izmir yardım başvurusu / İzmir Büyükşehir Belediyesi

Izmir Yardım Başvurusu

izmir yardım başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; İzmir Büyükşehir Belediyesi geçinmekte güçlük çeken ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlar ile destek olmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yardım almak isteyen vatandaşların öncelikle ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

İhtiyaç sahipleri yeterli şartları sağlamaları halinde, gerekli evraklar ile birlikte ilgili birimlere birlikte İzmir Belediyesi yardım başvurusu yapabilirler.

Yazımızın içeriğinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır? ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşıp, sizleri aydınlatmaya çalışacağız…

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi kalabalık nüfusu sahip olan illerimizdendir. İzmir Belediyesinin birçok sosyal yardım programı bulunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları;

• Sosyal yardım kartı
  • Gıda ve erzak yardımı
  • Yakacak yardımı
  • Eşya yardımı
  • Burs yardımı
  • Süt kuzusu
  • Ulaşım yardımı
  • Kırtasiye yardımı
  • Psiko-sosyal destek
  • Nakdi bayram yardımı
  • Doğal afet nakdi yardımı
  • Medikal malzeme yardımı
  • Öğrencilere bot, mont yardımı
  • Kişisel bakım ve ev temizliği hizmeti
  • Şehit yakınları için taziye çadırları
  • Taziye Evlerine Taziye Paketi Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır; sosyal yardım almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar hangi yardımı almak istiyorlarsa o yardım türüne ait olan evraklar ile birlikte ilgili birimlerde yardım başvuru formu doldurmak suretiyle başvuru yapabilirler.

İzmir resmi internet sitesinden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

İzmir yardım başvurusu için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linki tıklayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İzmir Belediyesi yardım sorgulama; sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İzmir yardım başvuru formunda kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz ve ikametgah bilgilerinize dair sorular bulunmaktadır. Yardım başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması önem arz etmektedir.

Yardım başvuru formlarınız sonrasında değerlendirilmeye alınacaktır. İhtiyaç sahibi olduğunuza kanaat getirilmesi durumunda sosyal yardım almaya hak kazanırsınız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

• İzmir Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü telefon numarası:  444 40 35
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı telefon numarası: 293 17 02
  • Pansuman hizmeti telefon numarası:  0 232 293 80 00
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası desteği telefon numarası: 0 232 293 22 06

Vermiş olduğumuz telefon numaralarından yetkili kişiler ile iletişime yardım alabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura

İzmir Belediyesinin en önemli yardımlarından biride askıda fatura yardımıdır. İzmir resmi internet sitesinden askda fatura bırakabilir, hayırsever vatandaşlarımız tarafından yardım alabilirsiniz.

Bu uygulama ile bir elin verdiğini diğer elin görmediği yardım yapılmaktadır.

İzmir askıda fatura bırakmak içinhttps://www.bizizmir.com/askidafatura linke tıklayabilirsiniz.

Aynı link üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın faturalarını da ödeyebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrenici Bursu Başvurusu; Başkanı Tunç Soyer üniversite öğrenimi gören öğrencilere “Biz varız, yanınızdayız” sloganı ile maddi destek sağlamaya devam ediyor.

Ayda 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca toplamda 3200 TL eğitim desteği vereceğini açıklayan Başkan Soyer sosyal yardımlara hız kesmeden devam etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvurusu; İzmir burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin https://www.bizizmir.com/tr/egitimyardimi/33/81 link üzerinden başvuru formu doldurması gerekir.

Ailesi İzmir’de yaşayan ihtiyaç sahibi 18-25 yaş arası Türkiye’nin her yerinde aktif ve örgün eğitim gören ön lisans veya lisans öğrencileri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yardımından yararlanabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Yardım kolisi başvurusu yapmak için ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. Yardım kolisi başvurusunu İzmir Büyükşehir il ve ilçe belediye binasından veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek bizzat yapabilirsiniz.

Yardım kolisi başvuru ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için 444 40 35 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

Yardım Kolisi Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için T.C kimlik fotokopisi ve gıda yardım başvuru dilekçesi ile birlikte aşağıdaki adreslere bizzat başvuru yapabilirler.

• Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca/İZMİR
  • Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
  • Süvari Mahallesi 803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak/İZMİR
  • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)
  • Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak/İZMİR
  • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında bulunan katlı otopark altı)
  • Göksu  Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A   Buca/İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuruları sonrasında yetkili birimler tarafından incelemeye alınacaktır. Gıda yardımı başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların, muhtaçlık durumu devam ettiği sürece düzenli olarak yardım almaya devam ederler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Sosyal Yardım Kartı Başvurusu; İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına veya bağlı olduğunuz ilçe belediye binasına giderek yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet üzerinden sosyal yardım kartı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Açılan formu doldurduktan sonra sosyal yardım türlerinden SOSYAL YARDIM KARTI(ÖN ÖDEMELİ) seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız.

E-devlet üzerinden İzmir Büyükşehir Belediyesinin diğer sosyal yardımlarına da başvuru yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama; başvuru yaptığınız belediye binalarına giderek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

E-devlet yardım kartı başvurusu sorgulama; yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden sisteme giriş yaparak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İzmir Beyaz Masa Hattını arayarak başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

İzmir Beyaz Masa Hattı: 0232 444 40 35

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi kira yardımı yapmamaktadır. Ancak olası bir doğal afet sonrasında afetzedelere ev kiralama ve kira yardımı yapmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

İzmir Maddi Yardım Başvurusu; ihtiyaç sahipleri başvuru şartlarını sağlamaları halinde dini bayramlarımızda maddi yardım alabilirler.

İzmir maddi yardım başvurusu için  Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altındaki danışma bürolarına bizzat başvuru yapmanız, gerekli belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir.

Maddi yardım başvurusuyla detaylı bilgi almak için 293 17 02 nolu numarayı arayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu için belediye  binalarına, Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne veya İzmir resmi internet sitesi HİM üzerinden başvuru sağlanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi veya ilçe belediyelerine  veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

İhtiyaç sahibi vatandaşların başvuru yapabildiği  erzak yardımı için gerekli başvuru belgelerini 444 40 35 nolu numarayı arayarak öğrenebilir, İzmir erzak yardımı ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İzmir erzak yardımı başvurusu için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linki tıklayıp başvuru formu doldurmanız gerekir.

İzmir Erzak Yardım Parası Başvurusu

İzmir erzak (gıda) yardım parası almak isteyen vatandaşlarımız yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden başvuru yapabilirler.

E-devlet üzerinden de İzmir erzak yardım parası başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet erzak yardım parası başvurusu;https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671linke tıklayarak başvuru formu doldurabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu;  İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı başvurusu için belediyenin sosyal birimlerine kimlik kartı fotokopiniz ve para yardım dilekçeniz ile birlikte bizzat başvuru yapmanız gerekir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası ödemelerini Vakıfbank aracılığı ile Ramazan ve Kurban Bayramlarından 1 hafta önce yapmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı başvurusu sonuçlarınızı 444 40 35 nolu telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza, bayramlarda ve engelli vatandaşlarımızın özel günlerinde İzmir Belediyesi tarafından Ayni ve Nakdi Yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar Yardım Sandığı Bürosu tarafından nakit para yardımı olarak yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi engelli yardımlardan yararlanmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi Fakir ve Muhtaçlara Yardım Şube Müdürlüğü’ne başvurulması gerekmektedir

İzmir Engelli Yardımı Başvuru Adresi; Konak, Milli Kütüphane Caddesi, 35250 Konak/İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Evde Sağlık Hizmetleri

İzmir il sınırları içerisinde yaşayan, evde sağlık hizmeti yardımı almak isteyen vatandaşlar sosyo-ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hasta, yaşlı ve engelli ihtiyaç sahibi kişiler olmalıdır. Bu kişilere belirli periyotlarda yara bakım hizmeti, psikolojik destek hizmeti, fizik tedavi hizmeti, kişisel bakım hizmeti ve ev temizliği hizmeti İzmir Belediyesi tarafından verilmektedir.

İzmir Evde Sağlık Hizmetleri Yardım Başvurusu için telefon ile arayarak, HİM internet sitesi üzerinden ya da vatandaş ihbarı ile yapılmaktadır.

“Sağlık ve Ön Değerlendirme Bilgi Formu” sizin kişisel bilgileriniz ile doldurulduktan sonra başvuru süreciniz başlatılmış olacaktır.

İzmir Evde Sağlık Hizmetleri Adres ve Telefon;

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü Sağlıklı Yaşam ve Evde Bakım Şube Müdürlüğü
Adres: Aydoğdu Mah. 1263 Sok. No: 1E, 35395 Buca/İzmir
Telefon: (0232) 293 18 70 71

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

mask

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? - İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarının sosyal ve ekonomik zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmaktadır. Özellikle sağlık sorunları, engellilik veya yaşlanma nedeniyle günlük yaşam aktivitelerini tek başına gerçekleştiremeyenler için bu yardım fayda sağlar. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu kapsamında bu kişilere, ihtiyaçları olan yara bakımı, psikolojik danışmanlık, fizik tedavi, kişisel bakım ve ev temizliği hizmetleri periyodik olarak sunulmaktadır.

Foto Haber ve Resimleri Görmek İçin Diğer Sayfaya Geçiniz...

2/4
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?mask

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan yardımlardan birçok kişi faydalanabilir; ancak, yardıma uygunluk durumu ve hangi yardım türlerinin başvuruya açık olduğu konusu oldukça çeşitlidir. Öncelikle, yardımlar genellikle en çok ihtiyacı olan kişilere, yani yoksul, muhtaç ve kimsesizlere yöneliktir. Ayrıca, doğal felaketlerden etkilenenler, şehit aileleri ve öğrenciler de özel yardımların hedef grupları arasındadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan yardım başvuruları, bayramlarda verilen özel para yardımı ya da Biz.İzmir gıda paketi gibi hizmetler için kimlik fotokopisi ve dilekçe sunmayı gerektirir. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar, belgelerini Buca Gürçeşme Huzurevi veya Konak Katlı Otopark altındaki danışma merkezlerine teslim etmelidir. Engelli vatandaşlar için sağlanan medikal cihaz yardımları veya gıda paketi yardımları için de aynı başvuru prosedürleri geçerlidir. Doğal felaketler sonucunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden maddi yardım talep etmek isteyenler ise, dilekçe ve kimlik fotokopisine ek olarak ikametgah belgesi, itfaiyeden alınan su çekme zaptı, tapu fotokopisi ve (eğer bir iş yerine sahipseniz) vergi levhasının fotokopisi ile vekaletname ve imza sirkülerini sunmalıdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gıda yardımı talebinde bulunmak isteyenlerin başvurularını belediyeye ait yardım merkezlerine yapmaları gerekmektedir. Bu yardım merkezleri İzmir’in çeşitli semtlerinde bulunmaktadır. Konak merkez ilçede üç, Buca’da ise bir yardım merkezi bulunmaktadır.

3/4
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formumask

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, modern teknolojinin getirdiği kolaylıkları kullanarak yardım başvurularını online platformlar üzerinden kabul eden belediyeler arasında yer alır. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu kapsamında ihtiyaç durumlarını beyan etmek ve yardım talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar, biz.İzmir başvuru formunu https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit adresindeki link üzerinden erişebilirler. Askıda fatura için başvuru yapmak isteyenler https://www.bizizmir.com/askidafatura adresini kullanabilirler. https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 veya 7 bağlantıları üzerinden direkt olarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu form seçenekleri, him.İzmir başvuru formu arayan kişiler için büyük bir kolaylık sağlamakta ve başvuru sürecini hızlandırmaktadır.

4/4
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulamamask

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Him.izmir başvuru sayfasından yapılan başvuruları sorgulamak için de gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Başvurularınızın durumunu öğrenmek ve detaylı bilgilere erişmek için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 şeklinde belirtilen form linkini kullanabilirsiniz. Bu linkler, başvurularınızı sorgulamak için kullanabileceğiniz sorgulama ekranlarına yönlendirme yapmaktadır. Başvurularınız hakkında detaylı bilgi almak ve güncel durumunu kontrol etmek için bu sayfaları ziyaret etmeniz önerilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başvurular ve yardım hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki telefon numaralarını arayabilirsiniz:

• Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü: 444 40 35
  • Para Yardımı için: 293 17 02
  • Yatağa Bağlı Hastaların Pansuman Desteği için: 0 232 293 80 00 (İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi)
  • Su Faturası İndirimi için: 293 22 06

Bu telefon numaralarını arayarak ilgili birimlere ulaşabilir ve ihtiyaçlarınız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu kapsamında yetkililere başvurularınızı iletebilir ve yardım hizmetlerinden nasıl faydalanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım konularında destek sağlamak amacıyla bu telefon numaralarını hizmete sunmuştur. Telefon görüşmeleri aracılığıyla sorularınızı sormak, başvurularınızı takip etmek veya ihtiyaçlarınızı iletmek, size en hızlı ve etkili yol sağlayacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2023; İzmir’de ikamet etmekte olup sosyal ve ekonomik zorluklar içerisinde olanlar için yapılan İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ile pek çok muhtaç durumdaki vatandaşa yardım eli uzatılır. Yaşlılar, kimsesizler, hastalar, engelliler, şehit aileleri veya öğrenciler gibi pek çok yardıma muhtaç kişi İzmir Belediyesi yardım başvurusu yapabilmektedir. Vatandaşlarımıza ulaştırdığı yardımlarla umut ışığı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu süreciyle rehberimizde detaylandırılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Belediyesi’ne ait yardım kategorileri bir hayli çeşitli olmakta, Bizİzmir gıda yardımı bunların en yaygınlarından biri olmaktadır. Gıda yardımlarıyla sınırlı kalmayan Belediye, nakdi yardımlarda  da bulunmakta, özellikle Bayram dönemlerine özel para dağıtımı sağlamaktadır. İzmir Büyükşehir yardım parası almak isteyenler bayram dönemi öncesinde başvurularını yaparak bu özel zamanlarda bir nebze olsun daha rahat olabilmektedir.

0-5 yaş arası çocuğu olanlar içinse ulaşım kartı desteğinde bulunan Belediye, ihtiyaç sahibi olduğuna dair kaydı bulunan ailelere her ay 10 biniş hakkı tanıyan ulaşım kartlarını ücretsiz şekilde vermektedir. Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü aracılığıyla yapılan bir diğer İzmir Belediyesi gıda yardımı kalemi de Süt Kuzusu Projesi ile yürütülen süt destekleri olmakta, 1-5 yaş arasında okul öncesi çağdaki çocuklar için ayda bir kereye mahsus olmak üzere 8 litre süt dağıtımı yapılmaktadır. İl sınırları içinde ikamet etmekte olan muhtaç, kimsesiz veya düşkün haldeki kişiler için ayrıca giysi, ev eşyası ve yakacak yardımları yapılabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyo-ekonomik yoksulluk içindeki vatandaşların hastalık, engellilik veya yaşlılık gibi nedenlerden günlük yaşamsal faaliyetlerini tek başına getirememesi durumunda da yardımlarını esirgememektedir. İhtiyaç sahiplerine düzenli aralıklarla yara bakımı, psikolojik destek, fizik tedavi, kişisel bakım ve ev temizliği hizmeti sunulmaktadır. Engelli vatandaşlar için de farklı yardımları bulunan Belediye, İzmir sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır öğrenerek kendisine müracaat eden engelli vatandaşlara özellikle tıbbi malzeme desteği ve maddi desteklerle yardımcı olmaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla ve ilköğretim ile ortaöğretim okul yöneticileriyle yapılan görüşmeler sonucunda ihtiyaç sahibi öğrencileri belirleyen Belediye, muhtaç durumdaki ailelerin çocukları için eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla mont, bot ve kırtasiye malzemesi dağıtmakta, dağıtımı yine okul yönetimi aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

İzmir il sınırlarında ikamet etmekte olup yakını şehit düşen ailelere ise acılı günlerinde destek olmak için taziye çadırları kurulmakta, merkez ilçelerde olmadığı için çadıra erişimi olmayanlara ise taziye evi paketleri gönderilmektedir. Söz konusu yardımlar olduğunda yalnızca kendi il sınırlarıyla yetinmeyen Belediye, doğal afet durumlarında başvuran kişilere nakdi yardımda bulunmakta, böylece maddi hasara uğrayanlar için önemli destekler sağlamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Belediye’nin verdiği yardımlardan pek çok kişi faydalanmakla birlikte, herkesin başvurabileceği veya alabileceği yardım türü gibi başvurusu kabul edilecek muhtaçlık statüsü de bir hayli değişkendir. Bilindiği gibi öncelikle muhtaç, yoksul veya kimsesiz olanlara yardım eli uzatılmakta, ek olarak doğal afette zarar görenlere, şehit yakınlarına ve öğrencilere de yardım edilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapacak kişilerin dilekçe ve kimlik gibi belgelerini takdim etmesiyle değerlendirmesi başlamakta, yardım alınıp alınamayacağına Belediye yetkilileri karar vermektedir.

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, İzmir’de yaşayan engelli bireyler için son derece önemli medikal destekler sunmaktadır. 5 senede bir olmak üzere verilen akülü tekerlekli sandalyeler için akülü tekerlekli sandalye kullanır ibareli bir engelli sağlık kurulu raporu, kimlik fotokopisi, Sosyal Güvenlik Müdürlüğü’nden alınan sosyal güvence belgesi ve dilekçeyle başvuru yapılması gerekmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları arasında iki yılda bir verilen akü, üç yılda bir verilen manuel tekerlekli sandalye, bir kez verilen hasta yatağı ile masası, ayda iki paket verilen yetişkin hasta bezi ile görme engelli bastonu gibi farklı cihazlar ve ürünler bulunmaktadır. Yine tüm bu engelli yardımları için de benzer ve ilgili belgelerin temin edilmesi gerekecektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır konusunu detaylandırdığımız rehberimizde başvurunun diğer adımlarıyla birlikte istenen belgeler de açıklanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayram aylarına özel para yardımı veya Biz.İzmir gıda paketi yardımı için kimlik fotokopisi ve dilekçeyle birlikte vatandaşların şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Gerekli koşulları sağladığını beyan etmek isteyen ve bu amaçla istenen belgeleri yetkililere sunarak İzmir Belediyesi nakit yardımı almak isteyen vatandaşlar dilekçelerini Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altındaki danışma bürolarına teslim edebilmektedir. Yine engelliler için sağlanan medikal cihaz yardımları veya gıda paketi gibi ayni yardımlar için de aynı başvuru adresleri geçerlidir.

Doğal afet nedeniyle İzmir Belediyesi para yardımı almak isteyen başvuru adaylarının ise dilekçe ve kimlik fotokopisine ek olarak ikametgah belgesi, itfaiyeden alınacak su çekme zaptı raporu, tapu fotokopisi ve şayet iş yeri ise vergi levhasının fotokopisi ile vekaletname ve imza sirküleri sunması gerekmektedir.

İzmir erzak yardım başvurusu nasıl yapılır gibi soruların ortak yanıtı ise Belediye’ye ait yardım büroları olmakta, farklı semtlere dağılan bu bürolara bahsedilen belgelerle başvurmanız gerekmektedir. Merkez ilçe olan Konak’ta 3, ek olarak Buca’da 1 adet olmak üzere farklı semtlere dağılan bu bürolara hem danışma hem de Bizİzmir başvuru formu doldurma amacıyla gitmeniz mümkündür.

Giysi yardımı talep etmek veya başvuru onayı sonrasında ihtiyaç miktarınca giysi almak için gidebileceğiniz Bizİzmir giyim noktası ise Karabağlar semtinde konumlanmaktadır. Süt desteğinden yararlanmak isteyen aileler ise detaylı bilgi, başvuru veya başvuru sorgulama için www.sutkuzusu.com.tr adresine tıklayabilmekte, bu yardım için başvuru dilekçesine ek olarak anne, baba ve çocuğun nüfus cüzdan fotokopisi sunulması istenmektedir.

him.izmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair merak edilen bir diğer konu da öğrenciler için verilen kırtasiye ve giysi yardımlarına nasıl erişim sağlanabileceğidir. Bunun için ihtiyaç sahibi veliler kimlik bilgilerini belirterek okul müdürlüğüyle görüşme sağlamalı, bu kişiler ek bir başvuru olmadan İzmir sosyal destek kartı ile ihtiyaç duyulan malzemeleri alabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Dijital çağın gereklerinden faydalanan İzmir Belediyesi yardım başvurusu kabul etmek için online sayfaları aktif olarak kullanan belediyelerden biridir. biz.İzmir başvuru formu ile yetkililere muhtaçlık durumunu ispat etmek isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit şeklindeki linkten formu bulabilir. Askıda fatura için tıklayabileceğiniz form ve bilgi linki ise https://www.bizizmir.com/askidafatura şeklindedir. https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 veya 7 şeklindeki linkler ise direkt başvuru formu doldurmak için tıklamanız gereken linklerdir. Bu formlar him.İzmir başvuru formu arayanlar için son derece pratik ve kurtarıcı olmakta, başvuru adaylarına ve yetkililere zaman kazandırmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvurular hakkında detaylı bilgi almak için ziyaret edilebilen him.izmir başvuru sayfasından yapılan başvuruları sorgulamanız da mümkün olmaktadır.  https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 şeklinde belirtilen form linki, aynı zamanda sorgulama ekranı olarak da kullanılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı maddi durumu kötü her hangi bir geliri olmayan ve her hangi bir sigorta güvencesi bulunmayan kişilere yapılan düzenli nakit yardımı için verilen sosyal yardım kartıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı il ve ilçe belediyelerine bizzat başvurularak alınmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak için 444 40 35 numarasını arayabilirsiniz. Sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak için kimlik ve başvuru formu doldurmanız yeterlidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bayramlarda verilen 400 TL para yardımı hem Vakıfbank şubelerinden hem de sosyal yardım kartlarından çekilebilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne ulaşmak için 444 40 35 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı almak isteyenlerinse 293 17 02 numaralı telefondan yetkililere ulaşması mümkündür. Yaşamını yatağa bağlı sürdüren hastaların pansuman desteği almak içinse önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’yle iletişime geçmesi gerekmekte, bu numara ise 0 232 293 80 00 şeklindedir. Su faturalarında indirim almayı talep eden yoksul vatandaşlar ise ayrıntılı bilgiye 293 22 06 numaralı hattan erişebilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Gıda kolilerini yalnızca muhtaç ailelere destek olmak için temel gıdalardan oluşturmayan Belediye, bu konuda sağlığa ilişkin son derece önemli hamlelerde bulunmasıyla dikkat çekmektedir. İzmir Belediyesi erzak yardımı için hazırladığı gıda kolileriyle çölyak hastalarına da yardımcı olmakta, senede üç kez glutensiz gıda paketi yardımı yapmaktadır.

Sağlık raporu, kimlik fotokopisi ve dilekçeyle birlikte ilgili birimlere başvurmak yeterlidir. Fenilketonüri hastaları için de yine senede 3 kereye mahsus düşük proteinli gıda paketi dağıtan Belediye, aynı belgelerle aynı adreslerde başvuruları almaktadır.

izmir belediyesi sosyal yardım kartı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için kimlik fotokopisi ve gıda yardım dilekçesi ile beraber aşağıdaki adresleri bizzat başvuruda bulunulması gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru formu doldurarak gıda yardımı başvuru yapmak için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linke tıklayarak başvurunu doldurabilirsiniz.

• Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 (Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi) Buca/İZMİR
  • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında bulunan katlı otopark altı)
  • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)
  • Göksu  Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A   Buca/İZMİR
  • Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
  • Süvari Mahallesi 803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak/İZMİR
  • Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak/İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu bulunduktan sonra yetkililer tarafından gerekli inceleme sonra uygun görülen ailelere düzenli olarak gıda yardımı yapılacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

İhtiyaç sahiplerinin gerekli koşulları yerine getirmesi halinde İzmir Belediyesi bayram yardımı olarak hem Ramazan hem Kurban bayramlarında nakdi yardımda bulunmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bu yardımlar için tıpkı diğer ayni yardımlarda da geçerli olduğu üzere Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altındaki danışma bürolarına istenen belgelerin teslimi gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı her sene bayramlardan 1 hafta önce Vakıfbank aracılığı ile yapılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı başvurusunda bulunmak için kimlik fotokopisi ve para yardımı dilekçesi ile belediyenin sosyal yardım birimlerine bizzat gidilmesi gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı başvuru bulunduktan sonra yardım talebinizin sorgulaması belediyenin resmi sitesinden ve 444 40 35 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Ramazan ayına girilmesi ile beraber bir çok il ve İlçe belediyesinde olduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi ve erzak yardımı yaparak dar gelirli vatandaşlara yardım etmektedir. Ayrıca hayır severlerin bağışlarını dar gelirli ailelere ulaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi İftar menüsü kampanası ile iftar menüsü bağışı yapan kişilerin iftar menülerini dar gelirli ailelere ulaştırmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı dağıtımını daha önce belirlenen ve başvuruda bulunan hanelere ulaştırmaya başladı. Ayrıca hayır severler tarafından satın alınan iftar menülerini başvuruda bulunan e sosyal yardıma ihtiyaç duyan ailelere ulaştırtmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi başvurusu için 444 40 35 numarasını arabulabilirsiniz. İzmir ramazan yardım kampanyası hakkında ayrıntılı bilgi için İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Ekonomik zorluk çeken faturasını ödemekte zorlanan kişilere destek olmak için verilen İzmir Kara Kış Destek paketi ile hem yakacak yardımı yapmakta hem de askıda fatura ile faturalarını ödeyerek destek olmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yakacak yardımı ve doğalgaz yardımı maddi zorluk çeken ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilmektedir. Yakacak yardımı hakkında ayrıntılı bilgi almak için İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketiyazımızı okuyabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi düzenli olarak sosyal yardıma ihtiyaç duyan ailelere gıda kolisi ve erzak yardımı  yerine bu ailelere Sosyal yardım kartı vererek diledikleri gibi gıda alış verişi yapmalarına imkan tanımaktadır. Gerekli inceleme sonrası uygun bulunan hanelere teslim edilen İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım kartı içerisine her ay yüklenen bakiye ile her ay alış veriş yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bayram parası ve aylık düzenli olarak yapılan sosyal yardım kartı parası kart hesabına aylık olarak yatırılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yarım kartı nasıl alınır kimlere verilir ve başvurusu hakkında merak etiklerinizi İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Nasıl Yapılır yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı, gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu sorgulamak için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 linkine tıklayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca HİM iletişim numarası olan 444 40 35 arayarak başvuru sorgulama yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Belediyesi, çeşitli yardım kategorileriyle geniş bir yardım ağına sahiptir. Bu kategoriler arasında Bizİzmir gıda yardımı en yaygın olanlardan biridir. Gıda yardımlarıyla sınırlı kalmayan belediye, nakdi yardımlar da sunmaktadır. Özellikle bayram dönemlerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu kapsamındaözel para dağıtımı yaparak ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır. Bu sayede, bayram dönemlerinde biraz daha rahat bir şekilde geçirebilmelerine katkıda bulunmaktadır.

Klavye ile galeriyi gezebilirsiniz

18 Haz 2023 - 07:23-Yaşam--- Okunma Yazdır

Son bir ayda olaymedya.com sitesinde 27.279.380 gösterim gerçekleşti.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası