseyen 2n14 Gıda AŞ, sonu itibariyle, resmi olarak raporlanan ve bağımsız denetim şirketi tarafından onaylanan vergi sonrası net karlılığı (NOPAT) üzerinden belirlenen ve kuruma taahhüt edilen payı da, Toplum Gönüllüleri Vakfına bağışlayacaktır.

2n14 ‘’Teşekkürler Projesi’’
Topluma ve gelecek nesillere olan sorumluluk anlayışımız doğrultusunda, birçok alanda “ortak fayda” yı önemsiyor, sürdürülebilir yeni projeler geliştirmeye gayret ediyoruz.

2n14 Gıda AŞ tarafından hayata geçirilen, 2ncom üzerinden gerçekleşen satışlarla doğru orantıda bir hacme sahip olan Teşekkürler projesi, maddi olarak dezavantajlı, engelli çocuklarımızın ailelerine ulaşarak, asgari besin ihtiyaçlarının sağlıklı bir şekilde karşılanması için destek sunulmasını amaçlıyor.

Üniversite Burs Destekleri
2n14 Gıda AŞ, burs destekleri kapsamında; üniversitelerde tezli yüksek lisans / doktora öğrenimi yapan veya yapacak olan başarılı öğrencileri destekleyerek, seçilen öğrencilere karşılıksız destek bursu sağlamaktadır.

Amacımız, odaklandığımız ve faaliyet alanlarımızla ilişkili konularda;
Uzmanlaşmış insan kaynağı oluşmasına destekçi olmak,
Şirketlerle üniversiteler arasında bir bağ oluşturabilmek,
Akademisyenlerin yetişmesine katkıda bulunabilmektir.

Dağıtım Standartlarımız

· 2n14 Gıda AŞ, İstanbul içi siparişlerde, kendi bünyesinde kayıtlı, gıda muhafaza standartlarına uygun araçlar ile dağıtım yapmaktadır. Dağıtım yapılan araçların tamamı, hijyen uygulama işlemlerine dönemsel olarak tabi tutulmaktadır. Özel araç teslimatları, İstanbul içi TL ve üzeri siparişler için geçerli olup, bilgilendirme dahilinde istisnai teslimatlar yapılabilmektedir. 

· İstanbul sınırları dahilinde, Karadeniz kıyısında bulunan bazı köyler haricinde tüm ilçelere teslimat yapılmaktadır. Standart guzergah dışı bölgelere haftada 1 kez gidilmektedir. Bunun için 2n14 Lojistik Departmanı’ndan bilgi almanızı rica ederiz. 

· İstanbul dışı teslimatlarımız, özel gıda lojistik anlaşmamız doğrultusunda, kolinin çıkışını takip eden 24 saatlik süreç içerisinde, Yurtiçi Kargo ile gerçekleştirilmektedir. İstisnai bölgelerde, teslimat süreci 48 saati bulabilmektedir. 

· 2n14 Gıda AŞ, soğuk zincir standartları ve uluslararası gıda ambalajlama prosedürlerine tam uygunlukla hareket ettiğinden, tüm ürünler, +40 derece hava sıcaklıklarında dahi, 72 saate kadar soğuk zincirleri kırılmadan teslim edilebilmektedir. 

· TL arası siparişlerinizde standart kargo fiyatlandırması yapılmaktadır.

· TL TL arası siparişlerinizde indirimli kargo uygulaması geçerlidir. 

· TL ve üzeri tüm siparişlerinizde Türkiye geneline kargo ücretsizdir

· 2n14 Gıda AŞ, tüm operasyonlarını, Alman Hükümeti resmi akreditasyon kuruluşu olan DaKKS sertifikasyonlarıyla, ISO , ISO ve ISO standartlarında gerçekleştirilmektedir. 

Teslimat Zaman Aralığı ve Günleri

· İstanbul içi ve İstanbul dışı teslimatlarımız; Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleştirilmektedir. 

· Cumartesi günleri, İstanbul dışı teslimatlar saat ’da sonlandırılmaktadır. Bu saat şehirden şehre değişiklik gösterebilmektedir. 

· İstanbul içi sevkiyatlarımız, sabah saat ’da başlayarak, ’a kadar devam etmekte ve teslimatlarımız bu saat aralığında tamamlanmaktadır. · İstanbul dışı sevkiyatlarımız, sabah saat ’da başlayarak, ’a kadar tamamlanmaktadır. 

Teslimat Bilgilendirmeleri

· Sevkiyatınızdan önce, 2n14 Lojistik Departmanımız tarafından kayıtlı gsm numaranıza kargo bilgilendirmesi gerçekleştirilecektir. 

· İstanbul dışı gönderilerinizde, kargo takibinizi, bağlı olduğunuz Yurtiçi Kargo şubesini arayarak, gsm numaranıza gelen takip no ile gerçekleştirebilirsiniz. 

· İstanbul dışı gönderilerinizde, kapıda ödeme farkı Yurtiçi Kargo tarafından tahsil edilmektedir. Gönderi kapıda ödeme farkı, Yurtiçi Kargo’ya ait bir özel hizmet bedeli olup 2n14 Gıda AŞ’den bağımsızdır.

· Kötü hava koşulları ve olağan dışı durumlarda, 2n14 Müşteri İlişkileri Departmanı, kayıtlı gsm numaranıza durumla ilgili bilgilendirme smsi göndermekte ve süreç hakkında detaylı bilgi almanızı sağlamaktadır. 

· Sipariş verirken belirttiğiniz teslimat adresiniz haricinde farklı bir adrese teslimat istiyorsanız(işyeri-ev), bu bilgiyi  03 01 şirket hattımızdan, teslimatlarla ilgili birimimize sesli mesaj bırakarak, size geri dönüş gerçekleştirmelerini sağlamanızı ve yeni adresinizi belirtmenizi önemle rica ederiz.

korovakurb

Çevremdekiler bana yeter artık biraz da tuzlu tarifi
ver diyorlar ama ben yine dayanamayıp tatlı yapıyorum.
Yine size bir kurabiye tarifim var fakat söz veriyorum
bundan sonra tuzlu bir tarif yayınlıycam.
Aslında bu Pazar evden hiç çıkmayıp günümün büyük bir
kısmını mutfakta geçirdim. Harika yemekler yaptım ama
yanlızca sizin için kurabiyeleri görüntüledim. Yaptığım
yemeklerden güveç ile alipaşa pilavı tarifini daha önce
paylaşmıştım sizlerle. Ramazan için güzel alternatifler.
Eski tariflere buradan göz gezdirebilirsiniz.
Güveç
Alipaşa Pilavı

Gelelim kurabiyeye. Bu tarifi Cafe Fernando’da gördükten
sonra not almıştım ve bu haftasonu denedim. Orjinal tarife
çok sadık kalamadım aslında evdeki malzemelere göre ben biraz
değişiklik yaptım. Ben tarifi yaptığım hali ile sizlerle paylaşıyorum.
Orjinal tarife buradan ulaşabilirisiniz. Eğer çikolata seviyorsanız
bu kurabiyeleri mutlaka denemelisiniz. Harika olduklarını
söyleyebilirim. Bu kurabiyelerin yanına en iyi eşlik eden şey
ise bir bardak soğuk süt.
İyi haftalar.
Sevgiler.

Malzemeler:
1+1/4 su bardağı un
1/3 su bardağı kakao
½ çay kaşığı karbonat
gram margarin
1 su bardağı toz şeker
½ çay kaşığı deniz tuzu
1 paket vanilya
gram sütlü çikolata irice kıyılmış ( orjinal tarifte bitter
çikolata)

Yapılışı:
*Un, kakao, karbonat, tuz, vanilya bir kabın içine elenir.
*Ayrı bir kabın içinde toz şeker ve oda sıcaklığında yumuşamış
margarin mikser ile karıştırılır.
*İçine elenen kuru malzemeler ve çikolata parçacıkları eklenip
yoğurulur.
*Hamur ikiye bölünür ve silindir şeklinde yuvarlanıp, streç filme
sarıldıktan sonra buzdolabında 2 saat bekletilir.
*Daha sonra 1,5 santim kalınlığında kesilir ve yağlı kağıt serilmiş
fırın tepsisine aralarında mesafe olacak şekilde yerleştirilir.
* derece ısıtılmış fırında 12 dakika pişirilir.
(Fırından çıktıklarında yumuşak oluyorlar ama soğuduklarında
kıvamlarını almış oluyorlar)

Afiyet olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger

Share and Enjoy

Aslında bu tarifi deneyeli çok uzun bir süre oldu; ama bloguma yazmak bugüne kısmetmiş. Bu enfes çikolatalı lezzetin adını Times gazetesi tarafından dünyanın en iyi 50 yemek blogundan biri olarak tanıtılmış olan Cafe Fernando'da ilk okuduğumda Korova'nın ne olduğunu merak etmiştim. Bana nedense bir yer ismini çağrıştırmıştı. Ama Rusça'da inek anlamına geliyormuş. Google'da Korova'yı araştırdığımda, "Korova" adlı yapımı kısa metrajlı 4 ödüllü bir animasyon film karşıma çıkıvermişti. Filmde Rusya'da kırsal bir bölgede yaşayan bir ailenin oğlu tarafından anlatılan ineğin öyküsü konu edinilmiş. Ama bu enfes kurabiye tarifiyle, bu filmin bir alakası var mı derseniz, ne yazık ki, hiçbir alakası yok. Sadece benim gibi "Korova" kelimesinin anlamını merak edenler için bu bilgileri yazdım:)

Peki bu kurabiyelere neden "Korova Kurabiyesi" adı verilmiş derseniz, internette bulduğum bilgileri de sizinle paylaşayım. Korova bir zamanlar Paris'te bulunan bir ünlü bir pastanenin ismi. Tatlıların ve pastaların kralı ve şövalyesi olarak anılan ünlü pasta ve tatlı ustası Pierre Hermé bu kurabiyeleri bu pastanede icat etmiş ve kurabiyelerin adını da yine bu pastanenin ismiyle adlandırmış.

Orjinal tarifi Dorie Greenspan&#;in &#;Paris Sweets: Great Desserts from the City&#;s Best Pastry Shops&#; adlı kitabından alan ve Türkçeye çeviren Cafe Fernando'nun sahibi Cenk Bey'e çok teşekkürler!

Malzemeler:

1+1/4 su bardağı ( gram) un
1/3 su bardağı (30 gram) kakao
1/2 çay kaşığı karbonat
gram oda sıcaklığında tereyağı
2/3 su bardağı ( gram) esmer şeker
1/4 su bardağı (50 gram) beyaz şeker
1/4 çay kaşığı deniz tuzu
1 çay kaşığı vanilya
gram küçük parçalar halinde kesilmiş bitter çikolata

Yapılışı:

1. Tarife başlamadan yaklaşık yarım saat önce tereyağını buzdolabından çıkartıp oda sıcaklığına gelmesini sağlayın.

2. Un, kakao ve karbonatı bir kaba eleyin ve bir kenara ayırın.

3. Tereyağını karıştırma kabınızda orta hızda mikserle krema kıvamına gelinceye kadar çırpın. Esmer şekeri, beyaz şekeri, vanilyayı ve tuzu ekleyip dakika daha çırpmaya devam edin. Daha sonra mikserin hızını azaltarak elenmiş kuru malzemeyi ilave edin ve mümkün olduğunca az karıştırmaya dikkat ederek bir hamur elde edin.

4. Küçük parçalar haline getirdiğiniz çikolata parçalarını da ekleyip biraz daha karıştırın.

5. Hamuru tezgâha alıp ellerinizin yardımıyla toparlayın ve ikiye bölün.
Hamurun her iki yarısını da 4 cm çapında silindir haline getirip streç filme sarın ve buzdolabında en az 2 saat soğumaya bırakın. Bu aşamada hamur buzdolabında 3 güne, derin dondurucuda ise 1 aya kadar saklanabilir.

6. Fırınınızı önceden derecede ısıtın.

7. Buzdolabından çıkardığınız silindirleri keskin bir bıçak yardımıyla cm kalınlığında keserek önceden yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine aralarında cm boşluklar kalacak şekilde yerleştirin.

8. Kurabiyeler keserken dağılırsa, elinizle sıkarak bir araya getirin.

9. Kurabiyeleri 12 dakika boyunca pişirin. Bu 12 dakika sonunda kurabiyeler pişmemiş gibi görünebilir ama fırından çıktıktan sonra da sertleşecektir.

Not: Ben silindir şekline getirdiğim kurabiye hamurunu önceden yapıp derin dondurucuya kaldırdım, pişirme zamanı silindir kesilme kıvamına geldiğinde kesip o şekilde pişirdim.
Deneyenlere afiyet olsun:)

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir