açaydım kollarımı gitme diyeydim sözleri / Babam ve Oğlum - Vikisöz

Açaydım Kollarımı Gitme Diyeydim Sözleri

açaydım kollarımı gitme diyeydim sözleri

gitme

1

+

funduszeue.infon_downvote

gideceğim diyorsun gitme be ali gitme. bu gidiş bitirir tüketir seni, hırsla kalkan zararla oturur ali. gel lanet et şeytana gitme, gitme be ali biz sahil kahvelerin romantik havasıyla, otantik havasıyla sevdik. tavşan kanı çayı, titreyen elleriyle sunan ihtiyar balıkçının gülümseyen yüzüyle sevdik. sen gideceğim diyorsun, gitme be ali, hayallerimiz var, geleceğimiz var, dualarımız var. o kızı alacağız ali, hem de istediğin bir “ebruli akşamda”, sarı saçlarına ankara’yı takıp ver elini istanbul yine gideceğiz o sahil kahvesine. tavşan kanında çay, yosun tadında köy. çaydanlıkta demimiz muhabbet, şekerimiz sohbetin olacak. sonra ijtiyar balıkçı gelecek, oturtup ihtiyarı, ona çay ikram edeceğiz. ardından uzaklara dalacak gözleri, ve hazin hikayesini anlatacak. kim bilir belki de hikayesi sana benzeyecek, sonu “yanlıştı” diye bilecek gitme be ali gitme. bak bana şiir yazdırdın. gel yine hayallere dalalım, düşüp sokaklara, sürüyelim ankara’yı. tamam mı ali, tamam mı? at şu paltoyu, çaylar iki oldu kerim! çaylar iki oldu.

Ne zaman izlesek, ister ikinci izleyişimiz olsun, ister yirmi beşinci bizi her zaman ağlatmayı başaran bir film Çağan Irmak&#;ın Babam ve Oğlum&#;u.

Çünkü film o kadar gerçek, o kadar samimi, baba-oğul arasında yaşanan o duygular, diyaloglar o kadar bizden ki. Bundandır her izleyişimizde tüylerimizin diken diken olması, içimizin dalgalanıp dalgalanıp durulması.

Hüseyin ile Sadık&#;ı kucaklayıp yıktığı sahnedeki gibi koşup boynuna sarılmak istememiz işte hep bu yüzden. Biz de babalarımıza olan duygularımızın kabardığı bu günde Babam ve Oğlum&#;un en içimize işleyen replikleriyle yeniden hatırlayalım istedik.

Buyursunlar.

&#;Bana gittin diyosun baba ama ben gitmedim, gidemedim, kalamadım evim nerde bilemedim; çünkü aklımın bir tarafında bir köşesinde hep sen vardın&#;

fikret-kuskan-babam-ve-oglum

&#;Bu olmamışlık, bu küslük&#; İnsanın dönebileceği bir evinin olmaması ne demek biliyo musun baba?&#;

babam-ve-oglum-(4)

&#;Peki sen hiçbir çocuğun büyüyeceğini görememek ne demek bunu bildin mi? Hiç bilir misin bu duyguyu?&#;

deniz-sadik

&#;Hayat devam edecek, birileri yeni kitaplar yazacak okuyamayacaksın, yeni filmler çekilecek izleyemeyeceksin, sevdiğin bir şarkıyı bir daha dinlemek isterken dinleyemeyeceksin&#;&#;

babam

&#;Bunlara kolay alışır insan; ama onu büyürken izleyememek, yanında olamamak, ilk kız arkadaşını göremeyecek olmak&#;&#;

Babam-ve-oglum-replik

&#;Baba! Yüreğim yangın yeri gibi biliyor musun? Gözü arkada kalmak böyle bir şey funduszeue.infoç gündür onu itmek istiyorum bana sarılınca, beni sevmesin diye kaç gündür uğraşıyorum ama yapamıyorum&#;

baba-yuregim

&#;Onun hayatında yutkunamadığı bir yumru olacağım için de kendimden nefret ediyorum! Ona bir oda ver baba, bir evi olsun, ama zaman zaman da çıkıp gidebileceği bir ev.&#;

baba-olum

&#;Ona söylemek istediğim o kadar çok şey var ki. Sen söyle ona baba&#; Ona de ki&#;&#;

babam-ve-oglum-(3)

&#;İnsan büyüyünce hayalleri küçülür mü, baba?&#;

baba-hayal

&#;Evlatlar, babalarını hep hatırlamak istedikleri gibi hatırlarlar&#;

babam-ve-oglum_

&#;Benim de sana diyemediğim şeylee vaa. Ben gonuşmayı funduszeue.info benim oğlumsun, canımdan öte cansın. Bu gaderr diycem, gerisini sen anlayıver gaari&#;

babam-ve-oglum1

&#;Burda dureydim böyle, tam burda, böyle gollarımı açeydim iki yana. Tuteydim onu, tuteydim onu ben, getme diyeydim&#; Getme Sadık&#;

acaydim-kollarimi

Açaydım kollarımı gitme diyeydim ağacı

ARRAffinity

(funduszeue.info)

Oturum (Session) Çerezi

Azure tarafından kullanıcı isteklerinin aynı instance a erişebilmesi için tuttuğu çerezdir

Oturum boyunca

_gat_UA

(funduszeue.info)

İşlevsel ve Analitik Çerez

Google Analytics'in analitik veriler tuttuğu çerezdir.

Oturum boyunca

_gid

(funduszeue.info)

Google Analytics'in performans ölçümlerini yapmak için veri tuttuğu çerezdir

1 Gün

_ga

(funduszeue.info)

Zorunlu Çerez

Google Analytics'in performans ölçümlerini yapmak için veri tuttuğu çerezdir

Gün__gads

Takip Çerezi

Google DoubleClick (DFP)'nin kullanıcıları takip etmek ve yeniden pazarlama yapmak gibi çalışmaları için kullanılan çerezdir

GünIDE (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Reklam amaçlı kullanıcı davranışlarını takip etmek için kullanılan 3. parti uygulama çerezidir.

Gün_ym_visorc_ (funduszeue.info)

Yandex Metrica'nın kullanıcı oturumu ile ilgili tuttuğu çerez

Oturum boyuncasync_cookie_csrf (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan Yandex Metrica çerezidir.

Oturum boyunca

sync_cookie_csrf (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan Yandex Metrica çerezidir.

Oturum boyuncacX_S (funduszeue.info)

Kullanıdığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Oturum boyunca_ym_isad (funduszeue.info)

Yandex Metrica'nın kullanıcının reklam engelleyicileri kullanıp kullanmadığını belirlemek için kullandığı çerez

Oturum boyuncayabs-sid (funduszeue.info)

Yandex metrica'nın analitik veriler için kullandığı oturum id si

Oturum boyuncacX_P (funduszeue.info)

Kullandığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Güngckp (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Kullanıcı davranışlarını ölçmek ve takip etmek için kullanılan cxense çerezidir.

GüncX_G  (funduszeue.info)

Kullanıdığımız cXense Tool'unun analitik veriler tuttuğu çerezdir

Gün__auc (funduszeue.info)

Takip Çerezi

Alexa Analytics'in kullanıcı hedefleme ve analytics verileri için kullanılmaktadır.

Günsync_cookie_ok (funduszeue.info)

1 Gün

yandexuid

(funduszeue.info)

Gün_ym_wasSynced (funduszeue.info)

Yandex metrica'nın analitik veriler tuttuğu çerezdir

1 GünYandexuid (funduszeue.info)

Yandex metrica'nın site kullanıcı sayısını belirlemek için kullandığı çerez

Gün_ym_d (funduszeue.info)

Yandex metrica'nın kullanıcının ilk oturum açma tarihini tuttuğu çerez

Gün

_ym_uid

(funduszeue.info)

Yandex metrica'nın kullanıcı oturum id si

Gün

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası