erzurum atatürk üniversitesi kazım karabekir eğitim fakültesi / ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ - Fransızca Öğretmenliği () | YÖK Lisans Atlası

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi

erzurum atatürk üniversitesi kazım karabekir eğitim fakültesi

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisi

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisi bağımsız, tarafsız ve çift kör hakemlik ilkelerine uygun olarak yayınlanan bilimsel, açık erişimli bir süreli yayındır.

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisi yılında yayın hayatına başlamıştır. Dergi, Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin sadece internet üzerinden yayınlanan resmi yayınıdır ve Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında üç ayda bir yayınlanır. Dergi Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmaktadır.

Dergi, eğitim ve öğretimle ilgili başta meta-analiz ve meta-sentez çalışmaları olmak üzere nitel ve nicel araştırma makaleleri, derlemeler ve çağdaş eğitim literatürü ile ilgili kuramsal çalışmalar yayınlar. Derginin temel amacı, eğitim alanında üretilen bilimsel bilgileri geniş bir platformda paylaşmaktır. Bu doğrultuda dergi, araştırmacıları, eğitim uygulayıcılarını ve eğitim politikacılarını ortak bir noktada buluşturmayı amaçlamaktadır. Dergi, eğitim sorunlarının çözümüne, eğitimde eğitimin kalitesine ve yeni bilgilerin üretilmesine yol açacak araştırmalara odaklanmaktadır. Dergiye öğretmen adayları ile yapılan çalışmalar kabul edilmemektedir.

Derginin editöryel ve yayın süreçleri Council of Science Editors (CSE), Committee on Publication Ethics (COPE), European Association of Science Editors (EASE) ve National Information Standards Organization (NISO) kılavuzlarına uygun olarak biçimlendirilmiştir. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisinin editöryel ve yayın süreçleri, Akademik Yayıncılıkta Şeffaflık ve En İyi Uygulama (funduszeue.info) ilkelerine uygun olarak yürütülmektedir.

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisi, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin tarafından indekslenmektedir.

Derginin tüm masrafları Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi tarafından karşılanmaktadır. Makale değerlendirme ve yayın işlemleri için yazarlardan ücret talep edilmemektedir. Tüm makaleler funduszeue.info sayfasındaki online makale değerlendirme sistemi kullanılarak dergiye gönderilmelidir. Derginin yazım kurallarına, gerekli formlara ve dergiyle ilgili diğer bilgilere web sayfasından erişilebilir.

Dergide yayınlanan makalelerde ifade edilen bilgi, fikir ve görüşler Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Baş Editör, Editörler, Yayın Kurulu ve Yayıncı’nın değil, yazar(lar)ın bilgi ve görüşlerini yansıtır. Baş Editör, Editörler, Yayın Kurulu ve Yayıncı, bu gibi yazarlara ait bilgi ve görüşler için hiçbir sorumluluk ya da yükümlülük kabul etmemektedir.

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisi yayınlanma modeli Budapeşte Açık Erişim Girişimi (BOAI) bildirgesine dayanan açık erişimli bilimsel bir dergidir. Derginin arşivine funduszeue.info adresinden ücretsiz olarak erişilebilir. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisi’nin içeriği, Creative Commons Alıntı-GayriTicari Uluslararası Lisansı ile yayınlanmaktadır.

Baş Editör: Prof. Dr. Ali Osman ENGİN
Adres: Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Erzurum, Türkiye
Tel: +90 35 50
E-posta: [email protected]

Yayıncı: AVES
Adres: Büyükderece Cad., /9 Şişli, İstanbul, Türkiye
Tel: +90 13 50
E-posta: [email protected]
Web: funduszeue.info

Yayımlanma Ayları
MartHaziranEylülAralık

İmtiyaz Sahibi
Ufuk ŞİMŞEK 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye
E-Mail: [email&#;protected]

Baş Editör
Seda OKUMUŞ 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye
ORCID:  

Editörler
Adnan TAŞGIN 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye
ORCID: X 

Esra MİNDİVANLI AKDOĞAN 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye
ORCID:

Tuba ÖZ
Adres: Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Matematik Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye
ORCID:

Yabancı Dil Editörleri
Merve GEÇİKLİ 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye
ORCID

Mine YILDIZ 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı,  Erzurum, Türkiye
ORCID:

Mülkiye Ezgi İSKENDER 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye
ORCID:
E-Mail:  [email&#;protected]

Nurullah AYDIN 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi, Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye 
ORCID:

Yayın Kurulu
Ahmet AYIK 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri, Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye

Alptürk AKÇÖLTEKİN 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Fen Bilgisi Eğitimi, Çanakkale, Türkiye

Alev ÇETİN DOĞAN 
Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Fen Bilgisi Eğitimi, Ankara, Türkiye 

Alper Cihan KONYALIOĞLU 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Matematik Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye

Ataman KARAÇÖP 
Kafkas Üniversitesi, Dede Korkut Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Kars, Türkiye

Aylin MENTİŞ KÖKSOY 
Ege Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü, Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı, İzmir, Türkiye
E-mail: [email&#;protected] 

Dursun DİLEK
Sinop Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü, Sinop, Türkiye   

Eka Cahya PRIMA 
Endonezya Eğitim Üniversitesi, Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Bandung, Endonezya 

Engin KURŞUN 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknoloji Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye

Esther Nieto MORENO de DIEZMAS 
Castilla-La Mancha Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Yabancı Dil Eğitimi Bölümü, Ciudad Real, İspanya

Halil TOKCAN 
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Bölümü, Niğde, Türkiye

Hakan AKDAĞ
Mersin Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı, Mersin, Türkiye 

Jon-Chao HONG
Tayvan Ulusal Normal Üniversitesi, Oyun Temelli Öğrenme ve Öğretme Bölümü, Taipei, Tayvan

Kubilay YAZICI 
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı, Niğde, Türkiye

Mehmet BAŞTÜRK 
Balıkesir Üniversitesi, Necatibey Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı, Balıkesir, Türkiye

Mehmet Nuri GÖMLEKSİZ 
Fırat Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Elazığ, Türkiye 

Murat ÇALIŞOĞLU
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Ağrı, Türkiye
E-Mail: mçalisoğ[email&#;protected]

Mustafa SÖZBİLİR 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Kimya Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye

Nilüfer OKUR AKÇAY 
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı, Ağrı, Türkiye

Oğuz DİLMAÇ 
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Temel Sanat Eğitimi Anasanat Dalı, İzmir, Türkiye

Osman SAMANCI 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim, Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye

Ovidiu Florin CALTUN
Alexandru Ioan Cuza Üniversitesi, Fizik Bölümü, Iaşi, Romanya

Raşit ZENGİN 
Fırat Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Elazığ, Türkiye 

Salih DOĞAN 
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Zooloji Anabilim Dalı, Erzincan, Türkiye

Selahattin KAYMAKÇI
Kastamonu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü, Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı, Kastamonu, Türkiye

Selçuk KARAMAN
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, İktisadi̇ ve İdari̇ Bilimler Fakültesi̇, Yönetim Bilişim Sistemleri̇ Bölümü, Ankara, Türkiye 

Stefan RATHERT 
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, Kahramanmaraş, Türkiye 

Şükrü ADA 
Uludağ Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı, Bursa, Türkiye

Ümit ŞİMŞEK 
Atatürk Üniversitesi, Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı, Erzurum, Türkiye

Yasin DOĞAN 
Pamukkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölümü, Denizli, Türkiye

Zehra ÖZDİLEK 
Pamukkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Denizli, Türkiye

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası