bitli kurabiye tuzlu nefis yemek tarifleri / Bitli Kurabiye Tarifi - Sosyal Tarif

Bitli Kurabiye Tuzlu Nefis Yemek Tarifleri

bitli kurabiye tuzlu nefis yemek tarifleri

Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye) (videolu)

(15 oy, ortalama: / 5)
Tek Lokmalık Kıyır Kıyır Çörek Otlu Kurabiye (videolu)
Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye) (videolu)
  • Kişilik
  • 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme

seafoodplus.info

Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye) Tarifi İçin Malzemeler

• g tereyağı
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 yemek kaşığı sirke
  • 1 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 1 tatlı kaşığı mahlep
  • 3 yemek kaşığı çörekotu
  • 3 su bardağı un

Üzeri için;

Ben de Yaptım

Deneyen Fotoğrafları

24 Deneyen FotoğrafıTümünü Gör

1. Uygun bir yoğurma kabına tereyağı, sıvıyağ, yumurta akı, sirke, pudra şekeri, tuz, kabartma tozu, mahlep ve çörek otunu alarak elimizle karıştıralım.
  2. Ardından yavaş yavaş unumuzu ilave edelim ve yoğuralım. Kulak memesi kıvamında yumuşak bir hamur elde ettikten sonra şekillendirme aşamasına geçebiliriz.
  3. Hamurumuzdan fındık büyüklüğünde parçalar alalım ve avuç içerisinde yuvarlayalım. Şekillendirdiğimiz kurabiyelerimizi pişirme kağıdı serili fırın tepsisine yerleştirelim.
  4. Tüm hamurumuz bitene kadar şekillendirme işlemine devam edelim. Ben bu ölçülerle adet kurabiye elde ettim.
  5. Kurabiyelerimizin üzerine yumurta sarısı sürelim ve önceden ısıttığımız °C fırında üzerleri kızarana kadar yaklaşık 20 dakika pişmeye bırakalım.
  6. Sürenin sonunda pişen kurabiyelerimizi fırından alalım ve soğumaya bırakalım. Afiyet olsun!

Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye)

Bitli Kurabiye Yapımı Püf Noktaları

• Hamuru yoğururken unu yavaş yavaş eklemelisiniz. Parçalanmayan, ele yapışmayan kurabiye hamuru kıvamı yakaladığınızda un miktarı yeterlidir.
  • Hazırladığınız kurabiyeleri bir saklama kabı, kavanoz içinde oda sıcaklığında veya kilitli poşetler içinde dondurucuda kolaylıkla saklayabilirsiniz.

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Ben de Yaptım
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nefis Tuzlu Kurabiye (Bit Kurabiye)

Nefis Tuzlu Kurabiye (Bit Kurabiye) tarifi için önce tereyağı, pudra şekeri, sıvı yağ, yumurta beyazı, tuzu karıştıralım. 

Daha sonra ununu ve kabartma tozunu ekleyip yumuşak ele yapışmayan bir hamur elde edelim. 

Hamurumuzun üzerine susam ve çörek otunu ekleyip bir kez daha yoğuralım. 

Hamurumuzdan mandalina büyüklüğünde hamur alıp, iki parmak kalınlığında çubuk şeklinde uzatıp, üçgen üçgen kesebilirsiniz. (resimli anlatılmıştır ) Ya da isteğinize bağlı elinizde de yuvarlayabilirsiniz. 

Yaptığımız kurabiyeleri yağlı tepsiye dizelim. Üzeri için ayırdığımız yumurta sarısına az miktarda sıvı yağ, biraz da toz şeker katıp karıştıralım ve kurabiyelerimizin üzerine sürelim. 

Üzerine susam ve çörek otu ile süsleyebilirsiniz. 

°C fırında de pişirelim üzeri kızarınca alabilirsiniz benim 20 de pişti ve 50 adet çıktı. 

Nefis Tuzlu Kurabiye (Bit Kurabiye) hazır.

Afiyet olsun 💕👍.

RESİMLİ ANLATIM :

Nefis Tuzlu Kurabiye (Bit Kurabiye)in it

Bit Kurabiye

Kıvamı, lezzeti ve mutfağı dolduran o eşsiz mahlep kokusuyla çat kapı gelen misafirleriniz için kurtarıcı olacak en güzel kurabiyelerden biridir bit kurabiye Kolay pişen fakat kolay bayatlamayan bir formu olması sebebiyle 20 dakika içinde pişirip en az 2 hafta boyunca bayatlamadan tüketebilirsiniz. Hava almayan cam kavanozlarda saklamanız tercihimizdir. Bol bol pişirin, afiyetle tüketin

Malzemeler

• gram margarin
  • 1 çay bardağı sıvıyağ
  • 2 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1 adet yumurta akı
  • 2 yemek kaşığı sirke
  • 2 tatlı kaşığı mahlep
  • 3 tatlı kaşığı çörek otu
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 paket kabartma tozu
  • Aldığı kadar un

Üzeri için:

bit kurabiye

Yapılışı

1. Çörek otu hariç tüm malzemeler derin bir kaba alınarak yoğrulur.
  2. Kıvam alan hamura çörekotu eklenir ve yoğurma işlemine devam edilir.
  3. Hamurdan küçük parçalar kopartılarak yuvarlanır.
  4. Elde edilen kurabiye topları yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine eşit aralıklarla dizilir.
  5. Üzerine yumurta sarısı sürülür. İsteğe bağlı susam ya da çörek otu serpilir.
  6. derece önceden ısıtılmış fırında dakika pişirilir.
  7. Üstleri kızarınca fırından alınır.
  8. Kurabiyeler soğuyunca hava almayan bir kavanoza koyarak uzun süre tüketebilirsiniz.

Afiyet olsun

bitli kurabiye

Tarifi beğendiniz mi?

Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.

Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
  • Facebook'ta Paylaş
  • Tweet
  • Share on Google+

Hamur işi

Benzer Tarifler

Dağ kekiğinin muazzam lezzetini domatese karıştırın ve sofralarınızı bu pratik atıştırmalıkla süsleyin

Fileto haline getirilmiş levrekle hazırlanan, baharatla tatlandırılmış bu tarifle mutfağınız kokmadan da balık pişirebileceksiniz

Akçaağaç şurubunun karamel aroması ve orman meyvelerinin mayhoşluğu ile sınırları zorlayan bu lezzeti, sabah kahvaltılarınızda mutlaka denemelisiniz…

Mis kokulu bir atıştırmalık tarifi geliyor; Eski Kaşarlı Galeta’nın tadına doyamayacaksınız…

Türk Mutfağı'nın vazgaçilmez tutkusu; Her türlü sulu yemeğin sevdalısı, kaşıktan tel tel dökülen bu lezzet, akşam yemeklerinde olmazsa olmazımız

Bulgur pilavından, karnıyarığa, köfteden, dolmaya birçok lezzetin yanına yakışan cacık, sofraların vazgeçilmez tutkusu…

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir