pudingli bisküvili pasta / 3 Malzemeli Pudingli Bisküvili Pasta Tarifi - Tarif Defteri

Pudingli Bisküvili Pasta

pudingli bisküvili pasta

Bisküvili Puding Pasta

Bisküvili Puding Pasta Malzemeleri
Puding için Malzemeler
gr. tereyağı
1,5 su bardağı un
1 litre süt
1,5 su bardağı toz şeker
½ su bardağı kakao
1 paket vanilya
1,5 su bardağı bitter çikolata
İçi için Malzemeler
20 adet pötibör bisküvi
75 gr. kurutulmuş meyve şekerlemesi
1 avuç cranberry (turna yemişi) – 30 gr.

Puding için;
Tencerenizi ocağa alın ve ısıtın.
İçerisine tereyağını ilave edin ve eritin.
Eriyen tereyağınızın üzerine unu ilave edin ve kavurun.
Kavrulan ununuzun üzerine karıştırarak süt, toz şeker ve kakaoyu ilave edin.
Sürekli karıştırarak puding kıvamına getirin.
Kıvama gelen pudinginizi ocaktan alıp içerisine vanilya ve bitter çikolatayı ilave edip karıştırın.
Hazır olan pudinginizi geniş bir karıştırma kabına alın.
Bir mikser yardımıyla pudinginizi çırpın.

Birleştirmek için;
Ardından pötibör bisküvilerinizi dörde kırıp pudinginize ilave edin.
Kurutulmuş meyve şekerlemesi ve cranberry (turna yemişi) ilave edip bir spatula yardımıyla karıştırın.
Baton kek kalıbınızın içerisine streç film serin ve hazırladığınız bisküvili pastayı içerisine ilave edip iyice yayın.

Üzerini de streç filmle kapatın ve derin dondurucuya koyup iyice soğutun.
İyice soğuyan pastanızı dilimleyerek servis edin.

Bisküvili Puding Pasta

Tarifin videosuna buradan ulaşabilirsiniz

Yayın tarihi Kategoriler Ramazan Tarifleri, TatlılarEtiketler sezon, arda türkmen, arda'nın mutfağı, bisküvili tatlı, bitter çikolata, cranberry, kakao, meyve şekerlemesi, pasta, pötibör bisküvi, puding pasta, ramazan, ramazan sofrası, süt, tarif, tatlı, toz şeker, turna yemişi, un

Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta

(26 oy, ortalama: / 5)
Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta
  • Kişilik
  • 10dk Hazırlık, 45dk Pişirme

funduszeue.info

Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta Tarifi İçin Malzemeler

• 1 litre süt
  • 3 yemek kaşığı kakao (bitter tadı için 4 yemek kaşığı )
  • 2 yemek kaşığı un
  • 2 yemek kaşığı nişasta
  • 2 yemek kaşığı pirinç unu
  • 1 paket vanilya
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1,5 &#; 2 paket petibör bisküvi

Ben de Yaptım

Deneyen Fotoğrafları

70 Deneyen FotoğrafıTümünü Gör

1. Süt ve bisküvi hariç tüm toz malzemeyi karıştırıyoruz.
  2. Üzerine 1 litre soğuk süt (soğuk olmazsa topaklanma yapar) döküp ocakta karıştırarak pişiriyoruz.
  3. Kaynayıp göz göz olunca katılığını ne kadar istersek o oranda kaynatıyoruz.
  4. Vanilyayı ekleyip ocağı kapandıktan sonra pasta işlemine geçiyoruz.
  5. Ben pastadaki bisküvileri yumuşak sevdiğim için ocağı kapatmadan ilk sıra bisküviyi diziyorum ve ocağı kapatır kapatmaz pudingi üzerlerine dönüyorum.Çünkü puding ne kadar sıcak olursa bisküviler o kadar yumuşak oluyor. Sert kalmasını isteyenler pudingin biraz soğumasını bekleyebilirler.
  6. Borcama en altta bisküvi olacak şekilde kat kat bisküvi puding sırayla diziyoruz.
  7. Bol pudingli isteyenler aralara bol puding dökerek, bol bisküvi isteyenler de pudingi az döküp bisküvi dizerken de hafif bastırarak pudinge batmasını sağlayabilirler.
  8. Tüm malzeme dizildikten sonra, oda sıcaklığına gelene kadar beklenir ve sonra buzdolabında dinlendirilir.
  9. 1 gece beklerse enfes funduszeue.info sabredemeyen eşim için kırık bisküvilerle bir kaseye biraz karıştırıyorum, o gün tatmış oluyor.
  10. Üzerine hindistan cevizi, toz fıstık, fındık, ceviz, renkli şekerleme gibi zevkinize göre süsleme bilirsiniz. Benim favorim hindistan cevizi.
    Deneyenlere şimdiden afiyet olsun.

Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta 1
Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta 2
Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta 3
Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta 4
Ev Yapımı Pudingle Enfes Bisküvili Pasta 5

Bisküvili Pasta Nasıl Yapılır? Püf Noktaları

• Tarifte petibör bisküvi yerine damak zevkinize göre yulaflı bisküvi veya bebe bisküvisi kullanabilirsiniz.
  • Pastanın pudingini sürekli karıştırarak pişirmelisiniz.

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Ben de Yaptım
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bisküvili Pudingli Pasta Tarifi

Bisküvili Pudingli Pasta

Pudingli pasta, yapımı en kolay pastaların başında gelir, lezzeti ise bana göre şahanedir. Şipşak çay yanına birşeyler arayanların cankurtaranıdır.

Kaç kişilik: Hazırlık:10 dak. Pişirme:10 dak.

Bisküvili Pudingli Pasta Malzemeleri

• 1 paket kakaolu puding
  • 2,5 su bardağı süt
  • 1/2 paket pötibör bisküvi
  • yemek kaşığı hindistan cevizi

Bisküvili Pudingli Pasta Nasıl Yapılır?

• Bir tencereye süt ve pudingi koyup karıştırarak pişirin.
  • Puding göz göz olduğunda ocaktan alın.
  • Baton bir kek kalıbına bisküvileri dizin. Üstüne kepçe yardımıyla pudingten koyun. Yayın.
  • Üstüne yeniden bisküvi, yeniden puding dökün. Tüm malzeme bitene kadar bu işleme devam edin.
  • 2 saat kadar buzdolabında beklettikten sonra servis kabından çıkarın. Üstüne hindistan cevizi serpip servis edin. Afiyet olsun.

Bisküvili Pudingli Pasta Püf Noktaları

Pudingi pişirirken mutlaka karıştırarak pişirmelisiniz. Karıştırmazsanız dibi tutabilir.

Bisküvili Pudingli Pasta İçin Pişirme Önerisi

Orta ocakta orta hararette pişirmelisiniz.

Bisküvili Pudingli Pasta İçin Servis Önerisi

Üzerine toz fıstık ya da hindistan cevizi serperek servis edebilirsiniz.

1 dilim bisküvili pudingli kaç kalori?

1 dilim pasta kcal.

Bisküvili pudingli pastayı bardakta yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Aynı şekilde bir kat puding bir kat bisküvi olacak şekilde sıralayarak bardağınıza ekleyin malzemeleri.

Bisküvili pasta hem pudingli hem muzlu olabilir mi?

Elbette olabilir. Üstünü süslemek içinde muz kullanabilirsiniz ya da ara katlara muz dilimleri koyarakyapabilirsininiz.

Pötibör Bisküvi yerine başka bisküvi kullansak olur mu?

Bu tatlıda sade bisküvi kullanmanızı tavsiye ederim. Finger bisküvi gibi mesela o da gayet güzel olacaktır.

Pudingimi tencereye koydum, kaynamaya başladıktan sonra karıştırdım dibi tuttu. Ne yapmalıyım?

Puding ve süt tencereye konulup ocağa konulur konulmaz karıştırmalısınız. Aksi takdirde dibi tutar, kullanılmaz hale gelebilir.

Hazır puding yerine evde puding yaparak bu pastayı yapabilir miyiz?

Elbette hem de gayet lezzetli olur. Blogumuzda ev yapımı puding tarifi mevcut, tavsiye ederiz.

Adım Adım Fotoğraflar:

Pudingli pasta için malzemeler

Derin bir tenecere içine süt ve puding konuluyor

Puding karıştırılarak pişiriliyor, ta ki göz göz olana kadar

Kek kalıbına bisküviler diziliyor

Bir kat bisküvi bir kat puding şeklinde yayılıyor

Buzdolabında dinlendirdikten sonra servis tabağına konuluyor.

Üstüne hindistan cevizi serpiyoruz

Bisküvili pasta servise hazır

Kategoriler:Bisküvili Pastalar , Kolay Yemek Tarifleri , Öğrenci Yemekleri , Pasta Tarifleri , Yemek Tarifleri

Etiketler:pasta tarifleri, yaş pasta

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Pudingli bisk&#;vili pasta tarifi ve yapılışı: En kolay ve lezzetli pudingli bisk&#;vili pasta nasıl yapılır?

YAPILIŞI

1. Öncelikli olarak, sütümüzü bir tencereye alıyor ve üzerine pudingimizi döküyoruz. Daha sonra, orta ateşte devamlı olarak karıştırarak pişiriyoruz. Süt kaynadıktan sonra ateşten alacağız.

2. Bisküvilerimizi dikdörtgen borcam tepsimizin içerisine diziyoruz. Daha sonra bisküvilerin üzerine kakaolu pudingimizi sürüyoruz. İlk dizdiğimiz bisküvilerin üzeri tamamen artık kakaolu pudingle kaplı. Şimdi onların üzerine bir kat daha çıkıyoruz.

3. Bisküviler bitinceye dek bu şekilde pudingi sürmeye ve kat çıkmaya devam ediyoruz. En üst katına geldiğimizde ise elimizde kalmış olan bütün pudingi döküyor ve borcama yayıyoruz.

4. Buzdolabında 1 saat kadar dinlendirmek yeterli olacaktır. Servis etmeden önce hindistan ceviziyle süslemek lezzeti ve görseli güzelleştiren bir unsur olacaktır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası