niğde yaz okulu / NİĞDE / MERKEZ - Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi

Niğde Yaz Okulu

niğde yaz okulu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Niğde Üniversitesi'nin adı Ağustos yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değişmiştir. Bünyesinde 1 konservatuvar, 4 enstitü, 13 fakülte, 3 yüksekokul ve 6 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Öğrencisini devamlı destekleyen üniversitede, yatay geçiş imkanı bulunmaktadır. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi yatay geçiş imkanından öğrenciler faydalanabilir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi yaz okulu imkanı sunan üniversitelerden birisidir. Yaz okuluna belirli bir ücret yatıran öğrenciler, dönem içinde geçemedikleri dersleri tekrar alabilir ya da üst dönemlerinden ders alabilir. Öte yandan üniversite bünyesinde bulunan Gençlik Danışma Merkezi Koordinatörlüğü vardır. Bu sayede psikolojik desteğe ihtiyacı olan öğrencilere psikolog tarafından online danışmanlık hizmeti verilebilir.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde Hangi Fakülteler Var?

Üniversite lisans, ön lisans ve yüksek lisans alanında eğitim vermektedir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi başta olmak üzere güçlü akademik kadrosuyla öğrencilerine kapılarını açmaktadır. Üniversitede 13 adet fakülte ve bu fakültelere bağlı bölümler bulunmaktadır. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bölümleri ve bünyesindeki fakülteler aşağıda listelenmiştir.

• Tıp Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi

- Beslenme ve Diyetetik Bölümü 

- Odyoloji Bölümü 

- Ergoterapi Bölümü 

- Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

- İktisat

- Finans ve Bankacılık

- Maliye 

- İşletme

- Uluslararası Lojistik ve Ticaret

- Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

- Kamu Yönetimi

- Spor Yöneticiliği

- Antrenörlük Eğitimi

- Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

- Rekreasyon 

- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

- Müzik Eğitimi

- Resim, İş Eğitimi

- Matematik Eğitimi

- Fen Bilgisi Eğitimi

- Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

- Eğitim Yönetimi

- Hayat Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi

- Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

- Sosyal Bilgiler Eğitimi

- Türkçe Eğitimi

- İngilizce Dili Eğitimi

- Okul Öncesi Eğitimi

- Sınıf Öğretmenliği Eğitimi

- Zihinsel Engelliler Eğitimi

- Mimarlık Bölümü

- İç Mimarlık Bölümü

- Peyzaj Mimarlığı Bölümü

- Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

• Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

- Biyosistem Mühendisliği

- Hayvansal Üretim ve Teknolojileri

- Bitkisel Üretim ve Teknolojileri

- Tarımsal Genetik Mühendisliği

- Gazetecilik

- Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

- Radyo Televizyon ve Sinema

- Harita Mühendisliği

- Çevre Mühendisliği

- İnşaat Mühendisliği

- Maden Mühendisliği

- Jeoloji Mühendisliği

- Makine Mühendisliği

- Gıda Mühendisliği

- Mekatronik Mühendisliği

- Bilgisayar Mühendisliği

- Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

- Felsefe ve Din Bilimleri

- Temel İslam Bilimleri

- İslam Tarihi ve Sanatları

- Resim Bölümü

- Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü

- Kimya Bölümü

- Fizik Bölümü

- Psikoloji Bölümü

- Tarih Bölümü

- Coğrafya Bölümü

- Batı Dilleri ve Edebiyatları

- Sosyoloji Bölümü

- Biyoloji Bölümü

- Sanat Tarihi Bölümü

- Matematik Bölümü

- Biyoteknoloji Bölümü

- Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ön Lisans Bölümleri Neler?

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesibünyesinde bulundurduğu meslek yüksekokullarıyla ön lisans eğitimi vermektedir.2 yıllık eğitim veren ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girerek eğitimlerini lisans seviyesine yükseltebilir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2 yıllık bölümleri aşağıda listelenmiştir.

• Bor Halil Zöhre Ataman Meslek Yüksekokulu

- Geleneksel El Sanatları Bölümü  

- Deri Teknolojisi Bölümü 

- Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü 

- Moda Tasarımı Bölümü 

- Grafik Tasarımı Bölümü 

• Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

- Yerel Yönetimler

- Büro Yönetimi ve Sekreterlik

- Adalet

- Bankacılık ve Sigortacılık

- Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

- İşletme Yönetimi

- Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik

- Aşçılık

- Turizm ve Otel İşletmeciliği

- Pazarlama

- Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

- Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

- Sosyal Güvenlik

- Özel Güvenlik ve Koruma

• Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

- Doğal gaz ve Tesisatı Teknolojisi

- İnşaat Teknolojisi

- Yapı Denetimi

- Otomotiv Teknolojisi

- İş Sağlığı ve Güvenliği

- Mekatronik

- Radyo ve Televizyon Programcılığı

- Radyo ve Televizyon Teknolojisi

- Bilgisayar Programcılığı

- Makine

- Elektrik

- Elektrik Teknolojisi

- Süt ve Ürünleri Teknolojisi

- Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi

- Laborant ve Veterinerlik

- Mobilya ve Dekorasyon

- Harita ve Kadastro

- Tapu ve Kadastro

- Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik

- Raylı Sistemler Makine Teknolojisi

• Ulukışla Meslek Yüksekokulu

- Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

- Avcılık ve Yaban Hayatı

- Çevre Temizliği ve Denetimi

- Raylı Sistemler İşletmeciliği

• Zübeyde Hanım Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

- Yaşlı Bakım Hizmetleri Bölümü 

- İlk ve Acil Yardım Bölümü 

- Optisyenlik Bölümü 

- Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü  

- Çocuk Gelişimi Bölümü 

- Fizyoterapi Bölümü

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri Neler?

Lisans bölümünden mezun olan öğrenciler, yetki alanlarına göre lisansüstü programlarına katılarak akademik alanda ilerleyebilir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yüksek Lisans programları, tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans olmak üzere ayrılır. Üniversite bünyesinde 4 adet enstitü bulunmaktadır. Bölümler aşağıda listelenmiştir.

• Eğitim Bilimleri Enstitüsü

- Sosyal Bilgiler Eğitimi

- Türkçe Eğitimi

- Fen Bilgisi Eğitimi

- Matematik Eğitimi

- Eğitim Programları ve Öğretim

- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

- Eğitim Yönetimi

- Sınıf Öğretmenliği Eğitimi

- Müzik Eğitimi 

- Resim İş Eğitimi

- Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

- Eğitim Yönetimi ( 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

- Müzik Eğitimi ( 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

- Sınıf Öğretmenliği Eğitimi ( 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

- Sosyal Bilgiler Eğitimi ( 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

- Biyoloji

- Kimya

- Fizik

- Biyoteknoloji

- Matematik

- Gıda Mühendisliği

- İnşaat Mühendisliği

- Makine Mühendisliği

- Harita Mühendisliği

- Maden Mühendisliği

- Jeoloji Mühendisliği

- Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

- Çevre Mühendisliği

- Tarımsal Genetik Mühendisliği

- Tarımsal Genetik Mühendisliği (İngilizce Program)

- Hayvansal Üretim ve Teknolojileri

- Hayvansal Üretim ve Teknolojileri (İngilizce Program)

- Bitkisel Üretim ve Teknolojileri

- Enerji Bilimi ve Teknolojileri

- Afet Yönetimi 

- İş Sağlığı ve Güvenliği ( Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

• Sosyal Bilimler Enstitüsü

- İktisat

- Bankacılık ve Finans

- Maliye

- Sosyoloji 

- Tarih

- Avrasya Araştırmaları

- Müzikoloji

- Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi

- Türk Dili ve Edebiyatı

- Beden Eğitimi ve Spor

- Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları

- Üretim Yönetimi ve Pazarlama

- Muhasebe ve Finans

- Yönetim ve Organizasyon 

- Kamu Yönetimi

- Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

- Muhasebe ve Finans ( Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

- Yönetim ve Organizasyon ( Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

- Kamu Yönetimi ( Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

- Üretim Yönetimi ve Pazarlama ( Tezsiz Yüksek Lisans Programı)

• Sağlık Bilimleri Enstitüsü

- Tıbbi Fizyoloji 

- İç Hastalıkları Hemşireliği

- Psikiyatri Hemşireliği

- Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği

- Hareket ve Antrenman Bilimleri 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde Açık Öğretim Bölümü Var Mı?

Üniversitede açık öğretim fakültesi ve açık öğretim bölümü bulunmamaktadır; ancak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi uzaktan eğitim altyapısına sahiptir. Üniversite Senatosunun kararı ile fakültede dersler ve sınavlar uzaktan eğitim programıyla yürütülebilmektedir.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Taban Puanları Nedir?

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi taban puanları 2 yıllık ve 4 yıllık olarak her yıl ÖSYM tarafından yapılan sınava göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bölümlerine tercih listesinde yer vermek isteyen öğrenciler bir yıl önceki taban puanlarına göz atabilirler, ama puanlar ve sıralamalar her yıl değiştiği için incelemeler sadece öngörüsel olabilir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi puanları tercih yaparken sıralama sonuçları kadar doğru bilgi vermez. Bu nedenle tercih yaparken sıralamaları göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru Şartları Nedir?

Yabancı uyruklu öğrenciler ön lisans ve lisans programlarına başvuru yapar. Her fakülte ve bölüm uluslararası öğrenciler için belirli bir kontenjan belirler. Başvurular her yıl yayınlanan tarihler arasında online olarak üniversitenin internet sitesi üzerinden yapılır. Öğrenciler başvuru yaparken en fazla beş adet program tercih edebilir. Başvuru yaptıktan sonra ilan edilen tarihte adaylar seviye tespit sınavına girer. Sınavda belli bir başarı elde etmiş öğrenciler, gerekli evraklar ile üniversiteye kayıt yaptırma hakkı kazanır. Kayıt yaptıran öğrenciler daha sonra Türkçe yeterlilik eğitimi alır, sınavına girer. Türkçe yeterlilik düzeyleri B2-C1 olmalıdır. KKTC'de ikamet edenler, KKTC uyruklu olan öğrenci adayları ve orta öğretimini KKTC'de tamamlayan öğrencilerin GCEAL sınav sonuçlarına sahip olması gerekir.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mezunları İçin İş İmkanları Nelerdir?

Üniversite, öğrencilerini iş hayatına hazırlamak için staj imkanları ile öğrencilerini destekler. Mezun olan öğrenciler staj yaptıkları yerde kalma imkanına sahip olabilir. Öte yandan öğrenciler eğitim aldıkları yetki alanına göre iş imkanı bulur. Mezunlar devlet sektöründe ve özel sektörde eğitim aldıkları bölüme göre çalışırlar. Mezuniyet sonrası akademik olarak ilerlemek isteyen her mezun ise yüksek lisans yapabilir ve belirli sınavlara girdikten sonra üniversite de kalmayı tercih edebilir.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi, oldukça fazla sayıda bulunan bölüm seçenekleriyle öğrencilere nitelikli eğitim veren fakültelerden birisidir. Bölüm mezunları devlet sektöründe, özel kolejlerde iş bulma imkanına sahiptir. Eğitim bilimleri konusunda aldıkları teorik ve pratik eğitim ile mezunlar bire bir özel ders verme yetkisine de sahiptir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu öğrenci gazetecilik, halka ilişkiler ve reklamcılık, radyo sinema ve televizyon alanlarında çalışabilir. Nitelikli eğitim anlayışıyla ve güçlü kadrosuyla yola çıkan fakülteden mezun olanlar kamu ya da özel sektörde çalışabilirler.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi mezunları, funduszeue.info sayfası üzerinden ya da staj seçeneklerine göz atabilirler. Ayrıca funduszeue.info sayfasının sizin için hazırladığı sayfasını inceleyebilir, meslekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası